Wampir

Wszelkie inne gry.
Hurricane4ever [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 10 sie 2004, 01:10
Lokalizacja: Rzeszów

Wampir

Post autor: Hurricane4ever »

No wlasnie - znow ja :D
Tak sobie pomyslalem - kumpel ostatnio nadal mi taka gierke jak w temacie. Podobno jest na prawde fajna jak sie w nia wglebic i pograc ;) no i tak sobei pomyslelismy ze pogralibysmy ale... gdy ni ma :( no i tu pytanie do Was - czy czasem nei natkneliscie sie na nia a jesli sie natkneliscie to nei daloby sie jej wskanowac i wrzucic na serwer????
jak juz pisalem w innym poscie - moglbym sie zajac obrobka "wydania" ale jak tez juz wspominalem to musialoby troche w czasie poczekac ;)
Pozdro


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Kumpel zna sie na temacie - Wampir jest jedna z mocih ulubionych. Niesamowity klimat i cos ala obesnosc MG w planszowce.

Postaram sie wrzucic skany jak najszybiej bo to faktycznie porzadna gra - niemniej ponoc takze ma zagraniczny odpowiednik :)


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Hurricane4ever [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 10 sie 2004, 01:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Hurricane4ever »

Wdziekuje bardzo :)
Chyba w takim razie zaczne wierzyc w gust tego kumpla bo wczoraj dalismy sobie mala (tia jasne "mala") partyjke w Ryzyko z innymi znajomymi :P


Awatar użytkownika
Fej Wong
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 11:17
Lokalizacja: Raczki (obok Suwałk) woj.Podlaskie

Post autor: Fej Wong »

hehe WAMPIR JEST BARDZO fajną grą która doruwnuje klimatem do MiM'a
Wampira miałem przed Magią i Mieczem i nanim się wychowałem,
poprostu brak mi słów abny ocenić tę grę.


Obrazek
>>>>>>>>>>>>Prince Of Mirkwood<<<<<<<<<<<<
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Bardzo fajna gierka. Niestety w przeciwieństwie do MiMa jest stworzona do gry tylko czterech osób (gracz-wampir i trzech graczy-łowców). Jeżeli gra mniejsza ilość to i tak wszycy trzej łowcy muszą się pojawić (ponieważ stanowią drużynę) i nie ważne ile łowców będzie miał pod komndą jeden gracz.
Co prawda ja tego nie uznaję za minus bo w MiMa i tak grałem nie więcej niż w cztery, pięć osób bo tłok na planszy (i zbyt długie czekanie na swoją kolej) denerwuje.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Grohmann
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2004, 12:44

Post autor: Grohmann »

Wampir najlepiej siê sprawdza przy dwóch graczach. Przy wiêkszej ilo¶ci graczy ciê¿ko jest zsynchronizowaæ dzia³ania przez co gracz-wampir ma ³atwiejsze zadanie. W dodatku g³upio jest zgin±æ i nie móc dalej graæ - a taki los czeka graczy , którzy kieruj± jedn± postaci±.

Ale generalnie fajna gra. Szczególnie dla gracza-wampira.


Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Hej, mam wielką prośbę do posiadaczy Wampira, ponieważ kupiłem sobie ostatnio tą gierkę i właśnie ją skanuję (tak na wszelki wypadek, jakby miała mi się uszkodzić). Policzyłem sobie ilość żetoników i mam ich 119, czy jest to prawidłowa liczba?

Z góry dzięki za pomoc.


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Ee no az wstyd sie przyznac ze w to nie gralem :) podrzuccie mi skany .... na miala jak mozna.


Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Nie da rady Gamekeeper mimo moich największych chęci - całość mojego skanowania Wampira to prawie 2,5GB (skanuje na 1200 i 600dpi).

Co do żetonów to podtrzymuję moją prośbę.

Edit:

Od razu przepraszam, za drugiego posta pod rząd, ale podam tutaj listę żetonów, jaką ja mam z Wampira (teoretycznie wg. sprzedawcy są wszystkie, ale że jest ich 119, to zastanowiło mnie, czy aby nie powinno być jeszcze jednego...) :D

Pomoże to nam szybko ustalić, czy moja lista jest kompletna, a co za tym idzie ustalimy, ile i jakie żetony powinny być w grze.

Listę znajdziecie pod tym linkiem:
http://www.elemele.republika.pl/Wampir-Żetony.txt
Ostatnio zmieniony niedziela 31 sty 2010, 12:44 przez Elemele, łącznie zmieniany 1 raz.


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Skany Całego wampira dostępne u mnie na stronie dzięki uprzejmości Ropsa.

Pozdrawiam.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
plt
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 22 mar 2007, 23:58
Lokalizacja: Świebodzin
Płeć:

Post autor: plt »

Oo dobrze wiedzieć że gierka jest grywalna.
W piątek umówiłem sie z koleżanka na kawcie [ już już zboczeńce już :P ]
przy której dojdzie do małego handelku, Wampir za 20 pln ; ))))))))


Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Moja siostra kiedyś dostała Wampira i wiedząc jakim jestem miłośnikiem tego typu gier zhandlowała go czy wyrzuciła.

A tak przy okazji to czy ktoś grał w pierwowzór czyli Fury of Drackula? Mam niesamowitą ochotę zakupić oryginał choć normalnie nie kupuje drogich, zagranicznych gier. To chyba sentyment po stracie. Zresztą tą grę (Wampira) siostra otrzymała w tym samym czasie co ja mój Magiczny Miecz (wieki temu). Hlip, aż łza się kręci.


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Duszodręczyciel pisze:Moja siostra kiedyś dostała Wampira i wiedząc jakim jestem miłośnikiem tego typu gier zhandlowała go czy wyrzuciła.
Bo to widocznie zła kobieta była :P
A tak przy okazji to czy ktoś grał w pierwowzór czyli Fury of Drackula?
Pierwsze słyszę, myślałem że Wampir to całkowicie polska gra :roll: Napisz coś więcej.
Valid pisze:Skany Całego wampira dostępne u mnie na stronie dzięki uprzejmości Ropsa.
O dobrze wiedzieć bo niestety oszukali mnie, banda decydentów i w moim pudełku brakowało piona wampira. Ale to było lata temu jak byłem małym gówniarzem więc się nie pluliśmy z bratem ze sprzedawcą :roll: Pasowałoby w końcu wydrukować :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

HunteR pisze:Pierwsze słyszę, myślałem że Wampir to całkowicie polska gra :roll: Napisz coś więcej.
Polecam odwiedzić sklepy internetowe z planszówkami. Ale samej recenzji nie mogę znaleźć. Właśnie po to tu napisałem bo sam wiem niewiele tylko to co udało mi się znaleźć na stronie wydawcy i przeczytać w komentarzach do produktu. Nawet czytając sam spis elementów można się połapać że to to samo tylko że nowa edycja FoD jest o wiele lepsza. Poza tym już dawno przestałe się łudzić że SFERA wydała coś swojego bo w najlepszym razie były to nielegalne podróbki.

EDIT:
Link do wideorecenzji.

EDIT2:
Wyobraźcie sobie, że kupiłem Fury of Dracula. No i nastał czas krótkiej recenzji. Pierwsze wrażenie to znakomite wykonanie, ludzie z Fantasy Flight Games znają się na rzeczy. Drugie, że to przecież tak naprawdę nasz poczciwy Wampir. Prawdę powiedziawszy to jest jakby nowa edycja tego co mieliśmy w Polsce tylko 10 razy droższa. Ale i tak się opłacało bo gra jest o wiele lepiej zrównoważona i ma parę nowych elementów. Zrezygnowano z zasłonki dla Wampira jak i z karty ruchów oraz tabelek walki. Zamiast tego mamy karty, mnóstwo kart. Są karty lokacji ułożone w alfabetycznej kolejności, które Wampir wykłada zakryte kiedy się porusza (to zamiast zasłonki i karty ruchów). Są karty technik walki Łowców i Wampira zastępujące żetony. Od żetonów różni je to, że mają ładne ilustracje i zawierają mechanikę starcia. Z żetonów pozostały tylko żetony spotkań które Wampir wykłada na karty lokacji. Jeżeli Łowca stanie w lokacji gdzie był Wampir musi zmierzyć się z tym spotkaniem. Oprócz tego są różne pojedyncze żetony pomocnicze ale najfajniejszym jest żeton pory dnia. Jest tak mały że od razu się zgubi ale nie na tym polega jego "fajność". Oznacza się nim jak przepuszczacie porę dnia. W wampirze były tylko dwie pory dnie, tu mamy ich aż 6 przez co rozgrywka nabiera większego tępa gdyż każdego pełnego cyklu Wampir jest bliższy zwycięstwa. Gra najdłużej trwa jak obliczyłem 36 tur. Ale często mniej.
Reasumując jest to gra wspaniała i o wiele bogatsza ale i strasznie droga od swej polskiej poprzedniczki. Polecam ją tym którzy darzą wielkim sentymentem Wampira lub tych co chcą zagrać w coś po prostu fajnego ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No no wygląda naprawdę znakomicie, mam nadzieję że ktoś wyda to w Polsce. Raz będzie dostępniejsze bo pojawi się w sklepach hobbystycznych a dwa z pewnością będzie tańsze :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Na to raczej nie ma szans. Po pierwsze już to było wydane a po drugie ceny w stosunku do zagranicznych się nie zmieniają. Popatrz sobie na World of Warcraft czy Settlers of Catan.


Obrazek
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

HunteR pisze:No no wygląda naprawdę znakomicie, mam nadzieję że ktoś wyda to w Polsce. Raz będzie dostępniejsze bo pojawi się w sklepach hobbystycznych a dwa z pewnością będzie tańsze :wink:
jest na bank dostępna w Bardzie


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Chodziło mi o polską wersję, angielskie to wiadomo że można zamawiać :wink: Co do cen, być może z planszówkami tak nie ma ale karcianki w wersji polskiej zwykle są tańsze od tych w oryginalnej wersji językowej.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

HunteR pisze:zwykle są tańsze
Tylko, że czasami ta cena jest prawie taka sama, co jest śmieszne jak dla mnie.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

A my o cenach karcianek mówiliśmy? Chyba nie, więc?

CO do Fury of Dracula kontra Wampir to swoje zdanie już przedstawiłem i teraz potrzeba do rozmowy kogoś kto zna obie gry. No chyba, że chcecie wiedzieć coś więcej, tylko co?


Obrazek
Modron
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Modron »

Do oryginalnego wampira nie udało mi się niestety przekonać dziewczyny - gra ma dość długi start, kiedy niewiele się dzieje i po prostu chodzi się szukając śladu wampira (nawet jeżeli decydowałem jako wampir startować blisko badaczy). Rozgrywka jest dość długa. Szkoda, że nie załapała, bo jest to jedna z moich ulubionych gier i taki typ rozgrywki bardzo mi odpowiada. Zastanawiałem się w jaki sposób możnaby ten start "przyspieszyć" i nadać całości dynamiki. Może np. dodając dwa dodatkowe żetony lokalnych pogłosek? (z numerami, 1, 2 i 3) - chodziłyby one za Wampirem i ułatwiały zadanie badaczom.

Swego czasu kobminowłem co robić z układem 50-50 przy określaniu pory dnia i tą przeklętą inicjatywą... ale może właśnie na tym polega urok całej gry.


yacek_y
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 13:58
Lokalizacja: net
Płeć:

Post autor: yacek_y »

witam am może ktoś zeskanowaną instrukcję gry? bo gdzieś zapodziałem a chciałbym sobie odświeżyć gierkę co nie co


luckyjosh84
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2009, 13:38
Lokalizacja: Puławy/Warszawa
Płeć:

Post autor: luckyjosh84 »

czy mółgby ktoś udostępnić skan do Wampira wszędzie szukam nie mogę znaleźć byłbym bardzo wdzięczny


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Nie chce mi się ciągle pisać że chociaż cześć byś powiedział, a nie od razu tak bez słowa zabierasz się do rzeczy...

Skan poszedł na maila.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Mało się dzieje na forum, to zapodam mój niedokończony komiks który narysowałem może w 94/95r a odnalazłem będąc w domu rodzinnym. Fabuła raczej nieskomplikowana, jeden z łowców udaje się do medium które wskazuje mu miejsce pobytu wampira, opowieść kończy się na podróży do Zagórza, miało być jeszcze poszukiwanie w zamku i walka.

Komiks

Tak wogóle jest jakiś temat z twórczością sprzed lat? Taki nie związany ściśle z MiM a raczej ogólnie ze Sferą lub innymi grami sprzed lat?
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sty 1970, 01:00 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ