Zniwiarz

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

Witam od jakiegoś czasu gram w MiM. mam pytanie odnośnie zasad dotyczącej zniwiarza. Przedstawię nastepujace wydarzenie żniwiarz napotkał poszukiwacza a ten wyrzucił 1 czyli nastepujaco ,,tracisz wszystkie punkty życia.giniesz" nie miał on punktów losu. Tylko jedną kartę przygody albo przedmiot który zawierał w swojej instrukcji coś takiego ,,po utracie ostatniego punktu życia zostaje tobie jeden punkt zycia" coś takiego w instrukcji ogólnej jest punkt odnośnie złotych zasad rozgrywki które mają pierwszeństwo przed zwykłymi zasadami gry. Czyli dostatek żniwiarz wprowadzę nową mechanikę gry? W instrukcji zniwiarza jest napisane ze
,,Gracze nie mogą też wpływać na Ponurego Żniwiarza
za pośrednictwem jakichkolwiek Zaklęć, kart Przygód lub specjalnych zdolności" czyli wiem że nie o samą postać tylko o mechanikę gry i tego co jest napisane na karcie zniwiarza.
Ten poszukiwacz powinien zginąć czy przeżyć bo nie wiem jak rozpatrywać następne rozgrywki. Dziękuję za odpowiedź


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Hej. Za mało szczegółów piszesz jakaś karta Przygody lub Przedmiot, pytanie jaka karta dokładnie i co było tam dokładnie napisane bo to może mieć znaczenie.
Natomiast ogólna zasada jest taka, że zasady na kartach są nadrzędne nad zasadami ogólnymi z instrukcji (w tym na karcie Żniwiarza i jego instrukcji) - więc jak karta Przygód ma zapis o zapobiegnięciu utraty ostatniego punktu Życia - to postać Żyje dalej.

BTW. Nie chodz Ci czasem o Talisman Magia i Miecz ?
Ostatnio zmieniony wtorek 25 sie 2020, 23:19 przez ModulO, łącznie zmieniany 1 raz.


Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Re: Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

Dokładnie o to, więc wiem pomyliłem fora. I powinienem napisać to gdzie indziej

Dodano po 15 minutach 15 sekundach:
Karta kufel z piwem

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
Albo karta nagrody z dodatku pani jeziora,autoportret.


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Bartniki pisze: wtorek 25 sie 2020, 23:27 Dokładnie o to, więc wiem pomyliłem fora. I powinienem napisać to gdzie indziej

Dodano po 15 minutach 15 sekundach:
Karta kufel z piwem

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
Albo karta nagrody z dodatku pani jeziora,autoportret.
Karta Kufel z Piwem ma zapis:
"Nie tracisz punktu Życia na Pustyni. | Podczas swojej tury możesz odrzucić Kufel, aby odzyskać 1 punkt Życia."
Niestety w tym przypadku Żniwiarz zabija Poszukiwacza przy wyniku 1. Karta kufla, mówi tylko o odzyskaniu życia a nie zapobiegnięciu jego utraty.


Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Re: Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

A w przypadku użycia karty autoportret?


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Bartniki pisze: wtorek 25 sie 2020, 23:42 A w przypadku użycia karty autoportret?
Napisz co jest napisane na karcie, bo niechce mi sie szukać w ponad 1500 kartach :)


Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Re: Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

No też szukałem właśnie, ,,zatrzymaj te kartę.mozesz odrzucić ja w dowolnym momencie aby odzyskać punkty życia do swojej początkowej wartości"


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Bartniki pisze: wtorek 25 sie 2020, 23:51 No też szukałem właśnie, ,,zatrzymaj te kartę.mozesz odrzucić ja w dowolnym momencie aby odzyskać punkty życia do swojej początkowej wartości"
Wg mnie Żniwiarz zabija w obu tych przypadkach o które pytałeś.

Przykład karty która uratuje Cię przed zabiciem przez Żniwiarza:
Karta Eliksir Feniksa : "Możesz odrzucić ten eliksir, kiedy tracisz ostatni punkt Życia, aby natychmiast odzyskać wszystkie punkty Życia."
Ostatnio zmieniony środa 26 sie 2020, 00:08 przez ModulO, łącznie zmieniany 1 raz.


Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Re: Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

Np. karta przedmiot całun nocy ,,jeśli jest noc możesz uniknąć dowolnych istot lub poszukiwaczy. Jednak wprowadzenie mechaniki wilkołaka lub śmierci zmienia rozpatrywanie tej kart w przypadku permanentnych wydarzeń takich jak jesteś likantropem i wyciągasz kartę nieznajomy o nazwie ,,tłum wieśniaków" jeśli jesteś likantropem zostajesz zabity a w ekwipunku masz kartę całun nocy.


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Istota to Wróg lub przeciwnik zapisany w treści obszaru - Nieznajomy nie jest istotą więc całun nocy nie chroni przed tłumem wieśniaków.


Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Re: Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

No to już się trochę wyjasnilo :) dzięki za pomoc. Kart z tych wszystkich dodatków jest dosc dużo zanim człowiek to znajdzie co chce to trochę mija.

Dodano po 17 minutach 16 sekundach:
Jest jeszcze słowo klucz w karcie zniwiarza, zostajesz zabity. to na pewno eliksir może zniwelować to polecenie a mechanika dodatku stoji
trochę wyżej niż użycie kart przygody czy zaklęć?


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Bartniki pisze: środa 26 sie 2020, 00:34 No to już się trochę wyjasnilo :) dzięki za pomoc. Kart z tych wszystkich dodatków jest dosc dużo zanim człowiek to znajdzie co chce to trochę mija.

Dodano po 17 minutach 16 sekundach:
Jest jeszcze słowo klucz w karcie zniwiarza, zostajesz zabity. to na pewno eliksir może zniwelować to polecenie a mechanika dodatku stoji
trochę wyżej niż użycie kart przygody czy zaklęć?
Zostajesz zabity = utrata wszystkich punktów Życia. Więc eleksir feniksa ma zastosowanie.
Mechanika Żniwiarza to instrukcja ogólna z dodatku Żniwiarz (w tym zapisy na jego karcie jako NPC) a jak juz napisałem zapisy na kartach są nad instrukcjami ogólnymi.


Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Re: Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

Rozumiem. Dziękuję jeszcze raz


Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: Lathspell »

ModulO pisze: środa 26 sie 2020, 08:38 Zostajesz zabity = utrata wszystkich punktów Życia. Więc eleksir feniksa ma zastosowanie.
Odnośnie tego toczyła się już dyskusja na tym forum. O tutaj:

viewtopic.php?f=79&t=9294

Część graczy gra w ten sposób, że rzeczywiście Eliksir Feniksa ma zastosowanie w tym przypadku.
Część graczy (w tym ja) gra w ten sposób, że "utrata wszystkich punktów życia" i "zostajesz zabity" to dwie różne rzeczy i jeśli zostajesz zabity, nie pomogą Ci już żadne efekty, które chronią Cię przed utratą punktów życia - po prostu giniesz i tyle.

Tak więc sam musisz podjąć decyzję, w jaki sposób chcesz grać. Może to pomoże Ci ją podjąć:

http://www.talismanwiki.com/Killing
https://community.fantasyflightgames.co ... ce-bridge/


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Lathspell pisze: piątek 28 sie 2020, 18:17
ModulO pisze: środa 26 sie 2020, 08:38 Zostajesz zabity = utrata wszystkich punktów Życia. Więc eleksir feniksa ma zastosowanie.
Odnośnie tego toczyła się już dyskusja na tym forum. O tutaj:

viewtopic.php?f=79&t=9294

Część graczy gra w ten sposób, że rzeczywiście Eliksir Feniksa ma zastosowanie w tym przypadku.
Część graczy (w tym ja) gra w ten sposób, że "utrata wszystkich punktów życia" i "zostajesz zabity" to dwie różne rzeczy i jeśli zostajesz zabity, nie pomogą Ci już żadne efekty, które chronią Cię przed utratą punktów życia - po prostu giniesz i tyle.

Tak więc sam musisz podjąć decyzję, w jaki sposób chcesz grać. Może to pomoże Ci ją podjąć:

http://www.talismanwiki.com/Killing
https://community.fantasyflightgames.co ... ce-bridge/
Racja - jednak dużo osób gra w sposób jak napisałem wyżej - po prostu frustrującym jest fakt że po kilku godzinach expienia i zdobywania przedmiotów, nagle zabija cię coś bez większych możliwości obrony (nie chodzi mi tu tylko o Żniwiarza).


Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: Lathspell »

No cóż, w grze jak i w życiu - nie przed wszystkim jesteś w stanie się obronić ;)
Osobiście gram w ten sposób, że zawsze staram się zostawiać sobie ostatni punkt Losu na przerzucenie wszelkich efektów śmierci / ropuchy, a jak tylko zostaję bez Losu, robię wszystko, aby odzyskać choć jeden jego punkt. Oczywiście byłem już świadkiem wyrzucenia dwóch jedynek pod rząd w takich sytuacjach (nawet po przerzuceniu Losem).
Mimo to preferuję grę zgodnie z zasadami (a jestem mocno przekonany, że jest z nimi zgodny brak możliwości wyleczenia się w momencie zostania zabitym).


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zniwiarz

Post autor: ModulO »

Chowaniec Luna + Ciemny Los = śmierć każdego kto trafi na Żniwiarza :D
Po takiej grze nikt w Talismana już nie będzie chciał z tobą grać - btw. znam z doświadczenia :D


Bartniki [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 25 sie 2020, 22:17

Re: Zniwiarz

Post autor: Bartniki »

Coś w tym jest ;)


ODPOWIEDZ