[Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Znudzony życiem [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2020, 21:43
Płeć:

[Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Znudzony życiem »

1. Czy rozpoczynając turę z obszaru któregoś ze Sklepów muszę losować Smoczą Łuskę?


2. a) Jeśli tak jest i w wyniku rozpatrywania Smoczych Łusek, na obszarze Sklepu pojawi się karta Miejsca (lub jakakolwiek inna, która ma pozostać na danym obszarze do końca gry), to czy w związku z tym obszar Sklepu traci swoje pierwotne właściwości, na rzecz leżącej na nim karty Miejsca? Np. jeśli w Zbrojowni pojawi się Smocza Iglica, to blokuje ona możliwość zakupu broni na tym obszarze?

2. b) Co wobec tego z kartami miejsc, które pojawią się obszarach Miasta, Wioski czy Zamku - np. w wyniku rozpatrywania "Nalotów"? Czy w takiej Wiosce mogę rzucać kością u Mistyka, czy też muszę rozpatrywać polecenie, wynikające z karty Miejsca?


3. Listy Gończe można kupować wyłącznie na obszarze Miejskiej Bramy, prawda? Nie można tego zrobić "na odległość"?


4. Jakie strategiczne znaczenie ma korzystanie z Magicznego Przedmiotu "Posążek Smoka"?

Kiedy zakończysz swój ruch, możesz przenieść jedną smoczą łuskę znajdującą się w tej samej Krainie na swój obszar. Możesz tego dokonać tylko raz na rundę.

Tzn. jakie znaczenie dla mnie i dla innych Poszukiwaczy ma rozmieszczenie Smoczych Łusek na planszy?


5. Czy Zaklęcie dobrane w trakcie trwania mojej tury (np. grając Leśnym Duszkiem, który zawsze musi posiadać przynajmniej dwa Zaklęcia), mogę rzucić jeszcze podczas tej samej tury?


6. Przyjaciel "Gremlin"

Musisz zabrać Gremlina jako swojego Przyjaciela. Za każdym razem, kiedy chcesz użyć jakiegoś Przedmiotu, musisz najpierw rzucić 1 kością:
1-2) Musisz odrzucić ten Przedmiot i tracisz 1 punkt Życia
3-4) Podczas tej tury Przedmiot nie działa
5-6) Przedmiot działa normalnie, a ty możesz odrzucić Gremlina


Jak to działa w praktyce? Wiadomo, że jeśli będę chciał zaatakować Wroga mieczem, muszę najpierw rzucić kością za ten miecz (analogicznie w przypadku używania hełmu). A co z przedmiotami, które np. stale dodają punkty Siły czy Mocy? Np. Święty Graal lub Magiczny Pas?
Jak rozumiem, przed walką mogę zdecydować, czy walczę wykorzystując premię do Siły od Magicznego Pasa (i ryzykuję, że Gremlin nakaże mi odrzucić ten przedmiot); czy też nie wykorzystuję Pasa w danej walce, nie konfrontuję go z Gremlinem, ale też nie dostaję premii do Siły?


Czapel
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 25 lut 2020, 13:42

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Czapel »

1 tak, jeśli grasz z rozszerzeniem Smoki oczywiście
2a tak, zamiast badać obszar, to rozpatrujesz to miejsce
2b musisz rozpatrywać polecenie obecnych tam kart z tali smoków
3 tak
4 kiedy przemieścisz się na jakiś obszar przez rzut za ruch, to raz na turę możesz przenieść na ten obszar dowolną smoczą łuskę i ją rozpatrujesz. Strategicznie to możesz wybierać sobie konkretny rodzaj łusek wedle własnych potrzeb np. łuskę Grillipusa, kiedy chcesz powalczyć z wrogami na moc, albo wtedy kiedy chcesz odbyć spotkanie wynikające z obszaru, na którym są łuski, w takiej sytuacji możesz je poprzesuwać na inne obszary
5 tak
6 jeśli chodzi o przedmioty w stylu Świętego Grala, to chyba trzeba by było rzucać kością w momencie, w którym korzystasz z tego przedmiotu, czyli jak np. trafiasz na pustynię, do Labiryntu, na Bagno etc.
Co do "bojowej" kwestii to wg mnie masz rację w tym aspekcie.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Budowniczy Mostów »

Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19 1. Czy rozpoczynając turę z obszaru któregoś ze Sklepów muszę losować Smoczą Łuskę?


2. a) Jeśli tak jest i w wyniku rozpatrywania Smoczych Łusek, na obszarze Sklepu pojawi się karta Miejsca (lub jakakolwiek inna, która ma pozostać na danym obszarze do końca gry), to czy w związku z tym obszar Sklepu traci swoje pierwotne właściwości, na rzecz leżącej na nim karty Miejsca? Np. jeśli w Zbrojowni pojawi się Smocza Iglica, to blokuje ona możliwość zakupu broni na tym obszarze?

2. b) Co wobec tego z kartami miejsc, które pojawią się obszarach Miasta, Wioski czy Zamku - np. w wyniku rozpatrywania "Nalotów"? Czy w takiej Wiosce mogę rzucać kością u Mistyka, czy też muszę rozpatrywać polecenie, wynikające z karty Miejsca?
1. tak

1a. generalnie najpierw badasz karty, a potem obszar, czyli jeżeli karta Miejsca nie kończy twojej tury lub nie odsyła cię na inny obszar, to nie blokuje
(zgodnie z instrukcją badasz karty do nru 3go, potem obszar i potem pozostałe karty; ale nikt tak nie gra ;) ten skomplikowany proceder masz opisany tutaj)

1b. jak wyżej; najpierw karta Miejsca, a potem, jeśli nie zakończyłeś tury i nadal jesteś na obszarze, możesz rzucać
Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19 3. Listy Gończe można kupować wyłącznie na obszarze Miejskiej Bramy, prawda? Nie można tego zrobić "na odległość"?
Kupować, tak. Można jeszcze za friko ściągnąć na Plac Miejski.
Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19 5. Czy Zaklęcie dobrane w trakcie trwania mojej tury (np. grając Leśnym Duszkiem, który zawsze musi posiadać przynajmniej dwa Zaklęcia), mogę rzucić jeszcze podczas tej samej tury?
W czasie trwania twojej tury możesz rzucić tyle Zaklęć, z iloma turę rozpocząłeś. Czyli jedno dobrane możesz rzucić. W trakcie tury innego Poszukiwacza możesz rzucić tylko jedno Zaklęcie, czyli tego dobranego już nie rzucisz :)
Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19 6. Przyjaciel "Gremlin"

Musisz zabrać Gremlina jako swojego Przyjaciela. Za każdym razem, kiedy chcesz użyć jakiegoś Przedmiotu, musisz najpierw rzucić 1 kością:
1-2) Musisz odrzucić ten Przedmiot i tracisz 1 punkt Życia
3-4) Podczas tej tury Przedmiot nie działa
5-6) Przedmiot działa normalnie, a ty możesz odrzucić Gremlina

Jak to działa w praktyce? Wiadomo, że jeśli będę chciał zaatakować Wroga mieczem, muszę najpierw rzucić kością za ten miecz (analogicznie w przypadku używania hełmu). A co z przedmiotami, które np. stale dodają punkty Siły czy Mocy? Np. Święty Graal lub Magiczny Pas?
Jak rozumiem, przed walką mogę zdecydować, czy walczę wykorzystując premię do Siły od Magicznego Pasa (i ryzykuję, że Gremlin nakaże mi odrzucić ten przedmiot); czy też nie wykorzystuję Pasa w danej walce, nie konfrontuję go z Gremlinem, ale też nie dostaję premii do Siły?
Miałem podobną rozterkę. Gram, że gdy deklarujesz, że używasz, to rzucasz za Przedmiot.


Znudzony życiem [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2020, 21:43
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Znudzony życiem »

Czapel pisze: czwartek 11 cze 2020, 20:03 4 kiedy przemieścisz się na jakiś obszar przez rzut za ruch, to raz na turę możesz przenieść na ten obszar dowolną smoczą łuskę i ją rozpatrujesz. Strategicznie to możesz wybierać sobie konkretny rodzaj łusek wedle własnych potrzeb np. łuskę Grillipusa, kiedy chcesz powalczyć z wrogami na moc, albo wtedy kiedy chcesz odbyć spotkanie wynikające z obszaru, na którym są łuski, w takiej sytuacji możesz je poprzesuwać na inne obszary
OK, to teraz już rozumiem - nie wpadłem na to, że przeniesioną łuskę należy natychmiast rozpatrzyć. Bez tej wiedzy, Posążek Smoka służył wyłącznie do bezsensownego przesuwania łusek po planszy, więc był pierwszy w kolejce do przetopienia na złoto u Alchemika.

Budowniczy Mostów pisze: czwartek 11 cze 2020, 21:31
Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19 3. Listy Gończe można kupować wyłącznie na obszarze Miejskiej Bramy, prawda? Nie można tego zrobić "na odległość"?
Kupować, tak. Można jeszcze za friko ściągnąć na Plac Miejski.
To znaczy?

Budowniczy Mostów pisze: czwartek 11 cze 2020, 21:31 1a. generalnie najpierw badasz karty, a potem obszar, czyli jeżeli karta Miejsca nie kończy twojej tury lub nie odsyła cię na inny obszar, to nie blokuje
(zgodnie z instrukcją badasz karty do nru 3go, potem obszar i potem pozostałe karty; ale nikt tak nie gra ;) ten skomplikowany proceder masz opisany tutaj)
OK, czyli mogę na przykład: oczyścić Wioskę z wrogów, rozpatrzyć leżącą tam kartę miejsca, a na koniec odzyskać punkty życia u Medyka?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Mały Nemo »

Znudzony życiem pisze: czwartek 18 cze 2020, 22:16
Budowniczy Mostów pisze: czwartek 11 cze 2020, 21:31
Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19 3. Listy Gończe można kupować wyłącznie na obszarze Miejskiej Bramy, prawda? Nie można tego zrobić "na odległość"?
Kupować, tak. Można jeszcze za friko ściągnąć na Plac Miejski.
To znaczy?
Plac Miejski pozwala przenosić karty z innych obszarów Miasta na własny. Możesz w ten sposób przenieść kartę Listu Gończego i otrzymać ją za darmo.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Budowniczy Mostów »

Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19
Budowniczy Mostów pisze: czwartek 11 cze 2020, 21:31 1a. generalnie najpierw badasz karty, a potem obszar, czyli jeżeli karta Miejsca nie kończy twojej tury lub nie odsyła cię na inny obszar, to nie blokuje
(zgodnie z instrukcją badasz karty do nru 3go, potem obszar i potem pozostałe karty; ale nikt tak nie gra ;) ten skomplikowany proceder masz opisany tutaj)
OK, czyli mogę na przykład: oczyścić Wioskę z wrogów, rozpatrzyć leżącą tam kartę miejsca, a na koniec odzyskać punkty życia u Medyka?
dokładnie


Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Lathspell »

Budowniczy Mostów pisze: niedziela 21 cze 2020, 09:58 (zgodnie z instrukcją badasz karty do nru 3go, potem obszar i potem pozostałe karty; ale nikt tak nie gra ;)
Hmm a czy jest jakiś paragraf na to? W sensie polska instrukcja rzeczywiście tak jakby nie jest do końca jednoznaczna w tej kwestii, ale angielska nie pozostawia wg mnie wątpliwości:

Encountering a Space – Other Spaces
Characters must follow the instructions on the space if their player chooses to encounter the space instead of encountering another character. However, before they do, any Enemies in the space must first be killed (see “Resolving Battles vs. Crea-tures” on page 10) or evaded (see “Evading” on page 14). Any Stranger or Place there must be visited and any gold, Objects, and Followers may be taken.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Budowniczy Mostów »

Lathspell pisze: niedziela 21 cze 2020, 22:20 polska instrukcja rzeczywiście tak jakby nie jest do końca jednoznaczna w tej kwestii
Strona 10, „spotkanie wynikające z obszaru - inne obszary”: musi zastosować się do polecenia. Zanim to zrobi, rozpatruje takie karty. Później rozpatruje takie.

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
O tym, że język polski jest trudny wiadomo nie od dziś.Napisanie dobrego dokumentu jest nierzadko łamigłówką. Ale to raczej argument za tym, żeby się brali za to ludzie inteligentni. (Wystarczy spojrzeć na akty prawne, czy nawet pytania referendalne prezydentów xD ).
Po zapoznaniu się z angielską wersją tego fragmentu instrukcji dostrzegam, że polską wersję przy odrobinie fantazji można interpretować na co najmniej dwa sposoby.


Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Lathspell »

Budowniczy Mostów pisze: wtorek 23 cze 2020, 11:36 polską wersję przy odrobinie fantazji można interpretować na co najmniej dwa sposoby
Dokładnie - nie wiadomo, czy to Później dotyczy czasu, kiedy pokonaliśmy Wrogów i teraz musimy jeszcze rozpatrzyć inne karty, zanim weźmiemy się za obszar, czy też czasu, kiedy pokonaliśmy Wrogów, rozpatrzyliśmy obszar i teraz bierzemy się za pozostałe karty #-) :upside_down_face:
Na szczęście wersja EN jest dla mnie jasna - najpierw karty, potem obszar.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Budowniczy Mostów »

A @Bludgeon czyta to z tym swoim uśmiechem, bo on zawsze grał w angielską wersję...


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Bludgeon »

O, nie wiedziałem że mam "swój" uśmiech :)


What a view.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Budowniczy Mostów »

Lathspell pisze: wtorek 23 cze 2020, 11:49 Dokładnie - nie wiadomo, czy to Później dotyczy czasu, kiedy pokonaliśmy Wrogów i teraz musimy jeszcze rozpatrzyć inne karty, zanim weźmiemy się za obszar, czy też czasu, kiedy pokonaliśmy Wrogów, rozpatrzyliśmy obszar i teraz bierzemy się za pozostałe karty #-) :upside_down_face:
To nawet jeszcze inaczej – polski zapis nie budzi wątpliwości. Dopiero, gdy spojrzysz w angielską (pierwotną) wersję, to się masz prawo zastanawiać.


Znudzony życiem [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2020, 21:43
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Znudzony życiem »

Mały Nemo pisze: czwartek 18 cze 2020, 22:29
Znudzony życiem pisze: czwartek 18 cze 2020, 22:16
Budowniczy Mostów pisze: czwartek 11 cze 2020, 21:31
Znudzony życiem pisze: czwartek 11 cze 2020, 16:19 3. Listy Gończe można kupować wyłącznie na obszarze Miejskiej Bramy, prawda? Nie można tego zrobić "na odległość"?
Kupować, tak. Można jeszcze za friko ściągnąć na Plac Miejski.
To znaczy?
Plac Miejski pozwala przenosić karty z innych obszarów Miasta na własny. Możesz w ten sposób przenieść kartę Listu Gończego i otrzymać ją za darmo.
Wobec tego mam kolejną wątpliwość, dotyczącą właśnie zależności pomiędzy Listami Gończymi, a Placem Miejskim. Polecenie z obszaru Placu Miejskiego brzmi następująco:

"Przesuń 1 wybraną kartę znajdującą się w tej Krainie na ten obszar. Jeśli w tej Krainie nie ma żadnych kart, wylosuj 1 kartę"

Czy zatem Listy Gończe traktujemy jako karty "leżące w tej Krainie"? Jeśli tak, to nie da się doprowadzić do sytuacji, w której odwiedzając Plac Miejski, możemy wylosować jedną kartę, bo na obszarze Miejskiej Bramy zawsze będą znajdować się 3 karty Listów Gończych.
Dlatego też grając do tej pory, traktowałem Listy Gończe, jako karty "nie leżące" w Krainie Miasta i losowałem kartę, jeśli w Mieście nie znajdowała się żadna inna karta, z wyłączeniem właśnie Listów Gończych. A co za tym idzie, nie przesuwałem Listów Gończych na Plac Miejski.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Mały Nemo »

Znudzony życiem pisze: środa 01 lip 2020, 15:56 Plac Miejski, możemy wylosować jedną kartę, bo na obszarze Miejskiej Bramy zawsze będą znajdować się 3 karty Listów Gończych.
Nie całkiem. Listy gończe uzupełniasz na bramie miejskiej jedynie wtedy, gdy wejdziesz na ten obszar. Dopóki tego nie zrobisz, możesz podbierać listy gończe z placu miejskiego, ale nie dokładasz nowych. A więc jak wyciągniesz wsio 3 listy gończe z miejskiej bramy, to wtedy będziesz mógł wylosować kartę na placu miejskim (oczywiście, jeśli nigdzie indziej w Mieście nie ma kart).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Znudzony życiem [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2020, 21:43
Płeć:

Re: [Smoki / Miasto] Łuski w Sklepach, Posążek Smoka, Gremlin i inne wątpliwości

Post autor: Znudzony życiem »

Mały Nemo pisze: środa 01 lip 2020, 16:17
Znudzony życiem pisze: środa 01 lip 2020, 15:56 Plac Miejski, możemy wylosować jedną kartę, bo na obszarze Miejskiej Bramy zawsze będą znajdować się 3 karty Listów Gończych.
Nie całkiem. Listy gończe uzupełniasz na bramie miejskiej jedynie wtedy, gdy wejdziesz na ten obszar. Dopóki tego nie zrobisz, możesz podbierać listy gończe z placu miejskiego, ale nie dokładasz nowych. A więc jak wyciągniesz wsio 3 listy gończe z miejskiej bramy, to wtedy będziesz mógł wylosować kartę na placu miejskim (oczywiście, jeśli nigdzie indziej w Mieście nie ma kart).
Ooo, to wiele zmienia. Widocznie nie doczytałem w instrukcji, bo do tej porty grałem tak, że na obszarze Miejskiej Bramy zawsze muszą znajdować się 3 Listy Gończe.
Ale jednocześnie nie zdarzało mi się podkupywać Listów Gończych, by później wymienić je na złoto. Jak tylko zebrałem trofeum odpowiadające jednemu z Listów, od razu leciałem spieniężyć je w Miejskiej Bramie (i jednocześnie dobrać kolejny List Gończy, by w Bramie nadal były 3 - no chyba, że do tej pory grałem niezgodnie z instrukcją...?). Jeśli w tym czasie inny Poszukiwacz podebrał mi upatrzony List, potrzebny do wymiany trofeum na złoto - trudno, zaczynam polowanie na inny cel, z innego Listu Gończego.
Zmierzam do tego, że kupowanie Listów Gończych, by ewentualnie wymienić je na złoto za 5-10 tur, wydawał mi się stratą czasu i złota. No ale może czas zrewidować strategię gry z dodatkiem Miasto...


ODPOWIEDZ