Talisman: Digital Edition

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Maletz »

Origins spoko, ale osiągnięcia in game są faktycznie z dupy, bo biorąc pod uwagę losowość, wykonanie niektórych będzie wymagało wielokrotnego powtarzania rozdziałów - tu zdecydowane nie. Miałem wczoraj okazje zagrac partie DE z nowym dodatkiem (+ wszystkie poprzednie), lagi potworne - zastanawiam sie, czy macie podobne doswiadczenia?


ELF
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 10:50
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: ELF »

Zacieram rączki. Jak na razie nie widzę tej bety, chyba , ze będzie jakoś inaczej realizowana.

Beta Callout

Woo-woo-woo-woo-woo!

The Clockwork Kingdom is nearly testable.
--------------------------------------------------------
Innovation strikes the land of Talisman. Large clockwork towers, flying carriages and magical automatons appear in a frenzy. The rulers are no longer Kings and Princes but Inventors and Merchant Lords lead instead.

However, the Era of Invention has left some people behind who are unable to share in the wealth and prosperity. Remembering a time of simplicity steeped in tradition and mysticism they wish to bring the land of Talisman back to its former glory.


ELF
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 10:50
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: ELF »

ELF pisze: wtorek 25 cze 2019, 10:02 Zacieram rączki. Jak na razie nie widzę tej bety, chyba , ze będzie jakoś inaczej realizowana.

Beta Callout

Woo-woo-woo-woo-woo!

The Clockwork Kingdom is nearly testable.
--------------------------------------------------------
Innovation strikes the land of Talisman. Large clockwork towers, flying carriages and magical automatons appear in a frenzy. The rulers are no longer Kings and Princes but Inventors and Merchant Lords lead instead.

However, the Era of Invention has left some people behind who are unable to share in the wealth and prosperity. Remembering a time of simplicity steeped in tradition and mysticism they wish to bring the land of Talisman back to its former glory.
Ok, beta wystartowała. Testuję ;)


ELF
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 10:50
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: ELF »

The Clockwork Kingdom Manual
Materials

Material cards are from the Material deck.

In their natural state as raw Materials, they are inert and have no special effects. They only become useful when crafted into an Invention.

Inventions

Creating an Invention

Inventions are blank object cards which are created when crafting Materials together.

At the end of a character’s turn, they may discard any 3 Materials from their inventory in order to create an Invention and add it to their inventory. The newly formed Invention will combine various effects from all of the Materials used in the inventing process.

If materials have effects which apply similar or identical text, they may be combined together and their effects will be compounded (see compound effects).

Ditching, Discarding and Dismantling Inventions
If an Invention would be ditched or discarded, it is removed from the game instead.

When instructed to dismantle an Invention, remove it from the game unless an ability or effect prevents it.

Transference of Properties

All Materials are Trinkets, but Inventions are not trinkets by default.
Some Materials are Magic Objects, if an Invention is created using at least 1 Magical Material, the Invention is considered to be a Magic Object as well.

Compound Effects

Weapon example: an Invention that has
“Weapon Add 1 to your Strength during battle.”

and

“Weapon Add 2 to your Strength during battle.”

will become

“Weapon Add 3 to your Strength during battle.”

Armour example: an Invention that has

“Armour If you are defeated in battle and just lost a life, roll 1 die. If you roll a 6+ this card protected you and you did not lose that life, though you still lost the battle.”

and

“Armour If you are defeated in battle and just lost a life, roll 1 die. If you roll a 5+ this card protected you and you did not lose that life, though you still lost the battle.”

will become

“Armour If you are defeated in battle and just lost a life, roll 1 die. If you roll a 4+ this card protected you and you did not lose that life, though you still lost the battle.”

Harmonies

Some Materials include the keyword Harmony. It will be followed by the names of one or more Material cards, then a separate effect. If the card names listed match with any of the other Materials being combined together when creating an Invention, the text underneath the Harmony will be used instead of the cards’ standard effect.

Example:

Ent Wood’s Harmony happens when combined with Wood.

If an Invention was created using Wood, and Ent Wood, it would add the effect of ‘Add 3 to your craft during psychic combat.’ to the invention.

The standard effect of ‘Add 1 to your craft during psychic combat.’ would be ignored.

Trinkets

Some Objects feature the Trinket keyword printed above the card’s special ability.

Trinkets are treated in all respects like normal Objects, except they do not count towards a character’s carrying capacity. A character may have four normal Objects in addition to any number of Trinkets. Trinkets may be ditched, discarded, stolen, or sold like normal Objects


Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: tomkasz »

Na steam'ie trwa wakacyjna wyprzedaż, dodatki i postacie w promocyjnych cenach


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3139
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Pablo »

Wczoraj grałem partię Mnichem w DE. Mimo zakazu używania Broni w zdolnościach ,byłem w stanie użyć i odrzucić Broń Osikowy kołek. To bug ,czy ktoś potrafi to racjonalnie wytłumaczyć?


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Xan »

Pablo pisze: poniedziałek 22 lip 2019, 18:02 Wczoraj grałem partię Mnichem w DE. Mimo zakazu używania Broni w zdolnościach ,byłem w stanie użyć i odrzucić Broń Osikowy kołek. To bug ,czy ktoś potrafi to racjonalnie wytłumaczyć?
Well spotted! Tak, to jest bug. Zgodnie ze specjalną zdolnością Mnicha, nie może on korzystać z żadnych Broni, włącznie z Osikowym Kołkiem. Zgłoszę to Nomadom.

A gdybyś chciał zagrać w DE z kimś, kto rzadko przegrywa, to napisz do mnie. :P


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Maletz »

@Xan nie kuś :D A tak poważnie - napisz kiedy możesz i pykniemy.


maggot
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:56
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: maggot »

W sumie to też chętnie bym z wami zagrał. Czy moglibyście do mnie napisać w sprawie ewentualnego terminu rozgrywki?


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Xan »

@Maletz no pewnie, że trzeba zagrać. Od 1.08 do 7.08 mogę grać codziennie wieczorem, tylko wcześniej trzeba potwierdzić, żeby każdemu z Nas pasowało.
@maggot daj jakieś namiary na swoje konto Steam na PW, jak nie chcesz podawać tutaj. ;)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: tomkasz »

też się piszę na grę, wysłałem Ci już zapke @Xan


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Arthan »

Myśleliście o tym żeby nagrywać grę, najlepiej tak żeby było słychać jak rozmawiacie? Pewnie nikomu nie chciałoby się oglądać 4 godzin zmagań, ale można by powycinać najciekawsze momenty, mogłoby być zabawnie, ciekawie, zaskakująco :D


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Xan »

tomkasz pisze: czwartek 01 sie 2019, 16:44 też się piszę na grę, wysłałem Ci już zapke @Xan
Wiem, już zaakceptowałem. Jak będę na Steam, to spróbujemy się złapać.
Arthan pisze: czwartek 01 sie 2019, 17:02 Myśleliście o tym żeby nagrywać grę, najlepiej tak żeby było słychać jak rozmawiacie? Pewnie nikomu nie chciałoby się oglądać 4 godzin zmagań, ale można by powycinać najciekawsze momenty, mogłoby być zabawnie, ciekawie, zaskakująco :D
Nie byłby to głupi pomysł. Osobiście nie mam mikrofonu, ale nie problem go kupić w dzisiejszych czasach. Pamiętam jeszcze czasy, w których w DE była możliwość włączenia czatu głosowego, ale odeszli od tej opcji. Dzisiaj jest tyle popularnych komunikatorów, że chyba nie warto się w to bawić w samym kodzie gry i obciążać Photona.


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Adzet »

On August 29th, we're releasing 3 new pieces of digital Talisman content! For Talisman: Digital Edition we'll be releasing a new paid expansion called 'The Clockwork Kingdom'. There will also be two expansions for Talisman: Origins.
Pamięta ktoś czy z okazji wydania Ancient Beasts była promocja na Steamie? Chciałem dokupić parę dodatków, ale żal wydać pieniądze jak za kilka tygodni będzie za pół ceny wszystko.

Jak ktoś jest chętny na grę to wyślijcie zapro: atamon2 (Adzet obecnie).


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Krzysiek »



Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Adzet »

@Krzysiek Dzięki!
Dopiero co kupiłem 3 dodatki a tu obniżka. No cóż, uzupełnię jeszcze lepiej kolekcję :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Mały Nemo »

Nowa aktualizacja, która wspiera używanie joypadów oraz poprawia stabilność gier sieciowych: https://steamcommunity.com/games/talism ... 1436567529


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ELF
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 10:50
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: ELF »

Jako, że ranking w cyfrowym talismanie jest oględnie rzecz biorąc niedoskonały i właściwie wskazuje tylko na to ile kto gra postanowiłem zacząć rejestrować moje gry online i offline i obliczać ranking na podstawie zasad jakie z grubsza obowiązują w szachach a w grach sieciowych chociażby na serwisie kurnik.pl . Założenie jest takie, że w przypadku gier wieloosobowych po każdym odpadnięciu zawodnika z rozgrywki pozostałym graczom zalicza się zwycięstwo nad nim i tak do końca partii. Jeśli ktoś wygra grę i pozostało na planszy więcej niż 1 gracz zwycięscy zalicza się wgrane z każdym z graczy z osobna. Po zakończonej partii rankingi graczy są aktualizowane. Rankingi obliczam na podstawie https://www.3dkingdoms.com/chess/elo.htm ze standardowym współczynnikiem K=32 i początkowym rankingiem dla każdego z graczy = 1200 . Dla partii offline interesujące są dla mnie natomiast wyniki w zależności od wybranej postaci. Jeśli chcecie uwzględniać swoje gry w rankingu możecie podsyłać je do mnie na elfior@gmail.com podając wyniki w formacie gracz/postać i kolejność w danej partii. Polecam się również w grze online, póki jeszcze nie chce mi się jeździć rowerem ;)
Np.
The Rupert Iluzjonistka 3
(Torulf) Mroczna Kultystka 4
virus Kurtyzana 2
ELF Elementalista 1


Ranking online (po 4 grach , 2 po 4 graczy, 1 z 6 graczami i 1 na 2 graczy) :
ELF 1306
Meifis 1282
Systembuster 1250
virus 1218
Menelag 1216
ReletingOak0 1188
Skyggedans 1186
The Rupert 1186
AxElHa.. 1184
hornetsting777 1154
(Torulf) 1154
Raba 1152
glowik7717 1122

Ranking offline:

Wojownik 1284
Smocza Kapłanka 1267
Czarny Rycerz 1260
Krasnolud 1248
Kolekcjoner Dusz 1247
Zawadiaka 1246
Niebiańska istota 1244
Kapłan 1233
Kleryk 1233
Łowca Smoków 1233
Czarnowidz 1232
Saracen 1232
Złodziej 1232
Barbarzyńca 1216
Egzorcysta 1216
Mroczna Kultystka 1216
Skrzat 1216
Mutant 1213
Elementalista 1209
Inżynier 1206
Cyganka 1201
Pradawny Dąb 1200
Szynkarka 1200
Walkiria 1200
Iluzjonistka 1197
Karateka 1197
Cyganka 1184
Minstrel 1184
Oszust 1184
Upiorny Rycerz 1184
Wieszczka 1184
Wędrujący po polach 1183
Wódz Ogrów 1180
Góral 1168
Elf 1157
Minotaur 1152
Łotrzyca 1149
Opętany 1148
Mnich 1129
Czarownik 1120
Męczenniczka 1117
Derwisz 1083


adamgwch
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 21:30

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: adamgwch »

Witam
Gra ktoś w to jeszcze w sieci?


Lamm
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 324
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 14:02
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Lamm »

@Mały Nemo mam pytanie, w wersji na Androida, nie mogę się zalogować tzn. nie mogę wpisać cyfr do loginu? Nie umiem zgadnąć, czy to błąd telefonu (Huawei p20), czy coś padło w aplikacji.
Może się spróbujesz czegoś dowiedzieć? Trochę to uciążliwe, bo gram głównie na telefonie i tracę zapisane gry.
Dziękuję


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Mały Nemo »

Lamm pisze: środa 04 mar 2020, 13:34 @Mały Nemo mam pytanie, w wersji na Androida, nie mogę się zalogować tzn. nie mogę wpisać cyfr do loginu? Nie umiem zgadnąć, czy to błąd telefonu (Huawei p20), czy coś padło w aplikacji.
Może się spróbujesz czegoś dowiedzieć? Trochę to uciążliwe, bo gram głównie na telefonie i tracę zapisane gry.
Dziękuję
Znaczy zalogować się do konta Asmodee czy gdzie? Teraz wychodzę, więc nic Ci nie pomogę, ale opisz dokładnie problem i jak wrócę, to wyślę problem dalej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
adamgwch
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 21:30

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: adamgwch »

Jak mona się umówić na grę na Asmodee? tyle razy wchodziłem i zawsze zero graczy na serwerze europejskim jak i innych.


Lamm
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 324
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 14:02
Płeć:

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Lamm »

Mały Nemo pisze: środa 04 mar 2020, 13:40
Lamm pisze: środa 04 mar 2020, 13:34 @Mały Nemo mam pytanie, w wersji na Androida, nie mogę się zalogować tzn. nie mogę wpisać cyfr do loginu? Nie umiem zgadnąć, czy to błąd telefonu (Huawei p20), czy coś padło w aplikacji.
Może się spróbujesz czegoś dowiedzieć? Trochę to uciążliwe, bo gram głównie na telefonie i tracę zapisane gry.
Dziękuję
Znaczy zalogować się do konta Asmodee czy gdzie? Teraz wychodzę, więc nic Ci nie pomogę, ale opisz dokładnie problem i jak wrócę, to wyślę problem dalej.
Uruchamiam aplikację w telefonie, program pyta czy mam konto na Asmodee
89309859_539578966686004_2795924075044667392_n.jpg
Mam, więc prosi o login...
89035926_674608643284396_3118295090397708288_n.jpg
ale mój login ma cyfry i moja klawiatura w telefonie nie działa, nie mogę podać pełnego loginu.
Na stronie w kompie dzieła ok.
Może się czegoś dowiesz??? Trochę to uciążliwe, a grało by się...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Mały Nemo »

Obawiam się, iż musisz z tym się udać do Asmodee, gdyż Nomadzi nie mają nad tym kontroli. Ponadto Asmodee możliwe, że Ci też już nie pomoże, gdyż ich drogi rozeszły się już jakiś czas temu. @Lamm

Dodano po 48 sekundach:
adamgwch pisze: czwartek 05 mar 2020, 12:06 Jak mona się umówić na grę na Asmodee? tyle razy wchodziłem i zawsze zero graczy na serwerze europejskim jak i innych.
Spora część osób gra prywatnie. Musisz się udać na stronę Steam i tam poszukać chętnych graczy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman: Digital Edition

Post autor: Mały Nemo »

Gdyby kogoś to interesowało, Talisman dzisiaj wylądował na Nintendo Switch i jest dostępny za 80 zł.

Dodano po 38 minutach 53 sekundach:
19 marca mają się pojawić bundle z rozszerzeniami, więc gdyby ktoś je chciał, to może chcieć zaczekać jeszcze chwilę.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ