Runebound

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Runebound niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Czy jest polska wersja tej gry ? Jeśli tak to gdzie można ją zobaczyć ?


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Polska wersja gry została wydana przez galakte. Niestety nakład został wyczerpany i dodrók należy się spodziewać dopiero po kilku miesiącach. Dlatego z zakupem trzeba się spieszyć bo w sprzedaży zostały już tylko te gry które są na stanie w magazynach sklepowych.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No no, bardzo ładnie się to wszystko prezentuje, aż bym sobie zagrał. Ciekawe, wcześniej heksagonalne plansze kojarzyły mi się tylko z planszówkami wojennymi a tu gra na miarę MiMa, ciekawe, bardzo ciekawe.

A co do żetonów, ja swoje żetoniki od Wampira trzymam w trakcie gry w pojemnikach po makaronach z sosem instant :-p Oczywiście makaron zjedzony dawno a pudełka umyte \:D/


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

A ja jeszcze dodam że przed dodrukiem ukazą się dodatki do gry wydane przez galaktę.


Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

ta mam nadzieje ze bedzie to Midnight


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Muszę cię zmartwić. Zostaną wydane dodatki złożone z samych kart. W jednym takim dodatku jest 30 kart przygót lub handlu.


Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

ta wiem jak to wyglada...
niech wydadza planszowe dodatki!!!!!
niefajny pomysl z tymi kartami


Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Anonim pisze:przygót
Przepraszam ale musze coś napisać... PRZYGÓDDDDDDDDDDDDDDDD


ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Tak nieśmiało się zapytam czy ktoś kto ma już polską edycja ma może skany najlepiej na PM mi odpowie.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dobra dziś doszedł do mnie Runebound nówka sztuka wersja polska (w poprzednim miesiącu zaopatrzyłem sie w 4 części Dungeoonera) Jak znajdę chwile żeby w to zagrać napisze co i jak. Co do wykonania bardzo mi sie podoba dobra gruba plansza karty kostki też niezłe figurki trza będzie pomalować. Także zestaw wygląda okazale i ładnie sie prezentuje koło dziadków (czyt. MiM, MM). Jedyne co mi przeszkadza to brak polskich dodatków no ale "Polska to bardzo piękna kraj" i na pewno wyjdą.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Kilka uwag na szybko: pakiet 6 dodatkow (2x dodatkowe przygody, 2x inny wariant gry, 2x nowe karty handlu) ma wyjsc jakos niedlugo (lipiec?) - oczywiscie w wersji PL \:D/ co do samej gry (roznice w stosunku do MiM):
1. gra sie o wiele wiele krocej (max 4-5 godzin)

2. o wiele mniejsza interakcja miedzy graczami (przynajmniej w wersji podstawowej - duzo zmieniaja inne warianty przygody, ale o tym pozniej :mrgreen: )

3. bohater nie ginie, a jesli straci wszystkie punkty zycia, to zostaje jedynie ogluszony - (traci caly $$$, najdrozszy przedmiot/sprzymierzenca)

4. "modulowosc" - olbrzymia zaleta (chodzi mi tu m. in. o inne warianty przygody, mozliwosc dowolnego zlozenia stosu kart przygod i handlu - praktycznie za kazdym razem rozgrywka wyglada inaczej, a nie ciagle ta przekleta korona wladzy ;-) ) -

5. inne warianty przygody - raz jest to wielki przedwiezny margath, raz giganci atakujacy wolne miasta (w chronologii 10 lat po podstawowej przygodzie), innym razem chodzi o zdobycie korony dawnych wladcow (to akurat dzieje sie przed historia z podstawki - jeden z lepszych wariantow), innym razem znowu jest to kult runow (najbardziej nieprzewidywalny wariant) czy tez awatary (cos jak smoki i margath)

podsumowujac (rowniez na szybko): kazdemu fanowi MiM polecam w ciemno

Acha jestem w posiadaniu calkiem pokaznej gromadki dodatkow do Runebounda (karcianych i planszowych), takze w razie czego sluze rada i pomoca ;-)

EDIT: na stronce FFG pojawilo sie info o trzeciej fali dodatkow do Runebounda (tradycyjnie 2x nowe wyzwania, 2x nowe karty handlu, 2x inny wariant przygody), kaming dys samer - oto link ;-) -> http://www.fantasyflightgames.com/runebound.html
zapowiada sie calkiem smerfatycznie ^^

EDIT 2: pakiet 6 dodatkow PL wyjdzie na przelomia lipca/czerwca :mrgreen: w zestawach po 3 dodatki (wyzwania, handel, inny wariant) lub pojedynczo po 49 zl :neutral:


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
moonman
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 23 lut 2006, 12:55
Lokalizacja: pomorskie
Płeć:

Post autor: moonman »

MichciK pisze: EDIT: na stronce FFG pojawilo sie info o trzeciej fali dodatkow do Runebounda.....
EDIT 2: pakiet 6 dodatkow PL wyjdzie na przelomia lipca/czerwca.....
:-k
w sumie niby dobrze - ale żeby się z tego Runebounda nie zrobił MtG

podstawke PL mam od kilku dni i polecam fanom MiM


Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Nie no madzika sie z tego nie da zrobic, spoko majonez :grin: Zreszta sam zobaczysz moonman, jak to jest grac w podstawke np 10 raz z rzedu bez zadnych dodatkow (te same karty, zeros zaskoczenia, nuuda po prostu). Ja tam sie nowych dodatkow doczekac nie moge.
Acha dodatki po polskiemu beda w dwoch zestawach (1x karty handlu, 1x nowe wyzwania, 1x inny wariant przygody) po 49.90 per zestaw :mrgreen:


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jakieś przedpremierowe zamówienia gdzieś można składać w galakta nie widziałem żadnego info o dodatkach, inny dystrybutor?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Valdi pisze:Jakie¶ przedpremierowe zamówienia gdzie¶ mo¿na sk³adaæ w galakta nie widzia³em ¿adnego info o dodatkach, inny dystrybutor?
oficjalnego info na stronce galakty jeszcze nie ma, ale D. Waszkiewicz w na forum napisal (w ktoryms z tematow - bodajze "kiedy ukaza sie dodatki do runebounda") ze nalezy sie spodziewac obu zestawow na przelomie czerwca i lipca, a innego dystrubutora to ja nie znaju :-k

a co do trzeciej fali dodatkow - sklep rebel w rozmowie na gg powiedzial, ze premierowe gry, premierowe dodatki itd sa dostepne w sklepie zazwyczaj miesiac po premierze (premiera - summer 2007), wiec czekaja nas runeboundowe wakacje :mrgreen:


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Do rebela to ja sie mogę i przejść (dwie dzielnice dalej :P ) także z nimi to niema problemu, ale niestety znając polskie realia dystrybucji obawiam sie że może sie coś komuś omsknąć (Tu ukłon do Dungeoneera - KLW, miesiąc chyba czekałem od zapowiadanej premiery aż sie ukazało w Rebelu)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

juz od przyszlego tygodnia bedzie mozna zamawiac oba zestawy \:D/

-> link http://www.galakta.pl/newspost_64.html

EDIT: dla wszystkich zainteresowanych kupnem dodatkow - zestawy pojawia sie na paczatku sierpnia z przyczyn roznych :-s (info z forum galakty)


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Ra666
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 12 paź 2007, 10:26
Lokalizacja: ?!?
Płeć:

Post autor: Ra666 »

Runebounda-Wielkim-Fanem-chce-zostac :mrgreen:

Na forum galakty napisali ze jest juz wznowienie podstawki, jesli ktosby szwedal sie po sklepach z planszowkami w wawie w najblizszych dniach i by widzial, niech da znac.

Z gory dzieki.

Zaczepiam o to forum bo zawsze wieksza szansa.


gigi
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: gigi »

Ra666 pisze:Runebounda-Wielkim-Fanem-chce-zostac :mrgreen:

Na forum galakty napisali ze jest juz wznowienie podstawki, jesli ktosby szwedal sie po sklepach z planszowkami w wawie w najblizszych dniach i by widzial, niech da znac.

Z gory dzieki.

Zaczepiam o to forum bo zawsze wieksza szansa.
runebounda mozna kupic w sklepie internetowym
www.planszomania.pl
a dodatki sa w empikach

ps.w planszomani mozesz odebrac gry w centrum warszawy ,wystarczy sie umowic z gosciem :---)


Awatar użytkownika
Smok
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2007, 11:39
Lokalizacja: Kraśnik
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Smok »

"www.planszomania.pl " - wie ktoś może czy jest to Polska edycja? ostatnio mam ochotę sobie kupić Runebound'a - w sumie zaciekawiły mnie wasze recenzje... wygląda na to że to fajna gra...

-EDIT- 1 Luty 2008 23:11

no i już wszystko jasne... na www.planszomania.pl nie da się zakupić tej gry (nakład wyczerpany - kiedy i czy w ogóle będzie wznowienie - nie wiadomo), ale ja już zamówiłem z nieco innego źródła. Mam nadzieję, że uda mi się w przyszłym tygodniu cieszyć tą grą, bardzo jestem ciekaw, jak się prezentuje i czy rzeczywiście jest tak dobra... jak tylko zagram w tę grę napiszę wrażenia i swoją wstępną recenzje.

Scalono posty
Valdi


edit 2
dziś przyszła mi pocztą gra Runebound... mam nadzieję, że uda mi się dziś wieczorkiem w nią zagrać :)
Ostatnio zmieniony sobota 02 lut 2008, 07:35 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
subiel
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 lut 2008, 16:22
Lokalizacja: wrocław
Płeć:

Post autor: subiel »

http://www.bard.pl/index.php?site=aboutGame&id=28105

jesli ktos by chcial kupic runebounda w wersji polskiej.

radzilbym nie sugerowac sie zdjeciami zamieszczonymi w tym sklepie ( np figurki nie sa kolorowe a na zdjeciach tak.)
gra jest wykonana dobrze. gra sie dluzej niz w talisman (talisman 2os okolo 2 godzin runebound 2 os okolo 3,5 godziny.)

genialny sposob poruszania sie po planszy, ciekawy sposob pokonywania wyzwan.
wedlog mnie sa tylko dwa minusy.
1- zadko kiedy mozna powalczyc z innym graczem (na ogol sie rozwiazuje zadania z planszy. najczesciej gra sie konczy bez zadnego starcia z innymi graczami.)
2- po ropzakowaniu wszystkie zetony zadani,zlota zmeczen ran itp... tworza niesamowity haos w pudelku. mi sie udalo to opanowac w pewnym stopniu podelkami po kremach (te po zapalkach sa duzo za male :-p )

gra jest warta polecenia.


"...na co to komu, skoro i tak mniejsza z tym..."

klapouchy
Awatar użytkownika
Smok
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2007, 11:39
Lokalizacja: Kraśnik
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Smok »

ostatnio zakupiłem 2 dodatki do runebounda (te w wersji polskiej - na allegro zapłaciłem tylko 56 zł z przesyłką za obydwa) - no i prezentują się naprawdę bardzo dobrze... nie miałem możliwości jeszcze zagrać (brak czasu) - jednak już można zauważyć, że wizualnie karty prezentują się jeszcze lepiej niż te z podstawki...


Obrazek
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Z końcem sierpnia Galakta wyda duży dodatek „Wyspa Strachu” a na początku przysłego roku planowany jest następny o tytule Sands of Al-Kalim. Link do pełnych wieści: http://www.galakta.pl/artykul_84.html


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Ponieważ oprócz nowej wersji Talismana mam ochotę kupić jakąś nową grę w podobnym stylu i zastanawiam się właśnie nad Runebound'em, pragnę zapytać czy obecnie można dostać ją w wersji pl wraz z wszystkimi dodatkami? Jeżeli nie wszystkie dodatki zostały spolszczone ,czy wie ktoś może czy są takie plany?

Z góry dziękuje :)


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Jeśli nie skończył się nakład to na pewno tak. Jeszcze sporo dodatków nie zostało spolszczonych, ale na pewno są w planach. Już wyszedł dodatek Wyspa strachu http://www.bard.pl/index.php?site=aboutGame&id=30451
Teraz też wyszła jeszcze jedna przygodówka
http://www.bard.pl/index.php?site=aboutGame&id=31052


ODPOWIEDZ