Powrót polskiej edycji Talismana!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

Którą część Talismana chciałbyś zamówić z wznowienia planowanego od 2019

Podstawka
16
4%
Żniwiarz
30
7%
Podziemia
34
8%
Królowa Lodu
20
4%
Góry
35
8%
Pani Jeziora
16
4%
Smoki
27
6%
Wilkołak
42
9%
Miasto
45
10%
Kraina Ognia
13
3%
Las
51
11%
Zwiastun
29
6%
Kataklizm
23
5%
Zaginione Krainy (połączene Puszka Pandory i Krainy Odmętów)
69
15%
 
Liczba głosów: 450

Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Mały Nemo »

Lamm pisze: wtorek 19 lut 2019, 15:09
Tronar pisze: wtorek 19 lut 2019, 14:21 Spoko, moja pomyłka :) Miałem na myśli oczywiście Królestwo Dusz. Pytanie tylko kiedy ukaże się ten dodatek w formie papierowej?
Luzik, ale chyba wcześniej Nemo odpowiedział na Twoje pytanie
Mały Nemo pisze: poniedziałek 18 lut 2019, 18:06
Tronar pisze: poniedziałek 18 lut 2019, 18:03 pewnie Studnię Dusz którą już mam na DE :)
Znaczy Królestwo Dusz ;). Acz nie kupisz go, bo póki co nie ma on empirycznej formy i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie ją miał ;).
Może czegoś nie zrozumiałeś...
xD


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

Mam dla wszystkich teorio spiskowców informację Pegasus Spiele właśnie zapowiedziało Repriny Wszystkich dodatków do Talismana, które zostały wydane wcześniej przez FFG, pojawiły się one nawet w pre-orderach np. w sklepie: https://www.gamenerdz.com/search.php?se ... on=product
Tak że tylko czekać pozostaje na info od Galakty


ps. Nie na tą chwilę nie ma info o Krainach Odmętu czy Puszce Pandory


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
maggot
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:56
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: maggot »

W tym momencie przypomniala mi sie Futurama, wchodz Valdi i mówi Good news everyone!!!

https://www.google.com/search?q=good+ne ... Tn7vb9qO9M:

Na taką wiadomość czekałem :-)


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Arthan »

Jeśli dobrze pamiętam Farnsworth zazwyczaj jak to mówił nie miał dobrych wieści :P


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Bludgeon »

Janusze już obniżyli znacząco ceny.
A nie, to ja byłem :D


What a view.
lemon_curry
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 368
Rejestracja: piątek 09 lis 2018, 16:53
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: lemon_curry »

Janusz to taki, co sprzedaje tanio jak mogl sprzedac drogo.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Bludgeon »

lemon_curry pisze: niedziela 10 mar 2019, 15:41 Janusz to taki, co sprzedaje tanio jak mogl sprzedac drogo.
Z tego co obserwuję w necie to ta definicja ewoluowała i teraz obejmuje też ludzi którzy chcą zarobić na każdy możliwy sposób. Generalnie cwaniaczków itp.


What a view.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

A w branży nazywa to się inwestycja. Widocznie internet / młodsi internauci tego nie rozumieją.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
azzie
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 21 gru 2018, 15:57
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: azzie »

To spekulanci! ;-P

Moim zdaniem wszystko jest ok dopóki sprzedawca nie oszukuje i nie ukrywa istotnych informacji które mogłyby wpłynąć na decyzję kupującego. Jak ktoś sprzedaje Puszkę Pandory za 300 zł i ktoś chce ją za tyle kupić, to nic mi do tego. Choć wolałbym by sugerowana cena detaliczna przy takich aukcjach na Allegro była podawana równie często jak w innych ;-) Ale jak ktoś sprzedaje rzeczy dostępne bezpłatnie nie informując o tym, to uważam że jest to conajmniej naciąganie kupującego.

Handel polega na tym że kupuje się taniej by sprzedać drożej. Dzięki temu ci co chcą kupić mogą to zrobić. A jak na coś jest duży popyt a niska podaż, to cena idzie w górę dzięki czemu opłaca się to produkować i sprowadzać. Za absurdalne ceny na Allegro możemy tak naprawdę winić tylko przestarzałe prawo autorskie i pazerność GW. Ja na przykład nie rozumiem czemu licencje są udzielane na wyłączność i ograniczone terytorialnie. Ja bym tego zakazał :-)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Rogo »

azzie pisze: niedziela 10 mar 2019, 23:29 Ale jak ktoś sprzedaje rzeczy dostępne bezpłatnie nie informując o tym, to uważam że jest to conajmniej naciąganie kupującego.
Jak ktoś kupuje coś bez zorientowania się w rynku, to sam jest sobie winny, że przepłaca.
azzie pisze: niedziela 10 mar 2019, 23:29 Ja na przykład nie rozumiem czemu licencje są udzielane na wyłączność i ograniczone terytorialnie. Ja bym tego zakazał
Czyli jak byś to rozwiązał? Każdy może sobie coś wydać po swojej cenie, w swojej jakości, a GW nie ma prawa nic z tym zrobić?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

azzie pisze: niedziela 10 mar 2019, 23:29 Ja na przykład nie rozumiem czemu licencje są udzielane na wyłączność i ograniczone terytorialnie. Ja bym tego zakazał
Hmm jesteś pewien że licencje od GW są na wyłączność ?
We Włoszech Talismana wydawały cztery różne firmy, a za naszą zachodnią granicą dwie.
Nie było przeszkód aby Talisman PL był wydany przez Rebela, Lacerte, Portal, Trefla czy tfuu... Games Factory. Kwestia dogadania się i pieniędzy, a tych to GW chciało.
Jedynie nie mogło by nosić dopisku "Magia i Miecz" bo to należy do Galakty.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
azzie
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 21 gru 2018, 15:57
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: azzie »

Rogo pisze: poniedziałek 11 mar 2019, 07:02 Jak ktoś kupuje coś bez zorientowania się w rynku, to sam jest sobie winny, że przepłaca.
Taki elementarz uczciwości kupieckiej (teraz już nie, ale kiedyś zarabiałem na sprzedaży): 1. Transakcja gdzie obie strony są zadowolone to biznes. 2. Transakcja gdzie jedna strona jest zadowolona to szwindel.

Sprzedaż w oparciu o niedoinformowanie drugiej strony to...
Valdi pisze: wtorek 12 mar 2019, 18:58 Hmm jesteś pewien że licencje od GW są na wyłączność?
W jednym czasie było dwóch wydawców i można było wybrać którą wersję się woli? Ktokolwiek mógł wydrukować grę odpalając należną działkę GW?
Rogo pisze: poniedziałek 11 mar 2019, 07:02 Czyli jak byś to rozwiązał? Każdy może sobie coś wydać po swojej cenie, w swojej jakości, a GW nie ma prawa nic z tym zrobić?
Jestem w stanie wyobrazić sobie świat w którym twórca po prostu sprzedaje wzór gry i ktokolwiek może za niego zapłacić na równych prawach, po czym dostosować i wydać grę. A ograniczenia ilościowe, terytorialne i czasowe są nielegalne.

Bardziej filozoficznie, uważam że ograniczenie kopiowania dobrych pomysłów jest szkodliwe. Twórca powinien mieć prawo do wynagrodzenia i to proporcjonalnie do sukcesu swojej twórczości, ale nie oznacza to, że powinien móc dyskryminować klientów albo ograniczać co mogą zrobić z ich pomysłem. Jakoś normalne jest dla nas że każdy może kupić u producenta kwiaty, po czym przyciąć je, przewiązać wstążeczką i sprzedawać dalej. Ale już zakup licencji na grę, dostosowanie gry i dalsza sprzedaż jest zwykle obwarowana murem ograniczeń.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Rogo »

azzie pisze: środa 13 mar 2019, 00:47 Taki elementarz uczciwości kupieckiej (teraz już nie, ale kiedyś zarabiałem na sprzedaży): 1. Transakcja gdzie obie strony są zadowolone to biznes. 2. Transakcja gdzie jedna strona jest zadowolona to szwindel.

Sprzedaż w oparciu o niedoinformowanie drugiej strony to...
Sprzedaż przedmiotów uszkodzonych, niekompletnych, niezgodnych z opisem i/lub zdjęciami, bez powiadomienia kupującego, to jak najbardziej szwindel, delikatnie to ujmując.

Zawyżanie ceny, to moim zdaniem inna bajka. Kupujący powinien zrobić research przed zakupem ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

azzie pisze: środa 13 mar 2019, 00:47 W jednym czasie było dwóch wydawców i można było wybrać którą wersję się woli?
Tak. A nawet jak to było by jeden po drugim, to nie blokowało by polskich wydawców po zakończeniu współpracy FFG z GW aby w/w wydawcy dogadali sie wcześniej z GW.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
rael1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 00:27

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: rael1 »

Czyli dobrze rozumiem, ze wznowione zostana wszystkie dodatki ktore byly i roznic sie beda tylko brakiem loga FFG?


FajnyGnom
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 20 gru 2018, 23:47
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: FajnyGnom »

rael1 pisze: wtorek 19 mar 2019, 22:17 Czyli dobrze rozumiem, ze wznowione zostana wszystkie dodatki ktore byly i roznic sie beda tylko brakiem loga FFG?
Źle rozumiesz.

Na razie nic nie wiadomo poza tym, że Talisman zostanie wznowiony, jak zapowiedziała Galakta.

Wszystko co jest wyżej - czyli dywagacje czy i jakie dodatki zostaną wznowione to tylko przypuszczenia, a nie fakty.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Xan »

W katalogu na 2019 rok niemieckiego wydawcy pegasus.de pojawiła się informacja o dodruku wszystkich dodatków do Talismana, włącznie z Krainami Odmętów i Puszką Pandory w jednym pudełku! Pojawia się więc szansa, że i Galakta wyda ten dodatek w rodzimym języku! :D

Obrazek


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
lukjah83
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 lis 2018, 07:38
Lokalizacja: Czewa
Płeć:
Wiek: 41

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: lukjah83 »

Noo to coś na co czekam


:twisted:
maggot
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:56
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: maggot »

:-) podobnie jak Ty też na to liczę. Oznaczałoby to, że miałbym w końcu kompletną kolekcję.


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3139
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Pablo »

maggot pisze: sobota 23 mar 2019, 06:59 :-) podobnie jak Ty też na to liczę. Oznaczałoby to, że miałbym w końcu kompletną kolekcję.
Wyhaczyłeś już Miasto?


Awatar użytkownika
Bartigol
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Pogromca Dziecięcych Uśmiechów
Posty: 514
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 19:49

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Bartigol »

Xan pisze: piątek 22 mar 2019, 13:10 W katalogu na 2019 rok niemieckiego wydawcy pegasus.de pojawiła się informacja o dodruku wszystkich dodatków do Talismana, włącznie z Krainami Odmętów i Puszką Pandory w jednym pudełku! Pojawia się więc szansa, że i Galakta wyda ten dodatek w rodzimym języku! :D

Obrazek
Akurat tylko tych dwóch mi brakuje, byłoby pięknie!


maggot
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:56
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: maggot »

Wyhaczyłeś już Miasto?
Z tego co mi wiadomo chyba z lasem i miastem nie będzie problemu jeśli chodzi o reprint. To druk na żądanie stoi pod znakiem zapytania. Dlatego oczekuję właśnie takich informacji, że może jednak miło się zaskoczę. Poza tym będę musiał jeszcze ogarnąć wilkołaka poza dwoma wyżej wymienionymi dodatkami. Jest co zbierać.

BBCode (podobnie jak np. w HTML) trzeba poprawnie otworzyć i zamknąć. Dlatego pierwszy tag nie może być zamknięty, tylko musi być otwarty, aby BBCode zadziałał. //N.


monter
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: piątek 11 sty 2019, 21:56
Płeć:
Wiek: 42

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: monter »

Xan pisze: piątek 22 mar 2019, 13:10 W katalogu na 2019 rok niemieckiego wydawcy pegasus.de pojawiła się informacja o dodruku wszystkich dodatków do Talismana, włącznie z Krainami Odmętów i Puszką Pandory w jednym pudełku! Pojawia się więc szansa, że i Galakta wyda ten dodatek w rodzimym języku! :D

Obrazek
To byłoby coś i komplet kolekcji i przede wszystkim eleganckie pudełko, choć mam łączone z krain 😀


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Xan »

Mały update. Na stronie niemieckiego sklepu pegasusshop.de pojawiła się wzmianka o niemieckiej wersji dwóch łączonych dodatków do Talismana - Krainy Odmętów i Puszki Pandory w jednym pudełku! (Niem. Talisman - Die Königreiche) Jest również data! 09/2019 Oraz cena. € 14,95

Myślę, że z tą datą i tym "sortem" powróci również nasza polska wersja dodruku. Oby Galakta nas pozytywnie zaskoczyła i wydała te wyżej wspomniane dodatki w PL-ce, skoro będą i po angielsku, i po niemiecku. ;)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Rogo »

Molestuj ich o to, to może się uda :)


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ