Gry użytkowników forum

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
wajdecki
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 21:19
Płeć:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: wajdecki »

Bludgeon coś tak czułem, wstyd mi ;P dobrze,że banem sie to nie skończyło :)


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Krzysiek »

wajdecki pisze: niedziela 09 gru 2018, 13:08a co z bardziej mainstreamowymi grami typu wariacje monopoly czy inne scrabble ;) są uznane za nieplanszówkowe czy jak ? Miłej niedzieli wszystkim!
Myślę że akurat scrabble jest zupełnie w porządku, ale trochę nie pasuje do tego forum. Nie znajdziesz zbyt wielu fanowskich dodatków lub domowych zasad do Scrabble. Nie ma też raczej problemu z jego znalezieniem więc nie ma się zbytnio co chwalić "Hej, mam Scrabble!" No i nie ma dużego pola do dyskusji nad wyższością jednej edycji Scrabble nad inną.

Monopoly to trochę inna para kaloszy. Tutaj trzeba się chwilę zastanowić nad tym czym jest "gra". Ja stosuję definicję znalezioną kiedyś u jednego z użytkowników BGG. Jeśli podejmujesz decyzje i mają one wpływ na wynik rozgrywki to jest to gra.
W świetle tej definicji takie np. Węże i Drabiny nie są grą bo nie ma w nich żadnych decyzji do podjęcia. Rzuca się tylko kostką i przesuwa pionek o tyle pól ile wypadło na kostce. Dowolny bezmyślny automat może w Węże i Drabiny "grać" tak samo dobrze jak weteran.
Dla porównania w Chińczyku mamy jeden typ decyzji - który pionek poruszyć. Jednak w większości przypadków jest bez różnicy który pionek poruszymy bo nie wiemy co wypadnie na kościach naszym rywalom więc nie możemy zaplanować strategii.
Czasem z kolei możemy zbić pionek przeciwnika - wtedy decyzja jest oczywista. Decyzja oczywista jest decyzją tylko z pozoru bo nie ma powodu wybierać innej opcji niż najlepszej.
Tak więc w Chińczyku niby podejmujemy decyzje i niby mają one wpływ na grę ale albo wpływ decyzji na grę jest skrajnie oczywisty (zbicie w danym ruchu) albo skrajnie nieoczywisty (brak zbicia w danym ruchu i brak możliwości przewidzenia przyszłych rund).
Powiedziałbym zatem że Chińczyk jest grą ale jest najgorszą możliwą grą, co jest bardzo użyteczne bo jest dzięki temu wygodnym punktem odniesienia. Wiele gier można wstępnie ocenić pod kątem tego jak bardzo oddaliły się od Chińczyka.
I tu wkracza Monopoly. Jak bardzo się oddaliło?
Na rzut kostką nie mamy wpływu i na większość jego efektów też nie. Podejmujemy decyzje o kupowaniu i budowaniu ale są one problematyczne bo np. nie wiadomo czy w ogóle ktoś kiedykolwiek stanie na polach które rozwijamy. Jednocześnie prawdopodobieństwo zwrotu i opłacalność inwestycji nie jest niesamowicie trudna do oszacowania. Ale i tak kostka ma nad nami bardzo dużą władzę a miejsca na strategię jest mało.
Wyrok: Niektóre wersje Monopoly moga być niezłą rozrywką ale grą są słabą.
I tutaj wkracza kamień węgielny tego forum czyli Talisman. Ta gra też ma bardzo bliskie pokrewieństwo zarówno z Chińczykiem jak i Monopoly.
Jednym ze sposobów pobudzenia rozgrywki w Monopoly są pola typu "Szansa" dzięki którym na jednym i tym samym polu nie zawsze dzieje się jedno i to samo. Ten sam mechanizm jest użyty w Talismanie. Jedna o ile w Monoply tylko kilka pól oferuje Szanse o tyle w Talismanie zdecydowana większosć pól oferuje dociąganie kart Przygody. Jest też tych kart Przygody dużo większa różnorodność. Mamy więc pierwszą różnicę - ilościową.
W Monopoly nasze pionki różnią się tylko wyglądem, w Talismanie mają też inne właściwości.
Mamy też różne możliwości wpływu na wynik rzutu na kostce, i częściej możemy wybierać czy w ogóle chcemy rzucać tą kostką. Między innymi dlatego że możemy wybierać kierunek ruchu.
Do Talismana mamy jeszcze dodatki które zwiększają ilość możliwych permutacji i dają więcej możliwych decyzji do podjęcia. I bardzo mocnym punktem tu jest klimat. Talisman oferuje interaktywną przygodę w świecie fantasy, Monopoly oferuje interaktywną przygodę w świecie finansów. Smoki i księżniczki jakoś mają większosć ilość zwolenników niż kredyty i podatki.
Ogółem myślę że podstawowy Talisman jako gra nie jest wiele mocniejszy niż Monopoly. Jednak Talisman ma kolosalne możliwości rozbudowy natomiast Monopoly - nie bardzo. Tak więc w rodzinie której założycielem był Chińczyk, Monopoly jest tym wyszydzanym przez innych członkiem familii który ciągle rozmienia się na drobne i handluje tanimi świecidełkami. A Talisman jest tym któremu udało się mimo swojego podłego rodowodu osiągnąć coś wartościowego. Kiedy rodzina spotyka się przy stole to mniej uprzejmi członkowie mówią nieraz "Monopoly, dlaczego nie możesz być taki jak Talisman? On coś robi ze swoim życiem."

Monopoly to po prostu bardzo wczesny etap w rozwoju planszówkowicza, planszówkowy odpowiednik żłobka. Niektórzy mogą zaczynać ten etap w późnym wieku i nie ma się czego wstydzić ale też nie ma za bardzo sensu się chwalić. To trochę jakby się chwalić tym że umie się i lubi chodzić.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Mały Nemo »

^Nie czytałem, bo ściana textu i to bez akapitów...

Generalnie nie lubię Monopolu, gdyż jak się kupi wsio nieruchomości (a rzadko kiedy udaje się kupić cały komplet), to potem gra się sprowadza do rzucania kością i albo staniesz na swoim, albo na cudzym. I to przez kilka godzin.

Ale ostatnio jak byłem na tych planszówkach na Narodowym, to zakupiłem młodemu Monopoly Gamers czy coś takiego. Takie Monopoly z ryjem Mariana. I muszę przyznać, iż ta wersja Monopoly jest znacznie ciekawsza, a przede wszystkim ma odgórnie ustalony koniec gry, który nastąpi bez względu na to, co gracze zrobią. Jedyną moją uwagą byłoby, iż niektóre postaci (każda ma jakieś specjalne zdolności) są niezbalansowane i trochę zbyt kozackie. Ale z drugiej strony, gdy gra się 2 postaciami naraz (oficjalny wariant gry), gra nabiera głębi i strategi, gdyż dosyć często ma znaczenie, którą postacią się ruszymy.

Także klasyczny Monopol jest be, ale jego warianty czasem ujdą.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Krzysiek »

Mały Nemo pisze: poniedziałek 10 gru 2018, 12:47(...) i to bez akapitów...
Zdecydowanie z akapitami.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Valdi »

Nie zgodzę się że w chińczyku podjęcie decyzji o zabiciu czy nie zbiciu pionka jest bez znaczenia.

Stoisz i pole przed domkiem i za tobą trzech graczy ma pionki za to twój drugi pionek stoi za jednym z innych pionków na losowym polu na planszy. Decyzja czy uciekasz do domu czy strącasz innego pionka jest jakąś decyzją a wpływ może mieć na nią:
Ile pionków jest za Tobą
Czy ten którego chcesz strącić jest jedynym pozostałym pionkiem tego gracza.
Czy opłaca się ryzykować
Itd.

Co do gier które dodać jednak dodanym tylko NOWE tytuły wydane w Polsce po np. '80 latach. Czyli Chińczyk, szachy, bierki, scrabble, są dużo starszymi grami.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Arthan »

Mały Nemo pisze: poniedziałek 10 gru 2018, 12:47 ^Nie czytałem, bo ściana textu i to bez akapitów...
Też się przestraszyłem ściany tekstu, ale ciekawie napisane, więc przeczytałem :)
Rozwiązania w Monopoly Gamer z założenia mają naprawiać wszystkie niedociągnięcia z tradycyjnego Monopoly, za mało w to grałem żeby ocenić (pół rozgrywki), ale na pewno jest tam sporo korzystnych zmian :)
Jak dla mnie Węże i Drabiny są grą i poziom losowości (nawet jeśli wynosi 100%) nie powinien definiować czy coś grą jest czy też nie (za to czy jest dobrą grą już może). Dla mnie gra to forma rozrywki, w której mamy określony stan, na który możemy jakoś wpłynąć wykonując pewne akcje (może być chociażby rzut kostką) i mamy określone warunki zwycięstwa/przegranej.
Valdi pisze: poniedziałek 10 gru 2018, 13:29 Co do gier które dodać jednak dodanym tylko NOWE tytuły wydane w Polsce po np. '80 latach. Czyli Chińczyk, szachy, bierki, scrabble, są dużo starszymi grami.
hmm.. a MiM nie jest czasami z końcówki lat 80tych? :D Usuńmy starucha! :P


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Valdi »

Dlatego pisałem po latach 80tych


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Krzysiek »

arthan pisze: poniedziałek 10 gru 2018, 13:36Jak dla mnie Węże i Drabiny są grą i poziom losowości (nawet jeśli wynosi 100%) nie powinien definiować czy coś grą jest czy też nie (za to czy jest dobrą grą już może). Dla mnie gra to forma rozrywki, w której mamy określony stan, na który możemy jakoś wpłynąć wykonując pewne akcje (może być chociażby rzut kostką) i mamy określone warunki zwycięstwa/przegranej.
Ja wolę moją definicję ale twoja jest zupełnie w porządku.
I nie do końca o losowość mi chodziło bo np. uważam że zupełnie nielosowe Szachy też ostatecznie są bardzo słabą grą.
Czytałem trochę źródeł na ten temat i o ile początkujący gracze w szachach są kreatywni o tyle im bliżej Ci do mistrza tym więcej grasz z pamięci. Szachy nagradzają zapamiętanie i przeanalizowanie jak największej ilosci wariantów. Od gry Kółko i Krzyżyk (także zupełnie nielosowej) róznią się tylko dużo większą ilością możliwych wariantów rozgrywki.
Tak więc o ile kiedyś bardzo lubiłem szachy, o tyle od momentu gdy zacząłem odrobinę ogarniać o co w nich chodzi przestały mnie interesować. Nie widzę dalszego rozwoju w zgłębianiu różnych możliwych strategii i wariantów. Rozrywki tym bardziej.
Ale oczywiście inni mogą ją tam znajdować.

Myślę że pewna doza losowości jest potrzebna by zmusić nas do znajdowania nowych rozwiązań, do ciągłego wykazywania się kreatywnością.
Gry które w ogóle nie są losowe są wg. mnie raczej pewnym rodzajem łamigłówek niż prawdziwymi grami. Według mojego "kryterium decyzji" gra słabnie tym bardziej im bardziej oczywiste stają się dla nas decyzje w miarę coraz lepszego poznawania takiej gry-łamigłówki.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Valdi pisze: poniedziałek 10 gru 2018, 13:29Nie zgodzę się że w chińczyku podjęcie decyzji o zabiciu czy nie zbiciu pionka jest bez znaczenia.

Stoisz i pole przed domkiem i za tobą trzech graczy ma pionki za to twój drugi pionek stoi za jednym z innych pionków na losowym polu na planszy. Decyzja czy uciekasz do domu czy strącasz innego pionka jest jakąś decyzją a wpływ może mieć na nią:
Ile pionków jest za Tobą
Czy ten którego chcesz strącić jest jedynym pozostałym pionkiem tego gracza.
Czy opłaca się ryzykować
Itd.
Dzięki Valdi, po latach po prostu zapomniałem pewnych szczegółów gry w Chińczyka.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 gru 2018, 10:24 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Valdi »

A spoko w chińczyka grałem sporo z Mamą (potem w Monopoly potem przerzucilem Ją na Beowulf o właśnie Beowulf jest w spisie gier?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Bludgeon »



What a view.
Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: husar »



Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Krzysiek »

Może dodaj Abubu po prostu wszystkie gry z BGG. :-D


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Valdi »

Trzeba by było dodać czasu w życiu do tego :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Arthan »

BGG ma fajne API, można by dać na forum możliwość wyszukiwania gier na bgg i dodawania ich wtedy przez użytkowników. Najwięcej roboty byłoby z powiązaniem już istniejących na forum tytułów z tymi na bgg :D ale później nie byłoby potrzeby dodawania nowych przez administrację.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Mały Nemo »

arthan pisze: czwartek 03 sty 2019, 15:49 BGG ma fajne API, można by dać na forum możliwość wyszukiwania gier na bgg i dodawania ich wtedy przez użytkowników. Najwięcej roboty byłoby z powiązaniem już istniejących na forum tytułów z tymi na bgg :D ale później nie byłoby potrzeby dodawania nowych przez administrację.
Dogadaj się z @Abubu i podzielcie się pracą na pół ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Arthan »

Na razie tylko rzucam pomysłem, bo wiem że dałoby się coś takiego zrealizować i "usprawniłoby to proces". Póki co brak czasu na realizację :/


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Valdi »

Bo masz na liście jeszcze jakiś generator kart ? :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Arthan »

tak, z forum to muszę w pierwszej kolejności generator i kafelki dla @loookiego dokończyć bo inaczej nie mam się tu co pokazywać :D


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: loooki »

nooo
deseczki mam :P


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: husar »

Jak tyle roboty z tym to się wycofuję z prośby ... i po problemie


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Arthan »

husar pisze: piątek 04 sty 2019, 09:03 Jak tyle roboty z tym to się wycofuję z prośby ... i po problemie
To nie problem, tylko @abubu nie zawsze ma czas i potem ludzie się dziwią, że po miesiącu jakaś gra, którą chcieli jeszcze nie pojawiła się na liście. Tytuły są dodawane co jakiś czas, więc musisz się uzbroić w cierpliwość, ale na pewno zostaną dodane :)




 ! Wiadomość z: abubu
...i dlatego również nie odpisuję w tym temacie, do czasu aż dodam wszystkie zaległe "zgłoszenia" (czyli te od ostatniej mojej wiadomości do chwili obecnej)
 ! Wiadomość z: abubu
Co do API od BBG to wiem, jakiś spory czas temu przygotowałem sobie mały program do pobierania informacji o grach (wraz z zdjęciami), ale nie miałem chęci i motywacji aby go dokończyć. Poza tym, z tego co pamiętam, to największym problemem w tym API było to, że nie udostępniało listy gier / pozycji.


Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: tomkasz »

Prośba o dodanie Drako
https://boardgamegeek.com/boardgame/102237/drako
(w grze są 3 figurki krasnoludów i smok pasujące do Talismana btw)


Awatar użytkownika
Paulina
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Posty: 462
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 08:39
Płeć:

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: Paulina »

Prośba o dodanie gry Talisman Legendary Tale :D hihi nie znalazłam jej na spisie.
https://boardgamegeek.com/boardgame/255 ... dary-tales


Koszt druku dodatku jest zależny od ilości komponentów i ilości zamówień.
Tu na forum rozmawiamy o dodatkach / zasadach gry, etc.
Wszelkie pytania o druk kieruj na maila dnz@magiaimiecz.eu
Awatar użytkownika
MCSilvia
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kamienie Szlachetne
Ukryta Dolina
Posty: 268
Rejestracja: niedziela 23 lip 2017, 10:20
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: MCSilvia »



loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Gry użytkowników forum

Post autor: loooki »



Zablokowany