Dodatki Autorskie

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Reiner [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 12:09
Płeć:

Dodatki Autorskie

Post autor: Reiner »

Witam wszystkich weteranów Talismana. Jako szczęśliwy posiadacz oficjalnych dodatków takich jak Pani Jeziora, Wilkołaka oraz Żniwiarza i Zwiastuna zapytuję was jakich sprawdzonych dodatków autorskich używacie i które polecicie do wydruku żeby urozmaicić grę? Dodam iż nie zamierzam nabywać dodatków oficjalnych planszowych takich jak Miasto, Podziemia czy Góry z powodu iż gramy zazwyczaj w gronie 3 graczy i chciałbym uniknąć rozbiegania się postaci po dodatkowych planszach a co za tym idzie zmniejszy nam się interakcja PvP:)
Mam na oku Przedpola Piekieł Kufira, Śmierć Postaci (Wrota Piekieł, Nawiedzony Las..tutaj walczę ze sobą gdyż posiadają dodatkowe plansze). Także co z czystym sumieniem sprawdzonego moglibyście polecić do druku?:)


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Gamma »

Reiner pisze: czwartek 08 mar 2018, 15:51 Dodam iż nie zamierzam nabywać dodatków oficjalnych planszowych takich jak Miasto, Podziemia czy Góry z powodu iż gramy zazwyczaj w gronie 3 graczy i chciałbym uniknąć rozbiegania się postaci po dodatkowych planszach a co za tym idzie zmniejszy nam się interakcja PvP:)
Przemyśl to bo dzięki nim gra nabiera rumieńców, a nakład się kończy o czym poinformują Cię również inni szanowni koledzy z tego forum. :)


Awatar użytkownika
jerek95
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: jerek95 »

Reiner pisze: czwartek 08 mar 2018, 15:51 nie zamierzam nabywać dodatków oficjalnych planszowych takich jak Miasto, Podziemia czy Góry z powodu iż gramy zazwyczaj w gronie 3 graczy i chciałbym uniknąć rozbiegania się postaci po dodatkowych planszach a co za tym idzie zmniejszy nam się interakcja PvP:)
Yyyy... Nie. Po prostu nie. Nie masz racji :D Ja zawsze gram we 2 z narzeczoną (nigdy nie grałem w więcej osób!) - a korzystam z trzech plansz narożnych. Rozgrywka trwa dłużej, ale nie traci na niczym.

Gamma pisze: czwartek 08 mar 2018, 16:51 nakład się kończy o czym poinformują Cię również inni szanowni koledzy z tego forum. :)
O to to!! Za Wilkołaka płacisz już 130 zł, zamiast 69. Krainy Odmętów (dodatek półoficjalny) zamiast 60 zł kosztuje 250/300. Jeśli nie kupisz teraz lub w najbliższej przyszłości - nie kupisz nigdy.

Co do dodatków autorskich - Przedpola Piekieł zawsze są dobrą opcją, możesz poszukać na stronie magiaimiecz.eu dodatków, które dodają grupki kart, np. zadań albo nagród. Dokonam także rzeczy bardzo niewłaściwej, mianowicie autoreklamy - ostatnio popełniłem 2 dodatki: jeden zmienia system charakterów w grze, drugi dodaje kilkadziesiąt kart Terenu (dobre, jeśli lubisz grać ze Zwiastunem). Nazwy: Charaktery i Nowy Wspaniały Świat. Jeśli nie chcesz rozciągać gry, ale dodać do niej ciekawy element/rozwinąć mechanikę - polecam. Na stronie zresztą znajdziesz mnóstwo podobnych rzeczy, łap link: http://magiaimiecz.eu/projects_category ... a-i-miecz/


Awatar użytkownika
Reiner [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 12:09
Płeć:

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Reiner »

Dzięki Panowie powoli zaczynam dojrzewać do decyzji zakupu :roll: . Wasze argumenty trafiły na podatny grunt. To jak myślicie Miasto, Podziemia i Las z oficjalnych?
Z autorskich wzbogacę rozgrywkę Przedpolami Piekieł nieprzekombinowaną wersją Gieferga plus Nowy wspaniały świat dla terenów.
Kiedyś rzucił mi się na stronie Valdiego dodatek z kompletem pionków. Teraz niestety nie mogę go odszukać, trafiłem tylko na piony z podstawki. Moglibyście wrzucić link no chyba że to jakaś pomroczność jasna i nigdy taki dodatek nie ujrzał światła dziennego. Przyznam że specjalnie kupiłem podstawki pod papierowe piony...figury fajne ale nostalgia do papierowych pozostaje;)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Valdi »

Reiner pisze: piątek 09 mar 2018, 08:54 Kiedyś rzucił mi się na stronie Valdiego dodatek z kompletem pionków. Teraz niestety nie mogę go odszukać, trafiłem tylko na piony z podstawki. Moglibyście wrzucić link no chyba że to jakaś pomroczność jasna
Nie wiem o którym dodatku mowa, ale jeżeli będziesz do mnie wysyłał zamówienie to napisz że do poszukiwaczy chciałbyś pionki postaci (obojętnie jaki dodatek) to będę pamiętał żeby je najwyżej dorobić gdyby autor danego dodatku ich nie przewidział.

Co do dodatków jeżeli nie chcesz dodatkowych krain to zajżyj do dodatków: Smoki, PP (ale o tym już wiesz), Król Goblinów, Plaga nieumarłych, Skrzynia Skarbów.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Gamma »

Reiner pisze: piątek 09 mar 2018, 08:54 Dzięki Panowie powoli zaczynam dojrzewać do decyzji zakupu :roll: . Wasze argumenty trafiły na podatny grunt. To jak myślicie Miasto, Podziemia i Las z oficjalnych?
Z autorskich wzbogacę rozgrywkę Przedpolami Piekieł nieprzekombinowaną wersją Gieferga plus Nowy wspaniały świat dla terenów.
Moja subiektywna opinia:

1. Kataklizm - bo nowa plansza jest dużo lepsza niż stara. Bo nowe mechaniki (mieszkańców, pozostałości itd.) są świetne. Bo Kraina środkowa jest dużo, dużo bardziej ciekawa (I wewnętrzna też). No i mamy kolejnych fajnych bohaterów. Minusem jest cena - to najdroższy dodatek.

2. Las - bo to najnowszy dodatek z narożnych przez co oferuje najbardziej oryginalne i ciekawe mechaniki i karty. Bardzo fajny i klimatyczny. Najbardziej skomplikowani, ale zarazem mega ciekawi bohaterowie.

3. Tu daje Góry i Miasto razem.
Góry - bo to miła i przyjemna kraina (łatwa) gdzie można iść od samego początku. Bo jest dodatek, który łączy tą krainę z Lasem (Zapomniane Krainy). No i taka krypto-reklama - bo jest mój dodatek Powrót Smoków który dodaje sporo smoków do gry (głównie do Gór właśnie) i fajne nagrody za ich pokonanie, a także dużo nowych reliktów. No i w Górach jest kilku fajnych bohaterów (jednych z najmocniejszych w grze) jak Leśny Duszek, Wampirzyca czy Alchemik.
Miasto - bo można tam wydać zarobione pieniądze. Wbiegasz tam jak zarobisz kilka mieszków złota. Żeby coś kupić, żeby odnowić los, wymienić trofea, sprzedać/kupić czary, zmienić charakter itd. Takie centrum handlowe. ;) Osobiście lubię ten dodatek, ale jeśli wolisz żeby gry były bardziej niespodziewane i przygodowe, bez możliwości ułatwianie sobie zakupami to wybierz zamiast Miasta - Podziemia.

4. Podziemia - mimo, że na ostatnim miejscu to wciąż fajny dodatek. 80% kart to wrogowie. Kraina żeby się "wykoksić" albo żeby pójść skrótem na Koronę Władzy.


Awatar użytkownika
Reiner [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 12:09
Płeć:

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Reiner »

Dzięki Panowie za pomoc w ogarnięciu się w gąszczu dodatków:) teraz już mam pełne spectrum zakupów. Valdi w przyszłym tygodniu odezwę się do ciebie via @ i omówimy wszystko dokładnie:). Jaram się jak flota Stannisa Panowie, gdy tylko mój junior dorośnie będzie na niego czekał nie lada zestaw do przeturlania z tatą;)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5773
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: abubu »

Reiner pisze: piątek 09 mar 2018, 08:54 Dzięki Panowie powoli zaczynam dojrzewać do decyzji zakupu :roll: . Wasze argumenty trafiły na podatny grunt. To jak myślicie Miasto, Podziemia i Las z oficjalnych?
"Zmień pracę, weź kredyt" ... i kup wszystko co się da z oficjalnych ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Odyn »

Z autorskich ogarnij na pewno Smocze Ziemie (polaczenie szybkiego wzbogacenia sie rodem z Gor oraz trudni Wrogowie, wiec poziom zblizony do Podziemii. I tez bedziesz mial mnostwo Smokow, ciekawe Smocze artefakty. Zeby podejrzec karty zwroc sie do Valdiego) i Plage Nieumarlych (duzo ciekawych Przedmiotow i fajnych Wrogow z roznymi dopiskami np. Jesli w trofeach masz jakiegos Nieumarlego to dany przeciwnik dodaje iles do swojej skutecznosci ataku).


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Gamma »

Zastanów się czy nie lepiej zainwestować najpierw w oficjalne rozszerzenia. Oprócz kart (i planszy) otrzymujesz jeszcze postacie/figurki, a cena podobna.


Awatar użytkownika
Reiner [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 12:09
Płeć:

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Reiner »

Gamma pisze: piątek 09 mar 2018, 13:19 Zastanów się czy nie lepiej zainwestować najpierw w oficjalne rozszerzenia. Oprócz kart (i planszy) otrzymujesz jeszcze postacie/figurki, a cena podobna.
Masz rację i tak też zrobię. Póki jeszcze jest coś w sklepach:]


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Odyn »

Z oficjalnych warto jeszcze wziac Smoki bo naprawde ciekawi Poszukiwacze. Najciekawszym naroznym dodatkiem jest Las choc ja niekoniecznie lubie zmiane mechaniki zetonow Losu. Jesli natomiast mialbym wybrav miedzy Gorami a Podziemiami wzialbym Gory ze wzgledu na Wampirzyce :) plansza oczywiscie ladnie zrobiona ale karty w mojej opinii malo interesujace (pomyslalbym wtedy jak wzbogacic talie Gor - byc moze dodatek Gammy pomoglby podjac decyzje o wyborze)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Mały Nemo »

Warto też dodać, iż wiele z dodatków autorskich korzysta ze wszystkich oficjalnych rozszerzeń, więc tak czy inaczej warto je mieć.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Reiner [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 12:09
Płeć:

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Reiner »

Za waszymi radami poczyniłem już stosowne kroki w celu zakupu dużych dodatków:). Macie jakiś koncept na zakup lub stworzenie mega pudła wraz z insertem mogącym pomieścić całość Talismana??:)


Awatar użytkownika
jerek95
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: jerek95 »

Reiner pisze: poniedziałek 12 mar 2018, 15:50 Za waszymi radami poczyniłem już stosowne kroki w celu zakupu dużych dodatków:). Macie jakiś koncept na zakup lub stworzenie mega pudła wraz z insertem mogącym pomieścić całość Talismana??:)
Ja trzymam w pudełku po podstawce te, z których nie korzystam w danej chwili, a reszte (czyli większość 😉) w czterech podajnikach. Jest wygodnie, tylko trzeba uważać, żeby wszystkiego nie rozpieprznąć przypadkowo, bo potem zbierania... Polecam podajniki i ogólnie akcesoria z e-raptora.
I radzę Ci, aby w ślad za dużymi poszły i małe dodatki, których nie masz, bo ich jest chyba mniej na rynku niż dużych.


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: loooki »

jeden duzy tez sie chyba juz konczy ale nie pamietam ktory
i nie mam pewnosci czy wszedzie czy tylko w 1 sklepie


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Gamma »

loooki pisze: poniedziałek 12 mar 2018, 16:02 jeden duzy tez sie chyba juz konczy ale nie pamietam ktory
i nie mam pewnosci czy wszedzie czy tylko w 1 sklepie
Który?
Reiner pisze: poniedziałek 12 mar 2018, 15:50 Za waszymi radami poczyniłem już stosowne kroki w celu zakupu dużych dodatków:). Macie jakiś koncept na zakup lub stworzenie mega pudła wraz z insertem mogącym pomieścić całość Talismana??:)
Jest temat już o tym :) Przykładowo karty i elementy trzymam w takim organizerze, tani i pojemny: http://forum.magiaimiecz.eu/viewt ... 20#p146977
a do tego mam 2 duże, oryginalne pudełka ponad normę - w jednym są plansze i instrukcje, a w drugim reszta plansz i wszystkie duże karty (które są dodatkowo w 2 pudełkach własnej roboty żeby się nie niszczyły).


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: loooki »

smoki - ale nie wiem czy to w 1 sklepie czy ogólny brak bedzie


Awatar użytkownika
Reiner [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 12:09
Płeć:

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Reiner »

Jest temat już o tym :) Przykładowo karty i elementy trzymam w takim organizerze, tani i pojemny: http://forum.magiaimiecz.eu/viewt ... 20#p146977
a do tego mam 2 duże, oryginalne pudełka ponad normę - w jednym są plansze i instrukcje, a w drugim reszta plansz i wszystkie duże karty (które są dodatkowo w 2 pudełkach własnej roboty żeby się nie niszczyły).
Dzięki, przejrzałem cały wątek. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie organizerów z marketów budowlanych. Wstyd się przyznać sam je stosuje w kilku różnych grach planszowych jak i bitewnych i nie przyszło mi to na myśl ](*,)
Ostatnio zmieniony wtorek 13 mar 2018, 10:11 przez Mały Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiony znacznik QUOTE. //N.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: Gamma »

loooki pisze: wtorek 13 mar 2018, 10:09 smoki - ale nie wiem czy to w 1 sklepie czy ogólny brak bedzie
Na allegro wygląda jakby pełno jeszcze ich było.


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: loooki »

mozliwe
pandora i wilkolaka tez jeszcze mozna wytropic
a pandora to koniec i dodruku nie bedzie


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5773
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: abubu »

loooki pisze: wtorek 13 mar 2018, 10:21 (...) dodruku nie bedzie
akurat ta część zdania tyczy się wszystkich dodatków jak i podstawki (przynajmniej na dzień dzisiejszy brak jest takich planów oraz polskiego wydawcy)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: loooki »

tak - tyle ze galakta miala z dawna opcje dodruku na zyczenie a dotyczylo to tylko 2 dodatkow - krainy odmetow i pandory
dlatego zaznaczylem ze nie mam pewnosci czy 1 sklep to dobry papierek lakmusowy na kolejne braki - ale ten dodatek jest popularny


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5773
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: abubu »

Aktualnie Galakta nie ma prawa dodrukowywać czegokolwiek do TMiM. Poza tym, to nie Galakta dodrukowywała, tylko zamawiała dodruk u FFG. Jak wiadomo, FFG nie ma już praw do marki Talisman.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Dodatki Autorskie

Post autor: loooki »

wiem
rozmawialem z galakta - ale dodrukow nie robi sie do dodatkow jakie mialy duze naklady


ODPOWIEDZ