Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
MCSilvia
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kamienie Szlachetne
Ukryta Dolina
Posty: 268
Rejestracja: niedziela 23 lip 2017, 10:20
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: MCSilvia »

Widziałam też tą ofertę. Lekka przesada. Pozostaje czekać na inna okazję :)


Awatar użytkownika
Ziemba [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Skrzynia Skarbów
Posty: 109
Rejestracja: środa 31 sie 2016, 12:40
Płeć:
Wiek: 37

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Ziemba »

MCSilvia pisze: poniedziałek 20 lis 2017, 18:23 Widziałam też tą ofertę. Lekka przesada. Pozostaje czekać na inna okazję :)
Chyba już nie będzie innej okazji.


Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Fenrisek »

Mi udało się dostać "puszkę pandory" za 40 zł w j. angielskim.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Odyn »

Ten dodatek sam w sobie byl drogi gdy jeszcze chodzil w cenie rynkowej. 250zl to jest naciaganie i tyle. No ale zapewne ktos kupi ;) lepiej zainwestowac w dodatki autorskie


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Gamma »

Wczoraj poszły Krainy O. za 270, a dziś jest już wystawiona kolejna aukcja za 290. ;) Ktoś robi niezły interes (bo to ten sam użytkownik) i podnosi cenę co sprzedany egzemplarz :lol:


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Bludgeon »

Gamma pisze: wtorek 21 lis 2017, 14:02 Wczoraj poszły Krainy O. za 270, a dziś jest już wystawiona kolejna aukcja za 290. ;) Ktoś robi niezły interes (bo to ten sam użytkownik) i podnosi cenę co sprzedany egzemplarz :lol:
Masakra, jakbym wiedział to sam bym kupił z 10 egzemplarzy. Bitka 200 zł na sztuce to jest to :)


What a view.
mapet
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: środa 22 lis 2017, 02:52

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: mapet »

Hej!
Ostatnio zacząłem kolekcjonować TMiM. Jednak po zakupie w sumie 4 pudełek dostałem info, że niebawem pojawi się 5ta edycja, co za tym idzie, pojawią się problemy z dostępnością czwartej.
Tu rodzi się moje pytanie: jak myślicie, jak długo jeszcze dodatki będą dostępne w sklepach (poza puszką i krainami odmętów, aż tak zdesperowany nie jestem, za te pieniądze kupie 3 duże dodatki, może tańszy mały jeszcze dorzucę). Czy jest to kwestia dni czy miesięcy?
Piątą edycję raczej oleję, bo ani nie wiadomo jak wiele będzie się różnić od 4tej, ani ile będzie kosztować, gdzie ed4 jest solidnym i potężnym zestawem (a nowe zasady 5tki prawie na pewno będzie można zaaplikować do 4ki).

Pytanie zrodziło się oczywiście z chęci skompletowania zestawu. Jednak wiąże się z tym spory wydatek, wcześniej planowałem kupować dodatek co miesiąc / dwa i po_mału zebrać cały zestaw. Teraz nie wiem czy w pewnym momencie się nie okaże, że szukany przeze mnie dodatek jest niedostępny, albo do zakupu za 250% ceny...

Dziękuje wam z góry za odpowiedź i poradę ;)

//N.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: abubu »

mapet pisze: środa 22 lis 2017, 03:04 Hej!
Ostatnio zacząłem kolekcjonować TMiM. Jednak po zakupie w sumie 4 pudełek dostałem info, że niebawem pojawi się 5ta edycja, co za tym idzie, pojawią się problemy z dostępnością czwartej.
Nie do końca będzie (a raczej już jest) to 5ta edycja. Aktualnie wydawany jest już "reprint" edycji 4.5 z tym, że na razie tylko w anglojęzycznej wersji językowej. Nie wiadomo, czy będzie ona dostępna w języku polskim. Szczerze, to wątpię, ale czas pokaże. Jeżeli chodzi o różnice, to z tego co się orientuję, to nie jest ich wiele:
- brak logo FFG (poprzedniego wydawcy)
- zmieniona nota "copyright"
- i tyle
mapet pisze: środa 22 lis 2017, 03:04 Tu rodzi się moje pytanie: jak myślicie, jak długo jeszcze dodatki będą dostępne w sklepach (poza puszką i krainami odmętów, aż tak zdesperowany nie jestem, za te pieniądze kupie 3 duże dodatki, może tańszy mały jeszcze dorzucę). Czy jest to kwestia dni czy miesięcy?
To zależy jakie zapasy posiadają sklepy. Raczej są to pojedyncze sztuki, więc czasu raczej jest niewiele. Teraz nadchodzi okres świąteczny, a co za tym idzie czas prezentów. Może się zdarzyć, iż z tej okazji posiadacze niepełnej kolekcji będą chcieli ją uzupełnić.
mapet pisze: środa 22 lis 2017, 03:04 Piątą edycję raczej oleję, bo ani nie wiadomo jak wiele będzie się różnić od 4tej, ani ile będzie kosztować, gdzie ed4 jest solidnym i potężnym zestawem (a nowe zasady 5tki prawie na pewno będzie można zaaplikować do 4ki).
Jeżeli w ogóle coś "nowego" wyjdzie w tymże "reprincie" to tak. Jeżeli miała by wyjść pełnoprawna 5ta edycja to pewnie również nie powinno być problemów z przeniesieniem / uzupełnieniem / zmodyfikowaniem zasad 4ki. Znajdą się pewnie i tacy zapaleńcy, którzy stworzą całe dodatki przenosząc 5kę w świat 4ki ;)
mapet pisze: środa 22 lis 2017, 03:04 Pytanie zrodziło się oczywiście z chęci skompletowania zestawu. Jednak wiąże się z tym spory wydatek, wcześniej planowałem kupować dodatek co miesiąc / dwa i po_mału zebrać cały zestaw. Teraz nie wiem czy w pewnym momencie się nie okaże, że szukany przeze mnie dodatek jest niedostępny, albo do zakupu za 250% ceny...
Tak się może zdarzyć już dziś. Nie wiem czy już na ten moment jakieś dodatki przestały być dostępne (w wersji PL).
mapet pisze: środa 22 lis 2017, 03:04 Dziękuje wam z góry za odpowiedź i poradę ;)
Nie ma za co, tym bardziej, że powyższe jest to tylko moja opinia, więc nie traktuj tego jako pewnik (nawet w połowie).

//N.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Gamma »

Szybkie sprawdzanie na allegro i takiego Wilkołaka na pierwszych kilku aukcjach jest ponad 1k egzemplarzy. Podobnie z innymi dodatkami. A to tylko samo allegro. Jest dziesiątki sklepów z planszówkami. Chyba nie ma co panikować...
Kup Puszkę Pandory jak Ci na niej zależy bo jej jest namniej, ale z resztą moim zdaniem na luzie.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: abubu »

Słusznie ... wcześniej nie sprawdzałem. Każdy z dodatków ma około 50 ofert na allezło. Wyjątkiem są oczywiście dodatki z DnŻ (Puszka Pandory około 10 w normalnej cenie, Krainy Odmętów aktualnie brak ofert).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Fenrisek »

Może ktoś się orientuję jaki sklep sprowadza lub będzie sprowadzał do Polski reprint by GW?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Valdi »

Stave miał (prowadzi jakiś tam sklep) prowadzić, ale póki co to cisza. Znaczy jak Ci zależy to mogę do niego zadzwonić, czy będzie miał coś taniej czy mniej więcej to co podałem.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Fenrisek »

Jestem zainteresowany i chętnie kupię jak ceny nie będą z kosmosu. Byłbym wdzięczny za pomoc w uzyskaniu tych dodatków. :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze: środa 22 lis 2017, 07:08 Jeżeli chodzi o różnice, to z tego co się orientuję, to nie jest ich wiele:
- brak logo FFG (poprzedniego wydawcy)
- zmieniona nota "copyright"
- i tyle
Po zdjęciach jestem pewien że pudełka są jakieś inne. Nie rozmiar ani grafika ale jakieś takie dziwnie puchate są.


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: abubu »



Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Bludgeon »

Pudełko od podstawki jest takie samo, duże dodatkowe są inne i niektóre małe też (ale nie wszystkie).


What a view.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Fenrisek »

Myślę, że jak będzie popyt i GW poczuje pieniądz to wznowi resztę dodatków. Nie mam pojęcia jak to tam jest prawami autorskimi do obrazków i mechaniki dodatków. Zajęli się teraz planszówkami to może i talismana będą dalej doić. Popyt może być spowodowany tym, że Ci co nie kupili będą chcieli uzupełnić kolekcje tak jak ja a osoby które chciały kupić a nie mogły się zdecydować jednak nabędą bo to może być ostania okazja. Oczywiście Talisman jest marką samą w sobie i popyt na niego jakiś tam zawsze będzie. Dziwne jest to, że nie można kupić u nich na stronie. :?


Awatar użytkownika
hyniks
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 20:06
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: hyniks »

Na wstępie napiszę iż nie mam nic wspólnego z linkiem poniżej, oprócz tego że sam skorzystałem z zakupu:
Tutaj można zakupić tylko dzisiaj Kataklizm,Żniwiarz,Miasto,Puszka Pandory z rabatem 30%, czyli Kataklizm za 139 zł.
To nie jest reklama a uznałem że może ktoś by chciał skorzystać.


Góry,Pani Jeziora,Podziemia,Smoki,Kraina Ognia,Puszka Pandory,Kataklizm,Żniwiarz,...cdn.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Gamma »

...i Smoki. ;)
Dzięki za cynk. Chyba se cykne od razu te Smoki, i Puszkę bo kosztuję 45 zł tylko. Naprawdę fajne ceny.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Bludgeon »

łoł naprawdę niskie ceny :O


What a view.
Awatar użytkownika
tequilapawlo
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: tequilapawlo »

Tyle powinny wynosić ceny standardowe.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Dodruki dodatków po zakończeniu współpracy GW z FFG

Post autor: Gamma »

tequilapawlo pisze: piątek 24 lis 2017, 23:59 Tyle powinny wynosić ceny standardowe.
Ciężko się z tym nie zgodzić.

Zakupione. Cieszę się. :mrgreen: Mam nadzieję, że zdążyłem bo zaraz po moim kupnie nastał brak w magazynie.


ODPOWIEDZ