Talisman Magia i Miecz Smoki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Kolejny blast from the past! Alexandr Shaldin przedstawił dwie grafiki ze Smoków!

- Mist Dragon
- Emerald Dragon

Powiem szczerze, że tę drugą grafikę zawsze bardzo mocno lubiłem.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mój zestaw został w końcu uzupełniony o Smoki i po dwóch partyjkach muszę przyznać, że podoba mi się :) Dużo ludzi tuta j narzeka na ten dodatek, a moim zdaniem jest jednym z najciekawszych. Wprowadza sporo urozmaicenia do gry dzięki nowym kartom i całkowicie nowym mechanizmom. Owszem, pewnym problemem może być ogarnięcie tego wszystkiego, kilka razy dochodziło nawet do ekhm... ożywionej dyskusji na temat działania tego czy tamtego, ale druga partia przebiegała już bardziej sprawnie.

Na minus można policzyć ewentualnie to że duża część pozostałych elementów gry nie jest używana. Wciąż można łazić po Górach czy Podziemiach, wciąż można ciułać zadania Czarownika dla nagród, wciąż losuje się karty Przygód, ale z każdą turą kiedy łusek na obszarach jest coraz więcej, coraz mniej łazi się po innych lokacjach i coraz mniej ciągnie kart z innych stosów. Odpadają też alternatywne zakończenie (a te jawne w Smokach wyglądają całkiem interesująco). Gdyby używać Smoków tylko w połączeniu z podstawką to mogłoby działać znacznie lepiej, ale mając już inne dodatki jakoś tak żal ich nie rozkładać. Jeśli jednak traktować Smoki jako alternatywę na zasadzie, że wybieramy czy gramy teraz w Smoki czy w Magię i Miecz, dodatek jest bardzo fajny. Nie miałbym nic przeciwko gdyby jeszcze któryś został zrobiony w formie takiej dodatkowej kampanii czy to alternatywnej dla Smoków (kolejna nakładka na krainę wewnętrzną i jakieś nowe mechanizmy) czy to możliwej do wykorzystania z całą resztą (np. do Lasu dorzucić jakąś bardziej rozbudowaną fabułę, która przekładała by się też na wykorzystanie zupełnie nowych mechanizmów).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Myślicie, że pojawi się poprawiony druk Smoków? Mam tu na myśli druk z naniesionymi korektami na np. Minotaura czy Piewczynię Snów. Niby to tylko malutkie detale ale moja lekko pedantyczna natura cierpi ilekroć patrzę na wyżej wspomniane karty.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Tak. Korekty znalezionych błędów zawsze są. Aczkolwiek, proszę powiedz mi jakie dostrzegłeś błędy, a się upewnię, czy zostały poprawione.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

A jakie były błędy w angielskiej wersji?


What a view.
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Błędy o których wspomniałem to te o których można przeczytać w erracie na stronie galakty. Wiesz może na kiedy jest planowany taki poprawiony druk? Swoją drogą data na spodzie pudełka, tuż pod kodem kreskowym (np. DEC11) oznacza datę drukowania? W podanym przykładzie grudzień 2011?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Tak tylko gwoli ścisłości jak to jest z wrogami których nie można uniknąć? Np. taki Topazowy Smok z talii Cadorusa.. opis mówi "Topazowego smoka nie można uniknąć.." czy unikanie = wymykanie? W sensie wrogowi którego nie można uniknąć czytamy jako nie można mu się wymknąć? Czy jest to bardziej wymierzone w Poszukiwaczy z których specjalnych zdolności wynika, że do walki ze smokiem nie dochodzi i kiedy to poszukiwacz z takimi zdolnościami trafi na Topazowego Smoka to po prostu musi z nim walczyć?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Generalnie tak - Smokowi nie można się wymknąć.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Czyli kiedy Minstrel spotyka Topazowego Smoka to... ?
No i właściwie czemu użyto słowa uniknąć zamiast wymknąć?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A ja nie wiem, czemu użyto słowa "uniknąć"... ^^". :-"

Co do Minstrela, ja bym grał, iż Minstrel nie może z nim nie walczyć. Co prawda zdolność Minstrela nie jest wymykaniem się, co prawda w angielskiej wersji jest "evaded", ale ja gram zgodnie z tym, co mam na polskiej karcie napisane. A na polskiej mam, iż walki nie można uniknąć. Więc dotyczy to również Minstrela. Więc nasz Smoczek jest minimalnie trudniejszym przeciwnikiem, ale to akurat jest in plus.

(Trochę przekłamuję, bo od dawien dawna ja gram tylko w ang wersję, a polską jedynie kolekcjonuję, ale gdybym grał w PL, to tak właśnie byłbym grał.)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Ja w sumie myślałem o tym żeby np. taki Topazowy Smok był utrudnieniem dla postaci które potrafią uniknąć walki co nie jest jednoznaczne z wymykaniem się.

Przykład:
Smocza Kapłanka trafia na obszar gdzie znajduję się Topazowy Smok. Specjalne zdolność kapłanki pozwala jej przy spotkaniu ze smokiem, zamiast walczyć, złożyć ofiarę co sprowadza się do tego, że unika walki ze smokiem ale mu się nie wymyka. Niestety ponieważ nie można uniknąć walki z Topazowym Smokiem w tym przypadku kapłanka nie może złożyć ofiary (zasada zakaz działa przed specjalna zdolnością) ale może mu się wymknąć np. rzucając na siebie zaklęcie niewidzialności. Analogicznie Minstrel nie może uniknąć z nim walki aczkolwiek może mu się wymknąć.

Co o tym myślisz?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rebelix pisze:Ja w sumie myślałem o tym żeby np. taki Topazowy Smok był utrudnieniem dla postaci które potrafią uniknąć walki co nie jest jednoznaczne z wymykaniem się.

Przykład:
Smocza Kapłanka trafia na obszar gdzie znajduję się Topazowy Smok. Specjalne zdolność kapłanki pozwala jej przy spotkaniu ze smokiem, zamiast walczyć, złożyć ofiarę co sprowadza się do tego, że unika walki ze smokiem ale mu się nie wymyka. Niestety ponieważ nie można uniknąć walki z Topazowym Smokiem w tym przypadku kapłanka nie może złożyć ofiary (zasada zakaz działa przed specjalna zdolnością) ale może mu się wymknąć np. rzucając na siebie zaklęcie niewidzialności. Analogicznie Minstrel nie może uniknąć z nim walki aczkolwiek może mu się wymknąć.

Co o tym myślisz?
Ano, dokładnie na takiej właśnie zasadzie. Walka jest walką, a wszystko inne jest spotkaniem ze Smokiem. Jako, że nie można uniknąć walki ze Smokiem, nie można użyć żadnej zdolności, która by zamieniała tę walkę na jakąkolwiek inną czynność.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Czasami jak chcę zobaczyć oryginalny opis jakiejś karty to zaglądam na talismanwiki ale w przypadku topazowego smoka chyba jest tam błąd i opis jest z karty Smocze Leże (Topaz Dragon). Mógłbyś mi napisać opis topazowego smoka z oryginalnej karty Nemomon? Z góry dzięki.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Topaz Dragon
Enemy - Dragon
Craft: 7
The Dragon cannot be
evaded. It will remain
here until it is killed.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Nemomon pytałeś o błędy z rozszerzenia Smoki i wpadła mi w oko mała litrówka. Na karcie z talii Cadorusa Ognisty Szturm w opisie jest: "Weź 5 wierzchnich karty z talii Króla Smoków.." Pogrubione y jest tam oczywiście zbędne. Dzięki za info o topazowym smoku ale daj jeszcze znać co z poprawkami o błędach które wspomniałem wcześniej... piewczyni snów, minotaur czy obszar na planszy z Chciwym Smokiem.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Znalazłem jeszcze jedną małą litrówkę (nie ma to jak w sobotę wieczorem przeglądać sobie karty) na karcie Pieczara Kości z talii Grilipusa: "Jeśli wylosujesz łuskę odpowiadającą Królowi Smoków, możesz ją od razu i umieścić w swojej strefie gracza" To i jest niepotrzebne.

Dodatkowo wpadło mi w oko coś ciekawego.. karta Posążek Smoka z talii Grilipusa.. "Możesz odrzucić jedną ze swoich smoczych łusek aby do końca tury unikać Smoków" A to daję odpowiedź czemu na np. topazowym smoku widnieje słowo unikać i czego to dotyczy.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Tak sobie pomyślałem, chciałoby Ci się zrobić pełną listę zastrzeżeń do Smoków? Będzie mi wiele łatwiej coś z tym zrobić jak będę miał pełną listę.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Mogę jutro nad tym posiedzieć bo musiałbym raz albo i dwa razy jeszcze wszystko przeczytać i się zastanowić. A wtedy czemu nie, jeśli w jakiś sposób miałoby to poprawić cokolwiek?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Przedstawię tę listę Galakcie i ewentualnie jak będzie następny dodruk, to karty te zostaną poprawione.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Rebelix's wish list czyli co bym zmienił w rozszerzeniu Smoki.

No początek wypada zaznaczyć, że posiadam druk z czerwca 2011 i moje zastrzeżenia są robione na jego podstawie. Nie mam również dostępu do wersji oryginalnej więc jeśli cokolwiek z tego co tu się znajdzie byłoby niezgodne z oryginalnymi intencjami nie należy tego brać pod uwagę.


1. Karty Smoków:

Unikanie/Wymykanie się czyli żeby było zgodnie z resztą gry i instrukcją od podstawki.

Szmaragdowy Smok z talii Grilipusa:
Jak jest: "Szmaragdowego smoka nie można uniknąć"
Jak powinno być: "Szmaragdowemu smokowi nie można się wymknąć"

Posążek Smoka z talii Grilipusa:
Jak jest: "Możesz odrzucić jedną ze swoich smoczych łusek, aby do końca tury unikać Smoków"
Jak powinno być: "Możesz odrzucić jedną ze swoich smoczych łusek, aby do końca tury wymykać się Smokom"

Rubinowy Smok z talii Varthraxa:
Jak jest: "Rubinowego smoka nie można uniknąć"
Jak powinno być: "Rubinowemu smokowi nie można się wymknąć"

Pogromca Smoków z talii Varthraxa:
Jak jest: "Kiedy pogromca smoków jest twoim Przyjacielem, nie możesz unikać Smoków"
Jak powinno być: "Kiedy Pogromca smoków jest twoim Przyjacielem, nie możesz wymykać się Smokom"

Topazowy Smok z talii Cadorusa:
Jak jest: " Topazowego smoka nie można uniknąć"
Jak powinno być: "Topazowemu smokowi nie można się wymknąć"

Instrukcja str 16 rozdział Zionięcia:
Jak jest: "Jeżeli Poszukiwacz unika Smoka, nie rozpatruje efektów jego zionięcia"
Jak powinno być: "Jeżeli Poszukiwacz wymyka się Smokowi, nie rozpatruje efektów jego zionięcia"


2. Literówki na Kartach Smoków:

Pieczara Kości z talii Grilipusa:
Jak jest: "Jeśli wylosujesz łuskę odpowiadającą Królowi Smoków, możesz ją od razu i umieścić w swojej strefie gracza"
Jak powinno być: "Jeśli wylosujesz łuskę odpowiadającą Królowi Smoków, możesz ją od razu umieścić w swojej strefie gracza" (bez literki "i")

Śmiertelni Rywale z talii Grilipusa oraz Varthaxa:
Jak jest: "Wybierz 2 Smoki z dowolnej Krainy i odrzuć je razem z tą kartą"
Jak powinno być: "Wybierz 2 Smoki z dowolnych Krain i odrzuć je razem z tą kartą"
Komentarz: Chodzi tutaj o to żeby każdy po przeczytaniu treści karty wiedział, że może wybrać 1 smoka z np. krainy zewnętrznej i 1 smoka z np. krainy środkowej. Nie muszą to być dwa smoki z jednej i tej samej krainy co sugerować może obecna forma.

Piewczyni Snów z talii Varthaxa:
Jak jest: "Kiedy wszystkie 4 żetony Siły się wyczerpią, piewczyni odejdzie na stos kart odrzuconych"
Jak powinno być: "Kiedy wszystkie 4 żetony Snu się wyczerpią, piewczyni odejdzie na stos kart odrzuconych"

Miedziana Wiwerna z tali Cadorusa:
Jak jest: "Miedziana wiwerna atakuje wszystkich tym obszarze"
Jak powinno być: "Miedziana wiwerna atakuje wszystkich na tym obszarze" (dodane słówko "na")
Ciekawostka: W talii Cadorusa są 2 karty Miedzianej wiwerny ale tylko jedna z nich posiada ten błąd, druga jest poprawna.

Orientalny Smok z talii Cadorusa:
Jak jest: "Jeśli zostaniesz przez niego pokonany, oprócz utraty 1 punktu Życia, musisz porzucić 1 losowy Magiczny Przedmiot"
Jak powinno być: ""Jeśli zostaniesz przez niego pokonany, oprócz utraty 1 punktu Życia, musisz porzucić na tym obszarze 1 losowy Magiczny Przedmiot"
Komentarz: Moim zdaniem ten dodatkowy zwrot wyjaśnia sprawę limitu losowanych kart na tym obszarze. Są inni wrogowie którzy po wygranej z Poszukiwaczem nakazują porzucić jakąś kartę ale na karcie tego wroga co nie ma wpływu na limit losowanych kart na danym obszarze. Porzucone Magiczne Przedmioty w wyniku przegranej walki z orientalnym smokiem już taki wpływ na limit losowanych kart mają. Warto zaznaczyć, że na karcie orientalnego smoka z rozszerzenia Królowa Lodu widnieje zwrot "na tym obszarze".

Ognisty Szturm z talii Cadorusa:
Jak jest: "Weź 5 wierzchnich karty z talii Króla Smoków.."
Jak powinno być: ""Weź 5 wierzchnich kart z talii Króla Smoków.." (bez literki "y")

Instrukcja str 12 rozdział Nakładka na Planszę:
Jak jest: "Poszukiwacze wchodzą krętymi schodami, losując karty z talii Smoczego Władcy"
Jak powinno być: "Poszukiwacze wchodzą krętymi schodami, losując karty z talii Króla Smoków"


3. Karty Poszukiwaczy:

Brakująca linia oddzielająca specjalne zdolności na karcie Minotaura.

Bardzo mało wyraźny symbol smoka na kartach Smocza Amazonka, Smocza Kapłanka, Minotaur, Czarodziej Ognia. Zastanawiam się czy nie można by było zamienić koloru tego symbolu z czarnego na biały jak to ma miejsce np. w przypadku symbolu Królowej Lodu. Trzeba by też wtedy zobaczyć jakby taki biały symbol wyglądał na jaśniejszych kartach takich jak np. alternatywne zakończenie Król Smoków. W przypadku zmiany koloru powinna ona też nastąpić w instrukcji.

4. Plansza:

Brakujące zdanie na obszarze Chciwego smoka:

"Jeśli musisz odrzucić złoto, a go nie posiadasz, tracisz 1 punkt Życia"


5. Plastikowe figurki Poszukiwaczy:

Na figurce Łowcy Smoków brakuje jego... brody.

Nemomon feel free żeby to jakoś zredagować czy co tam chcesz z tym zrobić. Fajnie byłoby również poczytać jakieś komentarze, może ktoś chciałby coś dodać albo wypomnieć mi to śmiało. Generalnie jestem raczej świeży w temacie bo w latach 90 jak grałem w MiM to byłem na tyle młody, że nie czytałem nigdy instrukcji więc możliwe, że poniosło mnie z czymś.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

@Rebelix szacun normalnie, że chce Ci się tak analizować to wszystko :)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Gamma »

Takie małe pytanko bo coś często trafiam na informacje, że postacie z tego dodatku są zbyt wypakowane w porównaniu do reszty. Jak to jest?


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Berni »

Nie zgodzę się. One są ok jak używasz Smoki. Ale np. Smocza Amazonka bez tego datku ma przerąbane :)


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Odyn »

Smoki chyba będą ostatnim dodatkiem oficjalnym jaki kupię :D waham się między nimi, a Zwiastunem. Powiem szczerze, że duży wpływ na moje decyzje zakupowe ma to forum i przemyślenia innych graczy. Oczywiście to na plus, bo bez tego nie miałbym 2 narożnych dodatków (które skreśliłem kiedyś) :) Piękne są te figurki, ciekawi Poszukiwacze, jedynie mechanika troszkę mnie odrzuca, ale Berni ma na to sposób :D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Berni »

Mechanika jest spoko i banalna - jak się ma pomysł jak ogarnąć żetony :) W końcu teoretycznie tylko to dochodzi do standardowych talii jakie są też w innych dodatkach, więc naprawdę nie rozumiem tego marudzenia na Smoki. Dalej twierdzę, że jest to jeden z lepszych dodatków PRZYSPIESZAJACYCH grę.


ODPOWIEDZ