Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
boreotz321
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 07 cze 2017, 17:20
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: boreotz321 »

Witam mam kilka pytań do wyjaśnienia. 1 Czy jeżeli wejdę na pole tam gdzie znajduje się poszukiwacz, to nie ważne jaki mam charakter mogę np odbyć tam spotkanie, czy muszę koniecznie atakować ? 2 Jak to jest z postacią ZABÓJCA. Chodzi o zasztyletowanie czy np jak odkryje z karty przygód stwora to mogę go zasztyletować ? 3 PANI WOJNY i karta przyjaciela STARY CZŁOWIEK MORZA. Czy można zingnorować to co jest napisane na karcie przyjaciela i zrobić z niego wcielonego a efekt z niego nie będzie działać ? 4 Jeśli posiadam przedmiot Magiczna lampa i mam na niej 3 żetony losu to mogę np w swojej turze użyć dwóch żetonów jeden z lampy i jeden normalnie z postaci ?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

boreotz321 pisze:Witam mam kilka pytań do wyjaśnienia. 1 Czy jeżeli wejdę na pole tam gdzie znajduje się poszukiwacz, to nie ważne jaki mam charakter mogę np odbyć tam spotkanie, czy muszę koniecznie atakować ? 2 Jak to jest z postacią ZABÓJCA. Chodzi o zasztyletowanie czy np jak odkryje z karty przygód stwora to mogę go zasztyletować ? 3 PANI WOJNY i karta przyjaciela STARY CZŁOWIEK MORZA. Czy można zingnorować to co jest napisane na karcie przyjaciela i zrobić z niego wcielonego a efekt z niego nie będzie działać ? 4 Jeśli posiadam przedmiot Magiczna lampa i mam na niej 3 żetony losu to mogę np w swojej turze użyć dwóch żetonów jeden z lampy i jeden normalnie z postaci ?
Hej,

1. Jeśli wjedziesz na obszar, możesz albo zbadać obszar (z reguły wylosować kartę albo zrobić coś innego), albo zaatakować znajdującego się na nim Poszukiwacza. Twój Charakter nie ma tu znaczenia.

2. Tak, Zabójca może sztyletować każdego Wroga i każdą istotę.

3. Tak, jeśli wylosujesz Starego Człowieka, Który Wciąż Może, i go wcielisz w swoje szeregi, używając swojej zdolności, traci on swe zdolności nie powoduje utraty punktów.

4. Nie bardzo rozumiem pytania, mógłbyś jaśniej?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
boreotz321
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 07 cze 2017, 17:20
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: boreotz321 »

Wracając do czwartego pytania, chodziło mi o to że np na karcie postaci mam dajmy dwa żetony losu . I mam też magiczny przedmiot o nazwie magiczna lampa, na której kładzie się 3 żetony losu. Po czym jak się wykorzysta z tego ostatni to lampę przekazuje się innemu graczowi . Czyli jak by nie patrzeć mam żetony z dwóch źródeł . Dla przykładu sytuacja walczę ze stworem przegrywam. Poświęcam żeton losu ze źródła swojej postaci i ponownie przegrywam. Teraz pytanie czy mogę użyć żeton z magicznej lampy. Jaśniej się chyba nie dało he he


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5773
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: abubu »

O ile się nie mylę, jedną kość można przerzucić (za pomocą losu) tylko jeden raz.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 47

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: astrawiator »

Możesz użyć tylko 1 żetonu Losu, niezależnie od tego czy jest on z Lampy czy "z poszukiwacza"


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

boreotz321 pisze:Dla przykładu sytuacja walczę ze stworem przegrywam. Poświęcam żeton losu ze źródła swojej postaci i ponownie przegrywam. Teraz pytanie czy mogę użyć żeton z magicznej lampy. Jaśniej się chyba nie dało he he
Możesz. Punkty Losu na Lampie to tylko znaczniki. Używając Lampy, nie powodujesz efektu przerzucenia kości, tylko zmieniasz jej wynik na inny, określając go słownie. Nie ważne więc, czy rzucałeś kością, czy ją przerzucałeś - po wykonaniu tej czynności możesz normalnie skorzystać z Lampy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Nemomon pisze:Możesz. Punkty Losu na Lampie to tylko znaczniki.
Nie, na karcie jest wyraźnie napisane że punkty losu na lampie są w istocie punktami losu.
Place 3 fate on the Magic Lamp when you draw it. After you roll, you may spend 1 fate from this card to change the result of 1 die to a result of your choice.
Nemomon pisze: Używając Lampy, nie powodujesz efektu przerzucenia kości, tylko zmieniasz jej wynik na inny, określając go słownie. Nie ważne więc, czy rzucałeś kością, czy ją przerzucałeś - po wykonaniu tej czynności możesz normalnie skorzystać z Lampy.
To jest natomiast prawdą. Nie można wydać punktu losu by powtórzyć rzut na który już wpłynięto losem, ale nigdzie nie ma zakazu na wydanie punktu losu żeby wybrać wynik, nawet rzutu na który już wpłynięto losem.


What a view.
boreotz321
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 07 cze 2017, 17:20
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: boreotz321 »

Tzn jednak można tylko że nie używa się kości tak ? Bo się pogubiłem .
Po za tym mam jeszcze trochę innych pytań
1 Jeżeli na Tajemnych Wrotach są rzeczy i np jestem oddalony o dwa pola od tego i wyrzucę 4. I np chcę przejść przez wrota to jednocześnie będę mógł wziąć żetony , złoto lub przedmioty ?
2 Rozpoczynam turę od tajemnych wrót , czy np jak wyrzucę 1 to mogę próbować się przebić czy muszę iść na inne pole ?
3 Postać łowczyni wampirów czy dobrze rozumiem jej pierwszą zdolność. Chodzi o śledztwo czyli jak np nie jest to wróg to odkładam na stos kart odrzuconych i rozpatruję kolejną i tą już muszę, czy dodatkową czyli po śledztwie jeszcze dwie ?
4 Karta Maridżka Sułtanka powiedzmy że odkryłem tą kartę na swoim obszarze. To mogę w tym samym czasie ją rozpatrzeć typu umieścić żeton spalonej ziemi na nią mimo że ja tam jestem ?
5 Karta Niepokój umarłych chodzi mi o to czy jak już położę te wszystkie trofea na planszy to będą ponownie wrogami ?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

1. Nie. Albo przechodzisz przez Wrota, albo nie przechodzisz i losujesz na ich obszarze kartę.

2. Możesz.

3. Jeśli odrzucisz kartę, to losujesz w jej miejsce następną kartę, a następnie badasz wszystkie karty na obszarze. Czyli te, które już się tam znajdują, te, które wylosowałeś, ale podczas śledztwa nie odrzuciłeś oraz tą, którą wylosowałeś podczas śledztwa.

4. Możesz.

5. Tak, stają się ponownie Wrogami i muszą ponownie zostać pokonani.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Jeśli Poszukiwacz jest likantropem i w trakcie Nocy przechodzi przez pole innego Poszukiwacza to natychmiast kończy swój ruch na tym polu i atakuje tegoż Poszukiwacza (identycznie jak Wilkołak w Nocy) ? Czy zasada z przymusowym atakiem [zamiast badania obszaru] ma się tylko w momencie zakończenia ruchu na polu, gdzie stoi inny Poszukiwacz?


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Odyn pisze:Jeśli Poszukiwacz jest likantropem i w trakcie Nocy przechodzi przez pole innego Poszukiwacza to natychmiast kończy swój ruch na tym polu i atakuje tegoż Poszukiwacza (identycznie jak Wilkołak w Nocy) ? Czy zasada z przymusowym atakiem [zamiast badania obszaru] ma się tylko w momencie zakończenia ruchu na polu, gdzie stoi inny Poszukiwacz?
Tylko, gdy zakończysz swój ruch na obszarze z Poszukiwaczem. Możesz normalnie przechodzić przez obszary z Poszukiwaczami i automatycznie nie zatrzymujesz się na nich.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Okej, czyli dobrze grałem :)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

1. Gdy trafiam na obszar, na którym znajduje się inny Poszukiwacz oraz leży karta Wroga, z którym ten Poszukiwacz przegrał walkę (np. Cerber, któremu nie można się wymknąć), to:
- mogę skorzystać ze swojej specjalnej zdolności (np. Łowca nagród może zabrać temu Poszukiwaczowi 1 wybrane przez siebie trofeum)
lub
- mogę zaatakować tego Poszukiwacza
lub
- mogę wybrać badanie obszaru i wtedy walczę z Cerberem (Cerber nie zmusza mnie do walki, jeśli chcę spotkać innego Poszukiwacza, mimo iż na jego karcie znajduje się informacje, że nie można mu się wymknąć).
Zadaje to pytanie głównie dla potwierdzenia tego, czy dobrze myślę – jeśli korzystam ze specjalnej zdolności swojego Poszukiwacza na innym Poszukiwaczu, którego właśnie spotykam, to nie mogę go już zaatakować?

2. Czy zdolność Włamykotki działa również w przypadku Mieszkańca Kowal? Np. w Gospodzie wylosowałem Kowala, on mi proponuje do zakupu kilka Przedmiotów. Jeden z nich mogę spróbować ukraść. Gdy mi się to nie uda, mam odrzucić ten Przedmiot z Ekwipunku? Chyba nie... Wszystkie karty Ekwipunku, które gracze odrzucają (nie upuszczają!) ja z powrotem wrzucam do talii Ekwipunku. Chyba, że źle gram...

3. Inny Poszukiwacz rzucił na mnie Zaklęcie Klątwa/Zemsta Poltergeista (bodajże tak się nazywa, nie mam kart przed sobą w tej chwili). To Zaklęcie mówi, że mój Poszukiwacz będzie poruszał się o 1 obszar, dopóki nie przekroczy rwącej rzeki. Czy w takim razie gdy odwiedzę Mieszkańca Woźnica to nie będę mógł mu zapłacić, by mnie przewiózł o większą liczbę pól niż 1? Moim zdaniem mogę mu zapłacić... Poprawcie jeśli źle myślę.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

1. Tak, albo badasz obszar, albo badasz Poszukiwacza i albo go atakujesz, albo używasz przeciwko niemu jednej ze swych specjalnych zdolności. Osobną kwestią są karty Przygód/Przedmiotów. Generalnie uznaje się, iż możesz skorzystać z dowolnej liczby takich kart podczas jednej tury, chyba że na samej karcie zostało napisane coś innego (np. Cukierki i Psikusy).

2. Obawiam się, iż źle rozumiesz tę część o odrzuceniu Przedmiotu. Żeby użyć zdolności Włamykotki, musisz wybrać Przedmiot i wziąć go do ręki. Jeśli użycie zdolności się powiedzie, zatrzymujesz tę kartę, jeśli nie, odrzucasz ją (zwracasz ją). Jak sam napisałeś, odrzucone karty Ekwipunku wracają do swojego stosu, a więc potem ponownie będzie można je zakupić.

3. Przeczytałem angielskie efekty obu tych kart i skłaniałbym się ku opcji, iż możesz normalnie skorzystać z Woźnicy. Na Poltergeiście nie jest napisane, iż poruszasz się o 1 obszar zamiast rzucania kością za ruch. A więc jeżeli inny efekt Ci nakazuje rzucić kośćmi za ruch, to możesz to zrobić i w pełni wykorzystać ten efekt, czyli poruszyć się o dowolną liczbę obszarów w zasięgu sumy rzutów 3 kości.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Dzięki Nemo.
Jako, że tych moich pytań się już troszkę nagromadziło, postanowiłem zebrać wszystko cuzamen do kupy i spisać uzupełnienie, aby ułatwić każdemu żółtodziobowi (jakim też jeszcze jestem ;)) ogarnięcie zasad. Pozwoliłem sobie wykorzystać nurtujące pytania i odpowiedzi na nie (przejawiające się na tym Forum) w formie punktów. Uzupełnienie oczywiście jest otwarte, będzie się rozszerzało z każdą kolejną niejasnością (jeśli oczywiście pojawi się fachowa odpowiedź :D).
Niektóre z nich są oczywiście jasno sprecyzowane w oficjalnej instrukcji, lecz dodałem je w ramach przypomnienia (skoro ludzie, w tym ja, pytają).
https://chomikuj.pl/Steffan90/Dokumenty
Ostatnio zmieniony sobota 17 cze 2017, 17:27 przez Odyn, łącznie zmieniany 1 raz.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Lepiej bedzie jako utworzysz w tym forum nowy temat o tym. Link do chomika zniknie za pare postow, gdy przejdziemy do nowej strony, a twardy temat zawsze bedzie dostepny i za szybko nie znuknie z pierwszej strony tematow.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Okej, zaraz ogarnę :)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Z ciekawosci spojrzalem, ostatni temat na oierwszej stronie jest z 2014 roku. Wiec Twoj temat spokojnie bedzie dostepny na pierwszej stronie przez co najmniej 3 lata ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Mam nadzieję, że to uzupełnienie się przyda. Ja sobie je dołączę do pudełka, by było zawsze pod ręką (nie zdarza mi się w trakcie rozgrywki wchodzić na forum). No, a pytań jest dużo i po jakimś czasie można czegoś zapomnieć. Staram się grać zgodnie z zasadami, stąd moja aktywność w tym Temacie :)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
boreotz321
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 07 cze 2017, 17:20
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: boreotz321 »

Witam mam parę pytań do wyjaśnienia
1 Postać złodziej czyli jeżeli spotka on na obszarze 3 poszukiwaczy to od każdego z nich może co ukraść ?
2 Sytuacja wyciągam kartę przygody (szczelina płomieni) i np dwie inne karty o numerze 2 lub 3. I chodzi mi o to czy te dwie pozostałe karty też zaliczają się pod efekt (spal wszystkie karty przygody na obszarze )?
3 Sytuacja wyciągam kartę tłum wieśniaków i nie jestem likantropem ale na tym samym obszarze znajduje się inny poszukiwacz i jest nim to zostaje zabity ?
Druga sprawa czy mogę wysłać tłum wieśniaków na inną kartę przygody gdzie np też znajduje się poszukiwacz ?
4 Noc dyniowego króla bo tu pisze że na każdym polu losuje się 3 karty nawet tam gdzie jest po samych rogach planszy typu gospoda miasto itp ?
I jak to się ma później rozpatruje się kartę przygody czy można do tych miejsc gdzie jest napisane ?
5 Jaskinie cudu chodzi mi o to czy jak to rozpatrzę i wylosuje nowe 3 karty przygody to też mam je rozpatrzeć czy kończy mi się tura ?
6 Pole Jaskinia Czarownika chodzi mi o to czy np jak wylosuje zadanie wyrzuć 2 sztuki złota i np nie zrobię tego i wejdę tam ponownie i wylosuje odpraw przyjaciela to można to zadanie zamienić na aktualne ?
7 Czy można w Jaskini Czarownika pozbyć się tych przyjaciół ( stary człowiek, morza ) , ( klątwa wiedźmy ) zadaniem 3 odpraw przyjaciela ?
8 Sytuacja poszukiwacz spotyka wroga (Ifrycki łupieżca) i jest karta czasu na stronie dnia czyli -1 dla stworów. I dajmy na to że jest 3 żetony spalonej ziemi w tej krainie ile będzie miał siły/Moc ? warianty a) 4 , b) 3 ?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Hej,

Nie podales efektow kart, wiec dzisiaj Ci nie odpowiem. Jesli nikt inny tego nie zrobi, to jak jutro wroce do domu, to odpowiem na te pytania.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

1 Postać złodziej czyli jeżeli spotka on na obszarze 3 poszukiwaczy to od każdego z nich może co ukraść ?
Nie. Wybierasz postać którą spotykasz i albo ją atakujesz albo używasz na niej zdolności.

2 Sytuacja wyciągam kartę przygody (szczelina płomieni) i np dwie inne karty o numerze 2 lub 3. I chodzi mi o to czy te dwie pozostałe karty też zaliczają się pod efekt (spal wszystkie karty przygody na obszarze )?
a ta szczelina jaki ma numer spotkania? Jeśli 1 to tak.

4 Noc dyniowego króla bo tu pisze że na każdym polu losuje się 3 karty nawet tam gdzie jest po samych rogach planszy typu gospoda miasto itp ?
Na Polach. Gospoda i Miasto nie są Polami. Są Gospodą i Miastem. Mylisz Pola z obszarami.

I jak to się ma później rozpatruje się kartę przygody czy można do tych miejsc gdzie jest napisane ?
co?

5 Jaskinie cudu chodzi mi o to czy jak to rozpatrzę i wylosuje nowe 3 karty przygody to też mam je rozpatrzeć czy kończy mi się tura ?
Rozpatrujesz te karty też ponieważ idziesz wg. numerów spotkania.

6 Pole Jaskinia Czarownika chodzi mi o to czy np jak wylosuje zadanie wyrzuć 2 sztuki złota i np nie zrobię tego i wejdę tam ponownie i wylosuje odpraw przyjaciela to można to zadanie zamienić na aktualne ?
Nie pole tylko obszar.
Odpowiedź prawdopodobnie masz w instrukcji, tak dawno nie grałem bez zadań-kart że nie pamiętam kompletnie.

7 Czy można w Jaskini Czarownika pozbyć się tych przyjaciół ( stary człowiek, morza ) , ( klątwa wiedźmy ) zadaniem 3 odpraw przyjaciela ?
tak

8 Sytuacja poszukiwacz spotyka wroga (Ifrycki łupieżca) i jest karta czasu na stronie dnia czyli -1 dla stworów. I dajmy na to że jest 3 żetony spalonej ziemi w tej krainie ile będzie miał siły/Moc ? warianty a) 4 , b) 3 ?[/quote]
Nigdzie w instrukcji to chyba nie jest wyjaśnione. Ja bym grał tak że najpierw wszystko liczysz (może nawet zejść na minus), a dopiero jeśli wynik końcowy jest 0 lub mniej to = 1.


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Bludgeon pisze: 6 Pole Jaskinia Czarownika chodzi mi o to czy np jak wylosuje zadanie wyrzuć 2 sztuki złota i np nie zrobię tego i wejdę tam ponownie i wylosuje odpraw przyjaciela to można to zadanie zamienić na aktualne ?
Nie pole tylko obszar.
Odpowiedź prawdopodobnie masz w instrukcji, tak dawno nie grałem bez zadań-kart że nie pamiętam kompletnie.
Generalnie instrukcja mówi:
"Na raz Poszukiwacz może wykonywać tylko jedno zadanie. Jeśli
Poszukiwacz wykona jakieś zadanie, a później ponownie trafi na
obszar Jaskini Czarownika, może się podjąć kolejnego zadania (...)

Poszukiwacz musi wykonać zadanie, którego się podjął, natychmiast,
kiedy będzie to w stanie zrobić. Co więcej, Czarownik powstrzyma
każdego Poszukiwacza, który podjął się wykonania zadania, od otwar-
cia Tajemnych Wrót zanim go nie wykona"

Jeśli podjąłeś się zadania czarownika (wylosowałeś sobie takie, a nie inne) to musisz je wykonać. Jeśli w momencie wylosowania posiadasz 2 szt Złota to musisz je stracić i otrzymujesz Nagrodę lub Talizman. Jeśli nie posiadasz w tym momencie żadnego Złota to w momencie gdy tylko zdobędziesz 2 szt Złota teleportujesz się do Jaskini Czarownika. Z tego, co mówi instrukcja nie możesz podjąć się kolejnego zadania, jeśli nie wykonasz aktualnie posiadanego.
Zapis z brakiem możliwości otwarcia Tajemnych Wrót nie jest już aktualny. Na planszy Kataklizmu jest informacja o tym, co się dzieje w przypadku, gdy posiadasz niewykonane zadanie czarownika.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

boreotz321 pisze:Witam mam parę pytań do wyjaśnienia
1 Postać złodziej czyli jeżeli spotka on na obszarze 3 poszukiwaczy to od każdego z nich może co ukraść ?
2 Sytuacja wyciągam kartę przygody (szczelina płomieni) i np dwie inne karty o numerze 2 lub 3. I chodzi mi o to czy te dwie pozostałe karty też zaliczają się pod efekt (spal wszystkie karty przygody na obszarze )?
3 Sytuacja wyciągam kartę tłum wieśniaków i nie jestem likantropem ale na tym samym obszarze znajduje się inny poszukiwacz i jest nim to zostaje zabity ?
Druga sprawa czy mogę wysłać tłum wieśniaków na inną kartę przygody gdzie np też znajduje się poszukiwacz ?
4 Noc dyniowego króla bo tu pisze że na każdym polu losuje się 3 karty nawet tam gdzie jest po samych rogach planszy typu gospoda miasto itp ?
I jak to się ma później rozpatruje się kartę przygody czy można do tych miejsc gdzie jest napisane ?
5 Jaskinie cudu chodzi mi o to czy jak to rozpatrzę i wylosuje nowe 3 karty przygody to też mam je rozpatrzeć czy kończy mi się tura ?
6 Pole Jaskinia Czarownika chodzi mi o to czy np jak wylosuje zadanie wyrzuć 2 sztuki złota i np nie zrobię tego i wejdę tam ponownie i wylosuje odpraw przyjaciela to można to zadanie zamienić na aktualne ?
7 Czy można w Jaskini Czarownika pozbyć się tych przyjaciół ( stary człowiek, morza ) , ( klątwa wiedźmy ) zadaniem 3 odpraw przyjaciela ?
8 Sytuacja poszukiwacz spotyka wroga (Ifrycki łupieżca) i jest karta czasu na stronie dnia czyli -1 dla stworów. I dajmy na to że jest 3 żetony spalonej ziemi w tej krainie ile będzie miał siły/Moc ? warianty a) 4 , b) 3 ?
1. Wybierasz jednego z Poszukiwaczy, którego okradniesz.

2. Tak, według instrukcji wszystkie wylosowane karty należy położyć na obszar, a następnie z obszaru je badać. A więc nie ma znaczenia ich numer spotkania, bowiem o ile wciąż znajdują się one na obszarze (i nie mają ikonki odporności na ogień), to wszystkie karty z obszaru są spalane.

3. Nie. Ty badasz tę kartę, a nie on. Na niego ta karta nie wpływa. Tłum wieśniaków możesz wysłać na inny obszar, na którym znajduje się karta Przygody. Nawet jeśli na tym obszarze znajduje się jakiś Poszukiwacz, to tłum wieśniaków nie ma na niego wpływu.

4. Poszukiwacz nie porusza się po polach, tylko po obszarach. Pola to nazwa obszaru.

5. Tak, Jaskinie Cudu mają numer spotkania "1", więc badasz wszystkie wylosowane przez Jaskinie Cudu karty.

6. Według normalnych zasad nie możesz zmienić raz otrzymanego zadania. Jeśli posiadasz jakieś zadanie i wejdziesz na obszar Jaskini Czarownika, to nic się nie dzieje. Według zasad z Królowej Lodu, możesz rzucić kością raz jeszcze i wybrać, którego z dwóch zadań chcesz się podjąć, a z którego zrezygnować.

7. Tak.

8. 1 (Siła Łupieżcy) - 1 (Dzień) + 3 (Żetony) = 3.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

1. Jak to jest, gdy wchodzę na obszar który nakazuje mi Wylosować 2 karty. Wyciągam 2 Zdarzenia. Oba mają nr spotkania 1. Pierwsze nakazuje mi teleport do mojego miejsca startowego - czy tego drugiego już nie rozpatruję? Te drugie zostawiam na planszy (chyba nie?) ?

2. Zaklęcie Fala mózgowa mówi: 'Możesz rzucić to Zaklęcie na siebie w dowolnym momencie. Do końca tej tury początkowa wartość twojej Mocy ulega podwojeniu.' Czarownik walczy z Wrogiem na Moc. Czarownik posiada 5 Mocy bazowej, Wróg 4 Mocy. Czarownik wyrzucił kością 3, Wróg 5. Nie udało się Czarownikowi przerzucić Losem swojego rzutu, czy w takim razie może rzucić wymienione wyżej Zaklęcie? Jest napisane, że w dowolnym momencie.

3. Dwóch Poszukiwaczy zaczyna walkę ze sobą. Broniący się Poszukiwacz rzuca Zaklęcie Przyzwanie niedźwiedzia, ale w rezultacie i tak przegrywa walkę. Czy atakujący Poszukiwacz zyskuje cokolwiek (może odebrać Przedmiot, Złoto)? Bo na karcie jest napisane, że "..Jeśli niedźwiedź zremisuje lub przegra walkę twoja tura natychmiast się kończy." Chyba, że broniący nie ma prawa rzucić tego Zaklęcia, bo nie trwa jego tura?


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
ODPOWIEDZ