ZJAZD ??

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: ZJAZD ??

Post autor: Wiktor »

Z tego co mi wiadomo, nie było nigdy porzygu.

Rozważ Vincent poważnie organizację zjazdu. Wyszukaj odpowiedni termin. Są tu osoby, które pomogą przy organizacji. Co prawda najwięcej będzie twojej roboty, ale kilka osób dołoży małą cegiełkę, zrobi coś i uda się.


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: ZJAZD ??

Post autor: vincent »

jak tylko stanę na obie nogi (bezpośrednio i w przenośni) wezmę się za konkrety..na razie chodzą mi głowie dwa terminy 14-16 bądź tydzień później 21-23 lipca.Daję te terminy pod rozwagę..W sierpniu dział administracyjny może już wrócić do pracy i będzie pewnie większy problem z "luzem" na ośrodku :) a lipiec zwykle ocieka nudą


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: ZJAZD ??

Post autor: vincent »

z tego co patrzę na mapkę to to schronisko jest dość daleko od centrum,ale za to jest dość tanio..25zł/os w trzypokojówce to naprawdę śmiszne pieniądze...zawsze ktoś może rozłożyć karimatkę lub nadmuchać materac i się kimnąć w sali prób...


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: ZJAZD ??

Post autor: Mały Nemo »

Jak już staniesz na nogi, zrób rozeznanie u siebie jak to mogłoby wyglądać (właśnie, czy będzie można tam coś zorganizować i za ile wpisowego). Jak już będziesz wiedział, to wtedy na forum ogłosimy i zobaczymy, jaki będzie odzew.

Noclegi za 20 zł moim zdaniem są OK, to i tak raptem jedna nocka najprawdopodobniej, więc bólu nie ma. Posiłek Wiktor ma rację, jest ważny, ale myślę iż jak kanapek nie załatwisz, to też się nic nie stanie. Na przykład w jednym ze Zgierzy wyjątkowo tylko na pizzy żyliśmy i się udało. Alkohol (piwo) fajnie będzie jeśli będzie pozwolenie pić. Do tej pory nikt nie pił go więcej niźli jego ciało mogłoby przyjąć, więc wątpię, ażeby i tym razem był z tym problem.

Egzemplarze turniejowe, to trza by się było Pawła spytać, czy coś ma i ile tego ma. Mówimy oczywiście o Małej MiM, czyli o starej Magii i Miecz. Wersji Turniejowej Talizmana nie ma i wątpię, by udało się ją zrobić do czasu zjazdu.

Dopytaj się też, o której można tam będzie przyjeżdżać oraz do której i do kiedy grać. Pamiętajmy, że to jednak jest MiM, a więc trochę godzin się schodzi z nim.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: ZJAZD ??

Post autor: abubu »

a może zjazd bez turnieju? bardziej nastawić się można było na różne dodatki autorskie które to można było by promować.... a do Kielc mam rzut beretem... no i do Rumunii ode mnie bliżej jak z Kielc..


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: ZJAZD ??

Post autor: vincent »

Jestem po rozmowie z dyrem i jak najbardziej nie widzi problemu..Zielone światło !! Wszelkie zezwolenia oficjalne będą załatwione.zrobiłem zdjęcie salki.Zamieszcze jak tylko dotrę do domu


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: ZJAZD ??

Post autor: vincent »

Obrazek

tak wygląda pomieszczenie w którym gralibyśmy..w tym momencie jest tam wystawa kończąca się w maju więc nie będzie tam tak biało..Zdjęcie robię z pozycji trzeciego,podobnej wielkości "pokoju"..Jest tam wyjście na zewnątrz,i sporo okien więc będzie mniej klaustrofobicznie niż na zdjęciu.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: ZJAZD ??

Post autor: Wiktor »

A w metrach kwadratowych i pokojach - ile by było do dyspozycji?


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: ZJAZD ??

Post autor: vincent »

wszystkie 3 pokoje...w każdym jak sądzę zmieściły by się 3 stoły do grania..więc 8 stołów na 3 pomieszczenia daje 24 osoby grające naraz.Ewentualnie jest jeszcze opcja grania no foyer teatru...tam miejsca jest po pachy..w każdym razie jest gdzie grać.Nie wiem ile tam jest metrów...ale myślę,że około 80m2 w sumie.Nie muszę dodawać,że za friko.Jeśli chodzi o pokoje do spania to albo to schronisko albo pokoje w teatrze..Tam się w ogóle można poupychać..Jeśli ktoś lubi spać w bardziej "polowych"" warunkach..A jeśli ktoś chce spać jak król to dokładnie naprzeciwko jest hotel o wspaniale brzmiącej nazwie "BRISTOL" hahahah http://www.bristol.kielce.pl
Obiad w bardzo fajnej i taniutkiej jadłodalni,która jest jakieś 7 minut spacerkiem,a co najlepsze dowozi.
http://www.sprintkielce.pl
Ale myślę,że jesteśmy na tyle dorośli,że każdy zorganizuje sobie pożywienie. :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: ZJAZD ??

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze:a może zjazd bez turnieju? bardziej nastawić się można było na różne dodatki autorskie które to można było by promować..
Też bym tak wolał.


What a view.
Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: ZJAZD ??

Post autor: vincent »

wiecie jak to jest..Kochamy te grę,więc jeśli ktoś będzie chciał pociupać to dlaczego nie.Wręcz należałoby..może nie turniej z pucharem i ciśnienie,aby go rozegrać za wszelką cenę.Poza tym ja trochę myślę o dwudniówce..Plan byłby taki,że można zjeżdżać się w piątek,ogarniać pokoje,zrobić "wieczorek zapoznawczy",od soboty można promować i grać do której tam będzie trzeba i w niedzielę powroty..Tak jak napisałem,tam jest wyjście od strony najbardziej ruchliwej ulicy w mieście(te pomieszczenia to kiedyś był sklep z odzieżą dla pan 40plus ze sporymi witrynami) więc sporo ludzi może to widzieć..Można to nagłośnić(mam kolegów w radio i gazetkach)..wszystko zależy co chcielibyś(my) zrobić.


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Re: ZJAZD ??

Post autor: Erestor »

Szykuje się gruba akcja! :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: ZJAZD ??

Post autor: astrawiator »

abubu pisze:a może zjazd bez turnieju? bardziej nastawić się można było na różne dodatki autorskie które to można było by promować....
Też mi się ten pomysł podoba


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: ZJAZD ??

Post autor: abubu »

bez turnieju nie ma ciśnienia więc można zorganizować różne inne aktywności


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: ZJAZD ??

Post autor: Krzysiek »

...
30 lat mieszkałem w Kielcach, a jak się przeprowadziłem na drugi koniec Polski...


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: ZJAZD ??

Post autor: Mały Nemo »

Krzysiek pisze:...
30 lat mieszkałem w Kielcach, a jak się przeprowadziłem na drugi koniec Polski...
Będziesz miał powód wrócić na stare śmieci ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Breakfan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:11
Płeć:
Wiek: 29

Re: ZJAZD ??

Post autor: Breakfan »

Ja bym pojechał na taki zjazd bez turnieju. Miałem do czynienia tylko z T:MiM, więc chętniej bym w tą wersję gry pograł, a turniejowej T:MiM nie macie. ;v


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: ZJAZD ??

Post autor: abubu »

Zjazd bym raczej traktował jako okazję do poznania czegoś nowego a nie "pogrania w coś co znam" ... nie da się ukryć, że forum zrzesza miłośników planszówek (różnych!) i jest przede wszystkim nastawione na promowanie twórczości autorskiej ... czy to stworzenie jednej karty, czy też dodatku z kilkoma planszami i pierdyliardem kart ... nie istotne ... najważniejsze aby dzielić się swoimi pomysłami ... zjazd jest idealną możliwością do poznania się, porozmawiania o swoich pomysłach, zapoznania się z pomysłami innych oraz z gotowymi już dodatkami.

Tak więc granie w TMiM jak najbardziej, ale z dodatkami autorskimi. Granie w MiM również, ale z dodatkami autorskimi. Granie w MM jak najbardziej! ale z dodatkami autorskimi... Nie zapominajmy również o innych grach spoza MiMowo/Talismanowego uniwersum. Potraktujmy zjazd jako okazję do poznania czegoś nowego.

Jeżeli chodzi o turniej, to jestem również na "TAK", ale nie koniecznie na każdym zjeździe. Czemu? A no właśnie ze względu na powyższe oraz poniższe:
- konieczność określenia listy uczestniczących jeszcze przed zjazdem
- wymagane przygotowanie określonej wersji oraz ilość kopii gry
- ograniczenia czasowe
- niebiorący udziału w turnieju mają znikomy udział w zjeździe
- promowana jest jedynie konkretna wersja gry / lista dodatków
- itp.
- aha ... no i Burja "zawsze" wygrywa :P a ja ginę po 10 turach bo ciągnę same smoki!!!! :|

No, tom się wypowiedział :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: ZJAZD ??

Post autor: Valdi »

No ok nie trzeba turnieju jeżeli go nie chcecie. Tylko trzeba zapewnić dodatki...

Co Do uwag abubu się nie zgodzę:
- nie trzeba określać liczby przed zjazdem - dokładnie wiadomo zawsze trzeba wiedzieć ile osób się spodziewać żeby np. nie zabrakło stołów. ale nie jest potrzebna ilość co do sztuki.
- Owszem trzeba mieć ileś kopii gry, ale tak to trzeba przygotować ileś różnych dodatków autorskich.
- Ograniczenie czasowe - ostatnio w gdańsku nie było dużego z tym problemu o partiach w MiM Turniejową, był czas na piwo, inne gry - ograniczenie czaowe raczej wynika z lokalu a nie z wydłużających się turnieji.
- niebiorący udziału w turnieju mają znikomy udział w zjeździe, nie interesujący się dodatkami autorskimi będą mieli znikomy udział w zjeździe gdzie bedą dodatki autorskie - jedziesz na turniej to wiesz że jedziesz na turniej jedziesz na zjazd autorski wiesz że jedziesz na zjazd autorski
- promowana jest jedynie konkretna wersja gry / lista dodatków - to odnośnie autorskich dodatków ? :D
- Burja nie zawsze wygrywa wystarczy ze Ty nie przyjedziesz to i Burja nie wygrywa :D

No, tom się wypowiedział :) - ale spoko dla mnie to może być zjazd autorski.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: ZJAZD ??

Post autor: astrawiator »

Nie byłem jeszcze na żadnym zjeździe więc się chętnie wybiorę na jakikolwiek z TMiMem/MiMem. Pytanie tylko kiedy ? Najchętniej w pierwszej połowie lipca. Może być nawet ten weekend 31.06-2.07. lub zaraz ten następny.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: ZJAZD ??

Post autor: Wiktor »

Turniej i granie w dodatki autorskie nie wykluczają się. Po prostu odpadający z turnieju grają już dla przyjemności w cokolwiek innego.
Kwestia jak zorganizować turniej, aby pierwsze rozgrywki nie przeciągały się nadmiernie.

Pomysł ze zjazdem polegającym na prezentacji dodatków autorskich jest ciekawy, tylko tak jak Valdi napisał: "trzeba mieć ileś kopii gry, ale tak to trzeba przygotować ileś różnych dodatków autorskich". Wcale nie łatwe zadanie zorganizować grę tak, aby nie zabrakło zestawów. Valdi wykonywał naprawdę potężną robotę zapewniając gry, tak że nie trzeba było aby zjazdowicze cokolwiek przywozili.

Jeśli chodzi o wchodzenie na zjazd ludzi z ulicy to jestem przeciwny z kilku powodów:
- powstaje bałagan gdy przypadkowi ludzie przychodzą pogapić się co robi się na zjeździe i wtedy trudniej jest integrować się między sobą,
- trzeba pilnować aby nic nie poginęło; gdy ludzie przyjeżdżają na zjazd to nie po to aby pożyczać sobie od innych wieczyście i bez ich wiedzy ich własność, natomiast jak przyjdzie ktoś "z ulicy" to nie ma się pewności, że z zamiarem tylko pogrania (a o ile wiem to na żadnym zjeździe nic nigdy nie zmieniło cichcem właściciela),
- zjazd sam się nie sfinansuje; zapisani zjazdowicze składają się na koszty zjazdu i rozumieją, że składają się na wspólny cel; ktoś kto wchodzi z ulicy wchodzi albo za darmo i wtedy korzysta na cudzy koszt, albo opłaca bilet i wtedy ma prawo wymagać.
Natomiast odnotowanie zjazdu przez mass-media, w kronikach teatru, miasta i klasztoru jest miłe, ale nie konieczne.
Czym innym jest organizacja zjazdu forumowiczów, a czym innym otwartego festiwalu. To pierwsze do ogarnięcia w dwie-trzy osoby, a to drugie to już pełnoetatowa robota.


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: ZJAZD ??

Post autor: vincent »

dwa terminy wchodzą w grę.
14-16 lub 21-23 lipca


Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: ZJAZD ??

Post autor: astrawiator »

Jestem za tym pierwszym terminem 14-16.07.


Awatar użytkownika
MaxiLager
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 23:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 38

Re: ZJAZD ??

Post autor: MaxiLager »

Ach cóż za nieodżałowana starta! W tym terminie będę wygrzewał swoje stare gnaty na morzem. Jeżeli data zjazdu się zmieni,to z miłą chęcią wpadnę z Wrocławia ;)


Hunting Season Opens Again
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: ZJAZD ??

Post autor: astrawiator »

14-16.07 bardzo chętnie przyjadę.
Co do następnego weekendu to najprawdopodobniej będę na urlopie :(


ODPOWIEDZ