Malowanie figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Malowanie figurek

Post autor: Arthan »

Coldar pisze:Koniec malowania figurek talizmanowych :( (niestety) moja pierwsza gra z wszystkimi pomalowanymi figurkami.
Mogę Ci moje podesłać do malowania jeżeli malowanie sprawia Ci taką radość.. mi pomalowane figurki na pewno by sprawiły :D Mam też sporo figurek z Władcy Pierścieni do pomalowania :D


Awatar użytkownika
Coldar
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 23 lut 2012, 20:18
Lokalizacja: Legnica
Płeć:
Wiek: 39

Re: Malowanie figurek

Post autor: Coldar »

arthan pisze:Mogę Ci moje podesłać do malowania jeżeli malowanie sprawia Ci taką radość...
Ledwo starcza mi czasu na pomalowanie moich, a jeszcze czekają na mnie w kolejce figurki m.in. z Posiadłości Szaleństwa i Blood Rage (i paru innych). Te z Talizmana malowałem tylko na urlopach jak moje 3 letnie dziecko było w żłobku/przedszkolu (ew jemu mogę dać - za darmo pomaluje :P ) Talizman ma idealne figurki do nauki malowania jak ktoś jeszcze nie malował


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Malowanie figurek

Post autor: Arthan »

Coldar pisze: Ledwo starcza mi czasu na pomalowanie moich, a jeszcze czekają na mnie w kolejce figurki m.in. z Posiadłości Szaleństwa i Blood Rage (i paru innych). Te z Talizmana malowałem tylko na urlopach jak moje 3 letnie dziecko było w żłobku/przedszkolu (ew jemu mogę dać - za darmo pomaluje :P ) Talizman ma idealne figurki do nauki malowania jak ktoś jeszcze nie malował
Też mam 3latka i w sumie nie głupi pomysł.. ale ja bym poczekał tak z 10 lat :D


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re:

Post autor: Odyn »

Coldar pisze:witam, wreszcie skończyłem swoje pierwsze figurki i mogę się pochwalić, trochę się uczyłem na przykładach z tego forum, zacząłem się wkręcać w malowanie, a tu już koniec ale jeszcze czeka na mnie "Descent" i "Posiadłość...", mogli by wydać na koniec (po dużym dodatku i ew. 1 małym) jakiś dodatek z samymi poszukiwaczami ("Hero Set"),...
moje farbki to Army Painter i Valleyo + shade'y Citadel

Obrazek
Naprawdę świetna robota! Fest mi się podoba efekt tej pracy


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
kingbrucelee
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:09
Lokalizacja: Racibórz
Płeć:
Wiek: 40

Re: Malowanie figurek

Post autor: kingbrucelee »

Figurki od Coldara naprawdę piękne.

Moja drużyna na razie wygląda tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Breakfan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:11
Płeć:
Wiek: 29

Re: Malowanie figurek

Post autor: Breakfan »

kingbrucelee pisze:Figurki od Coldara naprawdę piękne.

Moja drużyna na razie wygląda tak:
Moim zdaniem bardzo ładne, podoba mi się twój dobór kolorów. Szkoda, że nie pokusiłeś się o usunięcie nadlewek, szczególnie widać to na Wodzu Ogrów.

Ja swoje pomaluje, jak będę miał większość/wszystkie dodatki. Nie mam innych gier planszowych, więc nie opłaca mi się na razie kupować farbek. :D


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Malowanie figurek

Post autor: Miszon »

Ostatnio "pomalowałem" figurki do Draculi ale tylko po.to by łatwiej było je rozróżnić. Czyli przykładowo jednej podstawkę, Draculi pelerynę, innemu sztylet, a jeszcze innej spódnicę.
"Malowałem"... lakierami do paznokci żony :-D .


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Malowanie figurek

Post autor: Arthan »

Miszon pisze:Ostatnio "pomalowałem" figurki do Draculi ale tylko po.to by łatwiej było je rozróżnić. Czyli przykładowo jednej podstawkę, Draculi pelerynę, innemu sztylet, a jeszcze innej spódnicę.
"Malowałem"... lakierami do paznokci żony :-D .
Ja tam nie widzę żeby jakaś postać miała sztylet, wydaje mi się, że jedna trzyma drewniany kołek, ale mogę się mylić :P Ciekawe na ile trwałe jest takie rozwiązanie i jakie daje efekty :D


Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

Jak patrzę na te wszystkie pięknie pomalowane figurki to marzy mi się żeby swoje również maźnąć. Gdybym tylko miała do tego skilla, pieniążki na farbki i materiały, oraz miejsce, gdzie bym mogła to wszystko poukładać... Może kiedyś jak mi się powiedzie w życiu pobawię się w malowanie tego wszystkiego. Ba, może pomyśli się wtedy o jakiś ładnych makietach w gablotkach :D


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

fabryki wystarczą za 20-30 zł ... akrylowe .. plus lakier do felg za 20 zł no i dobre pędzle 3szt po 15-20 zł .. całość możesz zamknąć w około 100 zł więc to nie jest jakiś ogromny wydatek... nie trzeba od razu farbek citadel czy army paint czy podobnych


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

Jak już się bawić to porządnie. O wiele lepiej wyglądają figurki do których użyto wielu odcieni farbek, washy itd. Tak samo gdy na podstawkach są trawki kamyczki i inne elementy terenu.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

Zestaw farbek akrylowych za 30zl, plastikowa paleta i mieszanie koordynator kolorów .. i masz wiele odcieni


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

Wydaje mi się, że jednak o wiele ładniejsze "czystsze" odcienie są z gotowych farbek, niż mieszanych...


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Malowanie figurek

Post autor: Miszon »

Jeśli by chodziło tylko o kasę to jeszcze pół biedy. Gorzej z malowaniem. Ja np. z marszu odpadam, wszystko co jest mniejsze niż ściana jest dla mnie za trudne do pomalowania


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
kingbrucelee
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:09
Lokalizacja: Racibórz
Płeć:
Wiek: 40

Re: Malowanie figurek

Post autor: kingbrucelee »

Ja też jestem zwolennikiem gotowych farbek. Nazbierałem do tej pory około 50 kolorów, w większości Citadel. Jak łatwo policzyć, to inwestycja na ponad 600 zł. Do tego pędzelki, posypki... i 500+ za dwa miesiące poszło się rypać - szczęście, że dzieci są jeszcze mało świadome.

Ale za to...

Maluje się łatwiej. Poza tym wiele tutoriali na YT na temat malowania figurek bazuje na farbach Citadel. Farby dedykowane są właśnie figurkom. Starczą na dobre kilka lat gęstego malowania.

A jak już ktoś pięknie pomaluje wszystkie figurki do Talismana, Descenta i Runebounda, to wtedy tak, może sobie kupić farby za 30 zł i mieszać, bo z takim doświadczeniem w malowaniu farba przestanie mieć znaczenie.


Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

kingbrucelee a bawisz się też w washe, aerograf itd?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

Aktualnie mam około 200 farbek citadel i około 300 farbek army paint ... wśród farbek mam primal'e, wash'e, glaze'y, farbki strukturalne ... itp. Mam też 4 aerografy, kompresor (całkiem spory bo budowlany) .... ale .... no właśnie, ale zaczynałem od zwykłych farbek akrylowych dostępnych w papierniczych. Takie farbki są gęstsze od citadel'ek więc polecam dokupienie tinnera (lepiej się pracuje niż z wodą, wolniej wysychają a to jest dość istotne). Kiedyś "reuploaduje" swoje zdjęcia z tego tematu, bo niestety poprzednie linki wygasły.
Tak więc, w moim przypadku zaczynałem od tanich farbek a skończyłem na tych nieco droższych ...

ps. na moim avatarze jest figurka pomalowana właśnie przeze mnie :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
kingbrucelee
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:09
Lokalizacja: Racibórz
Płeć:
Wiek: 40

Re: Malowanie figurek

Post autor: kingbrucelee »

Visenna pisze:kingbrucelee a bawisz się też w washe, aerograf itd?
Washe oczywiście. Teraz testuje jeszcze glaze'y czyli takie odwrotności washy. Planuje jeszcze kupić kilka farbek do podstawek.

Do aerografu jeszcze nie dojrzałem, ale ten moment też pewnie kiedyś przyjdzie.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

jak chcecie farbki citadel to odezwijcie się do stave ... w jego sygnaturce znajdziecie link do cennika (poza figurkami GW są tam też farbki, akcesoria modelarskie, pędzelki italieri - polecam) ... stave raczej jest elastyczny jeżeli chodzi o ceny więc można się z nim dogadać.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

No i kilka zdjęć z moich wypocin ... ze względu na budowę, aktualnie (od dłuższego czasu) nic nie maluję i nie dokończyłem jeszcze Beliala ze skrzydłami, tarczą i młotkiem (moja przeróbka, oryginalna wersja to ta bez skrzydeł i z mieczem)

Belial:
belial_01_001_zpsd4f8626f.jpg
Samael:
samael_00_zps674a02b7.jpg
samael_01_zps1e0f063d.jpg
samael_02_zps30483e86.jpg
samael_03_zps920a8019.jpg
samael_04_zps16331285.jpg


Belial (przeróbka):
belial_02_001_zps8fcbdddc.jpg
belial_02_002_zps5212bb46.jpg
belial_02_003_zps94b31467.jpg
belial_02_008_zps2b1ec92a.jpg
belial_02_009_zpsfba3de68.jpg
belial_02_010_zpsaf190401.jpg
belial_02_011_zpsfdbf67b6.jpg
belial_02_012_zps5eb67d1a.jpg
belial_02_013_zps19ea526b.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Bludgeon »

Abubu, cóż mogę rzec, wygląda to fantastycznie :)


What a view.
kingbrucelee
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:09
Lokalizacja: Racibórz
Płeć:
Wiek: 40

Re: Malowanie figurek

Post autor: kingbrucelee »

Ano, level ultrahigh jak dla mnie. Pogratulować.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Malowanie figurek

Post autor: Mały Nemo »

Nie, azebym byl zlosliwy, ale wyraz "belial" oznacza "nic niewart", co moze idealnie podkreslac rozne, wybrane aspekty, na przyklad jakosc malowania... ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

No rewelacja. Tyłek urywa. Ile lat zajęło ci dojście do takiego poziomu i tak na oko ile godzin zajmuje pomalowanie w ten sposób jednej figurki? A może wrzucisz zdjęcie swojej pierwszej pomalowanej dla porównania jaki progress zaszedł? :D


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

Zacząłem malować koło sierpnia-września 2012 ... te zdjęcia powyżej są z początku 2014 roku (max marzec) więc po max 1,5 roku od zera do tego. Oczywiście nie malowałem cały czas, tylko z przerwami (sporymi) ze względu na brak odpowiedniej ku temu przestrzeni (najpierw w pokoju, później w kuchni [lepsze światło], później w piwnicy przy lampie dającej światło dzienne i z kompresorem 50L do aerografu, ale niestety kurz przeszkadza tam).

Ciężko powiedzieć ile zajmuje 1 figurka, bo robię wiele na raz:
- czyszczenie z niedoróbek (nadlewki, itp.)
- opcjonalnie modyfikacje
- odtłuszczanie
- podkład
- kolory bazowe
- cieniowanie
- rozjaśnianie
- wykończeniówka
* detale
* cieniowanie
* rozjaśnianie
- lakierowanie
- opcjonalnie podstawki

Tak szacunkowo, to 3-4 figurki do TMiM ostatnio zajęły mi jak dobrze pamiętam 2 wieczory (po około 3h)

Zdjęcia wrzucę przed świętami (mam na innym komputerze, w innym mieszkaniu - u rodziców, w sumie tam gdzie trzymam całą resztę "hobbystycznego badziewia" :P).

@Nemo:
Belial -> nic nie wart -> bez wartości -> bez ceny -> bezcenny :) ... może i nadinterpretacja ale dzięki za komplement :D

Ps1. W pudełkach czeka na mnie kilka setek figurek do pomalowania ... w tym roku powinienem się wprowadzić, więc może i w tym roku wrócę do malowania.
Ps2. Ostatnio sprawdzałem farbki i o dziwo trzymają się całkiem nieźle (nie zważyły się [poza kilkoma złotymi], nie wyschły!) ... chłodne miejsce bez dostępu słońca pomaga :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ