Mansion of Madness...gral ktos?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czarny_Koziol_Z_Lasu [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 64
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 18:59
Lokalizacja: Gdynia, miasto z morza horroru i sennych marzen

Mansion of Madness...gral ktos?

Post autor: Czarny_Koziol_Z_Lasu »



Na prozno by opisywac gre Ericha Zanna tej strasznej nocy. Jeszcze nigdy w zyciu nie slyszalem takiej muzyki.
OlekSeb
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 13:50
Lokalizacja: PL
Płeć:

Post autor: OlekSeb »

Mnie się podoba dużo bardziej niż Horror - lepszy klima i zasady nie tak powalające :)


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Klimatycznie - świetna.
Mechanicznie - bardzo niedopracowana.

Najwieksza wada: Przygotowywanie jej do rozgrywki i składanie jej po wszystkim zajmuje tysiąclecia.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Grałem w to dwa razy i również uważam iż jest "fajniejsza" (nie koniecznie "lepsza") od Arkham Horror (zwykłe bieganie do bram i ich zamykanie).

A czy się składa/rozkłada długo ... ? Hmmm ... na pewno krócej od Descent. No i w porównaniu do MiM/TMiM (zwłaszcza z dodatkami) to nawet porównywalnie.

@OlekSeb: aleś wykopał temat :P


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

abubu pisze:A czy się składa/rozkłada długo ... ? Hmmm ... na pewno krócej od Descent. No i w porównaniu do MiM/TMiM (zwłaszcza z dodatkami) to nawet porównywalnie.
Hmm? W Descenta nie grałem ale żeby Talisman się rozkładał długo?
Przecież tam tylko trzeba wyjąć komponenty z pudełka i położyć je na stole, czy może o czymś zapomniałem?
Bo w Posiadłości trzeba jeszcze znaleźć kafelki do budowy planszy, zbudować z nich planszę, znaleźć w stosie przedmiotów te które akurat będa potrzebne w tym scenariuszu, wszystko pogrupować i porozkładać w odpowiednich pomieszczeniach.
Co w MiMie lub TMiMie zajmuje porównywalną ilość czasu do tego?
A może to przy rozkładaniu Posiadłości robię coś nie tak?


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Może to kwestia organizacji...

W Posiadłość grałem tylko dwa razy, a właścicielowi gry rozłożenie nie zajmowało więcej niż kilka minut. W Descent jest pierdyliard tokenów, żetonów, kart, itp. Dodatkowo każdy scenariusz ma własny zestaw kart, potworów, planszę (też się układa z kafelków).

W TMiM z dodatkami też jest mnogość różnych stosów, które trzeba przetasować, rozłożyć, itp. A jak się gra zawsze różnymi zestawami (kombinacją dodatków), to już nie mały problem wychodzi w segregacji.

Jak już wspomniałem, ... może to kwestia organizacji.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Mam Posiadłość, ale jeszcze jej nawet nie odpakowałem...

aczkolwiek jeżeli chodzi o doświadczenia z TMiMem, to u mnie wykłada się jedynie Przygody i Zaklęcia na początku gry. Resztę talii w trakcie gry, gdy mają się przydać.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Zdecydowanie kwestia organizacji, aczkolwiek Descent jest niczym w porównaniu z rozłożeniem Arkham - zawsze mi to zajmowalo wieczność :mrgreen: A co do MiM czy nawet nowego TMiM to w sumie gram podobnie jak Nemo jak mam "czas". Dokładam kolejne plansze itd w trakcie rozgrywki i w porównaniu ze wcześniejszym rozkładanie wszystkiego od razu, tak jest o wiele szybciej.. ZDECYDOWANIE :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Generalnie setup każdej gry można skrócić na dwa sposoby:
1) użycie organizatorów i odpowiednie ułożenie elementów po skończonej rozgrywce,
2) tak jak proponuje Nemo: wyjęcie potrzebnych elementów z pudełka w momencie kiedy trzeba ich użyć.
Pudełka na karty, tacki na żetony, woreczki strunowe i organizatory na drobiazgi potrafią skrócić czas setupu gry nawet o połowę.


Awatar użytkownika
espanoles
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 13:17
Lokalizacja: Libiaz/Krakow
Płeć:

Re:

Post autor: espanoles »

poooq pisze: 1) użycie organizatorów i odpowiednie ułożenie elementów po skończonej rozgrywce,
W tym wypadku nie dość, że przyznam rację to jeszcze uznam to za konieczność. Normalny 'setup' podstawki Horror w Arkham zajmuję około 15-20minut, od rozłożenia mapy, kart, po wybór przedwiecznego, badaczy, rozdanie żetonów itp. Stosując organizery można to śmiało skrócić do 5minut.
Gram obecnie w cztery tytułu: Horror w Arkham, Robinson Crusoe, Martwa Zima, Eldritch Horror - w każdym mam organizety na karty i na żetony.
Co do samego tematu "posiadłości.." jestem ciekaw jak wygląda rozgrywką - Eldritch Horror to nie wypał i zastanawiam się go wymienić na wspomnianą 'Posiadłość'. Ile wymaganych jest minimum osób do płynnej rozgrywki ?


ODPOWIEDZ