Łowca niewolnikow

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
goliat197 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 20 mar 2016, 18:15

Łowca niewolnikow

Post autor: goliat197 »

Mam pytanie odnośnie karty z dodatku podziemia a mianowicie o kartę Łowca niewolnikow. Wykupić Przyjaciół może tylko gracz który ja wylosował czy każdy inny który na nią trafi ? Czy ta karta ma leżeć na planszy czy jako "przyjaciel " u gracza?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Mały Nemo »



Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: stave »

Goliat - w świecie MiM oraz TMiM czy MM jest razem tyle Kart, że nie każdy pamięta co która robi itd, więc prośba, abyś wrzucał pełne teksty Kart. Nemo zapodał ci linka do kwestii regulaminowych i prosba abys to przestrzegał, bo inaczej zwyczajnie możesz nie otrzymać odpowiedzi - nikt tu nie jest Jasnowidzem i nie pamięta wszystkich Kart itd :D

Zapomniałeś o Relic i jego dodatkach ;). //Nemo

Co do samego Łowcy to jest to Karta Zdarzenia, która odnosi się konkretnie do gracza który go wylosował. Tylko ten gracz może wykupić swoich Przyjaciół, jeśli nie ma funduszy itd odkłada Łowce i tych Przyjaciół których nie mógł wykupić na stos KART JUZ UŻYTYCH.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
goliat197 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 20 mar 2016, 18:15

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: goliat197 »

Sorki nie pomyślałem już prostuje .
Lowca niewolnikow
Typ; nieznajomy
Lowca niewolnikow uwięzi wszystkich twoich przyjaciół (połóż ich na tej karcie) . możesz wykupić przyjaciół płacąc za każdego z nich 1sz. Lowca niewolnikow odejdzie na stos kart odrzuconych kiedy na tej karcie nie Bedzie już żadnych Przyjaciół.
Czy karta ta ma leżeć na planszy czy przy graczu który ją wylosowal. A jeśli na planszy to czy inni gracze mogą wykupić przyjaciol?


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: stave »

Jeśli jest to Nieznajomy to tak - ma leżeć na Planszy, i tak moga wykupu Przyjacioł dokonać także inni Poszukiwacze.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Bludgeon »

stave pisze:Jeśli jest to Nieznajomy to tak - ma leżeć na Planszy, i tak moga wykupu Przyjacioł dokonać także inni Poszukiwacze.
Akurat typ nie ma znaczenia, wszystkie karty leżą na planszy dopóki się ich nie weźmie (przyjaciele przedmioty zabici wrogowie) albo jest na nich napisane żeby je odrzucić.


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: abubu »

Bludgeon pisze:
stave pisze:Jeśli jest to Nieznajomy to tak - ma leżeć na Planszy, i tak moga wykupu Przyjacioł dokonać także inni Poszukiwacze.
Akurat typ nie ma znaczenia, wszystkie karty leżą na planszy dopóki się ich nie weźmie (przyjaciele przedmioty zabici wrogowie) albo jest na nich napisane żeby je odrzucić.
O ile się nie mylę to karty zdarzeń po rozpatrzeniu się domyślnie odrzuca (chyba że pisze inaczej). Tak więc stave zapewne chodziło tutaj, że "nie jest to zdarzenie" więc się tego nie odrzuca po rozpatrzeniu (?)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Bludgeon »

Obawiam się że się mylisz, nigdzie w instrukcji nie jest napisane że Zdarzenia się odrzuca.


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: stave »

Bludgeon - Abubu użył słowa "domyślnie"

Po drugie mam wrażenie, że mówimy o zupełnie dwóch innych instrukcjach :mrgreen: albo jeszcze lepiej o dwóch innych interpretacjach :lol:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Bludgeon »

Bardzo możliwe, nie zauważyłem że nie rozmawiamy o 4 edycji :D
Jakby co, moja odpowiedź tej się tyczy.


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: stave »

Spokojnie akurat na tym forum ogarniam kto w co gra itd. trochę się tu korzenie zapuściło :mrgreen: więc dlatego tak napisałem,
aczkowliek pisałeś do FFG? chyba, ze ludzie tak graja jak napisałeś w TMiM.

Bo wiesz, pisze tak, bo to że czasem cos nie jest wyraźnie napisane w instrukcji nie oznacza, ze tak się nie gra, pewne kwestie są "domyślne przez twórców" no chyba ze w nowym MiM tak wiele pozmieniali - doprecyzowali itd bo widze cały czas kolejne dodatki wychodzą.
Ja po Mieście sprzedałem swoje TMiM sorki ale to już nie to - dodatek też zresztą dla mnie był skopany - wolałem fundusze przeznaczyć na Descenta.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: abubu »

stave pisze:(...) wolałem fundusze przeznaczyć na Descenta.
za daleko mieszkasz... oj za daleko...


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: stave »

Tak wiem Abubu zdecydowanie za daleko, ale who knows, może znów będzie okazja na granie face to face :D


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Bludgeon »

stave pisze:aczkowliek pisałeś do FFG? chyba, ze ludzie tak graja jak napisałeś w TMiM.

Bo wiesz, pisze tak, bo to że czasem cos nie jest wyraźnie napisane w instrukcji nie oznacza, ze tak się nie gra, pewne kwestie są "domyślne przez twórców" no chyba ze w nowym MiM tak wiele pozmieniali - doprecyzowali itd bo widze cały czas kolejne dodatki wychodzą.
Powiem tak. Jeśli zdarzenia domyślnie by się odrzucało, to by na 80% z nich nie było napisane żeby je odrzucać ;)
Poza tym są zdarzenia które ewidentnie mają zostać na planszy*, a nie jest na nich napisane żeby ich nie odrzucać. Wniosek nasuwa się sam - zdarzeń się automatycznie nie odrzuca.

* http://www.talismanwiki.com/Planeswalker

P.S. Grałem ostatnio w Descent 2e pierwszy raz i muszę przyznać że gra jest bardzo fajna.


What a view.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Rogo »

Bludgeon ma rację. Zdarzenia odrzuca się tylko dlatego, że mają taki zapisek, instrukcja nic takiego nie nakazuje. Co więcej, taka Zamieć ma zapis, że przez dwie tury chodzi się o 1 obszar a następnie mija i ląduje na stosie kart odrzuconych. Co to oznacza? A że przez te dwie tury leży na planszy i ogranicza ilość kart ciągniętych na obszarze. Tak przynajmniej powinno być zgodnie z zasadami i każdy maniak grania zgodnie z instrukcją powinien tego pilnować ;)

Btw wiecie, że zaklęcia na obszarach też zmniejszają dociąg? I to jest napisane w instrukcji wprost.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Mały Nemo »

BTW, to jest Kwestia Zasad MiM. Idźcie sobie dyskutować Zdarzenia do działu TMiM.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: abubu »

Posilę się FAQ z TMiM:
3. Wszystkie znajdujące się na obszarze Zdarzenia muszą zostać rozpatrzone. Należy zwrócić uwagę, że Zdarzenie które trwa dłużej niż jedną turę, pozostaje na obszarze do czasu jego zakończenia i nadal jest traktowane jak karta znajdująca się na tym obszarze. Jeśli jakiś Poszukiwacz ponownie rozpatruje takie Zdarzenie, jego efekt nie „odnawia się”.
Według mnie, nie odrzuca się tylko tych zdarzeń, które nadal są rozpatrywane. Wiem, że to tyczy się TMiM, ale osobiście tak gram od "niewiem-kiedy" w MiM'ie.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: Rogo »

Nemomon pisze:BTW, to jest Kwestia Zasad MiM. Idźcie sobie dyskutować Zdarzenia do działu TMiM.
Ups, mój błąd. Nie mam instrukcji MiM pod ręką, żeby znaleźć zasadę, która zasieje zamęt na forum :( niech ktoś :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: abubu »

W instrukcji MiM nie ma zapisu na ten temat ("co domyślnie robić z rozpatrzoną kartą zdarzenia").

Ale ... ale ... zdarzenie "bum" się zdarzyło i koniec ... nie ma zdarzenia ... idzie na stosik kart "zdarzonych". Chyba, że wyraźnie pisze inaczej (iż trwa ileś tam tur, aż jakiś warunek zostanie spełniony, itp.). Jednakże jest to "opinia" a nie zasada wynikająca z instrukcji MiM.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Łowca niewolnikow

Post autor: stave »

Dokładnie o tym pisałem :mrgreen: , czasem czegoś nie ma w instrukcji a coś robi się domyślnie i jest to zgodnie z zasadami. Fakt faktem, że twórcy gier coraz bardziej starają się doprecyzowywać instrukcje aby nie było tzw. domyślania się (Czasem jest też tendencja odwrotna patrz GW :lol: ). Zresztą ja nawet w projekcie jak cos za bardzo wręcz łopatologicznie piszę to później i tak mnie opieprzacie, że za bardzo :mrgreen: bo to wiadomo.

Fakt na Zamieci i innych Kartach Zdarzeń w MiM masz napisane co i kiedy ale nie na wszystkich serio.

Z Czarem to w MiM wiemy Rogo np. Pułapka :mrgreen: ale czy to wprost było pisane to nie pamiętam teraz - jak w TMiM jest to superancko.

A Decsent jest miodzio, ja mam jeszcze 1 ED więc grając Kampanie z drugiej mam w ciul do wyboru stworów i bohaterów - zmiana w tym wypadku z 1 ed na 2ed wyszła tej grze akurat na zdrowie :D


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
ODPOWIEDZ