Talisman: Magia i Miecz Miasto

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze:Pamiętajcie, iż wprowadzenie do obiegu niekontrolowanej ilości gotówki, może wpłynąć niekorzystnie na inflację!
Nie zauważyłem :). Można się wprawdzie skupić na mnożeniu kasy, ale jesli skupisz się na tym za bardzo ktoś inny może w tym czasie iść po koronę władzy.


What a view.
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Z tego co pamiętam w grze jest taka postać jak leperkun, który zdaje się, może w krótkim czasie posiąść nawet 30 monet. Sposób gry nim polega na szybkim odcięciu od złota innych graczy; jeśli w grze będzie więcej złota ponad przewidziany limit, zmniejsza to szansę na wygraną kogoś, kto gra karzełkiem.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Jeszcze nie grałem w Miasto więc jak na razie, jak to mam w zwyczaju, gdybam sobie coby było gdyby...

I tak chodzi mi po głowie teraz Szpieg z tym jego obszarem startowym. O ile na samym początku gdy rozpoczynamy rozgrywkę nie przychodzi mi do głowy nic niepokojącego o tyle zastanawia mnie sytuacja gdy zginiemy i losujemy sobie nowego Poszukiwacza w trakcie rozgrywki...

Coby było gdyby to była gra 1 na 1 i w momencie gdy wylosujemy sobie Szpiega drugi Poszukiwacz stoi na obszarze więzienia. Znaczy to, że startujemy z więzienia i już na starcie musimy próbować wydostać się co stanowczo może utrudnić start naszemu Szpiegowi?

A jeśli ten drugi Poszukiwacz stoi na obszarze doliny ognia to zaczynamy stamtąd pomimo braku talizmanu? O ile pamiętam jest też karta której efekt jest taki, że stajemy na obszarze startowym. Czy w takiej sytuacji jeśli drugi Poszukiwacz stoi w dolinie ognia to się tam przesuwamy jeśli nie mamy talizmanu? Czy np. stosujemy zasadę zakaz ma pierwszeństwo i brak talizmanu niweluje efekt tej karty?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rebelix pisze:Coby było gdyby to była gra 1 na 1 i w momencie gdy wylosujemy sobie Szpiega drugi Poszukiwacz stoi na obszarze więzienia. Znaczy to, że startujemy z więzienia i już na starcie musimy próbować wydostać się co stanowczo może utrudnić start naszemu Szpiegowi?
W zasadzie to tak. W sumie jedynym pocieszeniem dla tego szpiega byłoby to, iż poszedł do pierdla zamiast dostać w czapę za szpiegowanie ;).
Rebelix pisze:A jeśli ten drugi Poszukiwacz stoi na obszarze doliny ognia to zaczynamy stamtąd pomimo braku talizmanu? O ile pamiętam jest też karta której efekt jest taki, że stajemy na obszarze startowym. Czy w takiej sytuacji jeśli drugi Poszukiwacz stoi w dolinie ognia to się tam przesuwamy jeśli nie mamy talizmanu? Czy np. stosujemy zasadę zakaz ma pierwszeństwo i brak talizmanu niweluje efekt tej karty?
Trudno mi powiedzieć.
Ostatnio zmieniony piątek 02 sie 2013, 21:36 przez Mały Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Fajne corner case'y. :-)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Rebelix pisze:Znaczy to, że startujemy z więzienia i już na starcie musimy próbować wydostać się co stanowczo może utrudnić start naszemu Szpiegowi?
Pewnie tak.
Rebelix pisze: O ile pamiętam jest też karta której efekt jest taki, że stajemy na obszarze startowym.
Patrol chyba. Tu wazny jest wording patrolu. Jest tam napisane że przemieszcza Cię na obszar z którego rozpocząłeś grę, a nie na obszar startowy. Więc jako szpieg musisz zapamiętać gdzie zacząłeś bo możesz tam kiedyś trafić. Tak przynajmniej wynika z angielskich kart.
A jeśli ten drugi Poszukiwacz stoi na obszarze doliny ognia to zaczynamy stamtąd pomimo braku talizmanu?
Tak. Do doliny ognia nie można wejść bez talizmanu, ale najwyraźniej można tam zacząć grę :P


What a view.
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Po polsku karta Patrolu brzmi tak:

W tych stronach patrol wojska stara się utrzymać ład i porządek. Żołnierze natychmiast odsyłają cię na twój obszar startowy, po czym odmaszerują na stos kart odrzuconych.

Taki przypadek pewnie i tak może się nigdy nie wydarzyć no ale wiecie... po głowie mi chodzi. Żadnych planów na piątkowy wieczór... :neutral:


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rebelix pisze:ale wiecie... po głowie mi chodzi. Żadnych planów na piątkowy wieczór... :neutral:
Rozumiemy ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

Miałem półtora roku przerwy od Talismana. Wilkołaka sobie podarowałem, bo nie wnosił moim zdaniem niczego ciekawego (no może poza Czarną Dziurą). Na planszy i tak jest Żniwiarz, o którym często się zapomina, więc nie widziałem sensu kolejnej postaci. Ponad to system dnia i nocy wydawał mi się niepotrzebnie komplikować rozgrywkę. A jak jest z miastem? Warto kupować ten dodatek? W mimie do miasta szło się głównie po Arcymaga. Czy w tej wersji jest jakiś jego odpowiednik? Jakiś szybki sposób na wygranie gry jak Arnkhel w górach np., dla postaci, które giną w połowie gry? Jakiś porządny czar jak Pech, Hydra, czy Dotyk Śmierci?


rkBrain
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Wilkołak jest świetny. Wprowadza sporo modyfikatorów i różnorodności do gry. Niestety wiąże się to z zapamiętywaniem kolejnych stron zasad ale nie ma tego tak dużo.


Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

Generalnie nie lubię kart, które zalegają z boku planszy i o których trzeba cały czas pamiętać, a Wilkołak z tego słynie (karta dnia/nocy + księżycowe wydarzenia). Sama postać Wilkołaka, też nie wydawała mi się specjalnie interesująca. Z wilkołaka żal mi tylko Czarnej Dziury (nie chce ktoś sprzedać :P?).


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Etamin pisze:Z wilkołaka żal mi tylko Czarnej Dziury (nie chce ktoś sprzedać :P ?).
Wydrukuj sobie rewers, na awersie napisz "Czarna Dziura" (lub czarny prostokąt z MS Paint) i masz ją gratis.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

To był żart. Pewnie i tak dokupię ten dodatek, ale dużo później, jak już mi się całkiem ograją pozostałe. A wracając do tematu. Jak jest z Miastem? Jest jakaś szczególna karta dla której warto go kupić?


Awatar użytkownika
Andur
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Andur »

Przy okazji pytania Etamina o szczególną kartę z Miasta zapytam czy będzie zaktualizowany spis zawartości dodatków, ponieważ skończył się na Wilkołaku, a chciałem sprawdzić czy prawidłowa ilość listów gończych to: dobry poszukiwacz - 1, neutralny - 2, zły - 3, czy miało być po 2 z każdego?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Jakby co to ja mam taką samą ilość listów gończych co Andur.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Andur pisze:Przy okazji pytania Etamina o szczególną kartę z Miasta zapytam czy będzie zaktualizowany spis zawartości dodatków, ponieważ skończył się na Wilkołaku
Będzie, ale muszę złapać dzień wolny od pracy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=5490

Przeczytajcie i dajcie w miarę szybką odpowiedz.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Myślę, że moja wygląda tak samo. Ciężko powiedzieć czy jest 100% identyczna bo to tylko zdjęcie ale tak, moja też ma 2 takie fałdy obok zgięcia. Takie same jak przy drugim zgięciu tylko, że po "czarnej" stronie. Ewidentnie jest tam jakiś rodzaj usztywnienia zgięcia.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Czy te tematy oznaczają że mam otworzyć pudełko?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Tak xD

Ja tego nie rozumiem. Nagle sobie zrobili usztywnienie w ostatnim dodatku, jakby go nie mogli wydać normalną techniką. Moim zdaniem spieprzyli coś i się do tego nie chcą przyznać. Twierdząc że tak ma być. Nie doszukałem się takich rzeczy za bardzo na angielskiej wersji miasta. Ktoś ma może?
Ostatnio zmieniony piątek 30 sie 2013, 23:55 przez FALLEN, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Ja bym zglosila reklamacje.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Zgłosiłem to w Galakcie twierdzą że tak ma być... I że napiszą do FFG że się ludziom to nie podoba. A to oznacza ze nie jestem pierwszy i oznacza to, że spieprzyli coś.
Ostatnio zmieniony piątek 30 sie 2013, 23:52 przez FALLEN, łącznie zmieniany 3 razy.


FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Ha co najlepsze napisali mi, że nowe dodruki podziemi i reszty dodatków mają już wyglądać tak jak miasto haha. Jakie to szczęście ze mam komplet. Tylko to miasto zj%%^&% :/
Ostatnio zmieniony piątek 30 sie 2013, 23:53 przez FALLEN, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Odpakowałem planszę, sprawdziłem i mam tak samo, jednak z tego co widzę tak jest lepiej niż w przypadku paskudnego wytarcia przez środek planszy w miejscu składania do wewnątrz (dodruk podstawki lub Relic). Takie podklejenie zwiększa wytrzymałość planszy i zmniejsza wytarcia w miejscu składania (papier jest usztywniony).

Podsumowując: jeżeli takie rozwiązanie (nie rzucające się w oczy, a wyczuwalne dopiero pod palcem lub mocnym kątem) ma pomóc w utrzymaniu planszy, to się na nie godzę.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Tylko, ze na tym zdjeciu to widac.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
ODPOWIEDZ