Nowa edycja MiM a stare karty

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Rael [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: środa 24 lip 2013, 18:17
Lokalizacja: Slask
Płeć:

Nowa edycja MiM a stare karty

Post autor: Rael »

Witam. Wlasnie zakupilem wznowiona edycje Magi i Miecza. Jako że swietnie wspominalem gre z dziecinstwa musialem dokonac tego zakupu. Widze, ze na forum jest podanych wiele pomyslow na modyfikacje gry dlatego chcialem zapytać o następującą sprawę - w oryginalnej edycji MiM bylo wiecej kart przygód niz w nowej. Chyba nie byloby by przeciwskazan przeciwko uzywaniu tych kart w nowej edycji gry? Myslalem o wydrukowaniu dolozeniu brakujących do talii. Stąd pytanie do ekspertów - czy gdzieś można znaleść komplet skanów kart z oryginalnej edycji gry?


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

odpowiadając na pytanie: o tutaj ... http://www.magiaimiecz.eu/magiaimiecz/index.html (a tam po lewej w menu "oficjalne" i następnie po prawej "retusze" ... osobne paczki do pobrania)

Jeżeli jednak mowa o Talisman: Magia i Miecz (TMiM) to wyszło do tej edycji sporo dodatków (małych karcianych oraz dużych planszowych), które uzupełniają braki z podstawowej części. Osobiście nie bawił bym się w łączenie starego z nowym, ponieważ są pewne niespójności / zmiany / itp. które mogły by wprowadzić chaos i konflikt zasad.


Rael [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: środa 24 lip 2013, 18:17
Lokalizacja: Slask
Płeć:

Post autor: Rael »

abubu pisze:odpowiadając na pytanie: o tutaj ... http://www.magiaimiecz.eu/magiaimiecz/index.html (a tam po lewej w menu "oficjalne" i następnie po prawej "retusze" ... osobne paczki do pobrania)

Jeżeli jednak mowa o Talisman: Magia i Miecz (TMiM) to wyszło do tej edycji sporo dodatków (małych karcianych oraz dużych planszowych), które uzupełniają braki z podstawowej części. Osobiście nie bawił bym się w łączenie starego z nowym, ponieważ są pewne niespójności / zmiany / itp. które mogły by wprowadzić chaos i konflikt zasad.
Dzieki. Rzecz w tym ze narazie nie mam kasy, zeby kupowac dodatki (docelowo planuje zberac komplet z najnowszej edycji), a chcielibysmy z kolegami troche urozmaicic gre. Sprobojemy wiec dodac przynajmniej czesc przygód ze starych edycji i zobaczymy jak sie bedzie gralo :P


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Jak co, to na tym forum możesz znaleźć informacje o programie Stange Eons (o tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=4665) i spróbować przepisać stare karty tak, aby pasowały wizualnie (i merytorycznie) do aktualnego wydania (życie / wytrzymałość, mieszki złota / sztuki złota, muł jako przyjaciel a nie przedmiot ... itp). Swoje wypociny możesz też zamieścić na tym forum, zawsze się ktoś wdzięczny znajdzie. Również w dziale TMiM możesz znaleźć karty twórczości graczy. Był również konkurs na dodatek, gdzie było kilkanaście (a może i nawet ponad 20) dodatków zaproponowanych ... jedne lepsze inne gorsze ale dobre do inspiracji.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

A nie prościej kupić dodatki po prostu? I zaraz będziesz miał o wiele więcej kart niż w starej wersji.


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Bludgeon pisze:A nie prościej kupić dodatki po prostu? I zaraz będziesz miał o wiele więcej kart niż w starej wersji.
ja tu nowego "tfurce" werbuję a ty mi tu z dywersją :P
Rael pisze:Rzecz w tym ze narazie nie mam kasy
jak co to polecam pierwszy karciany ... nie jest to wielki wydatek porównując do całości ... ale uzupełnia sporo "braków"


Rael [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: środa 24 lip 2013, 18:17
Lokalizacja: Slask
Płeć:

Post autor: Rael »

Probowalem zainstalowac ten program Strange Eons ale wyskakuje mi blad mowiacy ze instalator "nie jest prawidlowa aplikacją systemu Win32" (sciagnalem najnowsza wersje, uzywam windows XP)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rael pisze:Probowalem zainstalowac ten program Strange Eons ale wyskakuje mi blad mowiacy ze instalator "nie jest prawidlowa aplikacją systemu Win32" (sciagnalem najnowsza wersje, uzywam windows XP)
Wszelkie problemy z Strange Eons opisuj w temacie o nim.

Ściągnij starą wersję, SE 2 cośtam (na dole strony), a nie SE 3.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze:
Bludgeon pisze:A nie prościej kupić dodatki po prostu? I zaraz będziesz miał o wiele więcej kart niż w starej wersji.
ja tu nowego "tfurce" werbuję a ty mi tu z dywersją :P
Niech się lepiej ogra we wszystko co się da zanim zacznie tworzyć. Jakość na tym tylko zyska.


What a view.
ODPOWIEDZ