Polska czy Angielska wersja - dostępność dodatków

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Nie tylko postaci dobierają Zaklęcia w kółko. Są jeszcze karty dające taką możliwość jak Różdżka, pewna karta Skarbu czy dająca się kupić, w kilku egzemplarzach, Kniga z Miasta. Przyszłość pewnie też przyniesie jeszcze parę takich kart.

Limit jest potrzebny, bowiem reguluje on spamowanie Zaklęciami. Zauważ, iż gdybyś ograniczył dobieranie Zaklęć czarodziejom, to stali by się wybitnie łatwi do pokonania, bowiem nie mieliby możliwości się bronić. Teraz mogą delikatnie wachlować Zaklęciami, przez co te obronne lub ofensywne szybciej mogą im dojść.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Nemomon pisze:Nie tylko postaci dobierają Zaklęcia w kółko. Są jeszcze karty dające taką możliwość jak Różdżka(...)
Różdżka czyni z postaci, postać dobierającą w kółko. :)
Nemomon pisze:Teraz mogą delikatnie wachlować Zaklęciami, przez co te obronne lub ofensywne szybciej mogą im dojść.
To prawda. Lecz wolałbym inne rozwiązanie.

Aaa, przypomniało mi się. Rozważałem kiedyś limit ale miał on być taki sam jak maksymalna ilość posiadanych Zaklęć, czyli zależny od Mocy. Wydaje mi się to bardziej intuicyjne niż dwa różne sposoby obliczania i kombinowanie czy ktoś zaczynał turę z Zaklęciem czy nie. Jeśli Moc pozwala ci na posiadanie dwóch Zaklęć to możesz rzucić w turze również dwa, niezależnie od tego w którym momencie je dobrałeś.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Krzysiek pisze:Aaa, przypomniało mi się. Rozważałem kiedyś limit ale miał on być taki sam jak maksymalna ilość posiadanych Zaklęć, czyli zależny od Mocy. Wydaje mi się to bardziej intuicyjne niż dwa różne sposoby obliczania i kombinowanie czy ktoś zaczynał turę z Zaklęciem czy nie. Jeśli Moc pozwala ci na posiadanie dwóch Zaklęć to możesz rzucić w turze również dwa, niezależnie od tego w którym momencie je dobrałeś.
Ten wariant także jest warty przemyślenia. Obawiam się jednak, iż może on być trochę zbyt pomocny w przypadku postaci z Mocą 6+. Teraz, ażeby móc rzucić tyle Zaklęć na turę, potrzebują mieć te 3 Zaklęcia. To jest sporo. Gdyby dać im możliwość rzucania 3 Zaklęć na turę, to extremalnie szybko by przewachlowali cały stos Zaklęć. W sumie nie bez powodu chyba jedynym Poszukiwaczem, który może rzucać 3 Zaklęcia na turę, jest Czarnoksiężnik (z Jaskini), ale też jest ograniczony, iż tyle Zaklęć otrzymuje tylko na początku tury, a nie cały czas.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Nemomon pisze:Obawiam się jednak, iż może on być trochę zbyt pomocny w przypadku postaci z Mocą 6+
Musiałbym to testować, ale na chwilę obecną wolę taką lukę niż obecne podejście. Wydaje mi się że 3 Zaklęcia na turę to jeszcze nie jest problem. Zresztą jak zwykle uważam że każdy może sobie wybrać to podejście mu pasuje, nie widzę powodów do unifikacji innych niż oficjalne turnieje.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nie tylko postaci dobierają Zaklęcia w kółko. Są jeszcze karty dające taką możliwość jak Różdżka, pewna karta Skarbu czy dająca się kupić, w kilku egzemplarzach, Kniga z Miasta. Przyszłość pewnie też przyniesie jeszcze parę takich kart.
W przypadku Różdżki i całej reszty też można dać ograniczenie, że pozwalają dobierać zaklęcia na początku tury. I w danej turze możesz rzucić te zaklęcia i te co zdobędziesz w wyniku spotkań, ewentualnie jakieś zachowane z tur poprzednich.

A to blokuje spamowanie czarami, bo jak zaklęcia się skończą, to następne dojdą dopiero na początku nowej tury


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

No cóż każdy niech tam sobie śmiga z tymi zaklęciami jak tam chce, w końcu jeśli ktoś zapłacił za tą grę to ma prawo grać jak mu się widzi.

Przykład który podał abubu z rozproszeniem magii i ciosem psionicznym to przykład tego jak ja podchodzę do tematu i gram. Jak na razie sprawdza się w praktyce bardzo miodnie, że się tak wyrażę.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Przykład podany przez abubu jest zgodny z literą prawa ... znaczy się instrukcji ... uwzględniając jeszcze FAcQ, pierwszy poszukiwacz może rzucić w swojej turze dobrane na początku czary, mimo iż przed jej rozpoczęciem ich nie posiadał (chodzi mi o ilość a nie konkretnie "te" czary).

Osobiście raczej nie będę stosował się do FAcQ, no chyba że wspólnie ze znajomymi zadecydujemy inaczej. Podczas gry w innym towarzystwie, stosował będę wszelkie znane mi zasady, chyba że znowu wspólną decyzją je zmienimy.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ