Polska czy Angielska wersja - dostępność dodatków

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

nic nie pomieszałem...
Aby był problem, to dana osoba MUSI mieć PRZED rozpoczęciem swojej tury co najmniej 2 czary
Skryba z tego co rozumiem pozwala wziąć zaklęcie które się właśnie rzuciło, odrzucając inne, które się posiadało w momencie rzucania tego przywracanego.
Tak więc jak już napisałem, problem jest marginalny i dotyczy tylko tych postaci, które mają zdolność (z karty postaci lub przedmiotu / itp) pozwalającą dobierać w dowolnym momencie czary do minimum 2 sztuk. Nie zmienia to faktu, że dany czar max 2-3 razy na turę będzie mógł rzucić.

Więc jest to praktycznie to samo co napisałeś. Może się niejasno wcześniej wyraziłem.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

abubu pisze:Może się niejasno wcześniej wyraziłem.
Troszeczkę ;) Ale wszystko sobie wyjaśniliśmy i żyjemy w zgodzie :D


Ja nawet nie mam Talismana.
rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

abubu pisze:Dokładnie, lajf is brutal ...
Natomiast taki Mag, dobiera na początku tyle ile mu pozwala moc. Jeżeli na końcu poprzedniej nie miał zaklęć, to w tej nie może ich rzucić (a jedynie dobrać) zgodnie z zasadami z instrukcji.
Moim zdaniem to już jest nadinterpretacja. Po prostu dobierasz 2 czary na samym początku tury i w tej samej turze możesz już ich używać.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

początek tury jest raz... :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

abubu, też myślałem, że to tak działa, ale analogiczna sprawa jest u Mędrca (też dobiera zaklęcie na początku tury), a w FAQ widnieje:
P1: Gdy Mędrzec otrzymuje Zaklęcie na początku swojej tury, to czy może je rzucić w tej samej turze?
O: Tak.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

... ooo ... to trzeba będzie teraz zweryfikować sposób grania :) no cóż


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

abubu pisze:początek tury jest raz... :)
No i na początku tury dobierasz karty i na początku tury je masz tzn. zaczynasz z nimi turę.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Moim zdaniem to dziwne - zaczyna turę bez zaklęć i dopiero je dobiera.

Czy to oznacza, że jeśli mam postać, która zawsze posiada co najmniej 1 zaklęcie (natychmiast po rzuceniu ostatniego dobiera następne) i rzuci jakieś zaklęcie na początku tury i od razu dobierze kolejne, też na początku tury, to może je w tej turze rzucić? W końcu to też jest zaklęcie dobrane na początku tury, co nie?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Może inaczej... kiedy kończy się początek tury? zawsze myślałem, że po wykonaniu jednej czynności (dowolnej, czy to wymiana trofeum, dobór czarów, rzucenie czaru, itp.). Stąd właśnie moje dotychczasowe podejście do rzucania (a raczej jego braku) dobranego czaru (jeżeli wcześniej się nie posiadało choćby jednego innego). Ale cóż... FAQ rzecz najświętsza


Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Rogo pisze:Moim zdaniem to dziwne - zaczyna turę bez zaklęć i dopiero je dobiera.

Czy to oznacza, że jeśli mam postać, która zawsze posiada co najmniej 1 zaklęcie (natychmiast po rzuceniu ostatniego dobiera następne) i rzuci jakieś zaklęcie na początku tury i od razu dobierze kolejne, też na początku tury, to może je w tej turze rzucić? W końcu to też jest zaklęcie dobrane na początku tury, co nie?
Podczas swojej tury można rzucić tyle zaklęć ile się miało na początku tury. Czyli nawet jak masz zawsze co najmniej 1 zaklęcie i go użyjesz, to jak dostaniesz nowe to masz podczas swojej tury rzucone 1 zaklęcie.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

sardo pisze:Podczas swojej tury można rzucić tyle zaklęć ile się miało na początku tury.
Jest w TMiM taka zasada? Pierwszy raz słyszę. Ja ją pamiętam jako houserule.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

jest:
w swojej turze max tyle ile się posiadało na początku swojej tury
w turze innego gracza tylko 1 zaklęcie


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

sardo, to ja wiem.
Chodzi mi o taką sytuację:
Mędrzec, jeśli nie ma Zaklęcia, na początku tury może jedno dobrać. Według FAQ może rzucić to zaklęcie w tej samej turze, mimo, że teoretycznie nie miał tego zaklęcia w chwili rozpoczęcia tury.
Teraz np. Wróżka (lub ktokolwiek inny, kto zawsze ma Zaklęcie) zaczyna turę z Zaklęciem, które może rzucić na początku tury lub w dowolnym momencie i rzuca je właśnie na początku tury, po czym natychmiast dobiera następne. Natychmiast, czyli wciąż w fazie "na początku tury". Czy ma więc prawo, tak jak Mędrzec, rzucić je w tej turze? Mędrzec dobierał na początku tury i mógł, dlaczego Wróżka miałaby być gorsza?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

No to to już nieścisłość Talismana, ten nieszczęsny początek tury :D


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

sardo pisze:No to to już nieścisłość Talismana, ten nieszczęsny początek tury
Może "Przed wykonaniem ruchu" sprawdzałoby się lepiej.
Ale mnie zagięliście z tym limitem zagrań. Widocznie wyrzuciłem to z pamięci. Mam nadzieję że uda mi się zrobić to ponownie :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:
abubu pisze:Może się niejasno wcześniej wyraziłem.
Troszeczkę ;) Ale wszystko sobie wyjaśniliśmy i żyjemy w zgodzie :D
Teraz trza się pocałować na zgodę - nie ma całusa, nie ma zgody :).
Rogo pisze:Czy to oznacza, że jeśli mam postać, która zawsze posiada co najmniej 1 zaklęcie (natychmiast po rzuceniu ostatniego dobiera następne) i rzuci jakieś zaklęcie na początku tury i od razu dobierze kolejne, też na początku tury, to może je w tej turze rzucić? W końcu to też jest zaklęcie dobrane na początku tury, co nie?
Nie, bowiem zaczynał turę z 1 Zaklęciem i już je wykorzystał.
abubu pisze:Może inaczej... kiedy kończy się początek tury? zawsze myślałem, że po wykonaniu jednej czynności (dowolnej, czy to wymiana trofeum, dobór czarów, rzucenie czaru, itp.). Stąd właśnie moje dotychczasowe podejście do rzucania (a raczej jego braku) dobranego czaru (jeżeli wcześniej się nie posiadało choćby jednego innego). Ale cóż... FAQ rzecz najświętsza
Po mojemu, staremu Tragicowcowi, początek tury się kończy wtedy, kiedy sam zadecydujesz, iż się kończy (czyli nie przejdziesz do fazy ruchu). Aczkolwiek wiele osób krzyczało, iż na początku tury można wykonać tylko 1 czynność. Niestety nie raczyli oni podać argumentów czemu właśnie tak.
Rogo pisze:sardo, to ja wiem.
Chodzi mi o taką sytuację:
Mędrzec, jeśli nie ma Zaklęcia, na początku tury może jedno dobrać. Według FAQ może rzucić to zaklęcie w tej samej turze, mimo, że teoretycznie nie miał tego zaklęcia w chwili rozpoczęcia tury.
Teraz np. Wróżka (lub ktokolwiek inny, kto zawsze ma Zaklęcie) zaczyna turę z Zaklęciem, które może rzucić na początku tury lub w dowolnym momencie i rzuca je właśnie na początku tury, po czym natychmiast dobiera następne. Natychmiast, czyli wciąż w fazie "na początku tury". Czy ma więc prawo, tak jak Mędrzec, rzucić je w tej turze? Mędrzec dobierał na początku tury i mógł, dlaczego Wróżka miałaby być gorsza?
Mędrzec dlatego znalazł się w FAQu, bowiem ta zdolność w wersji raw jest wybitnie niestrawna. Oznaczałoby to, iż Mędrzec otrzymuje Zaklęcia raz na 2 tury. Dlatego też starałbym się nie sprowadzać tej sprawy na grunt, iż ona jest wzorem do naśladowania. Jest raczej wyjątkiem potwierdzającym regułę, iż można rzucić tylko tyle zaklęć, ile się miało.

====

Strasznie spamujecie, więcej ode mnie. Nie było mnie raptem parę godzin, a tu cały temat postów.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

cały temat postów nie na temat tematu :) ... może założyć temat pod tytułem: shoutbox :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Ja już tutaj kiedyś pisałem, że nie zgadzam się z tą odpowiedzią dotyczącą Mędrca. Znaczy się ja gram tak, że w swojej turze możesz rzucić tyle zaklęć z iloma ją rozpoczynasz. Także Mędrzec nie może rzucić zaklęcia które dobrał na początku jeśli rozpoczął tą turę bez zaklęć. Nawet z tym limitem Mędrzec to wciąż silny poszukiwacz. A jeśli chodzi o poszukiwaczy którzy zawsze posiadają zaklęcie... no to zaczynam turę z takim zaklęciem, rzucam je już na początku co wyczerpuje mój limit na tą turę, od razu dobieram następne (co i tak jest plusem bo dobieram je zanim ktokolwiek inny położy łapska na stosie zaklęć) i to właśnie dobrane zaklęcie będę mógł użyć najwcześniej w rundzie następnego gracza.

Wiem, że jest to nie w zgodzie z FAQiem i opisem Mędrca ale ja się akurat tutaj z FAQiem nie zgadzam.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

dokładnie tak do tej pory grałem i grał raczej będę pod warunkiem, że moi współgracze się na to zgodzą (oczywiście im dam znać o FAQu)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Rebelix, popieram twoje podejście do Mędrca.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nemomon pisze:Oznaczałoby to, iż Mędrzec otrzymuje Zaklęcia raz na 2 tury.
Może po prostu tak byłoby lepiej?

Też osobiście się z tym zapisem w FAQ nie zgadzam, dlatego podałem powyższy przykład. W ogóle zapis z limitem zaklęć mi się nie podoba. Zdobędę 3 zaklęcia i nie mogę ich użyć, a do następnej tury mogę je stracić (np. ktoś rzuci likwidację, a ja nie mogę rzucić zdobytego właśnie rozproszenia magii). Lepiej by było, gdyby wszystkie postacie magiczne dobierały zaklęcia na początku tury, ale nie miały głupich ograniczeń.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Rogo pisze:
Nemomon pisze:Oznaczałoby to, iż Mędrzec otrzymuje Zaklęcia raz na 2 tury.
Może po prostu tak byłoby lepiej?

Też osobiście się z tym zapisem w FAQ nie zgadzam, dlatego podałem powyższy przykład. W ogóle zapis z limitem zaklęć mi się nie podoba. Zdobędę 3 zaklęcia i nie mogę ich użyć, a do następnej tury mogę je stracić (np. ktoś rzuci likwidację, a ja nie mogę rzucić zdobytego właśnie rozproszenia magii). Lepiej by było, gdyby wszystkie postacie magiczne dobierały zaklęcia na początku tury, ale nie miały głupich ograniczeń.
rozproszenie możesz, bo jest w turze innego gracza... przypominam:
- w swojej turze max tyle co na jej początku
- w turze innego gracza max 1 zaklęcie

Czyli przykładowo:
- nie masz czarów, ale możesz na początku dobrać 2 (dobierasz rozproszenie i cios psioniczny)
- dobierasz 2, wykonujesz ruch i kończysz turę
- przeciwnik na początku ma 2 czary, i decyduje rzucić na ciebie likwidację
- jako że jest jego tura, możesz rzucić dobrane wcześniej rozproszenie
- następnie przeciwnik wykonuje ruch i trafia na twoje pole, decyduje się z tobą walczyć na siłę bo ma sporą przewagę
- mimo iż posiadasz cios psioniczny, nie możesz już go rzucić, bo już zużyłeś "całą manę" w jego turze na rozproszenie

... cóż, bywa :)

Limit jest bardzo sensowny... moim skromnym zdaniem


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Rogo pisze:Lepiej by było, gdyby wszystkie postacie magiczne dobierały zaklęcia na początku tury, ale nie miały głupich ograniczeń.
Zdecydowanie jestem za:) To ograniczenie jest sztuczne i nieintuicyjne. Jest to patch na tych co spamują zaklęciami. Ale po jego wprowadzeniu okazało się że potrzebna jest nowa łatka dla Mędrca. Jeśli potrzebujesz patchować patcha, to znaczy że coś zostało nieprzemyślane.
abubu pisze:Limit jest bardzo sensowny... moim skromnym zdaniem
Limit jest jakimś rozwiązaniem. Ale gdyby nie postacie które dobierają zaklęcia w kółko to nie byłby potrzebny.
(Choć w KMiM będą takie postacie. Ale tam pozwala mi na to większy redesign.)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

abubu, a co powiesz na taką sytuację:
Znajdujesz coś tam, co pozwala Ci dobrać tyle zaklęć na ile pozwala Ci moc. Dobierasz 3 zaklęcia, a ktoś od razu w Twojej turze rzuca likwidację. Nic nie zrobisz, nawet jeśli dobrałeś rozproszenie.
Krzysiek pisze:To ograniczenie jest sztuczne i nieintuicyjne.
I tyle na ten temat.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

To się nazywa pech... proste... tak samo mogę się czuć "pokrzywdzony" gdy zdobędę 2 punkty siły a ktoś mi je zaraz zabierze różdżką zniszczenia.

Nie no, owszem możemy sobie tak grać, że nic nikomu złego się nie dzieje... sielankowo :) A co! Można...
Rogo pisze:
Krzysiek pisze:To ograniczenie jest sztuczne i nieintuicyjne.
I tyle na ten temat.
jak do tej pory u mnie działało w 100% i zdecydowanie na plus względem MiM


ODPOWIEDZ