Pudełko na T:MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Mnie się pomieściła w jednym pudełku Królowa lodu, Pani jeziora, Żniwiarz, Podziemia i Góry. Troszkę pomysłowości i jakoś się to poupychało ;p
Popieram, mnie w klasycznym pudełku zmieściły się wszystkie oficjalne dodatki + Smoki. Bez przegródek czy cudów na patyku. Z drugiej strony ja jestem znany z tego, że upchnę wszystko, nawet video oraz 10 piw do kieszeni, jeżeli taka jest potrzeba.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Hmm proponuję dodrukować trochę mułów i tragarzy, które zwiększą limit przedmiotów mieszczących się w środku :mrgreen:


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

zapytam troszkę zbaczając z tematu, w czym trzymacie całego TMIMA ?
Tzn. planszę, kary poszukiwaczy, żetony, wszystkie karty itd. bo z dodatkami w 1 pudełku to się nie mieści.
Planuję już sobie zrobić stojak na karty do gry i przezroczyste pudełko na pomalowanych poszukiwaczy natomiast nie wiem gdzie trzymać resztę i koniec końców też będę musiał coś pewnie wystrugać. Macie jakieś patenty na to, czy trzymacie wszystkie pudełka z dodatków i tam macie rozłożone wszystko?


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

w klasycznym pudełku zmieściły się wszystkie oficjalne dodatki + Smoki.
To jest część odpowiedzi ;)
Zależy na ile Ci zależy na tym aby gra była po prostu w jednym pudełku, czy na jakichś szczególnych walorach estetycznych. Jeżeli na samym umieszczeniu jej to nie ma problemu i na pewno zmieścisz w pudełku, a jeżeli na czymś więcej, to jak poszperasz to forum to powinieneś znaleźć ładne pudełka które ludzie robili :)


wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

przykładam dość dużą wagę do detali i chciałbym żeby wszystko ładnie wchodziło, bez upychania i mieszania wszystkiego. Pewnie skończy się na czymś własnej roboty :)


glooth
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Uczestnik Zjazdów
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 23 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Pudełko na T:MiM

Post autor: glooth »

Do tematu "Pudełko na T:MiM" została doklejona zawartość istniejącego wcześniej wątku o tej samej tematyce "Pudełko na karty"

Moderacja

__________



No więc gra się rozrasta, do pudełka z podstawki sie nie wszystko mieści, nosić stertę pudełek też nie bardzo. Pomyślałem wiec, że czas się zająć wykonaniem jakiegoś pudełka dla siebie, możliwie nieduzym kosztem, ale jak trzeba placić to da radę, byleby fajne pudełko zrobić. Jak wy rozwiązaliście ten problem? Myślałem o jakimś drewnianym, z gąbką w śrdoku, ale nigdzie nie mogę znaleść takiego które by odpowiadało mi rozmiarem.[/quote]
Ostatnio zmieniony piątek 03 lut 2012, 20:55 przez glooth, łącznie zmieniany 1 raz.


wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

ostatnio tez się rozglądam za czymś co mi pomieści wszystko co mam do tmima. jakbyś znalazł coś ciekawego to się pochwal ;]


glooth
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Uczestnik Zjazdów
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 23 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: glooth »

ja mam w planie kupić drewniane pudełko i wyłożyć gąbką rastrową(taka jak do przenoszenia modeli). Problem w tym, że drogo to wychodzi i zastanawiam się czy ktoś nie wymyślił czegoś lepszego.


konri
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 01 sty 2012, 22:16
Lokalizacja: Mielno koszlińskie
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: konri »

Ja po prostu zbudowałem takie pudło samemu (z małą pomocą ojca z zacięciem stolarskim). Wszystko mi się mieści i jest jeszcze dużo miejsca. Ale nie mam jeszcze 2 dodatków i koszulek... Jednak myślę, że wszystko powinno wejść. Wrzucę później foto.


Awatar użytkownika
Pauka
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 14 paź 2012, 21:05
Lokalizacja: Zakopane
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Pauka »

Ja osobiscie polecam skrzynke wedkarska. W necie jest nieogarniczona ilosc skrzynek o roznorakich ksztaltach, pojemnosciach i przegrodkach. Co prawda oryginalne pudelka trzeba wlozyc do szafy ale coz... funkcjonalnosc albo wyglad.

Z reszta taka skrzynke wedkarska przy odrobinie talentu mozna ladne przerobic, na bardziej klimatyczna. :)


I'm not always right, but I'm never wrong.
Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

dawaj zdjecia :)

Ja kupilem taka walizke na "sztućce" i ostatnio sie w nią pakowałem...... ledwo pomiescilem wsio. Massakra ile to to zajmuje juz miejsca. Musze na spokojnie jakoś to tam uporządkować bo by mi żona nie wybaczyła niepotrzebne wydanie pieniedzy ;)


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
yt1300
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:41
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: yt1300 »

To teraz ja się pochwalę swoim pudełkiem. Stare pudełko już nie mieściło wszystkich figurek/kart/plansz, więc trzeba było zmontować nowe.



Jak będę miał chwilę to planuję jeszcze walnąć sprayem logo.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

prezentuje się zdecydowanie "solidnie" :) a gdzie 4 ropucha?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Znaczy się, że ze mną jest coś nie halo jeśli trzymam wszystko w oryginalnych pudełkach i po każdej grze rozdzielam karty na poszczególne rozszerzenia? 8-[


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Rebelix, chce Ci się? :shock:


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Rogo, też tak mam :) no może z tą różnicą, że:
- co się da to w głównym pojemniku
- figurki zabezpieczone w małych pudełkach
- żetony siła/moc/wytrzymałość/los/złoto również w małych pudełkach
- karty przygód w podajnikach na karty (mam 2szt od Kaktusa, no i idą jeszcze dwie)

Co innego stara MiM - 1 kopia jest w pudełku po śrubkach / nakrętkach / itp, a druga kopia w oryginalnych pudełkach (czeka spokojnie na moich przyszłych potomków).


yt1300
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:41
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: yt1300 »

abubu pisze:a gdzie 4 ropucha?


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Walizka wygląda z zewnątrz jak taka na zestaw pokera (mamy takie w sklepie :P). Heheh dobre z tym Stefanem. Ja trzymam wszystko w 3 oryginalnych pudełkach ale nie rozdzielam ;)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Rogo pisze:Rebelix, chce Ci się? :shock:
Chyba tak, poza tym daje mi to w każdej chwili wybór z którymi rozszerzeniami chcę zagrać.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A tak z ciekawości - ile czasu Ci to zajmuje po każdej grze?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

zapewne jakąś tam chwilę :) ... a tak serio to raczej nie mierzył czasu.

yt1300, jak byś mógł zapodać namiary na "poszczególne elementy" walizki (wymiary, waga, itp, wraz z kosztorysem) to był bym wdzięczny. Co do gąbek to wiem gdzie co i jak więc nie trzeba :) chyba, że to jest jakiś gotowiec z gąbkami ... wówczas jakiś link z ofertą był by wskazany. Z góry dzięki :)

edit: zmiana adresata zapytania :P
Ostatnio zmieniony sobota 22 gru 2012, 13:39 przez abubu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

@Rogo
Nie wiem, nie robię tego z zegarkiem w ręku. Ale myślę, że łatwo możesz to sobie zobrazować. Pomyśl jedynie, że przeglądasz całą talię przygód, zaklęć i każdą kartę odkładasz na inny stosik zgodnie z symbolami na kartach. Przy czym ja dodatkowo po rozdzieleniu liczę czy np. stosik kart przygód z rozszerzenia pani jeziora liczy sobie 72 karty. Zapobiega to takim sytuacją jak u kolegi od walizki - brakująca figurka albo karta co mnie osobiście mocno by irytowało.

@abubu
Może się niejasno wyraziłem ale ja żadnych walizek ani innych specjalnych, robionych na życzenie tudzież nie, pudełek nie posiadam. Trzymam wszystko w taki sposób w jaki to do mnie trafia w oryginalnym pudełku z tą różnicą, że karty wkładam w koszulki. I tak u mnie można znaleźć np. w pudełku od wilkołaka 111 kart przygód, 10 kart zaklęć, karta czasu, 6 kart likantropów, 3 karty + figurki poszukiwaczy, karta + figurka wilkołaka, 3 karty alternatywnych zakończeń + instrukcja zarówno przed jak i po grze. Daje mi to dużą swobodę przy decydowaniu z którymi rozszerzeniami chcę akurat zagrać. Np. wariant podstawka + żniwiarz + wilkołak (bez kart przygód z królowej lodu i pani jeziora) nie jest problemem. Osobiście staram się grać tak, że albo gram z jakimś rozszerzeniem i staram się wykorzystać maksimum jego elementów albo gram całkowicie bez jakiegoś rozszerzenia i wszystkich jego elementów. Czyli inaczej mówiąc unikam sytuacji żeby grać np. smoczą kapłanką bez grania z wykorzystaniem smoczych władców, łusek etc.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

sorki pytanie miało być do yt1300 - już poprawiłem (na usprawiedliwienie - późno było itp)


yt1300
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:41
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: yt1300 »

abubu pisze:jak byś mógł zapodać namiary na "poszczególne elementy" walizki (wymiary, waga, itp, wraz z kosztorysem) to był bym wdzięczny
Sama walizka w Leroy Merlin - w promocji za 50zł. Podobne widziałem w Praktikerze i Castoramie. Wymiary 46x35x16cm

Na figurki i karty - pianka tapicerska/mata wygłuszająca w arkuszach (Allegro) - akurat w odległości przejażdżki autobusem ode mnie sprzedawali maty wygłuszające - wziąłem 2 arkusze 1x2,5m - grubości 1 i 3cm (14 i 25 złotych) - Zużyłem koło 1/3 tych arkuszy i to licząc próbne wycinki i odrzuty.

Na wyłożenie ścianek i przekładkę między planszami a kartami piankę XPE 3mm w Komforcie - 1m² - 7zł

Dwie strony rzepa - 2zł za 1m - w pasmanterii.

Organizer z Reala za 3,99zł :D

No i kleje - rzepy przylepiałem jakimś epoksydowym, szybko schnącym na dwa razy; po bokach butaprenem, ale z perspektywy czasu to widzę, że mocna taśma dwustronna by wystarczyła. Najgorzej z gąbką - trzeba użyć albo specjalnego kleju do gąbek, kleju w sprayu albo jak ja - swojego dyżurnego kleju do wszystkiego - Pattex Total Fix - najlepszy klej montażowy. Super mocny, przeźroczysty i nie wchłania się w gąbkę. Kleje w sumie - ze 40zł.

Suma = 140zł
Roboczogodziny = szczęśliwi czasu nie liczą (najwięcej czasu zeszło na kombinowanie co jak zrobić, żeby się nie narobić a wyszło spoko, szacuje że gdzieś po 1,5 godzinki dziennie przez jakiś tydzień + czas na schnięcie klejów)
Rebelix pisze:Przy czym ja dodatkowo po rozdzieleniu liczę czy np. stosik kart przygód z rozszerzenia pani jeziora liczy sobie 72 karty. Zapobiega to takim sytuacją jak u kolegi od walizki - brakująca figurka albo karta co mnie osobiście mocno by irytowało.
Liczenie nie zapobiega zgubieniu, jedynie informuje o jego wystąpieniu.

Osobiście nie zgubiłem, żadnego elementu gry. Niestety jak się grę komuś pożycza to inna historia...


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

yt1300 pisze:Liczenie nie zapobiega zgubieniu, jedynie informuje o jego wystąpieniu.
Ja się z tym nie zgodzę aczkolwiek to zapewne wynika z punktu widzenia. Takie liczenie po każdej grze jakie ja wykonuję daje mi pewność, że przy następnej grze jest komplet elementów. A to oznacza, że jeśli po grze wychodzi mi np. 103 karty przygód z podstawki zamiast 104 to wiem, że ta karta albo leży pod stołem, albo jest np. gdzieś między kartami zadań czarownika ale cały czas tutaj jest, nie zginęła. Z drugiej strony jeśli taki brak wyjdzie dopiero po miesiącu to kartę czy figurkę można faktycznie uznać za zgubioną jeśli przez miesiąc się nie zauważyło jej braku.

Oczywiście nikogo nie zmuszam ani nawet nie namawiam do takiego podejścia, ba nie twierdzę, że jest on całkowicie "normalne" aczkolwiek mnie jak najbardziej odpowiada. Ot taka lekko spaczona, pedantyczna natura. :-k


ODPOWIEDZ