Talisman i wojownik plus kilka pytań

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
ADD [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: środa 15 kwie 2020, 01:39

Talisman i wojownik plus kilka pytań

Post autor: ADD »

witam. Gram od jakiegoś czasu w talisman fizyczny karciany jak również wersje na androida. Pytania brzmią:

Gdy gram wojownikiem mogę używać 2 broni jednocześnie. Jak się ma sprawa używania tarczy i osełki do tej sytuacji ? Mogę użyć 2 broni i tarczy na raz? Trochę to nie logiczne. Czy mając osełkę modyfikator +1 liczy się jednorazowo czy +2 bo bronie są dwie. . . Czy może trzeba mieć dwie osełki?

Jak się ma sprawa czarów ? Czy jeśli np. Wojownik zdobędzie trzeci punkt mocy to dostaje z automatu zaklęcie? I za każdym razem kiedy pozwoli mu moc? Np na 5 poziomie mocy 2 zaklęcia?

Jak się ma sprawa w grze z jednym talizmanem ? Znaczy to ze tylko 1 talizman jest obecny w grze? Kliknąłem ta opcje w grze na androidzie a mimo to talizmanów było kilka. . .

Jak interpretować wylosonwane potwory ? To znaczy ze one atakują nas czy my ich? Mam tu na myśli sytacie ze sztyletowaniem gdzie pisze ze można to wykonać tylko atakując a nie będąc zaatakowanym.

Jak podliczamy wynik końcowy gry? Co bierzemy pod uwagę?

Gra ktoś na PS4 w Talismana ? Tam za 120 kupuje się podstawke czy od razu cala grę z dodatkami? Jeśli nie to ile kosztują dodatki ?


Pozdo :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman i wojownik plus kilka pytań

Post autor: Mały Nemo »

Hey,

Parę rzeczy - w Talismanie nie ma czegoś takiego jak logika. Ona nie istnieje tam, więc nie powinno się jej używać podczas gry w tę grę. Po drugie Talisman na androida jest trochę inny od Talismana na stole, więc nie wszystko, co ma tam zastosowanie, ma również zastosowanie w fizycznym Talismanie.
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Mogę użyć 2 broni i tarczy na raz?
Tak.
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Czy mając osełkę modyfikator +1 liczy się jednorazowo czy +2
Jednorazowo. Osełka nie daje +1 za każdą broń, daje +1 jeśli używasz broni (dowolnej ilości). Więc tak, musisz mieć 2 osełki.
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Wojownik zdobędzie trzeci punkt mocy to dostaje z automatu zaklęcie?
Nie, musi gdzieś je otrzymać.
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Jak się ma sprawa w grze z jednym talizmanem ? Znaczy to ze tylko 1 talizman jest obecny w grze? Kliknąłem ta opcje w grze na androidzie a mimo to talizmanów było kilka. . .
To jest właśnie jeden z tych przykładów, gdzie gra mija się z papierowym Talismanem...
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Jak interpretować wylosonwane potwory ? To znaczy ze one atakują nas czy my ich? Mam tu na myśli sytacie ze sztyletowaniem gdzie pisze ze można to wykonać tylko atakując a nie będąc zaatakowanym.
Poszukiwacz zawsze atakuje wrogów. Jedynie w przypadku walk pomiędzy Poszukiwaczami ma znaczenie kto kogo atakuje.
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Jak podliczamy wynik końcowy gry? Co bierzemy pod uwagę?
Tak, czy dotarłeś na KW i spełniłeś wymagania Alternatywnego Zakończenia :P.
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Gra ktoś na PS4 w Talismana ? Tam za 120 kupuje się podstawke czy od razu cala grę z dodatkami? Jeśli nie to ile kosztują dodatki ?
Mało osób, jeśli ktoś jeszcze w ogóle. Odradzam zakup gry na PS4, ponieważ ta wersja gry nie będzie więcej rozwijana. Polecam zakup wersji na Switcha.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Cambion
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 00:15
Płeć:

Re: Talisman i wojownik plus kilka pytań

Post autor: Cambion »

Mały Nemo pisze: środa 15 kwie 2020, 02:03
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Gra ktoś na PS4 w Talismana ? Tam za 120 kupuje się podstawke czy od razu cala grę z dodatkami? Jeśli nie to ile kosztują dodatki ?
Mało osób, jeśli ktoś jeszcze w ogóle. Odradzam zakup gry na PS4, ponieważ ta wersja gry nie będzie więcej rozwijana. Polecam zakup wersji na Switcha.
Właśnie zrobiłem ten błąd :( Z dodatków narożnych są tam zawarte wszystkie z wyjątkiem Lasu. Oprócz tego małe dodatki jak: Żniwiarz, Pani Jeziora, Królowa Lodu, Puszka Pandory (to chyba wszystkie). I nie można już żadnych dokupić


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman i wojownik plus kilka pytań

Post autor: Mały Nemo »

Cambion pisze: poniedziałek 20 kwie 2020, 11:24
Mały Nemo pisze: środa 15 kwie 2020, 02:03
ADD pisze: środa 15 kwie 2020, 01:51 Gra ktoś na PS4 w Talismana ? Tam za 120 kupuje się podstawke czy od razu cala grę z dodatkami? Jeśli nie to ile kosztują dodatki ?
Mało osób, jeśli ktoś jeszcze w ogóle. Odradzam zakup gry na PS4, ponieważ ta wersja gry nie będzie więcej rozwijana. Polecam zakup wersji na Switcha.
Właśnie zrobiłem ten błąd :( Z dodatków narożnych są tam zawarte wszystkie z wyjątkiem Lasu. Oprócz tego małe dodatki jak: Żniwiarz, Pani Jeziora, Królowa Lodu, Puszka Pandory (to chyba wszystkie). I nie można już żadnych dokupić
Współczuję, aczkolwiek o ile mi wiadomo, to Nomadzi tej wersji nie robili, tylko jakieś inne zewnętrzne studio. Co więcej wersja na PS bazuje wciąż na marmoladzie, podczas gdy inne wersje pracują na silniku stworzonym od podstaw przez Nomadów. Także chyba najlepszym pomysłem będzie jednak zakupić jakąś inną wersję gry.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ