Strona 1 z 1

PORZUCANIE PRZEDMIOTÓW I PRZYJACIÓŁ

: czwartek 05 mar 2020, 13:28
autor: Mali
Witajcie, w instrukcji na stronie 16 jest napisane: "Poszukiwacz może w dowolnym momencie porzucić dowolną liczbę ze swoich Przyjaciół i Przedmiotów na obszarze, na którym aktualnie przebywa." Na stronie 8 tak: "PRZEDMIOTY, MAGICZNE PRZEDMIOTY I PRZYJACIELE: Gracz może umieścić takie karty na obszarze gry swojego Poszukiwacza, o ile a) jest to dozwolone ..." Moje pytanie brzmi: Co to znaczy "o ile jest to dozwolone" skoro w dowolnym momencie mogę ich porzucić? I na przykład staję na polu gdzie jest Wylosuj jedną kartę (nie ma tam żadnej karty), to mogę tam zostawić np trzy przedmioty i dwóch przyjaciół? i wtedy jak ktoś wejdzie na to pole to losuje kartę czy bierze coś sobie z tego co leży. Uhh, ale się rozpisałem;P

Re: PORZUCANIE PRZEDMIOTÓW I PRZYJACIÓŁ

: czwartek 05 mar 2020, 14:08
autor: fallenmk
Niedozwolone jest porzucanie przeklętych przedmiotów/przyjaciół. To, ile kart jest losowanych, zależy od opisu obszaru, całkiem prawdopodobne, że jak na nim leżą już karty, to nie losuje się żadnej dodatkowej, tylko bada te leżące.

Re: PORZUCANIE PRZEDMIOTÓW I PRZYJACIÓŁ

: czwartek 05 mar 2020, 14:10
autor: Mały Nemo
Hej,

To wyrażenie "obszarze gry" może wydawać się mylne, ale generalnie chodzi o to, iż Poszukiwacz bierze te karty do siebie (nie chodzi tu o porzucanie ich na obszar planszy). A Poszukiwacz nie zawsze może wziąć karty, gdyż np. nie pozwala mu na to jego Charakter.

Re: PORZUCANIE PRZEDMIOTÓW I PRZYJACIÓŁ

: czwartek 05 mar 2020, 17:54
autor: Budowniczy Mostów
Mali pisze: czwartek 05 mar 2020, 13:28 na przykład staję na polu gdzie jest Wylosuj jedną kartę (nie ma tam żadnej karty), to mogę tam zostawić np trzy przedmioty i dwóch przyjaciół?
Tak, możesz
W takiej sytuacji już nie losujesz karty (instrukcja s. 10)
Mali pisze: czwartek 05 mar 2020, 13:28 wtedy jak ktoś wejdzie na to pole to losuje kartę czy bierze coś sobie z tego co leży
bierze coś sobie z tego co leży

Re: PORZUCANIE PRZEDMIOTÓW I PRZYJACIÓŁ

: czwartek 05 mar 2020, 19:55
autor: Mali
Dzięki za wyjaśnienie, a z tym "obszarem gry" to otworzyliscie mi oczy hehe, juz rozumiem. Pozdro

Re: PORZUCANIE PRZEDMIOTÓW I PRZYJACIÓŁ

: czwartek 05 mar 2020, 22:30
autor: Budowniczy Mostów
Mały Nemo pisze: czwartek 05 mar 2020, 14:10 To wyrażenie "obszarze gry"
obecnie używa się sformułowania „strefa gracza”.

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
A skoro już tak sobie wyjaśniamy instrukcję, to z czasem zorientujesz się, że tabela na ostatniej stronie jest skopana :)
Tu masz poprawioną.