Czar Przypadek

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
P4bloo [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 24 lut 2019, 01:06
Płeć:

Czar Przypadek

Post autor: P4bloo »

Cześć , mam pytanie czy w wyniku działania czaru Przypadek kiedy wyrzucę ze tracę wszystkie żetony siły / mocy to oznacza ze tracę wszystko do zera czyli poniżej bazowej wartości dla siły/mocy? W zasadach do podstawki mówią ze siła i moc nie mogą spaść poniżej bazowej - jak to czytać? Dzięki za pomoc.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Czar Przypadek

Post autor: Wiktor »

P4bloo pisze: niedziela 24 lut 2019, 01:20Cześć
Cześć, witaj na Forum!
P4bloo pisze: niedziela 24 lut 2019, 01:20 jak to czytać?
Ze zrozumieniem.

W dobrym tonie jest przytoczenie treści karty, o której interpretację prosisz.
Z tego co sam napisałeś wynika, że mowa jest o żetonach siły/mocy. Tracisz te punkty (część wartości) siły albo mocy, które zdobyłeś w trakcie gry, czyli, te które oznaczasz żetonami. Siła i moc bazowe pozostają bez zmian.


P4bloo [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 24 lut 2019, 01:06
Płeć:

Re: Czar Przypadek

Post autor: P4bloo »

Cześć Wiktor, tak dokładnie o takie info mi chodziło , tylko nie dość precyzyjnie zapytałem. Dziękuje za pomoc w interpretacji.

Dodano po 20 minutach 51 sekundach:
A jeżeli jeszcze można to podpytam bo nie znalazłem reguły, czy dowolny przedmiot moge w swojej turze odrzucić w dowolnym momencie? nie chodzi mi o kiedy nie mam za dużo i muszę odrzucić tylko czy moge dowolnie odkładać przedmioty tam gdzie stoję? Przykładowo aby ktoś mógł podnieść .


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Czar Przypadek

Post autor: abubu »

P4bloo pisze: niedziela 24 lut 2019, 02:13 podpytam bo nie znalazłem reguły
Słabo szukacie w tej instrukcji.. oj słabo. Proponuję zajrzeć jeszcze raz i znaleźć akapit o nazwie "Porzucanie Przyjaciół i Przedmiotów".


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
azzie
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 21 gru 2018, 15:57
Płeć:

Re: Czar Przypadek

Post autor: azzie »

P4bloo pisze: niedziela 24 lut 2019, 02:13 A jeżeli jeszcze można to podpytam bo nie znalazłem reguły, czy dowolny przedmiot moge w swojej turze odrzucić w dowolnym momencie? nie chodzi mi o kiedy nie mam za dużo i muszę odrzucić tylko czy moge dowolnie odkładać przedmioty tam gdzie stoję? Przykładowo aby ktoś mógł podnieść .
Nie tylko w swojej turze:
Poszukiwacz może w dowolnym momencie porzucić dowolną liczbę ze swoich Przyjaciół i Przedmiotów na obszarze, na którym aktualnie przebywa. Jeśli Poszukiwacz porzuci Przyjaciół lub Przedmioty, nie będzie mógł ich ponownie zabrać podczas tej samej tury.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Czar Przypadek

Post autor: Mały Nemo »

azzie pisze: niedziela 24 lut 2019, 09:39
P4bloo pisze: niedziela 24 lut 2019, 02:13 A jeżeli jeszcze można to podpytam bo nie znalazłem reguły, czy dowolny przedmiot moge w swojej turze odrzucić w dowolnym momencie? nie chodzi mi o kiedy nie mam za dużo i muszę odrzucić tylko czy moge dowolnie odkładać przedmioty tam gdzie stoję? Przykładowo aby ktoś mógł podnieść .
Nie tylko w swojej turze:
Poszukiwacz może w dowolnym momencie porzucić dowolną liczbę ze swoich Przyjaciół i Przedmiotów na obszarze, na którym aktualnie przebywa. Jeśli Poszukiwacz porzuci Przyjaciół lub Przedmioty, nie będzie mógł ich ponownie zabrać podczas tej samej tury.
Z tego akapitu wynika, iż Poszukiwacz może porzucać karty w każdym momencie, nawet w turze przeciwników. Jeśli zaś porzuci je w swojej turze, to ich już nie bada podczas tej tury.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ