Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
davidiouss [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 23 sty 2018, 20:34

Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: davidiouss »

Witam :)

Szybkie pytanko w celu upewnienia się:
Czy Mroczna Kultystka walcząc z innym Poszukiwaczem na Koronie Władzy po każdej wygranej walce (i odebranym punkcie życia) może rzucać kością za swoją umiejętność?

W dodatku, gdy korzysta się z Runicznego Miecza (nadal na tej Koronie Władzy), to po każdej wygranej walce otrzymuje się punkt życia?

Ja wiem, że Mroczna Kultystka jest mocno OP, ale czy na samej Koronie Władzy ona nadal (praktycznie bez wysiłku) też może się nieskończenie umacniać (np: co tura to 1x siła/moc + 1x życie z RM)?

Z góry dzięki ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: Mały Nemo »

Hey,

1. Tak, może. Ostatecznie wygrała walkę.

2. Tak, ale tylko wtedy, gdy odbierzesz przeciwnikowi punkt Życia, a ten nie obroni się pancerzem. Nie dostajesz punktu Życia z automatu za stoczoną walkę.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
davidiouss [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 23 sty 2018, 20:34

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: davidiouss »

Ok, dzięki za szybką odpowiedź ;)

Ile to już razy mieliśmy sytuację, że po 3-4 nagle wpadaliśmy na Koronę, każdy już z określoną, raczej stałą liczbą punktów siły/ mocy, wszyscy mniej więcej na równym poziomie i wtedy główną rolę w rozstrzyganiu pojedynku gra rzut kością, Los, umiejętne rzucenie Zaklęcia w odpowiednim momencie albo posiadana ilość sztuk złota, żeby np. opłacać Najemnika. Masa ekscytacji, bo prawie wszystko zależy od szczęścia.

A tu nagle wpada Mroczna Kultystka, jedna czy dwie szczęśliwie wygrane walki i co ture to buff, koniec zabawy i tylko kosi wszystkich bez wysiłku :P


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: kotlet »

Ja się tylko zastanawiam po cholere aż tak przegięte postaci ;p u mnie jest banowana wraz z zabójca czy Dębem od ostatnich gier, bo, może poza Dębem, funu zero w budowaniu postaci, która zdmuchuje wiekszosc innych zdolności.


azzie
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 21 gru 2018, 15:57
Płeć:

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: azzie »

Gdzieś widziałem fajną zasadę "turniejową", gdzie każdy z graczy losuje czterech Poszukiwaczy, po czym przeciwnik po lewej stronie odrzuca jednego wybranego Poszukiwacza. Z pozostałych trzech Poszukiwaczy każdy gracz wybiera sobie jednego. Tak więc gra się podobnie jak w jednym z wariantów losowania Poszukiwaczy opisanym w instrukcji, ale odpadają najsłabsi i najsilniejsi Poszukiwacze co trochę równoważy grę :-)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: Mały Nemo »

azzie pisze: poniedziałek 28 sty 2019, 22:21 Gdzieś widziałem fajną zasadę "turniejową", gdzie każdy z graczy losuje czterech Poszukiwaczy, po czym przeciwnik po lewej stronie odrzuca jednego wybranego Poszukiwacza. Z pozostałych trzech Poszukiwaczy każdy gracz wybiera sobie jednego. Tak więc gra się podobnie jak w jednym z wariantów losowania Poszukiwaczy opisanym w instrukcji, ale odpadają najsłabsi i najsilniejsi Poszukiwacze co trochę równoważy grę :-)
W Małej MiM to widziałeś (na której edycja turniejowa MiM bazuje) ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: Bludgeon »

azzie pisze: poniedziałek 28 sty 2019, 22:21 Gdzieś widziałem fajną zasadę "turniejową", gdzie każdy z graczy losuje czterech Poszukiwaczy, po czym przeciwnik po lewej stronie odrzuca jednego wybranego Poszukiwacza. Z pozostałych trzech Poszukiwaczy każdy gracz wybiera sobie jednego. Tak więc gra się podobnie jak w jednym z wariantów losowania Poszukiwaczy opisanym w instrukcji, ale odpadają najsłabsi i najsilniejsi Poszukiwacze co trochę równoważy grę :-)
Tylko jeśli któryś poszukiwacz jest na tyle mocny że jest zawsze odrzucany to różnie dobrze można go wywalić przed grą z talii.
Lepsza by była metoda licytowania czym się gra. To jest dobry mechanizm w wielu grach gdzie gracze sami równoważą lepsze i gorsze karty na początku gry.


What a view.
maggot
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:56
Płeć:

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: maggot »

Nie do końca rozumiem. Na czym miałaby polegać ta licytacja i czym będzie się płaciło?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Mroczna Kultystka na Koronie Władzy

Post autor: Bludgeon »

Nie wiem, do wymyślenia. Np. złotem, kto da więcej ten ma mniej w grze.


What a view.
ODPOWIEDZ