Zwiastun, kilka pytań.

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ELF
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 10:50
Płeć:

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: ELF »

MarcinM79 pisze: poniedziałek 22 sty 2018, 21:46 Witam ponownie.
Wielkie dziękuję za szybką i treściwą odpowiedź odnośnie Nefilma.

Gram z dwoma dodatkami Las+Zwiastun. Czekam na Wilkołaka i Góry. W planach kolejne dodatki. Czy gra z wszystkimi dodatkami to dobre rozwiązanie, czy za duże zamieszanie? Czy Wilkołak i Zwiastun podczas jeden rozgrywki dają radę. Są ze sobą kompatybilne?
Tradycyjnie, z góry dziękuję za odpowiedź.
Większość gier online jest rozgrywana z włączeniem wszystkich dostępnych dodatków poza tymi które jeszcze nie są dostępne w wersji cyfrowej czyli Las , Krainy Odmętów, Kataklizm. Da się to opanować , chociaż ja z biegiem czasu zacząłem sobie losować, które dodatki włączam w danej grze. Jest wtedy większa różnorodność rozgrywek, bo nie ma utartych dróg postępowania. Poza tym trafiają się takie hardkorowe gry jak sama plansza podstawowa, Zwiastun i Kraina Ognia gdzie cudem jest przetrwanie. Nie ma natomiast problemów z kompatybilnością dodatków chociaż czasami pojawiają się wątpliwości, ale od tego chociażby jest to forum. Inna kwestia to czas rozłożenia takiej planszy w realu, posiadanie odpowiedniego stołu i ogarnięcia tego przez wszystkich graczy ;)


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: Gamma »

ELF pisze: wtorek 23 sty 2018, 16:22 Inna kwestia to czas rozłożenia takiej planszy w realu, posiadanie odpowiedniego stołu i ogarnięcia tego przez wszystkich graczy ;)
Hm... Czyli wolisz poronole bo łatwiej i szybciej? W końcu znalezienie odpowiedniej kobietki, udobruchanie jej i ogarnięcie tego wszystkiego to tyle czasu... ;) Przyjemności nie mierzy się czasem!


ELF
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 10:50
Płeć:

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: ELF »

Little Nemo pisze: wtorek 23 sty 2018, 07:10
ELF pisze: poniedziałek 22 sty 2018, 13:53
Gamma pisze: poniedziałek 22 sty 2018, 13:26 Ale na karcie nie jest 1 tylko *
a * = wartość punktów Losu
więc jak jest 0 to 0.
W wersji DE na karcie jest Moc = 1 z opisem że wartość mocy jest równa aktualnej liczbie punktów losu i poniżej 1 mi nie spadło nigdy w trakcie gry.
To jest znany bug i developerzy DE powiedzieli, iż z różnych powodów (ale nie podali jakich) tego nie zmienią.
Dzięki za info aczkolwiek nie rozumiem jak można doprowadzić do rozbieżności między wersją cyfrową a analogową. Moim zdanie to pójście na łatwiznę. Mam takie wrażenie, że oni borykają się z problemami kadrowymi i brakuje im po prostu osobogodzin do dopracowania tej gry.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: Mały Nemo »

ELF pisze: wtorek 23 sty 2018, 16:26
Little Nemo pisze: wtorek 23 sty 2018, 07:10
ELF pisze: poniedziałek 22 sty 2018, 13:53
Gamma pisze: poniedziałek 22 sty 2018, 13:26 Ale na karcie nie jest 1 tylko *
a * = wartość punktów Losu
więc jak jest 0 to 0.
W wersji DE na karcie jest Moc = 1 z opisem że wartość mocy jest równa aktualnej liczbie punktów losu i poniżej 1 mi nie spadło nigdy w trakcie gry.
To jest znany bug i developerzy DE powiedzieli, iż z różnych powodów (ale nie podali jakich) tego nie zmienią.
Dzięki za info aczkolwiek nie rozumiem jak można doprowadzić do rozbieżności między wersją cyfrową a analogową. Moim zdanie to pójście na łatwiznę. Mam takie wrażenie, że oni borykają się z problemami kadrowymi i brakuje im po prostu osobogodzin do dopracowania tej gry.
Wątpliwe, sam mam osobisty kontakt z trzema osobami pracującymi nad DE, w tym z dwoma programistami oraz z jedną osobą odpowiedzialną za tłumaczenia, więc jakieś osoby tam są. Problem jest taki, iż to jest gra komputerowa, a nie fizyczna planszówka. W fizycznej planszówce jak coś Ci nie pasuje, to możesz od ręki to zmienić, a w komputerowej już nie. Poza tem w planszówce masz swobodę ruchów i np. rozgrywanie takich akcji równoczesnych (jak np. wymiana kart między graczami czy jednoczesne tury) nie są trudne do rozegrania. W komputerowej grze już są. Być może spowodowanie zejścia atrybutów do zera mialoby jakieś negatywne konsekwencje dla gry i dlatego nie chcą tego zmienić. Czasami lepiej zostawić coś popsutego, a nieistotnego, niźli próbować to naprawić i przy okazji wprowadzić masę nowych bugów do gry ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: abubu »

pewnie mają problem z dzieleniem przez zero ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: Mały Nemo »

abubu pisze: wtorek 23 sty 2018, 18:00 pewnie mają problem z dzieleniem przez zero ;)
Szczególnie, gdy w liczniku także znajduje się zero? ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
R2r
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2017, 20:32
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:
Wiek: 41

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: R2r »

To ja mam też pytanie, odnośnie Niebiańskiej Istoty (..i analogicznie z Opętanym)
1. Skoro ta postać ma Moc: * a wielkość jego Mocy zależy od ilości żetonów Losu, to czy mogę go dopakowywać punktami mocy zdobytymi np. z trofeów? Czy muszę taki stan rzeczy zignorować i zdobywać żetony Losu, ażeby mieć Moc?
2. Jeśli ta postać ma charakter dobry i nigdy nie będzie zła czy neutralna, to czy mogę używać ciemnej strony żetonów Losu, czy tylko jasnej?

Ja grałem, że może zdobywać punkty Mocy i używać obu stron Losu, ale nie wiem czy prawidłowo?


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Zwiastun, kilka pytań.

Post autor: Arthan »

w skrócie - grałeś prawidłowo :)


ODPOWIEDZ