Kilka pytań początkującego gracza

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scythum [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 30 wrz 2017, 10:35
Płeć:

Kilka pytań początkującego gracza

Post autor: Scythum »

Cześć!

Dorwałem przypadkiem angielską wersję gry Talizman (znaleziona w domu) i z ciekawości zagrałem. Bardzo mi się spodobało i pewnie w bliżej nieokreślonej przyszłości będę starał się przesiąść na wersję polską. Dla mnie język nie sprawia problemu, ale znajomi kręcą nosem.

Mam kilka pytań:

1. Zabieranie Talizmanu

11:6: (...) The Valley of Fire can only be entered by a Character possessing a Talisman. If a Character does not have one, then they must turn back.

Niektóre zaklęcia pozwalają "okraść" gracza na odległość, a podczas walki gracz vs. gracz, po zwycięstwie, można zawinąć przegranemu jakiś przedmiot. Czy jeżeli okradany znajduje się w "Crown of Command" i zabierze się mu Talisman to czy automatycznie wyrzuca to go z tego miejsca? Czy też Talizman jest wymagany jedynie podczas wejścia tam - ale nie trzeba go posiadać już podczas przebywania tam?

2. Lądowanie na miejscu gdzie są już karty i/lub przeciwnik.

12:1: Any Stranger may be visited and any Gold Coins, Magic Objects, Objects and Followers in a Space may be taken by any Character whose Move ends on that Space at any time up to the end of their Turn, except when:

1) There is also an Enemy Card on the Space or
2) The instructions for the Space are to draw Cards

In these two instances, the Cards form an Encounter for that Space, which must be played before the Character can claim any face up Cards.


a) pole każe dobrać 2 karty, ale jest tam już karta Wiedźma (która każe rzucić kostką, aby zdecydować co się stanie). Nie ma tam żadnych innych graczy. Czy dobrze rozumiem, że najpierw spotykam Wiedźmę, a dopiero potem dobieram drugą kartę?

b) pole każe dobrać 2 karty, ale jest tam już Wiedźma. Znajduje się tam już jeden inny gracz. Jakie mam opcje i w jakiej kolejności mogę je podejmować?

c) pole każe dobrać 3 karty, ale jest tam już Wiedźma i leży przedmiot (np. miecz). Nie ma tam żadnych innych graczy. Jakie mam opcje i w jakiej kolejności mogę je podejmować?

d) pole każe dobrać 3 karty, ale jest tam już Wiedźma i leży przedmiot (np. miecz). Znajduje się tam już jeden inny gracz. Jakie mam opcje i w jakiej kolejności mogę je podejmować?

3. Jestem na polu, które każe dobrać tylko 1 kartę, ale leży tam jakiś przedmiot (np. miecz).

a) Czy mogę podnieść przedmiot i oprócz tego dobrać kartę czy albo zabieram przedmiot albo dobieram kartę?

b) Jeżeli mogę zabrać przedmiot i dobrać kartę - w jakiej kolejności to robię?

Mam nadzieję, że zastosowałem się do panujących tutaj zasad - jeżeli nie, proszę o informację. Dziękuję bardzo za pomoc!


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań początkującego gracza

Post autor: Mały Nemo »

Hej,

1. Nie, Talisman jest potrzebny jedynie by wejsc na VoF, a nie na CoC.

2a i 2c. Nie, losujesz brakujaca karte, a potem badasz karty zgodnie z ich numerem spotkania (encounter number).

2b i 2d. Mozesz albo zrobic to, co napisalem w 2a lub zaatakowac Poszukiwacza (lub uzyc przeciw niemu jednej ze swoich specjalnych zdolnosci).

3a. Badasz przedmiot i bez wzgledu na to, czy go wezmiesz czy nie, Twoja tura sie konczy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Scythum [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 30 wrz 2017, 10:35
Płeć:

Re: Kilka pytań początkującego gracza

Post autor: Scythum »

Ekstra! Dziękuję bardzo :-)


ODPOWIEDZ