Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

ditch = odłóż
discard = odrzuć


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Budowniczy Mostów »

Odyn pisze: środa 25 paź 2017, 20:08 Tak mi się kojarzyło, że odrzuć znaczy co innego niż upuść (to było dla mnie jasne w przypadku Przedmiotów), aczkolwiek ci Przyjaciele mi namieszali troszkę w głowie. Przyjaciela można samemu porzucić, wtedy zostaje na planszy, ale jeśli karta nakazuje odrzucić to... jednak stos kart odrzuconych ;) dzięki
Z „upuść” się jeszcze nie spotkałem.
Porzuć, odrzuć, odłóż, wtasuj, zniszcz, spal - warto to kiedyś doprecyzować. Miałem z tym nie lada kłopot przy redakcji kart do dodatku „Bezkresne Morze”, gdzie karty odkładane na obszary Morza nie pozostają na planszy, lecz trafiają do morza, czyli do talii kart Morza (nawet jeśli pochodziły z innych talii). Sama talia Morza jest dość często tasowana, więc nie wiadomo co akurat wypłynie na jej wierzch. Prosty mechanizm. Dużo trudniejsze okazało się opisanie go na kartach. Właśnie przez wzgląd na „odrzuć”, „odłóż” itp...!
Research na forum wykazał, że pojęcie „odłóż” ma aż trzy znaczenia :)

Ostatecznie dałem zapis w instrukcji:
nierozpatrzone lub odłożone karty wtasowuje się do talii Morza. Karty odrzucone trafiają na stos kart odrzuconych.

I od tamtej pory stosuję definicje:
Porzuć - pozostaw na obszarze
Odrzuć - na stos kart odrzuconych
Zniszcz - na stos kart odrzuconych
Odłóż - do odpowiedniej talii (a jeśli wynika z kontekstu: pozostaw na obszarze)
Wtasuj - do odpowiedniej talii
Spal - poza grę, do pudełka


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

To byl celowy zabieg, by gracze mogli tworzyc swoje wlasne house rulsy do keywordow ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: abubu »

To jeszcze: zalej, potnij, pogryź, wyrzuć, ... :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Budowniczy Mostów »

Little Nemo pisze: czwartek 02 lis 2017, 10:30 To byl celowy zabieg, by gracze mogli tworzyc swoje wlasne house rulsy do keywordow ;).
xD


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

Budowniczy Mostów pisze: czwartek 02 lis 2017, 10:16 I od tamtej pory stosuję definicje:
Porzuć - pozostaw na obszarze
Odrzuć - na stos kart odrzuconych
Zniszcz - na stos kart odrzuconych
Odłóż - do odpowiedniej talii (a jeśli wynika z kontekstu: pozostaw na obszarze)
Wtasuj - do odpowiedniej talii
Spal - poza grę, do pudełka
Jeszcze jest, przynajmniej w angielskiej wersji kill (zabij).


What a view.
litk

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: litk »

Takie pytania początkującego:
1. Będąc już na Koronie Władzy czy zaklęcie Rozkazu rzuca się co turę, czy tylko raz, bo w instrukcji napisane jest że raz, a nie "raz na turę", czy "co turę". Chyba byłoby bez sensu tylko raz, więc po co to tak napisali.
2. Takie pola jak Krypta, gdzie rzuca się 3 kośćmi i odejmuje od siły np. 3 z kości - 4 siły = -1, co jak wychodzi liczba ujemna?
3. W polu Kapliczka, jest napisane że dla rzutu 5 otrzymuję 1 punkt życia, ale czy na stałe?
4. Czy wróżka może używać miecza w walce a może 2, a nawet 4?
5. Załóżmy mam 6 punktów życia, o dwa ponad bazowe, tracę punkty życia w walce, dajmy na to te 2, to czy potem się je w jakiś sposób odzyskuje?
6. Pole które jest dla mnie najbardziej nie jasne to Jaskinia czarownika. W opisie jest: "Kiedy wypełnisz swoje zadanie, Czarownik natychmiast cię tu teleportuje..." O co tu biega? Jak mnie teleportuje skoro tutaj ustałem? Co do zadań dla tego czarownika jest takie: "Zabij 1 wroga". Jakiego wroga?

Żeby już nie zakładać nowego tematu, powiedzcie czy jak wygasły prawa do gry dla FF to czy to oznacza że nie będą produkować dotychczasowych dodatków do gry. Czyli jakbym chciał docelowo dysponować wszystkimi oficjalnymi dodatkami to mam się spieszyć póki są jeszcze w sklepach bo już nie będzie?

Znacie jakieś miejsca gdzie można tanio dodatki kupić, bo w takim empiku przebicie o kilkadziesiąt procent.

Który z dodatków może się okazać najtrudniej dostępny w sprzedaży w niedługim czasie? Nie wiem, może z powodu że któreś są najstarsze, albo że najmłodsze?


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: ModulO »

litk pisze: sobota 30 gru 2017, 23:26 Takie pytania początkującego:
1. Będąc już na Koronie Władzy czy zaklęcie Rozkazu rzuca się co turę, czy tylko raz, bo w instrukcji napisane jest że raz, a nie "raz na turę", czy "co turę". Chyba byłoby bez sensu tylko raz, więc po co to tak napisali.
Rzucasz Zaklęcie Rozkazu co turę, jeśli jesteś sam na tym obszarze.
litk pisze: sobota 30 gru 2017, 23:26 2. Takie pola jak Krypta, gdzie rzuca się 3 kośćmi i odejmuje od siły np. 3 z kości - 4 siły = -1, co jak wychodzi liczba ujemna?
Jeśli masz więcej całkowitej Siły niż rzut 3 kośćmi to zostajesz na tym obszarze i w następnej turze możesz iść dalej.
litk pisze: sobota 30 gru 2017, 23:26 3. W polu Kapliczka, jest napisane że dla rzutu 5 otrzymuję 1 punkt życia, ale czy na stałe?
Na stałe ? Jeśli chodzi ci o to że podnosisz swoją początkową wartość to NIE. Natomiast zwiększasz swoją pule Życia o 1 punkt np. miałeś 4 punkty, to będziesz miał 5.
litk pisze: sobota 30 gru 2017, 23:26 4. Czy wróżka może używać miecza w walce a może 2, a nawet 4?
Poszukiwacze podczas ataku mogą korzystać tylko z 1 Broni (za wyjątkiem Wojownika lub jeśli treść jakiejś karty mówi inaczej). Może nieść 4 miecze, tylko po co jak w walce może użyć na raz tylko 1.
litk pisze: sobota 30 gru 2017, 23:26 5. Załóżmy mam 6 punktów życia, o dwa ponad bazowe, tracę punkty życia w walce, dajmy na to te 2, to czy potem się je w jakiś sposób odzyskuje?
Odzyskać punkty możesz tylko do wartości początkowej. Odzyskać to nie to samo co otrzymać.
litk pisze: sobota 30 gru 2017, 23:26 6. Pole które jest dla mnie najbardziej nie jasne to Jaskinia czarownika. W opisie jest: "Kiedy wypełnisz swoje zadanie, Czarownik natychmiast cię tu teleportuje..." O co tu biega? Jak mnie teleportuje skoro tutaj ustałem? Co do zadań dla tego czarownika jest takie: "Zabij 1 wroga". Jakiego wroga?
Badasz obszar Jaskini Czarownika, rzucasz kością. Wyrzuciłeś 2, czyli "Zabij 1 Wroga". Więc, masz zadanie zabić byle jakiego Wroga (nie pomyl z Poszukiwaczem, czy istotą z obszaru). Jak zabijesz Wroga, Czarownik cię teleportuje do Jaskini, abyś mógł odebrać Nagrodę.
Ostatnio zmieniony niedziela 31 gru 2017, 00:32 przez ModulO, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

1. Będąc już na Koronie Władzy czy zaklęcie Rozkazu rzuca się co turę, czy tylko raz, bo w instrukcji napisane jest że raz, a nie "raz na turę", czy "co turę". Chyba byłoby bez sensu tylko raz, więc po co to tak napisali.
raz na (swoją) turę

2. Takie pola jak Krypta, gdzie rzuca się 3 kośćmi i odejmuje od siły np. 3 z kości - 4 siły = -1, co jak wychodzi liczba ujemna?
wtedy wynik =0

3. W polu Kapliczka, jest napisane że dla rzutu 5 otrzymuję 1 punkt życia, ale czy na stałe?
na tyle na stałe na ile życie jest na stałe, tzn punkt ten zawsze możesz później stracić np jak przegrasz walkę

4. Czy wróżka może używać miecza w walce a może 2, a nawet 4?
trochę niejasne pytanie. Pytasz czy wróżka może używać 2 mieczy w walce? Nie, miecz jest bronią, a każdy może używać maksymalnie 1 broni i 1 pancerza w danej walce

5. Załóżmy mam 6 punktów życia, o dwa ponad bazowe, tracę punkty życia w walce, dajmy na to te 2, to czy potem się je w jakiś sposób odzyskuje?
nie

6. Pole które jest dla mnie najbardziej nie jasne to Jaskinia czarownika. W opisie jest: "Kiedy wypełnisz swoje zadanie, Czarownik natychmiast cię tu teleportuje..." O co tu biega? Jak mnie teleportuje skoro tutaj ustałem? Co do zadań dla tego czarownika jest takie: "Zabij 1 wroga". Jakiego wroga?
jeśli tak się zdarzy że wykonasz zadanie będąc akurat na obszarze JC, po prostu zostajesz w miejsce
Wrogowie to karty przygody z numerem spotkania 2 i 3, oraz okazjonalnie 1. Generalnie wszystkie karty które mają grubymi literami wypisaną Siłę lub Moc.

Żeby już nie zakładać nowego tematu, powiedzcie czy jak wygasły prawa do gry dla FF to czy to oznacza że nie będą produkować dotychczasowych dodatków do gry. Czyli jakbym chciał docelowo dysponować wszystkimi oficjalnymi dodatkami to mam się spieszyć póki są jeszcze w sklepach bo już nie będzie?
Na pewno to tego nie oznacza bo dodruki podstawki i 5 czy 6 dodatków już się ukazały z ramienia Games Workshop.


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Odyn »

litk pisze: sobota 30 gru 2017, 23:26 Takie pytania początkującego:
1. Będąc już na Koronie Władzy czy zaklęcie Rozkazu rzuca się co turę, czy tylko raz, bo w instrukcji napisane jest że raz, a nie "raz na turę", czy "co turę". Chyba byłoby bez sensu tylko raz, więc po co to tak napisali.
2. Takie pola jak Krypta, gdzie rzuca się 3 kośćmi i odejmuje od siły np. 3 z kości - 4 siły = -1, co jak wychodzi liczba ujemna?
3. W polu Kapliczka, jest napisane że dla rzutu 5 otrzymuję 1 punkt życia, ale czy na stałe?
4. Czy wróżka może używać miecza w walce a może 2, a nawet 4?
5. Załóżmy mam 6 punktów życia, o dwa ponad bazowe, tracę punkty życia w walce, dajmy na to te 2, to czy potem się je w jakiś sposób odzyskuje?
6. Pole które jest dla mnie najbardziej nie jasne to Jaskinia czarownika. W opisie jest: "Kiedy wypełnisz swoje zadanie, Czarownik natychmiast cię tu teleportuje..." O co tu biega? Jak mnie teleportuje skoro tutaj ustałem? Co do zadań dla tego czarownika jest takie: "Zabij 1 wroga". Jakiego wroga?

Żeby już nie zakładać nowego tematu, powiedzcie czy jak wygasły prawa do gry dla FF to czy to oznacza że nie będą produkować dotychczasowych dodatków do gry. Czyli jakbym chciał docelowo dysponować wszystkimi oficjalnymi dodatkami to mam się spieszyć póki są jeszcze w sklepach bo już nie będzie?

Znacie jakieś miejsca gdzie można tanio dodatki kupić, bo w takim empiku przebicie o kilkadziesiąt procent.

Który z dodatków może się okazać najtrudniej dostępny w sprzedaży w niedługim czasie? Nie wiem, może z powodu że któreś są najstarsze, albo że najmłodsze?
1. Co turę rzucasz Zaklęcie Rozkazu.
2. Na takim polu jeśli wyjdzie Ci minusowa wartość to traktujesz ją jak 0, czyli możesz w następnej turze przejść pole dalej.
3. Jeśli jest napisane, że otrzymujesz to na stałe. W innym przypadku miałbyś zaznaczone, że np. do końca tury, ale w przypadku Żyć nie spotkałem się z taką opcją
4. Każdy Poszukiwacz oprócz Wojownika może używać tylko jednej broni w walce. Możesz sobie nosić tyle, ile udźwigniesz (podstawowe 4 Przedmioty + o ile masz jakiego Muła, czy Konia z wozem wtedy o tyle więcej ile napisano na karcie), ale w walce wybierasz jedną broń.
5. Odzyskać możesz jedynie punkty do swojej początkowej wartości.
6. Normalnie Cię teleportuje. Skoro wszedłeś na pole Jaskinia Czarownika, wylosowałeś, że masz Zabić 1 wroga to to jest twoje zadanie. W następnej turze normalnie rzucasz kością i poruszasz się o daną liczbę oczek itd. Jeśli spotkasz Wroga (potwór, duch, demon itd) i go pokonasz to natychmiast [nieważnie gdzie aktualnie stoisz] zostajesz teleportowany do Jaskini Czarownika i otrzymujesz Talizman.

Nowe dodatki nie będą już wychodziły do obecnej edycji. Nie ma także dodruków. Ja wklepuję w Ceneo i tak szukam dodatków. Ewentualnie Allegro. Nigdzie stacjonarnie nie kupuję (niczego, oprócz jedzenia w marketach), bo się po prostu nie opłaca.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
litk

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: litk »

No to nie wiem co tu robić w sprawie tych dodatków. Jak już nie będą w sprzedaży i tylko do wyczerpania nakładów i zapasów sklepowych to raczej nie zdążę kupić wszystkich zanim ceny na allegro osiągną 300zł jak za Krainy Odmętów. Jaka może być dalej sytuacja z Talismanem? Jak nabędzie prawa kto inny to jaka może być sytuacja? Czy nie będą kontynuować wydawania starych dodatków, przez kogo innego? Czy jak nabędzie prawa kto inny, to znowu wyda 20 dodatków niekompatybilnych ze starymi wersjami?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

Jaka jest sytuacja z Talismanem to tego nikt nie wie. Dodatki niby otrzymały reprinty (zresztą też nie wszystkie póki co), ale jedynie po angielsku. Czy otrzymamy reprinty po polsku? Kto wie... dopóki Galakta nie ogłosi, iż tak, to należy uznać, iż nie. A o ile mi wiadomo, to póki co niczego takiego Galakta nie ogłaszała, należy więc póki co uznać, iż reprintów po polsku nie będzie, chyba że coś się zmieni. Podobnie z nowymi dodatkami, może GW coś nowego wyda, a może tylko będą odcinać kupony od tego, co stworzyło FFG. Myślę, iż ten nowy rok pokaże nam, co dalej z Talismanem będzie się dziać.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
litk

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: litk »

No cóż zakładam najgorsze, dziś kupiłem Góry.

Takie mam dodatkowe pytania:
1. Gdy wylosuję np. kartę Jezioro życia, gdzie na pole należy postawić 4 żetony życia, to czy już mogę skorzystać z tej karty zabierając 1 żeton życia, czy dopiero przy następnej wizycie.
2. Czy trafiając do Maga który daje +1 zaklęcie mogę sobie wymienić zaklęcie, jeśli już nie mogę mieć więcej bo mam za mało punktów mocy, chodzi mi czy mogę odłożyć jakieś swoje zaklęcie i dostać nowe od Maga.
3. Co do pola Miasto, jest napisane że MOGĘ odwiedzić Cyrylika, Alchemika lub Czarodziejkę, ale czy to jest obligatoryjne że muszę kogoś odwiedzić... bo jest napisane że mogę a nie muszę.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

Hej,

1. Możesz.

2. Nie.

3. Musisz.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
litk

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: litk »

Dzięki, tak się zastanawiam, czemu w swojej liście gier nie masz żadnego dodatku oficjalnego?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

litk pisze: wtorek 02 sty 2018, 20:07 Dzięki, tak się zastanawiam, czemu w swojej liście gier nie masz żadnego dodatku oficjalnego?
Umm.. nie rozumiem. Jakiej liście?

Tutaj mam je wszystkie: http://forum.magiaimiecz.eu/memberlist. ... file&u=704


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

litk pisze: wtorek 02 sty 2018, 20:07 Dzięki, tak się zastanawiam, czemu w swojej liście gier nie masz żadnego dodatku oficjalnego?
Bo na tych listach (a dokładnie na wyświetlanych pozycjach pod postami) nie ma dodatków.


What a view.
litk

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: litk »

Aj teraz widzę sorry.


MarcinM79
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 20 sty 2018, 15:55
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: MarcinM79 »

Witam serdecznie

Dzisiaj przyszedł dodatek Góry. Przeglądam instrukcję...
Opis Walki z Orlim Królem
"Walka z Orlim Królem przebiega z normalnymi zasadami, z tą tylko różnicą, że nie można mu się wymykać, a walczyć może jedynie Poszukiwacz (Przyjaciele, Zaklęcia lub Przedmioty nie mogą walczyć ZAMIAST Poszukiwacza" (dla mnie klucz słowo ZAMIAST)
Mogę podczas walki z Orlim Królem dodawać do swojej siły zgromadzony przedmiot np. broń która DODAJE do siły 1, czy słowo ZAMIAST rozumiane jest w tym przypadku - podczas walki żadnych przedmiotów,zaklęć,przyjaciół.
Dzięki wielkie za odpowiedź


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

Pewnie że możesz używać takich rzeczy jak Miecz czy Jednorożec.


What a view.
MarcinM79
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 20 sty 2018, 15:55
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: MarcinM79 »

Witam ponownie...
Kolejna partia rozgrywana z synem (człowiek czuje się jakby znów miał naście lat:) Podczas gry nasuwają się kolejne pytania:
1. Poszukiwacz zaczynając swój ruch postanawia porzucić 2 przyjaciół i 2 przedmioty na obszarze na którym aktualnie przebywa. To jest traktowane jako ruch w turze, czy oprócz porzucenia przyjaciół i przedmiotów wykonuje polecenie terenu?
2. Poszukiwacz trafia na ten obszar na którym znajdują się 2 porzucone przedmioty i dwaj przyjaciele. Może zabrać wszystko od razu? Czy może też sobie wybrać co zabiera a co zostawia? np. bierze jednego przyjaciela i jeden przedmiot. Jeżeli poszukiwacz zabiera porzucony ekwipunek to jest to traktowane jako ruch, czy oprócz tego musi wykonać polecenie terenu?
3.Poszukiwacz porzuca na danym obszarze 2 przedmioty i przyjaciela. W Kolejnej turze inny poszukiwacz trafia na ten obszar. Pisze na nim "wylosuj jedną kartę. Nie losujesz karty jeżeli jakaś się tutaj znajduje" Tutaj znajdują się porzucone przedmioty i przyjaciel innego poszukiwacza (razem 3 karty). W takim razie ignorujemy te karty i normalnie wykonujemy polecenie obszaru? A potem ewentualnie możemy zabrać porzucone przedmioty i przyjaciela?

Korzystam z dodatku ZWIASTUN
4.Jeden z poszukiwaczy losuje KARTĘ TERENU, która zmusza go do umieszczenia KARTY TERENU na obszarze na którym właśnie znajduje się już karta przygody np.Wróg. Czy od tej chwili KARTA TERENU jest wiążąca - przykrywa Kartę Wroga który od tej pory nie uczestniczy w grze? Kartę Wroga odrzucamy na stos kart odrzuconych czy pozostaje na tym obszarze, i dopóki jest tam KARTA TERENU - Karta Wroga nie uczestniczy w grze?
5.W instrukcji czytamy "jeśli gracz umieszcza na planszy nowego Poszukiwacza, ignoruje w tym przypadku wszystkie karty terenu". Co to oznacza? Na nowego poszukiwacza Karty Terenu nie działają? jak długo Nowy Poszukiwacz ignoruje wszystkie karty Ternu (tylko na początku, przy pierwszym ruchu?) Jeżeli ignoruje Karty Terenu - a trafi na teren z Kartą Terenu do jakich poleceń się odnosi?
6. Korzystając z dodatków Las i Zwiastun - postać Proroka - może także wystąpić na terenie Lasu, tak? W tym przypadku wystarczy, aby któryś z graczy wylosował na karcie Lasu zdarzenie, tak?

trochę dużo tych pytań. Dzięki za cierpliwość i odpowiedzi.
P.S.Przepraszam za niezbyt składne pytania. Jest już prawie 2 w nocy. Wszystko przez Talisman:)
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

Witaj
1. Nie, to nie jest ruch. Wykonuje polecenie obszaru na który trafia (tereny to coś innego).
2. Może. Może. Ruch to (zazwyczaj) rzut kostką i przemieszczenie figurki - skoro piszesz że trafia na obszar to to był jego ruch. Ruch to nie to samo co tura.
3. Nie. Sam wkleiłeś zasadę która temu przeczy. Nie losujesz kart bo jakieś już tu są. Możesz sobie podnieść co tam leży i to wszystko.
4. Nie. Karta terenu zastępuje obszar, ale nie to co się na nim znajduje (karty, żetony, figurki). Jedyne co karta terenu zastąpi oprócz obszaru to inną kartę terenu.
5. To oznacza że jeśli jakiś poszukiwacz ma napisane na swojej karcie że zaczyna grę np na Cmentarzu, a przez karty terenu cmentarza nie ma w grze, to ignoruje się te karty i ustawia postać tam gdzie był cmentarz. Działają. Tylko podczas ustawiania się na planszy (tak).
6. Tak.


What a view.
MarcinM79
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 20 sty 2018, 15:55
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: MarcinM79 »

Witam ponownie.
czy mógłbym prosić o wyjaśnienie
Karta przygód z tali kart Wilkołaka
NIEZNAJOMY - "ZWIASTUNKA ŚWITU"
"Otrzymujesz 2 punkty Losu; następnie wszyscy Poszukiwacze w tej krainie MOGĄ otrzymać po 1 punkcie Losu".
Moje pytanie: chodzi o słowo MOGĄ. Kto o tym decyduje czy otrzymają? Poszukiwacz który wylosował tą kartę? Czyli równie dobrze MOGĄ nie otrzymać kart Losu, jesli tak zdecyduje Poszukiwacz który tą Kartę wylosował, tak?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

Nie wiadomo tak naprawdę, my gramy że ci gracze decydują.


What a view.
MarcinM79
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 20 sty 2018, 15:55
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: MarcinM79 »

Podczas gry pojawiły się kolejne pytania:
karta PRZYJACIEL "OBLUBIENICA"z talii Kart Wilkołaka
"Oblubienica zostanie twoim Przyjacielem, jeśli odrzucisz jedno ze swoich trofeów"
A co w przypadku, jeśli nie chcę takiego Przyjaciela, i nie chcę odrzucić żadnego ze swoich trofeów? Karta OBLUBIENICY ląduje na stos Kart odrzuconych czy pozostawiamy ją na obszarze na którym została wylosowana?

Jeszcze jedno pytanie: KSIĘŻYCOWE ZDARZENIE i KARTA CZASU z Wilkołaka - oddziałuje na wszystkie 3 Krainy w grze (wariant podstawowy) oraz na wszystkie dodatki?

Tradycyjnie Wielkie Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)


ODPOWIEDZ