PYTANIA z 9 dodatków...

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 30

PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Szatar »

Cześć wszystkim. Pewnie stali bywalcy mnie kojarzą, ponieważ ostatnio kilka tematów utworzyłem, pod którymi trwała zażarta dyskusja. Pewnie dlatego też wiedzą, że niedawno zakupiłem większość dodatków, a w między czasie szukałem chętnych osób do wspólnego grania. Tak się stało, że znalazłem 2 takie osoby i jedna z nich odwiedza mnie w najbliższy weekend. W tej sytuacji zacząłem czytać, przeglądać instrukcje dołączone do Rozszerzeń, które niespełna kilka tygodni temu do mnie dotarły. Nie wiem czy to standard, lecz po przeczytaniu tekstu, zapisałem pytania dotyczące kwestii, których albo do końca nie rozumiem albo chcę potwierdzić czy dany aspekt zrozumiałem poprawnie. W związku z tym mam nadzieję, że nie wyprowadzę nikogo z równowagi i będziecie dla mnie wyrozumiali. Niektóre pytania mogą wydawać się infantylne lub oczywiste czy trywialne, więc od razu przepraszam. Ta gra ma to do siebie, że nieustannie dowiadujemy się nowych rzeczy czy wprowadzamy własne zasady modyfikując jednocześnie zasady pierwotne. Ponadto przyznam się szczerze, że ciężko jest przyswoić tyle zasad z 7 dodatków w krótkim odstępie czasu, podczas gdy nie widziało się ich nigdy wcześniej. Za chwilę przejdziecie dalej, więc jeszcze napiszę, że każde z 60 pytań dotyczy zasad z oficjalnych wersji instrukcji. Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc.

LAS

1. Czy karty Przeznaczenia można zatrzymać na stałe czy tylko jak się z nich skorzysta, a potem odrzucić na stos kart odrzuconych? / czy kartę Przeznaczenia można stracić w jakikolwiek sposób?
2. Czy Poszukiwacz Pradawny Dąb może stracić żeton Porostu w jakiejkolwiek sytuacji? (zaczyna grę z jednym żetonem, który daje 1 punkt Życia i w zależności od koloru 1 punkt Siły lub Mocy), czy jak straci wszystkie punkty Życia i zostanie mu tylko 1 żeton Porostu to może go stracić?
3. Czy Poszukiwacz Pradawny Dąb może po przegranej walce z innym Poszukiwaczem stracić swój Żeton Porostu na rzecz Poszukiwacza, który wygrał?
4. W grze jest max. 5 żetonów Porostu, a więc jeśli Poszukiwacz Pradawny Dąb będzie miał na swojej karcie wszystkie 5 to znaczy, że doda 5 punktów Życia do swojej sumy, a dodatkowo będzie miał dodatkowe punkty Siły lub Mocy (lub np. 2 Mocy i 3 Siły)?
5. Czy żetony Losu dotyczą tylko rzutów Poszukiwacza? Nie można np. wydać jednego by przerzucić rzut ataku Istoty (np. Strażnik na moście)?
6. Czy jak Wróg posiada na swojej karcie efekt powiązania z Losem to czy po wygraniu z nim walki Poszukiwacz może zabrać jego kartę jako trofeum czy tylko może rozpatrzeć efekt z karty Wroga, a potem tę kartę odrzucić na stos kart odrzuconych?
7. Czy po zakończeniu spotkania z Przeznaczeniem i odczytaniu efektu ze swojej karty Ścieżki oraz po przeniesieniu na obszar Lasu na planszy głównej, Poszukiwacz odbywa tam spotkanie wynikające z tego obszaru czy od razu po przeniesieniu jego tura się kończy?
8. Po dotarciu na koniec Krainy Lasu, napierw odczytuje się efekt z Karty Ścieżki, a następnie walczy z np. Królową Tytanią by na końcu zyskać kartę Przeznaczenia (jeśli Poszukiwacz wygra walkę)? W takiej kolejności czy w innej?
9. Jakie ma znaczenie kolor karty Przeznaczenia? Są jasne i ciemne, więc jak np. Poszukiwacz jest niezwiązany z Losem to co wtedy? A co się dzieje, gdy jest Jasnej Strony Losu, a wyciągnie kartę Przeznaczenia z ciemnym tłem? Ma to jakieś znaczenie czy nie?

PODZIEMIA

10. Po walce z Panem Ciemności odejmuje się skuteczność ataku. Czy w zatem chodzi tu o rzut kością + aktywne przedmioty, przyjaciele oraz posiadane żetony Mocy lub Siły? (Poszukiwacz), a skuteczność ataku Pana Ciemności to 12 Siły lub Mocy + rzut kością?
11. Jak odejmuję skuteczność ataku od skuteczności ataku Pana Ciemności to biorę pod uwagę wszystkie przedmioty jakie mam czy same żetony? (podobne pytanie do nr 10)
12. Czy karty Skarbów zostają na stałe na karcie Poszukiwacza czy po ich wykorzystaniu są usuwane całkowicie z gry?
13. Co w sytuacji kiedy Poszukiwacz umrze? Jeśli posiada karty Skarbów to co się z nimi dzieje w tej sytuacji? Zostają na obszarze, na którym Poszukiwacz stracił życie czy są usuwane od razy z gry, a może wracają do talii Skarbów?
14. Czy kartę Skarbów można stracić po przegranej walce z innym Poszukiwaczem? Wtedy czy wygrany Poszukiwacz może odebrać przegranemu tę kartę na tych samych zasadach co Życie, Przedmiot czy Przyjaciela?
15. Czy z Panem Ciemności musi walczyć sam Poszukiwacz (posiadający żetony danej cechy) czy może także korzystać z Przedmiotów, Zaklęć i Przyjaciół?

WILKOŁAK

16. W Nocy lub w Dzień podczas walki dodaje się lub odejmuje 1 punkt do lub od swojej skuteczności ataku (każda Istota, czyli też Poszukiwacze)? Jak to wygląda?
17. Czy jak Poszukiwacz walczy z Panem Ciemności z Krainy Podziemia w Nocy to Pan Ciemności dodaje sobie 1 punkt do swojej skuteczności ataku, a Poszukiwacz nie?
18. Dzień i Noc działa w każdej Krainie czy tylko w tej, w której aktualnie znajduje się figurka Wilkołaka?
19. Czy jeśli ktoś wyrzuci 1 to przed wykonaniem ruchu rusza się Wilkołakiem, a potem Żniwiarzem czy najpierw wykonuje swój ruch, a potem się nimi rusza?
20. W jaki sposób można odrzucić kartę Likantropa?
21. Czy z Wilkołakiem można odbyć spotkanie zarówno w Dzień i w Noc?

GÓRY

22. Czy zdobyte karty Reliktów zostają na stałe na karcie Poszukiwacza czy trzeba je np. odrzucić po wykorzystaniu?
23. Czy Poszukiwacz, który wygrał walkę z innym Poszukiwaczem może odebrać mu kartę Reliktu?

PUSZKA PANDORY

24. Czy z kart z talii Nieszczęść można w jakiś sposób korzystać bez konieczności grania z jednym z Alternatywnych Zakończeń z Rozszerzenia Puszka Pandory? Czy można je np. wtasować w talię Przygód?
25. Jak Poszukiwacz dotrze do Korony Władzy i odkryje Alternatywne Zakończenie – Polowanie to może okazać się, że przegra? (bo inni Poszukiwacze uzbierają więcej wrogów, a ten co stoi na Koronie nie ma jak ich zbierać)
26. Jeśli wszyscy Poszukiwacze na planszy są silni i bez problemu poradzą sobie z każdym z Wrogów z talii Nieszczęść to co może zrobić Poszukiwacz, który odkryje Kartę Alternatywnego Zakończenia - Puszka Pandory? Może jakoś zdobyć Koronę Władzy czy musi pogodzić się z porażką mimo, że jako pierwszy do niej dotarł?
27. (pytanie dotyczy karty Alternatywnego Zakończenia - Puszka Pandory): czy jak np. w rozgrywce znajduje się trzech Poszukiwaczy to Poszukiwacz znajdujący się aktualnie na obszarze Korony Władzy musi wylosować po 6 kart z talii Nieszczęść dla każdego, a w tym także dla siebie samego? Jak odbywają się te walki?

KRAINA OGNIA:

28. Co w sytuacji, gdy na obszarze leży już żeton spalonej ziemi, a obszar nakazuje wylosowanie 1 karty? Rozpatruję ją normalnie czy od razu zostaje spalona i odrzucona na stos kart odrzuconych?
29. W jakiej sytuacji można umieścić na planszy żeton spalonej ziemi? Czy można się go w jakiś sposób pozbyć z danego obszaru?
30. Czy Karty Terenu znajdują się na planszy dożywotnio? (jakie efekty mogą pozwalać na usunięcie ich z planszy?)
31. Jeśli Karta Terenu znajduje się na obszarze Skarbiec w Krainie Podziemia to nie można walczyć z Panem Ciemności tylko trzeba rozpatrzyć Kartę Terenu?
32. Jeśli Poszukiwacz nie pokona Elitarnego Ifryta z Rozszerzenia Kraina ognia to jakie trwałe efekty mogą wpływać na grę? Jak ktoś pokona go to czy te efekty wtedy także znikają?

MIASTO

33. Obszar ulicy sąsiaduje ze sklepem jak ma z nim wspólną krawędź, więc jest tylko tak jak pokazują strzałki w instrukcji czy rogi też się liczą?
34. W innych Krainach można się ruszać w drugą stronę jak pokazują strzałki (Podziemia, Las, Góry), a w Mieście nie? Jeśli nie to znaczy, że Poszukiwacz nie może uciec z tej Krainy w przeciwieństwie do pozostałych?
35. Jak kończę swój ruch np. w Dzielnicy Biedoty to odbywam Spotkanie, a moja tura się kończy? Potem chcę iść do sklepu: Nabrzeże, więc wchodzę i odbywam Spotkanie, a potem moja tura się kończy? Jak chcę wyjść ze Sklepu to rzucam i idę zgodnie ze strzałkami?
36. jak stoję na Placu Świątynnym i rzucam kością 3 to mogę wejść od razu do Apteki czy znajdę się w Bulwarze żywiołaków? Jeśli w Aptece to czy mogę od razu odbyć Spotkanie czy muszę czekać do kolejnej tury? (w instrukacji napisane jest, że przejście z ulicy do sklepu jest możliwe tylko kosztem jednego punktu ruchu, ale jak to rozumieć?)
37. Czy mogę otrzymać nagrodę za List Gończy nawet kiedy go nie posiadam? Jeśli tak to pod jakimś warunkiem?
38. Jak posiadam List Gończy to mogę odebrać nagrodę tylko na końcu swojej tury?
39. W Górach można mieć nieograniczoną ilość drobiazgów, a w Mieście drobiazgami są listy gończe. Co w związku z tym dzieje się z nimi po odebraniu nagrody? Stos kart odrzuconych czy coś innego?
40. O co chodzi na karcie Listu Gończego z instrukcji ze strony 8? Według drugiego akapitu odrzucam Wroga i dostaje tyle mocy lub siły ile posiada, a na karcie napisane jest co innego lub nie rozumiem. Czy ktoś mi może to wytłumaczyć?
41. Czy jeśli posiadam jedną kartę Listu Gończego, którego celem jest Zwierzę, a w trofeach mam kilka kart zwierząt to mogę odrzucić wszystkie i odebrać więcej sztuk złota ?
42. Czy Listy Gończe są zakryte na Miejskiej Bramie?
43. Kiedy i czy w ogóle uzupełnia się Listy Gończe na Miejskiej Bramie?
44. Czy Poszukiwacz może kupić wszystkie Listy Gończe (max. 3) jakie znajdują się na obszarze: Miejska Brama?
45. Co się stanie jak zabraknie Listów Gończych i wszystkie nagrody zostaną odebrane? Czy w dalszej grze już ich nie ma? A może należy zrobić nową talię z kart ze stosu kart odrzuconych?
46. Jeśli Poszukiwacz umrze to co się dzieje z kartami Zbrojowni, S\Listów Gończych, Eliksirów, Chowańców i Magicznego Emporium (jeśli je posiadał)? Karte te zostają na polu, na którym poległ czy wracają do odpowiednich talii? (w instrukcji nie ma o tym napisane wprost, ale jest taki zdanie na stronie 10 pod podtytułem: Talie Sklepów - "jeśli zostaną odrzucone, wracają na spód odpowiedniej talii i ponownie są dostępne dla Poszukiwaczy".

KRAINY ODMĘTÓW

47. Co daje tak na dobrą sprawę ten dodatek? Czy warto z nim grać?
48. Co się dzieje jeśli na obszarze Szczurzy Skrót lub Przejście Pełne Czaszek Poszukiwacz umrze i zostawi na tym polu cały swój dobytek, a kolejny Poszukiwacz tu trafi i odczyta instrukcję z tych obszarów by na końcu swojej tury wtasować wszystkie karty z tego obszaru do talii Mostu? Przedmioty i Przyjaciół też (jeśli ten co poległ posiadał)
49. Pod podtytułem: "wkraczanie do Królestw" napisane jest, że jak Poszukiwacz zdecyduje się wkroczyć do Królestwa, musi natychmiast zakończyć swój ruch. Z kolei pod podtytułem: "Stare Kanały i Katakumby" w pierwszym akapicie napisane jest, że kiedy Poszukiwacz wchodzi na któryś z tych obszarów, natychmiast bierze 3 wierzchnie karty z talii Tunelu i kładzie je zakryte przed sobą. W związku z tym Poszukiwacz kończy na tym swój ruch czy może w tej sametj turze rozpatrzyć każdą z kart?
50. W jaki sposób na obszarze: Szczurze Gniazdo liczba Przedmiotów, które znajdują się na nim może się zwiększyć? (poza 2 z talii Zbrojowni i 2 z Magicznego Emporium? Czy może w ogóle się zwiększyć?
51. Czy istnieje jakiś sposób by przejść z obszaru Szczurze Gniazdo na obszar Sala Tronowa lub Szczurzy skrót? (zamiast przemieszczenia się na dowolny obszar w Krainie Zewnętrznej)
52. Co się dzieje jak Poszukiwacz walczący z Lordem Widmo przegra, a nie posiada żadnych żetonów Mocy, które może stracić? Traci coś innego czy nic się nie dzieje poza stratą jednego punktu Życia?

KATAKLIZM

53. Czy Karty Terenu łączy się z Kartami Terenu z dodatku Kraina ognia? Znajdują się w jednej talii? Jak to wygląda z talią Kart Talizmanów, Ekwipunku, Przygód, Zaklęć, Zadań Czarownika z innych dodatków?
54. Jakie karty z talii Mieszkańców odrzucamy? W instrukcji napisane jest, że Mieszkaniec z nazwą "Dowolny" nigdy nie zostaje odrzucony, a kartę Mieszkańca bez nazwy obszaru zawsze się odrzuca, więc np. kartę Barmanki z nazwami: Miasto, Gospoda, Wioska nie odrzucamy? Jakie karty odrzucamy? Ktoś może je wypisać?
55. Jak Pouszkiwacz jest w Krainie Wewnętrznej na obszarze Otchłań i walczy ze Śnieżną Bestią to siła Bestii jest równa z siłą Poszukiwacza, a o wygranej decyduje rzut kością. Czy w związku z tym właśnie po rzutach można wykorzystać eliksir lub rzucić zaklęcie, które pozwoli na wygraną w tej walce? Można z tego skorzystać czy nie?

INNE PYTANIA

56. Jeśli Poszukiwacz umrze to na obszarze, na którym przegrał co zostawia poza Przedmiotami, Przyjaciółmi? (mając na uwadze wszystkie dodatki oprócz Smoków i Zwiastuna)
57. Czy istnieją jakieś rozwiązania, które mogą zostać wprowadzone w sytuacji kiedy w trakcie rozgrywki zabraknie złota?
58. Jak Poszukiwacz posiada Konia to rzuca dwoma kośćmi i wybiera wynik jaki mu pasuje w sumie wyrzuconych oczek. Czy tak samo jest na pewno w każdej Krainie oprócz Krainy Wewnętrznej?
59. Czy karty z talii Stajnia z Rozszerzenia Miasto można trzymać w jednej talii z takimi samymi z Rozszerzenia Pani Jeziora? Np. czy mogą znajdować się wszystkie w Rozszerzeniu Miasto?
60. Czy po porażce Poszukiwacz może stracić na rzecz innego Poszukiwacza Przedmiot - Drobiazg?


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)

Awatar użytkownika
jerek95
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 125
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 26

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: jerek95 »

22. Relikt zostaje na zawsze, chyba że...
23. Odbierze mu go w walce lub walce psychicznej inny Poszukiwacz ;)

56. Zostawia wszystko, poza losem, żetonami, zaklęciami, zadaniami czarownika i nagrodami czarownika.
57. Mało prawdopodobne, zważywszy na to, że obieg złota jest dosyć płynny - uzbierasz trochę to po kilku turach wydasz. Z tego co pamiętam instrukcja nie przewiduje zastępowania żetonów złota innymi żetonami, ale można się przecież umówić, że np. jasny żeton losu będzie sztuką złota, a ciemny zwykłym losem. Albo można wyciąć złoto z karteczek.
58. W każdej krainie, w której ruch wykonuje się rzucając kością. Karta wymaga aby przed wykonaniem ruchy wystąpił rzut kością.
59. Nie widzę przeszkód by trzymać je razem.
60. Karta drobiazgu opisana jest przede wszystkim jako "Przedmiot", a potem jest dopisek "Drobiazg". Nie jest to zatem "Przedmiot-Drobiazg". Musimy traktować go więc jako normalny przedmiot, który posiada inne zasady od "Przedmiotu" i "Magicznego Przedmiotu". Ogólnie można uznać, że w grze jest jeden rodzaj "Przedmiotów", w skład którego wchodzą "Przedmioty", "Magiczne Przedmioty" i "Drobiazgi". Jeśli zatem w instrukcji nie ma zasady, że nie można drobiazgu odebrać wydaje mi się, że podlega on takim samym zasadom (poza limitem przedmiotów) co inne przedmioty.Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 22391
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 14

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Mały Nemo »

Bys napisal wczoraj, to bym Ci odpowiedzial. Dzisiaj jestem w pracy i nie mam czasu na telrfonie odpisac na 60 pytan. Jezeli nikt inny tego nie zrobi, to jutro na nie wsxystkie odpowiem.


Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek
Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!

Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6080
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Bludgeon »

LAS

1. Na stałe
2. Żetonów nie straci, dodatkowo żetony porostu nie działają jak zapasowe życia tylko zwiększają wartość Życia (czyli jak masz np 2 to możesz się leczyć do 6)
3. Nie, skąd ten pomysł?
4. Tak.
5a. Rzutów gracza, tak.
5B. Nie można.
6. Zabierasz trofeum. I pamiętaj że efekty losu na części wrogów rozpatruje się przed walką z nimi.
7. Jeśli nie przegrał albo zremisował walki to bada obszar Lasu.
8. Walka żeby dostać kartę przeznaczenia nie jest na końcu lasu tylko na obszarze 3 od końca.
9. Nie ma znaczenia,

PODZIEMIA

10. Tak. Skuteczność to łączna suma wszystkiego co dodajesz do wyniku w walce.
11. To pierwsze.
12. Karty skarbów są normalnym przedmiotami.
13. Zostają na obszarze. A jeśli Skarb ma być odrzucony, nie idzie ani do talii skarbów ani na stos odrzuconych skarbów, tylko jest usuwany z gry.
14. Patrz odpowiedź 12. Dodatkowo, pokonując inną postać nie można jej zabrać Przyjaciela.
15. Sam.

WILKOŁAK

16. poszukiwacz nie jest istotą.
17. Pan Ciemności dodaje sobie 1 punkt do swojej skuteczności ataku, a Poszukiwacz nie
18. wszędzie. Nie musisz nawet grać z wilkołakiem żeby używać mechaniki dnia i nocy
19. A co masz napisane na karcie wilkołaka? Że ruszasz nim na końcu swojej tury ;)
20. Są karty przygody które to umożliwiają
21. Tak

GÓRY

22-23. Relikty działają dokładnie tak samo jak skarby

PUSZKA PANDORY

24. Bez zasad domowych nie można.
25. Tak
26. Raczej to drugie

KRAINA OGNIA:

28. Przecież żetony spalonej ziemi nie palą żadnych kart...
29. Obie rzeczy dzieją się wyłącznie poprzez efekty karty przygody
30A. tak
30B. efekty na kartach przygody
31. Tak
32a. efekty zawarte na karcie tego ifrita
32b. tak

MIASTO

33. Rogi się nie liczą.
34. W mieście nie. Nie ma uciekania w mieście.
35a. tak
35b. tak
35c. tak
36a. możesz
36b. od razu
37. Niby jak
38. I tak i nie. Jesli jest to list z typem wroga to na końcu tury, jeśli jest to list z charakterem to od razu po pokonaniu postaci
39. Tracisz list, chyba na stos listów odrzuconych idzie
40. Odrzucasz list, odrzucasz wroga, dostajesz tyle hajsu ile wróg miał siły lub mocy
41. Nie
42. Odkryte
43. Na końcu tury, jeśli jest mniej niż 3, dołóż do 3.
44. tak
45. To ostatnie
46. zostają na obszarze na którym umarł

KRAINY ODMĘTÓW

47. Głównie skrót między podziemiami i miastem. Plus nowe unikalne karty to zawsze coś miłego.
48. Wszystko idzie do talii Mostu
49. Kończenie ruchu to nie to samo co kończenie swojej tury. Bierze karty.
50. Teoretycznie ktoś mógłby wyrzucić swoje przedmioty na upartego ale to skrajny przypadek. Raczej ta liczba będzie się zmniejszać.
52. To ostatnie

KATAKLIZM

53. Wszystkie karty terenu do 1 talii. Inne typy kart tak samo.
54. Sprecyzuj pytanie, albo przeczytaj instrukcję dokładnie jeszcze raz.
55. Z takich rzeczy można korzystać tylko przed rzutem, chyba że na przedmiocie czy czarze jest wyraźnie napisane że można po rzucie.

INNE PYTANIA

56. złoto. Nie zostawia czarów, żetonów, kart przeznaczenia, kart specjalnych typu likantrop czy ropucha
57. Rozwiązania typu zasady domowe czy o czymś innym mówimy? O jakim zabraknięciu złota mówisz?
58. Koń tak nie działa.
59. To pierwsze.
60. Oczywiście. Drobiazg jest takim samym przedmiotem jak każdy inny.


What a view.

Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 30

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Szatar »

Mogę poczekać. Będę wdzięczny za pomoc. Jednak jeśli nie macie akurat czasu to nie ma problemu (Nemomon), poczekam ile trzeba. Ja także siedzę właśnie w pracy, ale akurat mam trochę więcej swobody. Pytania z kolei zbierałem od kilku ostatnich dni. Sporo nowych reguł, a ja nawet ani razu nie grałem z nimi. Mam nadzieję, że mi się wszystko nie pomiesza :) dzięki jarek95 za odpowiedzi na kilka pytań! Czekam na więcej :)

Bludgeon cóż za szybka reakcja. Za chwilę przejrzę odpowiedzi od Ciebie i się do nich ustosunkuję. Dzięki!


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)

Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2197
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Arthan »

Nie musisz od razu grać ze wszystkimi dodatkami. Ja bym dodawał po jednym czy dwóch co grę by się lepiej oswoić z zasadami.Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 22
Kontakt:

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Visenna »

arthan pisze:Nie musisz od razu grać ze wszystkimi dodatkami. Ja bym dodawał po jednym czy dwóch co grę by się lepiej oswoić z zasadami.
Zgodzę się z arthanem. O wiele łatwiej i lepiej się wykorzystuje ich potencjał.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku

Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 427
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 45

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: astrawiator »

Szatar ja bym Ci proponował rozegrać kilka partyjek w Talisman DE żeby z grubsza ogarnąć zasady. Co prawda nie ma tam wszystkich dodatków ale i tak możesz "doświadczalnie" sprawdzić wiele kwestii związanych z zasadami.Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 30

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Szatar »

W tym sęk Moi Drodzy, że ja nie mam nawet w swoim mieście choć 1 osoby do grania, a to oznacza, że grałem rzadko i grać będę rzadko. Dlatego też stopniowe wprowadzanie nowych dodatków do rozgrywki jest dla mnie mało opłacalne. Powiedzmy, że zagram 1 raz na 2 miesiące to ponad rok mi zejdzie zanim zagram ze wszystkimi dodatkami, o które zapytałem powyżej :P rozwiązanie proponowane przez Was jest rozsądne, jednak w moim przypadku jest takie sobie. Na pewno zagramy z większością tych dodatków. Pewnie bez Kataklizmu by chociaż raz zagrać normalnie, a Kataklizm dojdzie w swoim czasie.

A poniżej odpowiedź do wiadomości kolegi: Bludgeon

LAS

1. Dzięki!
- A druga część pytania? Czy kartę Przeznaczenia można stracić w jakikolwiek sposób?
3. Nie, skąd ten pomysł?
- Pomysł oparty na spostrzeżeniu, iż np. złoto można odebrać po przegranej walce Poszukiwacza, Los także, więc zastanawiałem się czy Żeton Porostu również może zostać odebrany?

PODZIEMIA

14. Patrz odpowiedź 12. Dodatkowo, pokonując inną postać nie można jej zabrać Przyjaciela.
- Jak to? Chcesz powiedzieć, że według instrukcji Poszukiwacz, który wygrał walkę z innym Poszukiwaczem nie może mu zabrać jakiegoś wybranego przez siebie Przyjaciela?

PUSZKA PANDORY

26. Jeśli wszyscy Poszukiwacze na planszy są silni i bez problemu poradzą sobie z każdym z Wrogów z talii Nieszczęść to co może zrobić Poszukiwacz, który odkryje Kartę Alternatywnego Zakończenia - Puszka Pandory? Może jakoś zdobyć Koronę Władzy czy musi pogodzić się z porażką mimo, że jako pierwszy do niej dotarł?
27. (pytanie dotyczy karty Alternatywnego Zakończenia - Puszka Pandory): czy jak np. w rozgrywce znajduje się trzech Poszukiwaczy to Poszukiwacz znajdujący się aktualnie na obszarze Korony Władzy musi wylosować po 6 kart z talii Nieszczęść dla każdego, a w tym także dla siebie samego? Jak odbywają się te walki?
Nie otrzymałem na te pytania jednoznacznej odpowiedzi. Ktoś mógłby pomóc?

MIASTO

37. Niby jak
- Otóż chodziło mi o to, że w Mieście na obszarze: Miejska Brama leżą 3 karty Listów Gończych. Każdy może je zobaczyć, ale dopóki ich nie kupi to nie może ich zabrać. Jednak skoro je widzi to może zabić np. jakieś Zwierzę i wtedy musi iść na obszar Miejskiej Bramy. W tym momencie musi kupić najpierw List Gończy, a potem od razu może (nie musi) odebrać nagrodę czy bez kupowania może odebrać nagrodę? (tylko na obszarze Miejska Brama)?
39. Tracisz list, chyba na stos listów odrzuconych idzie
- Czy na pewno w tej sytuacji List idzie na stos kart odrzuconych czy dzieje się z nim coś innego?
41. Nie
- Czy na pewno? W instrukcji na stronie 9 pod podtytułem: Przykład odbierania nagrody napisane jest co innego. To jak jest ostatecznie?

KRAINY ODMĘTÓW
51. Czy istnieje jakiś sposób by przejść z obszaru Szczurze Gniazdo na obszar Sala Tronowa lub Szczurzy skrót? (zamiast przemieszczenia się na dowolny obszar w Krainie Zewnętrznej)

KATAKLIZM
54. Sprecyzuj pytanie, albo przeczytaj instrukcję dokładnie jeszcze raz.
- Czy ktoś może jednak wie o co mi chodzi i może mi pomóc?

INNE PYTANIA

57. Rozwiązania typu zasady domowe czy o czymś innym mówimy? O jakim zabraknięciu złota mówisz?
- Jeśli oficjalnych nie ma, to jakie są nieoficjalne?
58. Koń tak nie działa.
- A jak działa według Ciebie? Ja wzoruję się kartą Stajni: Koń, a tam jasno napisane jest, że Poszukiwacz rusza się mając do dyspozycji dwie kości i po rzucie nimi np. sumy 5 (2+3=5) może wybrać czy ruszy się 1, 2, 3, 4 czy 5 pól. Ja tak gram, a według Ciebie to tak nie działa?


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)

Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2197
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Arthan »

Szatar pisze:W tym sęk Moi Drodzy, że ja nie mam nawet w swoim mieście choć 1 osoby do grania, a to oznacza, że grałem rzadko i grać będę rzadko.
Tym bardziej pomysł astrawiatora wydaje się sensowny, myślę że na grę w Talismana DE łatwiej kogoś namówisz niż na przyjazd do siebie, po za tym aplikacja wymusza na Tobie przestrzeganie zasad i łatwiej się można ich nauczyć ;)Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5129
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: abubu »

Szatar pisze:W tym sęk Moi Drodzy, że ja nie mam nawet w swoim mieście choć 1 osoby do grania, a to oznacza, że grałem rzadko i grać będę rzadko.
W Wyszkowie jest wypożyczalnia gier (https://e-zabawialnia.pl/pl/i/Wypozyczalnia-gier/14) ... nie mają oni miejsca do gry? nie organizują żadnych "dni otwartych"? W żaden sposób się nie promują na lokalnym rynku?


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 30

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Szatar »

Ja wszystko co robię w pracy to przy komputerze, w domu liczyłem, że odpocznę od patrzenia w ekran i skoncentruję się na dbaniu o własne oczy, a tak to spokoju nie będzie. Gra planszowa super, a komputerowa już mnie nie przekonuje i 10 zł bym nie wydał na taką grę. Jednak rozłożenie planszy na dywanie, rzucanie kością i cieszenie się z każdego ruchu, dotyk ma swoją wymowę. Wiem, że na komputerze można nauczyć się zasad, ale czy nie jest to możliwe grając w rzeczywistości? Może ta droga jest trudniejsza, ale mnie to nie zniechęca. Jak widzicie bardzo się rozpisałem w pierwszym poście, więc widzicie, że mi zależy. Dam radę, poprosiłem tylko o rozwianie moich wątpliwości i będzie ok nawet jak rzadko będę grać:) 2 osoby wyraziły zainteresowanie przyjazdem do mnie, więc nie jest tak źle arthan! W końcu zapewniam nocleg i wyżywienie, a grając z kimś w sieci nie ma praktycznie żadnego kontaktu poza czatem. Dla mnie to nie to samo co gra w realu, jednak dzięki za propozycję!


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)

Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 30

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Szatar »

abubu nie interesuje mnie wypożyczanie gier, bo mam swoją. Pod tym tematem poprosiłem o odpowiedzi na pytania, a nie o pomoc w szukaniu nowych osób do gry. Chcę grać tylko w Talisman.


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)

Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2197
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Arthan »

Mi się wydaje również, że w tej Wyszkowskiej Inicjatywie Planszówkowej też powinno się dać kogoś znaleźć do grania w Talismana.

sry za offtop, ale to niejako wiąże się z Twoim problemem :PAwatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6080
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Bludgeon »

A druga część pytania? Czy kartę Przeznaczenia można stracić w jakikolwiek sposób?
Są chyba jakies karty w Lesie które mogą stratę Przeznaczenia spowodować, ale poza tym nie. Nawet śmierć postaci nie pozbawia cię Przeznaczenia.

Pomysł oparty na spostrzeżeniu, iż np. złoto można odebrać po przegranej walce Poszukiwacza, Los także, więc zastanawiałem się czy Żeton Porostu również może zostać odebrany?
Tak, tylko że w instrukcji masz napisane wyraźnie co można zabrać po walce, i złoto jest na liście, a żadne żetony nie

Jak to? Chcesz powiedzieć, że według instrukcji Poszukiwacz, który wygrał walkę z innym Poszukiwaczem nie może mu zabrać jakiegoś wybranego przez siebie Przyjaciela?
Dokładnie tak.

Otóż chodziło mi o to, że w Mieście na obszarze: Miejska Brama leżą 3 karty Listów Gończych. Każdy może je zobaczyć, ale dopóki ich nie kupi to nie może ich zabrać. Jednak skoro je widzi to może zabić np. jakieś Zwierzę i wtedy musi iść na obszar Miejskiej Bramy. W tym momencie musi kupić najpierw List Gończy, a potem od razu może (nie musi) odebrać nagrodę czy bez kupowania może odebrać nagrodę? (tylko na obszarze Miejska Brama)?
Przeczytałem jeszcze raz zasady i wygląda na to że się pomyliłem. Możesz mieć najpierw trofeum, potem kupić list, i wymienić to stare trofeum dzięki listowi na złoto. Dodatkowo, możesz wymienić kilka trofeów jednym listem, oczywiście pod warunkiem że wszystkie mają pasujący typ.

Czy na pewno w tej sytuacji List idzie na stos kart odrzuconych czy dzieje się z nim coś innego?
A co się ma dziać? Na pewno nie idzie poza grę ani nie zostaje na planszy.

Czy na pewno? W instrukcji na stronie 9 pod podtytułem: Przykład odbierania nagrody napisane jest co innego.
Skoro wiesz co tam jest napisane to po co o to pytasz?

Jeśli oficjalnych nie ma, to jakie są nieoficjalne?
A nie ma?

Ja wzoruję się kartą Stajni: Koń, a tam jasno napisane jest, że Poszukiwacz rusza się mając do dyspozycji dwie kości i po rzucie nimi np. sumy 5 (2+3=5) może wybrać czy ruszy się 1, 2, 3, 4 czy 5 pól. Ja tak gram, a według Ciebie to tak nie działa?
Wg mnie działa tak:
http://www.talismanwiki.com/Riding_Horse

Czyli jeśli zdecydujesz użyć konia to rzucasz 2 kostkami i dodajesz je do siebie.


What a view.

Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 22391
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 14

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Mały Nemo »

Szatar pisze:Ja wszystko co robię w pracy to przy komputerze, w domu liczyłem, że odpocznę od patrzenia w ekran i skoncentruję się na dbaniu o własne oczy, a tak to spokoju nie będzie. Gra planszowa super, a komputerowa już mnie nie przekonuje i 10 zł bym nie wydał na taką grę. Jednak rozłożenie planszy na dywanie, rzucanie kością i cieszenie się z każdego ruchu, dotyk ma swoją wymowę. Wiem, że na komputerze można nauczyć się zasad, ale czy nie jest to możliwe grając w rzeczywistości? Może ta droga jest trudniejsza, ale mnie to nie zniechęca. Jak widzicie bardzo się rozpisałem w pierwszym poście, więc widzicie, że mi zależy. Dam radę, poprosiłem tylko o rozwianie moich wątpliwości i będzie ok nawet jak rzadko będę grać:) 2 osoby wyraziły zainteresowanie przyjazdem do mnie, więc nie jest tak źle arthan! W końcu zapewniam nocleg i wyżywienie, a grając z kimś w sieci nie ma praktycznie żadnego kontaktu poza czatem. Dla mnie to nie to samo co gra w realu, jednak dzięki za propozycję!
Sprawa jest taka, iz w DE nie mozesz zagrac wbrew zasadom gry, dlatego idealnie sie nadaje do nauki gry, a grajac ze slabszym AI rowniez do wypracowania wlasnej strategii gry. Podczas realnej gry mozesz zaczac grac blednie i nawet o tym nie wiedziec, bo nie ma nikogo, kto by Ci mogl zwrocic na to uwage. Pom8jam fakt, iz w realnej grze mozesz trafic na jakiegos pro i dostac becki w kilka rund, zanim zdecydujesz sie jak prowadzic postac.


Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek
Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!

Awatar użytkownika
jerek95
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 125
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 26

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: jerek95 »

Jeszcze jedna uwaga ode mnie Szatar. Ja - podobnie jak Ty - jestem dosyć nowy w Talismanie, zacząłem grać circa 4/5 tygodni temu. Mam prawie wszystkie dodatki, ale uważam, że trzeba podchodzić do nich powoli i stopniowo. Przez pierwsze dwa tygodnie ogrywaliśmy samą podstawkę, tak żeby poznać ją do końca, każdą kartę. Potem Żniwiarz przez tydzień, potem Pani Jeziora i Królowa Lodu, a od kilku dni gramy w Góry. (Dodam że w tygodniu wychodzi jakieś 5 partii).

Nie bierz wszystkiego bo zwariujesz. I szybko uleci frajda. Postaraj się zagrać najpierw każdym Poszukiwaczem z podstawki (czyli 14 partii), potem sięgnij po dodatki. Jeden dodatek - ograj go - i dawaj następny.
Tym sposobem ani się nie zagubisz, ani szybko nie znudzisz.Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 30

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Szatar »

arthan: to mam pójść na spotkanie tej grupy i zapytać czy ktoś ze mną zagra w Talisman? Hehe, to trochę dziwne by było.. Zrobiłbyś tak na moim miejscu?

Bludgeon:

"Pomysł oparty na spostrzeżeniu, iż np. złoto można odebrać po przegranej walce Poszukiwacza, Los także, więc zastanawiałem się czy Żeton Porostu również może zostać odebrany?
Tak, tylko że w instrukcji masz napisane wyraźnie co można zabrać po walce, i złoto jest na liście, a żadne żetony nie"
Gdzie to jest napisane? W instrukcji do gry głównej nie ma nic napisane, ale to dlatego może, że dodatek Las powstał dużo później? W instrukcji głównej w ogóle nie kojarzę zdań odnoszących się do innych dodatków. Chyba, że się mylę?

"Jak to? Chcesz powiedzieć, że według instrukcji Poszukiwacz, który wygrał walkę z innym Poszukiwaczem nie może mu zabrać jakiegoś wybranego przez siebie Przyjaciela?
Dokładnie tak."
Ja gram od samego początku tak, że Przyjaciela też Poszukiwacz może stracić po przegranej walce. To znaczy, że teoretycznie gram niezgodnie z zasadami?

"Czy na pewno w tej sytuacji List idzie na stos kart odrzuconych czy dzieje się z nim coś innego?
A co się ma dziać? Na pewno nie idzie poza grę ani nie zostaje na planszy."
To Ty mnie pytasz? Ja tu zadaję pytania hehe. Nie pytałęm co się NIE DZIEJE tylko co się dzieje.

"Czy na pewno? W instrukcji na stronie 9 pod podtytułem: Przykład odbierania nagrody napisane jest co innego.
Skoro wiesz co tam jest napisane to po co o to pytasz?"
Właśnie nie wiem, dlatego zadałem te pytanie, a potem Ty napisałeś coś zupełnie innego i mam już mętlik w tym momencie. Po to podawałem dokładne strony i podtytuły w swoich pytaniach by można było sobie to sprawdzić i napisać mi o co chodzi. Chciałem Wam ułatwić życie.

"Jeśli oficjalnych nie ma, to jakie są nieoficjalne?
A nie ma?"
Znów mnie pytasz?

"Ja wzoruję się kartą Stajni: Koń, a tam jasno napisane jest, że Poszukiwacz rusza się mając do dyspozycji dwie kości i po rzucie nimi np. sumy 5 (2+3=5) może wybrać czy ruszy się 1, 2, 3, 4 czy 5 pól. Ja tak gram, a według Ciebie to tak nie działa?
Wg mnie działa tak:
http://www.talismanwiki.com/Riding_Horse"
To gramy zupełnie inaczej. Każda osoba, z którą grałem myśli tak jak ja, a Ty grasz zupełnie inaczej. Wyobraź sobie, że rzucasz dwiema kośćmi i na jednej jest 6 oraz na drugiej 6. Ja to zawsze sumowałem (12) i mogłem sobie wybrać od 1 do 12 i tam się ruszyć. Od samego początku tak grałem, bo tak zrozumiałem treść karty: Koń. Czy źle to zinterpretowałem? Proszę też innych o wyrażenie zdania.

Nemomon: dzięki, wolę trzymać się planszy. Nie po to kupiłem grę z większością dodatków by grać w nią na komputerze.


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)

Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 30

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Szatar »

jarek95: Grasz 5 partii tygodniowo? Ja ostatni raz grałem 13 miesięcy temu.... Teraz w weekend szykuje się gra pierwszy raz od tego czasu. Dużo czytam o dodatkach i mam już swoje zasady, które wydrukowałem i pokazuję graczom, z którymi gram by zatwierdziły. Jestem pasjonatem i chociaż wiem, że rzadko gram, zakupiłem prawie wszystkie dodatki. To co proponujesz Ty i inne osoby jest spoko, ale nie w mojej sytuacji kiedy gram raz na rok. To w tej sytuacji oczywiste, że cchcę zagrać z każdym dodatkiem, który posiadam zwłaszcza, że kolejna gra może nadejść dopiero za kilka miesięcy.... Mam nawet swój podajnik do kart i wszystko w koszulkach (karty Poszukiwaczy, Alternatywnych Zakończeń) czy te małe. Wszystko ok, ale graczy brakuje. Z chęcią bym grał stopniowo, ale nie mogę sobie na to pozwolić niestety. Mam nadzieję, że już teraz każdy to zrozumie.


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)

Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 36

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: vincent »

oczywiście,że tak jak mówi Blu...Nawet na chłopski rozum.Koń z twoimi funkcjami staje się karta na poziomie skarbu z podziemi (mechaniczna sowa).Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 427
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 45

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: astrawiator »

Z Koniem jest dokładnie tak jak napisał Blu, sumujesz wynik i o tyle się poruszasz.
Po przegranej walce nie można odbierać przyjaciół. To nie kwestia interpretacji, tylko takie są oficjalne zasady. Oczywiście możesz dowolnie modyfikować zasady, ale takie są oficjalne. Nie pamiętam gdzie to jest w instrukcji :)
Dlatego proponowałem Ci grę w DE bo jak chcesz grać według oficjalnych zasad to tam się tego możesz nauczyć (sprawdzić jak co działa).
W instrukcji do podstawki wogóle nie ma odniesień do innych dodatków, co nie znaczy, że zasady które tam są nie obowiązują na innej planszy z dodatków.
Do do Inicjatywy Planszówkowej i pytania, czy ktoś zagra z Tobą w Talisman, to nie widzę w tym nic dziwnego. W swoich wypowiedziach wprost piszesz o swojej determinacji, żeby z kimś zagrać, a WIP to właśnie przestrzeń gdzie to można robić. Najwyżej nikt nie będzie miał ochoty na TMiMa :) Ja bym na twoim miejscu rozważył wyjazdy na jakieś konwenty typu Pyrkon.
Ja tam też za bardzo nie mam z kim grać więc sobie dodatki w wolnych chwilach robię :D A czasami w DE odpalę Talismana :)Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6080
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Bludgeon »

Gdzie to jest napisane? W instrukcji do gry głównej nie ma nic napisane
Jest napisane co możesz wybrać. Nie ma tam żetonów. W żadnym dodatku te zasady nie są zastąpione ani rozszerzone.

Ja gram od samego początku tak, że Przyjaciela też Poszukiwacz może stracić po przegranej walce. To znaczy, że teoretycznie gram niezgodnie z zasadami?
Grasz niezgodnie z oficjalnymi zasadami (co nie znaczy że Twoja wersja jest zła, jako zasada domowa jest okej)

Znów mnie pytasz?
Tak. Jeśli masz z tym problem możemy skończyć rozmowę.

Czy źle to zinterpretowałem?
Bardzo źle.


What a view.

Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2197
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Arthan »

Szatar pisze:arthan: to mam pójść na spotkanie tej grupy i zapytać czy ktoś ze mną zagra w Talisman? Hehe, to trochę dziwne by było.. Zrobiłbyś tak na moim miejscu?
Nie, ale napisałbym do jednego, lub nawet wszystkich trzech organizatorów wymienionych na ich stronie z pytaniem czy zdarza się, że jakieś osoby grają w Talismana lub by nie podpytali ludzi, którzy tam chodzą czy nie byłby ktoś chętny bo jesteś zainteresowany grą w tę konkretną grę i jesteś w posiadaniu większości do niej dodatków. Najwyżej cię oleją, ale wysłanie maila nic nie kosztuje ;)Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 890
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 43

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: Berni »

Co do narody za walkę pomiędzy poszukiwaczami to masz wyraźnie napisane na 12 stronie instrukcji:

5. Nagroda
Zwycięzca walki może albo a) zmusić pokonanego do utraty 1 punktu Życia (użycie Przedmiotu, Zaklęć lub specjalnej zdolności może temu zapobiec) albo b) zabrać pokonanemu jeden Przedmiot lub jedną sztukę złota, jeśli zwycięzca zabije przegranego (zmuszając go do utraty ostatniego punktu Życia), może zabrać wszystkie jego Przedmioty, Przyjaciół i złoto. Przedmioty, Przyjaciele i złoto, które nie zostało zabrane, pozostaje na obszarze, na którym jego właściciel został zabity. Tura danego gracza dobiega końca.


Nie ma nigdzie słowa o zabraniu Losu czy czegoś ponad to co powyżej...
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 22:05 przez Berni, łącznie zmieniany 1 raz.Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 646
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: PYTANIA z 9 dodatków...

Post autor: ModulO »

gobos77 pisze:Co do narody za walkę pomiędzy poszukiwaczami to masz wyraźnie napisane na 12 stronie instrukcji:

5. Nagroda
Zwycięzca walki może albo a) zmusić pokonanego do utraty 1 punktu Żyda (użycie Przedmiotu, Zaklęć lub specjalnej zdolności może temu zapobiec) albo b) zabrać pokonanemu jeden Przedmiot lub jedną sztukę złota, jeśli zwycięzca zabije przegranego (zmuszając go do utraty ostatniego punktu Życia), może zabrać wszystkie jego Przedmioty, Przyjaciół i złoto. Przedmioty, Przyjaciele i złoto, które nie zostało zabrane, pozostaje na obszarze, na którym jego właściciel został zabity. Tura danego gracza dobiega końca.


Nie ma nigdzie słowa o zabraniu Losu czy czegoś ponad to co powyżej...
Dokładnie, to jest też odpowiedź na to że Przyjaciół po przegranej walce nie zabieramy, chyba, że go zabijamy to wtedy tak.ODPOWIEDZ