Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: jerek95 »

Cześć wszystkim,
W Talisman gram od... wczoraj. Razem z dziewczyną zdecydowaliśmy się na jakąś planszówkę, no i padło - po dłuugich poszukiwaniach - właśnie na T:MiM.
Instrukcja jest dosyć szczegółowa, ale jak dla mnie nie jest precyzyjna w kilku miejscach. Liczę zatem na pomoc szacownego grona ;)


a. Dlaczego niektóre karty przedmiotów są w kartach przygody a niektóre w kartach ekwipunku? Podczas 1szej rozgrywki nie korzystaliśmy prawie z tych z ekwipunku (poza kupnem od handlarzy), w jakich sytuacjach się je stosuje?
b. Gdzie powinny trafić cztery karty talizmanu z charakterystycznym obrazkiem na odwrocie? Do puli ekwipunku, przygody, czy zostawić je same?
c. Czy przez termin "losowanie karty" w grze rozumiemy wyciągnięcie losowej karty z talii czy też pierwszej na samym wierzchu?
d. Czy przed rozgrywką, zwłaszcza w 2 osoby, nie byłoby wskazane zmniejszenie liczby przedmiotów dostępnych w taliach? Po 30 minutach gry miałem już muła i 7 przedmiotów.
e. Czy magiczny przedmiot i przedmiot wpisuje się do tej samej grupy limitu czterech przedmiotów?
f. Czy przedmiotu się zużywają, nawet jeśli karta o tym nic nie mówi? Np. butelka z wodą na pustyni albo topór do zrobienia tratwy?
g. Czy przedmioty użyte w walce zużywają się tak jak zaklęcia?
h. Czy jeśli wylosuję kartę np. nieznajomego albo jaskini (inaczej: kartę, która zostaje na tym polu i ma jakieś interakcje, ale nie jest kartą wroga) to jej efekt - czy to rzut kością, czy to, że mogę coś od niej uzyskać - aplikuje się już do mnie (czyli tego, kto ją wylosował) czy dopiero trzeba jeszcze raz wejść na to pole?


Póki co to chyba tyle, będę bardzo wdzięczny za pomoc!!! ^^


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Mały Nemo »

Hej,

1. Z kart Ekwipunku właśnie korzysta się, gdy coś kupujesz lub otrzymujesz. Na przykład jakaś karta nakazuje Ci otrzymać Muła, to bierzesz go właśnie z kart Ekwipunku (lub Stajni - na danym efekcie jest napisane, skąd daną kartę masz wziąć).

2. Zostawić je same, podobnie jak z kartami Ekwipunku, z kart Talizmanów nie korzysta się, póki ktoś jakiegoś nie otrzyma (np. w wyniku wykonania zadania Czarownika z Jaskini Czarownika lub np. w wyniku badania karty Pustelnik.

3. Pierwszej na samym wierzchu.

4. Well.. siedem Przedmiotów to nie jest znowu tak dużo.. Przypuszczam, że posiadasz samą tylko podstawkę. Gdy zaczniesz grać w dodatki, to będziesz miał po 3 muły, konia z wozem i 25 przedmiotów na nich ;).

5. Tak, Magiczne Przedmioty są traktowane jak zwykłe Przedmioty, chyba że efekt wyraźnie wskazuje na Magiczny Przedmiot.

6. Nie. Jeśli karta wyraźnie nie mówi, iż musisz ją odrzucić po wykorzystaniu, to z danej karty możesz korzystać nieskończenie wiele razy.

7. Jak wyżej.

8. Tak, po wejściu na obszar i wylosowaniu kart musisz zbadać każdą kartę na obszarze, chyba że jakiś efekt spowoduje przerwanie badania kart (np. zostaniesz przeniesiony na inny obszar lub Twoja tura się skończy).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: jerek95 »

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!

Jedna jeszcze wątpliwość:
Nemomon pisze: 8. Tak, po wejściu na obszar i wylosowaniu kart musisz zbadać każdą kartę na obszarze, chyba że jakiś efekt spowoduje przerwanie badania kart (np. zostaniesz przeniesiony na inny obszar lub Twoja tura się skończy).
Czyli - podając na przykład kartę, która umiejscowi źródło dające 1 punkt siły, mocy, itd. to już moja postać bierze pierwszy z czterech, które kładę na polu? Ta sama logika stosuje się do potępieńca (chyba tak się nazywa, nie mam jak sprawdzić), który spełnia życzenie poszukiwacza, który wejdzie na jego pole - daje 1 punkt siły, mocy, itd. już temu kto pociągnął kartę przygody i go umieścił?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Mały Nemo »

jerek95 pisze:Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!

Jedna jeszcze wątpliwość:
Nemomon pisze: 8. Tak, po wejściu na obszar i wylosowaniu kart musisz zbadać każdą kartę na obszarze, chyba że jakiś efekt spowoduje przerwanie badania kart (np. zostaniesz przeniesiony na inny obszar lub Twoja tura się skończy).
Czyli - podając na przykład kartę, która umiejscowi źródło dające 1 punkt siły, mocy, itd. to już moja postać bierze pierwszy z czterech, które kładę na polu? Ta sama logika stosuje się do potępieńca (chyba tak się nazywa, nie mam jak sprawdzić), który spełnia życzenie poszukiwacza, który wejdzie na jego pole - daje 1 punkt siły, mocy, itd. już temu kto pociągnął kartę przygody i go umieścił?
Zgadza się. Każdą kartę na obszarze musisz zbadać co najmniej jeden raz, chyba że coś się stało i albo już nie znajdujesz się na danym obszarze, albo Twoja tura się skończy. Rzecz jasna czasami badanie karty nie przyniesie efektu (np. zdecydujesz się nic nie kupować na Targowisku), ale to wciąż jest traktowane jako badanie karty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: jerek95 »

Dzięki, bardzo mi pomogłeś!


Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: jerek95 »

Jeszcze pozwolę sobie odświeżyć ten temat.
Jesteśmy już po parunastu rozgrywkach i kolejne wątpliwości narastają, będę wdzięczny za ich rozwianie!

1. Jeśli na polu pozostawię przedmiot/kartę ekwipunku to blokuje ona nakaz losowania karty z pola? (Nie mówię o karatach przygody, jak miejsca, nieznajomi, itp)

2. Jeśli wyciągam wroga to kto kogo atakuje? Jeśli wejdę na pole, na którym jest wróg to logiczne jest, że ja go atakuje?

3. Jeśli mam stracić żeton mocy albo siły a go nie posiadam to co się wtedy dzieje?

4. Mam wątpliwości jeśli chodzi o stosowanie przedmiotów/przyjaciół do liczenia punktów mocy i siły. Przykład:
Posiadam 4 siły bazowej, 2 żetony, 2 siły za broń, 1 siły za magiczny przedmiot i 3 siły od przyjaciół. Jaka jest moja siła:
a. w walce
b. podczas rozpatrywania wylosowanych kart (np. bagno)
c. podczas rozpatrywania pól planszy (Tajemne Wrota, Krypta, Kopalnia)?

5. Załóżmy, że wykonuję ruch, przenoszę się na pole, losuje kartę, rozpatruję ją. W wyniku jej rozpatrzenia natychmiast teleportuje się na inne pole, które każe mi wylosować kolejną kartę/rzucić kością. Czy zatem wykonuję po teleportacji kolejne czynności czy teleportacja kończy moją turę?

6. Czy jeśli mam maksymalną liczbę zaklęć, a karta każe mi dociągnąć jedno zaklęcie mogę obejrzeć zaklęcie z wierzchu i ewentualnie wymienić je na jedno z tych, które posiadam?


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

ad1. Instrukcja, strona 7:
"Jeśli na obszarze, na którym przebywa Poszukiwacz, znajdują się już jakieś karty Przygód, gracz losuje tylko tyle kart, aby w sumie było ich tyle, ile wskazano na obszarze. Na przykład, jeśli na obszarze znajduje się polecenie „Wylosuj 2 karty”, ale spoczywa tam już jedna karta, gracz będzie musiał wylosować tylko jedną kartę (razem będą się tam znajdować dwie karty)"

ad2. Wróg atakuje ciebie (zawsze), niezależnie czy trafiasz na niego poprzez wylosowanie karty, czy też gdy leży on już odkryty na polu. Korekta, to Poszukiwacz zawsze jest "atakującym" :| (nawet jak jest atakowanym przez wroga) :shock: (co innego przez Poszukiwacza)
Niejako potwierdzeniem może być zdolność Zabójcy i informacja w FAQ (strona 15):
"P1: Czy Zabójca może próbować zasztyletować każdą istotę, którą spotka (niezależnie od tego, czy spotkanie to wynika z polecenia obszaru, właśnie wylosowanej karty lub odkrytej już karty)?
O: Tak
"

ad3. Nic

ad4. To zależy. Broń daje Siłę w Walce, jednak niektóre przedmioty i przyjaciele zawsze lub tylko w walce lub w specjalnych okolicznościach (jest to wówczas opisane na samej karcie, np. "podczas walki" / "podczas badania tajemnych wrót").
Dla twojego przykładu zakładam, że:
- na przyjaciołach nie jest napisane kiedy dodają, więc dodają zawsze
- na pozostałych przedmiotach również nie jest napisane kiedy
- na broni jest napisane, że podczas walki
wówczas:
a) 12
b) 10
c) 10

ad5. Jeżeli na karcie "teleportacji" nie pisze iż na tym kończysz swoją turę, to badasz obszar na który trafiłeś (lub spotykasz Poszukiwacza jeżeli tam takowy jest)

ad6. Nie


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Berni »

1. Nie blokuje ale musisz nadal przestrzegać LIMITU wylosowanych kart (czyli jak jedna już jest na polu, a masz wylosować jedną to tylko rozpatrujesz to co już tam się znajduje).
2. Ty atakujesz.
3. Nic :)
4. a) 12
b) 10 (o ile przyjaciele nie dodają tylko w walce)
c) j.w.
5. Po teleportacji normalnie rozpatrujesz nowy obszar.
6. Według oficjalnych zasad nie możesz już dociągać więcej Zaklęć.
Co do punktu 6 zawsze możesz zmodyfikować zasady domowymi sposobami. My gramy tak, że jak masz full Zaklęć, a karta nakazuje DOBRAĆ zaklęcie to je dobierasz i odrzucasz jedno, które ci nie pasuje, tak by limit na ręce się zgadzał z Mocą. Dzięki temu w pewnych momentach jak się "zablokujesz" z zaklęciami (brak celów) to jest szansa na odblokowanie posiadanych zaklęć (szybciej niż gonitwa do Miasta lub wylosowanie karty Przygody wpływającej na nie).
Ostatnio zmieniony wtorek 18 kwie 2017, 14:10 przez Berni, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze: ad2. Wróg atakuje ciebie (zawsze),

A nie odwrotnie?


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

Bludgeon pisze:
abubu pisze: ad2. Wróg atakuje ciebie (zawsze),

A nie odwrotnie?

A czy nie poprawiłem się? A czy nie jest to zdanie skreślone? :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze:
Bludgeon pisze:
abubu pisze: ad2. Wróg atakuje ciebie (zawsze),

A nie odwrotnie?

A czy nie poprawiłem się? A czy nie jest to zdanie skreślone? :)

A czy było kiedy pisałem mój post?


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

Chyba tak, bo skąd by się wzięło "" w cytacie? :) (jest to znacznik właśnie dla "przekreślenia")


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: jerek95 »

Dzięki za odpowiedzi!


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze:Chyba tak, bo skąd by się wzięło "" w cytacie? :) (jest to znacznik właśnie dla "przekreślenia")

A skąd się biorą w cytatach?


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

Bludgeon pisze:
abubu pisze:Chyba tak, bo skąd by się wzięło "" w cytacie? :) (jest to znacznik właśnie dla "przekreślenia")

A skąd się biorą w cytatach?

Biorą się z cytowanej treści ... jak klikniesz "cytuj" to pobiera treść danego wpisu z bazy danych i wstawia w pole tekstowe odpowiedzi. Jeżeli wykasujesz część treści z znacznikiem końcowym ("[/ s]") i klikniesz "wyślij" to w cytowanym fragmencie pojawi się tylko znacznik otwierający (tzn. "") a nie przekreślona treść (w przeciwieństwie do oryginalnej treści cytowanego wpisu). Silnik sam z siebie nie zamyka automatycznie wszystkich otwartych znaczników.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

Blu, specjalnie dla ciebie nagrałem krótki filmik :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Arthan »

abubu pisze:Blu, specjalnie dla ciebie nagrałem krótki filmik :)
nie nagrałbyś może filmika w którym pokazujesz jak tworzyć takie piękne szablony do kart? :) Myślę, że parę osób chętnie by taki obejrzało ;)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

arthan pisze:
abubu pisze:Blu, specjalnie dla ciebie nagrałem krótki filmik :)
nie nagrałbyś może filmika w którym pokazujesz jak tworzyć takie piękne szablony do kart? :) Myślę, że parę osób chętnie by taki obejrzało ;)
Tajemnica zawodowa :) ... ale w sumie to chyba gdzieś kiedyś nagrałem krótki filmik dla Nemo: "jak używać moich szablonów, aby używający nie zrzędził, że za bardzo skomplikowane" :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Visenna »

abubu pisze:
arthan pisze:
abubu pisze:Blu, specjalnie dla ciebie nagrałem krótki filmik :)
nie nagrałbyś może filmika w którym pokazujesz jak tworzyć takie piękne szablony do kart? :) Myślę, że parę osób chętnie by taki obejrzało ;)
Tajemnica zawodowa :) ... ale w sumie to chyba gdzieś kiedyś nagrałem krótki filmik dla Nemo: "jak używać moich szablonów, aby używający nie zrzędził, że za bardzo skomplikowane" :)
Skoro 'tajemnica zawodowa', to może się chociaż podzielisz wiedzą z przyszłą webmasterką? :lol:


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

Visenna pisze:Skoro 'tajemnica zawodowa', to może się chociaż podzielisz wiedzą z przyszłą webmasterką? :lol:
Tajemnic zawodowych nie zdradza się konkurencji na rynku pracy ;) A kończąc offtop to może kiedyś coś nagram


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: jerek95 »

Jeszcze jedna kwestia, tym razem odnośnie postaci zabójcy. Czy na planszy Gór mogę zasztyletować Orlego Króla czy też jego umiejętność nie działa na tym obszarze?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Mały Nemo »

Możesz.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Odyn »

To już przynajmniej 3 temat na forum, dotyczący tego samego (tj. zasad) ;x za chwilę będzie bajzel


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: Arthan »

Odyn pisze:To już przynajmniej 3 temat na forum, dotyczący tego samego (tj. zasad) ;x za chwilę będzie bajzel
Nie będzie, wszystkie tematy są w dziale "Kwestia Zasad (TMiM)" :) Zdaje się, że po to jest ten dział, by można było sobie dodać 50 tematów o zasadach? :P


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Kilka pytań odnośnie przygotowania do gry i rozgrywki

Post autor: abubu »

Jest to subforum "Talisman - Magia i Miecz (TMiM) / Kwestia Zasad (TMiM)" więc nie widzę problemu aby każdy kto ma jakieś pytania odnośnie zasad, zadawał je w odrębnym temacie. Tym bardziej, że użytkownik może użyć opcji "obserwowania tematu" tak aby otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś inny odpisze w tymże temacie. Autora tematu może przykładowo nie interesować inny wątek zasad.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ