INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Krzyś, mam kilka kart jako errat do obszarów Miasta, ale nie wiem czy jest sens Ci to pokazywać skoro nie masz nawet dodatku. Ale jak bardzo chcesz to mogę Ci wypisać co zmieniłem na którym obszarze.

Akademia - dodatkowa opcja że możesz wymienić trofea na punkt Siły/Mocy nawet jeśli masz za mało, ale różnicę musisz dopłacić w złocie.
Magiczny Sklep - żadnych zmian, ale są zmiany w niektórych kartach tego sklepu
Zbrojownia - żadnych zmian, ale są zmiany w niektórych kartach tego sklepu
Stajnia - dwa dodatkowe wierzchowce do kupienia, słoń za 6G i wilk jeździecki za 4G
Przystań - ma całkiem nowe działanie:
W swojej następnej turze, zamiast normalnego ruchu, możesz zapłacić 2 sztuki złota żeby przenieść się na dowolny z tych obszarów: Wioska, Zamek, Swampland (nie znam tłumaczenia, obszar w Lesie), Wodospad (obszar w Górach).
Mati98 pisze:Dlaczego na zdjęciu plansza Podziemi jest na miejscu planszy Lasu
Inaczej się nie dało ułożyć żeby wejść było wciąż przez Ruiny.
Mati98 pisze:i dlaczego jest trochę schowana pod planszę główną (1 ,,krąg") :?:
Testowaliśmy krótsze podziemia, bez żadnych innych zmian w nich.
Mati98 pisze:Jak działa tak umieszczona plansza Miasta?
Z miasta na planszy głównej trzeba było mieć 1 wolny punkt ruchu żeby wejść do dowolnego sklepu. Ruszając ze sklepu można było wyjść na planszę główną (rzucając za ruch normalnie) albo bez rzutu iść do innego sklepu.


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Szatar pisze:Wspominasz o oficjalnych zasadach, więc zapytam: kto gra według nich i tylko i wyłącznie według nich?
Ja :) Domowe zasady miały wielkie znaczenie w przypadku MiM (starsza wersja Talisman z lat 80tych), gdzie instrukcja główna + karty poszukiwaczy + karty przygód / itp. to był ser szwajcarski.
Dodatkowo teraz, przy tak bogatej kolekcji dostępnych oficjalnych dodatków, gra jest według mnie wystarczająco rozbudowana, a nowe mechaniki sukcesywnie wprowadzane.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
krzyss
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 29
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 13:24
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: krzyss »

Bludgeon pisze: Krzyś, mam kilka kart jako errat do obszarów Miasta, ale nie wiem czy jest sens Ci to pokazywać skoro nie masz nawet dodatku. Ale jak bardzo chcesz to mogę Ci wypisać co zmieniłem na którym obszarze.

Akademia - dodatkowa opcja że możesz wymienić trofea na punkt Siły/Mocy nawet jeśli masz za mało, ale różnicę musisz dopłacić w złocie.
Magiczny Sklep - żadnych zmian, ale są zmiany w niektórych kartach tego sklepu
Zbrojownia - żadnych zmian, ale są zmiany w niektórych kartach tego sklepu
Stajnia - dwa dodatkowe wierzchowce do kupienia, słoń za 6G i wilk jeździecki za 4G
Przystań - ma całkiem nowe działanie:
W swojej następnej turze, zamiast normalnego ruchu, możesz zapłacić 2 sztuki złota żeby przenieść się na dowolny z tych obszarów: Wioska, Zamek, Swampland (nie znam tłumaczenia, obszar w Lesie), Wodospad (obszar w Górach).
Jak możesz to pokaż.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »



What a view.
krzyss
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 29
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 13:24
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: krzyss »

Dzięki.


Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Odpowiedź

Post autor: Szatar »

Zauważyłem, że temat założony przeze mnie się rozkręcił na dobre :) bardzo mnie to cieszy, nie spodziewałem się, że znajdę tylu fanów tej gry, ale jestem miło zaskoczony. Kolejne pytania na pewno się pojawią. Nadal czekam na link odnośnie dokupienia pojedynczych kart oraz czekam na odpowiedź na pytanie związane z Kartami Alternatywnych Zakończeń, których nie ma w żadnym oficjalnym dodatku. Interesują mnie takie karty, ponieważ chciałbym na końcu walczyć z wrogiem mającym 30 Siły lub Mocy by nie było za łatwo, a gra była dłuższa :) Proszę o pomoc! Gdzie jak nie tu można znaleźć kogoś kto wie coś więcej?

Który Poszukiwacz może zabrać dowolny Przedmiot innego Poszukiwacza, którego spotkamy, a następnie zamienić go na dowolny Przedmiot, który posiadamy? Przeciwnik nie może w żaden sposób zablokować tej wymiany.

Czy grając Czarownicą mogę spotkanemu Poszukiwaczowi zabrać dowolnego Przyjaciela? Jeśli tak (a tak mi się wydaje) to czy można zabrać Najemnika w sytuacji kiedy nie posiadamy ani jednej sztuki złota? A przecież trzeba Mu zapłacić by został naszym Przyjacielem... Zatem czy można np. go zabrać, a dopiero potem zapłacić czy nie można i tyle (jak nie mam złota)?


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
krzyss
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 29
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 13:24
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: krzyss »

Na tej stronie znajdziesz co nieco co może Cię zainteresować Magia i Miecz
Który Poszukiwacz może zabrać dowolny Przedmiot innego Poszukiwacza, którego spotkamy, a następnie zamienić go na dowolny Przedmiot, który posiadamy? Przeciwnik nie może w żaden sposób zablokować tej wymiany.
O ile się nie mylę to jest taka karta/przedmiot którą się przekazuje drugiemu graczowi a w zamian się bierze od niego dowolny przedmiot.


Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Ponowione zapytanie

Post autor: Szatar »

Witam wszystkich! Cieszę się, że forum zostało naprawione! Ponawiam swoje zapytanie odnośnie kilku kwestii, o które zapytałem wcześniej! :)


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

na karcie najemnika jest napisane że żeby go zabrać trzeba mu zapłacić 1 złoto. Nie jest napisane że dotyczy to tylko podnoszenia go z planszy.


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Szatar pisze:Nadal czekam na link odnośnie dokupienia pojedynczych kart
Odpowiedź już była udzielona ->
krzyss pisze:Podczas jednej rozgrywki uszkodzeniu uległa jedna karta z Podziemi - po prostu zgięta na pół. Chyba ktoś przesadził z %.
Napisałem maila do Galakty, opisałem sytuacje bez żadnych ściem. Galakta zupełnie za darmo wysłała mi uszkodzoną kartę bo akurat taką mieli.
Nie istnieje żaden sklep/czy link, za pomocą którego w prosty sposób uzupełnisz braki. Jak napisał krzyss, należy się zwrócić z zapytaniem bezpośrednio do wydawcy.
Szatar pisze:Który Poszukiwacz może zabrać dowolny Przedmiot innego Poszukiwacza, którego spotkamy, a następnie zamienić go na dowolny Przedmiot, który posiadamy? Przeciwnik nie może w żaden sposób zablokować tej wymiany.
Odpowiedzią jest "Kupiec", na zasadzie "przymusowej" wymiany (za złoto lub inny przedmiot). Oczywiście istnieją inne przedmioty, które pozwalają uchronić się przed takim zagarnięciem (np. Ukryta kieszeń)
Szatar pisze:Czy grając Czarownicą mogę spotkanemu Poszukiwaczowi zabrać dowolnego Przyjaciela? Jeśli tak (a tak mi się wydaje) to czy można zabrać Najemnika w sytuacji kiedy nie posiadamy ani jednej sztuki złota? A przecież trzeba Mu zapłacić by został naszym Przyjacielem... Zatem czy można np. go zabrać, a dopiero potem zapłacić czy nie można i tyle (jak nie mam złota)?
Aby Najemnik stał się Twoim Przyjacielem, należy mu zapłacić. Nie ważne w jaki sposób pozyskujesz Najemnika.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Szatar »

Witam Panowie! Dawno się nie udzielałem, ale dzisiaj postanowiłem wstawić nowy post z kilkoma pytaniami, które pojawiły się niedawno podczas kolejnej rozgrywki (to chyba nigdy się nie skończy). Ponadto wkrótce wstawię zdjęcia z efektów mojej pracy odnośnie podajnika do kart, o którym pisałem wcześniej.

1. Mam pytanie odnośnie jednej z kart miejsc: Runiczne Wrota. Jeśli np. wylosuję tę kartę to po położeniu jej na obszarze gdzie mogę w kolejnej turze się przenieść jeśli np. jestem na jednym z obszarów Gór? (Napisane jest, że można się przenieść na inny obszar Runów. Zatem co jeśli na planszy nie ma żadnej innej karty Runicznych Wrót?).

2. Czy z niektórych drobiazgów można korzystać dożywotnio? Mam na myśli np. takie drobiazgi, które dodają bonus do siły lub ataku podczas walki. Czy np. po jednym użyciu taki drobiazg trzeba odrzucić na stos?

3. Jeśli na początku rozgrywki gracz wybiera, że Jego Poszukiwacz jest po ciemnej stronie Losu to czy może tę decyzję zmienić podczas rozgrywki? Jeśli tak to w jakim konkretnie momencie?

4. Czy po dotarciu do obszaru Przeznaczenia należy najpierw przeczytać efekt ze swojej karty Ścieżki, następnie wylosować jedną kartę Przeznaczenia i tyle? Walka z bossem odbywa się tylko w sytuacji kiedy jest tak napisane na danej Karcie Ścieżki?

5. Jeśli na karcie Przeznaczenia napisane jest, że można zwiększyć swoją maksymalną ilość siły i mocy to znaczy, że grając Krasnoludem (mającym siły i mocy 3), zwiększa się jego podstawowa wartość siły i mocy o 1, czyli ma po 4? Jeśli tak to jak to oznaczyć w grze?

Mam jeszcze kilka pytań innej natury.

6. Gdzie i za ile można pomalować figurki? Czy ktoś może polecić jakieś miejsce sprawdzone w Warszawie lub na Mazowszu?

7. Gdzie można kupić Karty Alternatywnych Zakończeń czy Poszukiwaczy, których nie ma w żadnym dodatku? Chodzi mi o karty zrobione przez fanów.

Proszę o odpowiedzi :>
Pozdrawiam!


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: stave »

Jak chcesz podaj ile masz figsow do malowania to zapytam znajomej ze studia moze taniej cie policzy. A i na jaki poziom byś chcial? Faktem ze jestem z lodzi ale to raczej nie problem z przesylka


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Bludgeon »

1. Zatem co jeśli na planszy nie ma żadnej innej karty Runicznych Wrót?
Wtedy nadal możesz się przenieść na dowolne Runy.

2. Czy z niektórych drobiazgów można korzystać dożywotnio? Mam na myśli np. takie drobiazgi, które dodają bonus do siły lub ataku podczas walki.
Tak.

3. Jeśli na początku rozgrywki gracz wybiera, że Jego Poszukiwacz jest po ciemnej stronie Losu to czy może tę decyzję zmienić podczas rozgrywki? Jeśli tak to w jakim konkretnie momencie?
Gracz na początku rozgrywki nie wybiera że jest po ciemnej/jasnej stronie Losu tylko wybiera jaki ma Los. Tak samo wybiera podczas gry Los gdy go zdobywa. To jakie proporcje wybrał określa jego przynależność w danym momencie.

4. Czy po dotarciu do obszaru Przeznaczenia należy najpierw przeczytać efekt ze swojej karty Ścieżki, następnie wylosować jedną kartę Przeznaczenia i tyle? Walka z bossem odbywa się tylko w sytuacji kiedy jest tak napisane na danej Karcie Ścieżki?
Nie losujesz karty Przeznaczenia jeśli Twoja ścieżka nie mówi że masz to zrobić (chyba... nie chce mi się zaglądać do instrukcji). Poza tym wszystko się zgadza.

5. Jeśli na karcie Przeznaczenia napisane jest, że można zwiększyć swoją maksymalną ilość siły i mocy to znaczy, że grając Krasnoludem (mającym siły i mocy 3), zwiększa się jego podstawowa wartość siły i mocy o 1, czyli ma po 4? Jeśli tak to jak to oznaczyć w grze?
A jak oznaczasz że miecz daje Ci +1 do siły w walce?

7. Gdzie można kupić Karty Alternatywnych Zakończeń czy Poszukiwaczy, których nie ma w żadnym dodatku? Chodzi mi o karty zrobione przez fanów.
Pytaj tych fanów.


What a view.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Szatar »

Odpowiedź na wiadomość stave:
Nie mam żadnych farb czy pędzelków. Nie wiem zupełnie nic o malowaniu figurek, ale widziałem tego efekty. Chciałbym dowiedzieć się ile kosztowałoby mnie pomalowanie wszystkich, które posiadam (podstawa, Góry, Las, Pani Jeziora, Żniwiarz, Królowa Lodu) i czy ten lakier jest wytrzymały, że tak się wyrażę? Byłoby świetnie jakbyś podesłał mi jakiś link z przykładowymi pomalowanymi figurkami Twojej przyjaciółki, żebym mógł zobaczyć jak to wygląda.

Odpowiedź na wiadomość Bludgeon:
1. Piszesz o dowolnych Runach, więc ja pytam jakie obszary konkretnie masz na myśli?
2. Tu już rozumiem.
3. Tutaj źle pierwotnie zinterpretowałem to co odczytałem w instrukcji, więc dziękuję za wyjaśnienie. Jak dany Poszukiwacz ma tyle samo Losów Jasnych i Ciemnych to znaczy, że jaki efekt odczytuje z Karty Przeznaczenia i z innych Kart Lasu czy Ścieżki?
4. Ok, rozumiem.
5. Jak oznaczam? Karta miecza leży w ekwipunku przy karcie mojego Poszukiwacza. W momencie walki biorę ją pod uwagę w trakcie liczenia liczby swojej siły. Zatem według Ciebie mam Kartę Przeznaczenia traktować jak Przedmiot i cały czas na niego spoglądać jeśli dojdzie do walki?
7. No właśnie nikogo nie znam, jednak w którejś z odpowiedzi pod niniejszym tematem ktoś napisał o fanach. Gdzie mogę znaleźć osoby będące nimi? Gdzie jak nie tutaj?:>


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: abubu »

ad7. Alternatywne Zakończenia blazius'a są do pobrania w jego temacie. Inne możesz zapewne znaleźć na stronie magiaimiecz.eu. Twórczość autorska jest dostępna za darmo (chyba, że jest zaznaczone to inaczej). Koszt to zazwyczaj sam wydruk, o który możesz zapytać Valdi'ego w tym temacie. Tak więc, Zakończenia i Poszukiwaczy możesz sobie "skompletować" buszując po forum a później zlecić druk gdzie tylko sobie zamarzysz (ale lepiej u sprawdzonych osób).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Szatar »

Dziękuję za odpowiedź na te pytanie. Zapoznałem się z tematami, które udostępniłeś i napisałem wiadomości do osób, które je założyły. Na razie mogę tyle zrobić. Chciałbym najchętniej karty kupić już gotowe od kogoś kto się tym już zajmował i posiada podobny papier do kart z oryginału.
Czekam na kolejne wpisy i odpowiedzi na moje pytania. Jeśli znajdziecie czas to kolejne wpisy mile widziane :)
Pozdrawiam!


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: abubu »

ad1. Obszary Runów znajdują się między innymi na planszy głównej (kraina środkowa). Dodatkowo, pamiętaj iż teleportacja jest dobrowolna jako "ruch" w następnej turze, więc możesz równie dobrze nie skorzystać z opcji przeniesienia się.
ad7. Autorzy sami z siebie nie zajmują się drukowaniem na zamówienie. Na forum to najprędzej Valdi (szczegóły drukowania podał w odpowiednim temacie).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Miszon »

Szatar pisze:Chciałbym najchętniej karty kupić już gotowe od kogoś kto się tym już zajmował i posiada podobny papier do kart z oryginału.
Najlepiej napisać w temacie Wydruk na życzenie, albo bezpośrednio do Valdiego na PW lub maila.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: stave »

Oka szatar jutro dam ci znaka. Podaj mi proszę ile tam jest razem figsow bo mam sklerozę.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Szatar »

Dziękuję za odpowiedzi!
Razem mam 32 sztuki. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie malowania figurek. Czy Wy pomalowaliście? Warto czy nie? Farba nie schodzi z figurek? Nie trzeba po jakimś czasie malować po raz drugi?


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: abubu »

Polecam temat Malowanie Figurek
Swoje figurki sam pomalowałem i jestem z tego faktu zadowolony (w temacie zdjęć moich figurek nie zobaczysz, ponieważ genialny imageshack zmienił warunki użytkowania => może kiedyś je podmienię).
Farba nie schodzi, ponieważ zabezpieczyłem ją lakierem pół-mat w sprayu.
Ostatnio zmieniony czwartek 28 kwie 2016, 10:24 przez abubu, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Szatar »

Dziękuję za link! Nie musisz korzystać z imageshack by wstawić zdjęcia. Polecam stronę: https://zapodaj.net/
Tak fajnie to opisałeś, że bardzo chciałbym zobaczyć efekty na zdjęciach :)


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: abubu »

Wiem, że nie muszę, ale to było jaaaaaakiś czas temu i nie bardzo mi się chciało wysyłać wszystko od początku. Poza tym, skąd mogę mieć pewność, że "zapodaj.net" za miesiąc/rok/dwa nie zmieni polityki i nie zmieni kont na płatne (itp).
Jak co to możliwe, że zrobię nowe zdjęcia wszystkim figurkom i wtedy zapodam je na FTP (i oczywiście na forum).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: INNE (pytania, spostrzeżenia, itd.)

Post autor: Szatar »

W porządku. Jeśli się na to zdecydujesz to na pewno pomożesz w podjęciu decyzji o malowaniu figurek wielu osobom :) ja wkrótce wstawię zdjęcia swojego podajnika do kart, który wykonałem samodzielnie. Jest wysoki, dobrze wygląda, a do tego jest wykonany z wytrzymałego tworzywa.


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
ODPOWIEDZ