Smoki

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gift200 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 17:53
Lokalizacja: Zambrów
Płeć:
Wiek: 37

Smoki

Post autor: gift200 »

Witam mam problem mianowicie czy jak jestem na koronie wladzy i biję sie z królem smoków to korzystam z łusek które dodają mi siłe i czy korzystam tylko z łusek danego krola czy ze wszystkich ?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Po pierwsze smocze łuski nie dodają siły tylko dodają punkty do skuteczności ataku. Różnica o tyle, że działają również w trakcie walki psychicznej (na moc) z kolei nie mają wpływu przy np. otwieraniu Tajemnych Wrót.

Po drugie tak, możesz a nawet powinieneś uwzględnić wszystkie łuski odpowiadające danemu Królowi Smoków. Nie wiem skąd pomysł o wykorzystaniu wszystkich posiadanych łusek, taka sytuacja w ogóle nie ma miejsca, nigdy.


Awatar użytkownika
gift200 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 17:53
Lokalizacja: Zambrów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: gift200 »

Czyli jak mam 5 siły i 20 łusek np zielonych i bije sie ze smokiem sila 7 to jest tak :

ja 5+20 + kosc ?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Tak przy czym łuski działają tylko odpowiadającym wrogom, znaczy się ten smok siła 7 musi być z zielonej tali żeby móc doliczyć bonus za zielone łuski.

Dodam jeszcze jako, że ciągłe losowanie żetonów przy dłuższej partii może być meczące i strasznie zaśmiecić planszę ja osobiście gram tak, że wszystkie żetony które się odrzuca, ja w ogóle usuwam je z rozgrywki. Znaczy to, że w pewnym momencie żetony się po prostu kończą i nie są już w ogóle losowane. Jako, że 2/3 smoczych łusek które trafia na karty władców smoków zostaje odrzucona możesz się łatwo domyśleć, że raptem 1/3 łusek trafia na planszę co w praktyce oznacza maksymalnie 13 łusek danego koloru.


Awatar użytkownika
gift200 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 17:53
Lokalizacja: Zambrów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: gift200 »

Wielkie Dzięki za Pomoc


ODPOWIEDZ