Liczenie Skuteczności Ataku

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Karfhud [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 18 lut 2012, 11:44
Lokalizacja: Siedlce
Płeć:

Liczenie Skuteczności Ataku

Post autor: Karfhud »

Dzisiaj zakupiłem grę Magia i Miecz: Talisman i mam pewien problem czytając instrukcje. Mianowicie liczenie skuteczności ataku w walce (nieważne czy siły czy mocy).

Kod: Zaznacz cały

8. Żetony Życia, Losu i sztuki złota należy umieścić na odpowiednich miejscach obok karty Poszukiwacza...

Kod: Zaznacz cały

...Całkowita Siła Poszukiwacza to suma jego początkowej wartości Siły (liczba wydrukowana na karcie Poszukiwacza), posiadanych żetonów Siłyi premii zapewnianych przez Przyjaciół, Przedmioty i Magiczne Przedmioty, które mogą zostać w danej sytuacji wykorzystane. (...) Siła Poszukiwacza nigdy nie może spaść poniżej jego początkowej wartości Siły (tj. liczby wydrukowanej na karcie Poszukiwacza).

Kod: Zaznacz cały

...Siła Poszukiwacza nigdy nie może spaść poniżej jego początkowej wartości Siły (tj. liczby wydrukowanej na karcie Poszukiwacza).
Przykład:
Postać ma podstawowej siły 3. Zaczynając grę dostaje 3 żetony siły. Czyli w w walce posiada jej 6 ?
Wydawało mi się, że żetony mają przedstawiać aktualny stan siły/mocy, ale podane przykłady w instrukcji, pokazują co innego.

Obrazek

W przykładzie pokazana są dziwne rzeczy.
Cios Psoniczny dodaje tylko bazową wartość mocy?
Dodaje się podstawę i żetony jako całość skuteczności ataku, więc na początku nie ma się żadnego ?
Moc nie może spaść poniżej podstawowej wartości, an przykładzie postać ma 2 żetony.
Postać na początku nie dostaje żetonów siły/mocy, reprezentują one tylko bonus do statystyk ?

Moje główne pytanie brzmi, jak się liczy skuteczność ataku ? Oraz czy na początku gry dostajemy żetony statystyk?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Na początku nie dostajesz żetonów, bo masz to zaznaczone na karcie, tj. początkowej wartości siły/mocy nie zaznaczasz żetonami. Żetony symbolizują to, co zdobędziesz później, w trakcie gry (ale oczywiście nie jakieś tymczasowe efekty lub bonusy z przedmiotów/przyjaciół).

Tak, Cios Psioniczny dodaje tylko początkową wartość mocy (tą na karcie poszukiwacza), co bodajże nie zostało zaznaczone w pierwszej serii, ale w dodrukach już owszem.

Skuteczność ataku liczysz tak:
siła (lub moc) na karcie + żetony siły (lub mocy) + bonusy z przyjaciół i przedmiotów, których możesz w danej sytuacji użyć (pamiętaj, że mozna używać tylko 1 broni naraz, chyba, że grasz Wojownikiem)
czyli dokładnie tak, jak napisali w instrukcji. Pewnie Twoje wątpliwości wynikły z tego, że nie wiedziałeś o tym, co pogrubiłem na początku mojej wypowiedzi, a teraz powinno już być ok ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Karfhud [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 18 lut 2012, 11:44
Lokalizacja: Siedlce
Płeć:

Post autor: Karfhud »

Moje wątpliwości były uwarunkowane tym, że raz miałem okazję grać ze znajomymi i jak teraz widzę, mieli oni swoje zasady :)

Dzięki za promyk słońca na moje rozterki


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Karfhud pisze: Magia i Miecz: Talisman
BTW, ta gra nazywa się: Talisman: Magia i Miecz, a nie odwrotnie. Ma to spore znaczenie jeżeli chodzi o poprzednie edycje tejże gry - ktoś może udzielić Ci błędnej odpowiedzi, opierając ją na starej edycji tej gry, a nie na nowej ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nemomon, przecież po zamieszczonym obrazku widać dokładnie o którą edycję chodzi ;)
Karfhud, Twoi znajomi mogli być przyzwyczajeni do zasad ze starej edycji, gdzie nawet wartość początkową wg instrukcji oznaczało się żetonami.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:Nemomon, przecież po zamieszczonym obrazku widać dokładnie o którą edycję chodzi ;)
A co jak następnym razem nie zapoda obrazka? ;)

Zresztą jak widzisz, napisał to w złym dziale i musiałem przenosić do dobrego, bo się sugerował, że nazwą jest "Magia i Miecz", a nie "Talisman".


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A tego już nie widziałem ;) No to albo się nauczy, albo za każdym razem będzie dawał obrazki :mrgreen:


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ