Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Wódz Ogrów »

Miło było poczytać taki zbiór wyjaśnień zasad po dłuższej przerwie, akurat trafiło sie parę, co do których miałem wątpliwości, ot chociażby dyskusja o Minotaurze :) W końcu niedługo trzeba będzie zamówić te Smoki (oprócz nich zostały mi już tylko do kupienia Góry i Las).

Kataklizm też dostałem pod choinkę i podczas gry strasznie mnie denerwowało, że nie można się wyleczyć. A mieszkańca leczącego można nie wylosować przez całą grę, jest ich tylko trzech :/ Tak więc zawsze na obszarze miasta kładę Wybitnego Uzdrowiciela i problem z głowy. Za duże ułatwienie? Może, ale brak możliwości leczenia przez całą grę to z kolei za duże utrudnienie, zwłaszcza dla niektórych Poszukiwaczy (Troll ma to gdzieś). Już nie mówię o tym, że ostatnio gram praktycznie tylko z dziećmi ;)

Przy okazji wyszła też jedna z nielubianych przeze mnie w Talizmanie cech - niejasność opisów - wszyscy Poszukiwacze, niewszyscy Źli Poszukiwacze, pół każdego Poszukiwacza, każdy w danej krainie itp itd. Niestety to nie Magic the Gathering, a bardzo przydałyby się w Talizmanie słowa-klucze nie pozostawiające wątpliwości co do interpretacji. Cóż, niestety jest jak jest i musimy sobie jakoś z tym radzić, choć nie raz powodowało to kłótnie, zwłaszcza jak grałem z gościem "yyyyy na kompie tak nie było" Ech.

Tak czy inaczej im dłużej czytam to forum, tym mniej mam wątpliwości, ale chciałem zapytać jeszcze o jedno, mianowicie:
Bludgeon pisze:W instrukcji miasta jest wyraźnie napisane że karty z talii sklepów (ekwipunek, potiony, zbrojownia, listy gończe, chowańce, stajnie, emporium) wracają na spód swojej talii.
Te talie nie mają stosów kart odrzuconych.
Czyli rozumiem, nawet po użyciu zaklęcia *Strzaskanie - wybierz jeden z przedmiotów należących do Poszukiwacza, a następnie odłóż go na stos kart odrzuconych* przedmiot nie idzie na stos odrzuconych tylko wraca do odpowiedniej talii sklepu?


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Wódz Ogrów pisze: sobota 17 mar 2018, 14:11 Czyli rozumiem, nawet po użyciu zaklęcia *Strzaskanie - wybierz jeden z przedmiotów należących do Poszukiwacza, a następnie odłóż go na stos kart odrzuconych* przedmiot nie idzie na stos odrzuconych tylko wraca do odpowiedniej talii sklepu?
Nie jestem na 100% pewien ale tak mi się wydaje.

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
Wódz Ogrów pisze: sobota 17 mar 2018, 14:11
Kataklizm też dostałem pod choinkę i podczas gry strasznie mnie denerwowało, że nie można się wyleczyć. A mieszkańca leczącego można nie wylosować przez całą grę, jest ich tylko trzech :/
No, to jest słabe. Spokojnie możesz wywalić 1/3 mieszkańców, głównie tych co każą rzucać kostką. Możesz też rozwiązać problem zasadą domową która mówi że na początku gry, po tym jak gracze wybiorą swoje postacie, każdy wybiera 1 mieszkańca z talii i umieszcza go na planszy.


What a view.
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Wódz Ogrów »

Bludgeon pisze:Spokojnie możesz wywalić 1/3 mieszkańców, głównie tych co każą rzucać kostką. Możesz też rozwiązać problem zasadą domową która mówi że na początku gry, po tym jak gracze wybiorą swoje postacie, każdy wybiera 1 mieszkańca z talii i umieszcza go na planszy.
Proste i praktyczne, dzięki! Teraz tylko tak będę grał. Bo z jednej strony ta Kataklizmowa losowość jest fajna, każda rozgrywka wygląda inaczej, a z drugiej potrafi zmienić grę w koszmar. Nie zapomnę jak kiedyś inkwizytor zabił dziewczynę kolegi, tak po prostu, bo była Zła i zabrał jej pozostałe 2 punkty życia. A szukała mieszkańca żeby się wyleczyć ;) Zastanawiam się też nad wywaleniem paru kart Zadań Czarownika typu odwiedź taką a taką postać. Czasami nie da się ich wykonać bez odpowiedniego mieszkańca w odpowiednim miejscu


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Budowniczy Mostów »

Wilczy Las powoduje, że wybrany Poszukiwacz, znajdujący się na dowolnym obszarze, musi rzucić kością i porównać wynik z Listą Wilkołaka. Wybrany został Szpieg, który w krainie Wewnętrznej wyrzucił 6, zyskując opcję teleportacji w obrębie tejże krainy „(to może być twój następny ruch)”. I w następnym ruchu teleportował się na KW.
Ciekawostka? A może błąd gracza?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Budowniczy Mostów pisze: niedziela 18 mar 2018, 18:39 Wilczy Las powoduje, że wybrany Poszukiwacz, znajdujący się na dowolnym obszarze, musi rzucić kością i porównać wynik z Listą Wilkołaka. Wybrany został Szpieg, który w krainie Wewnętrznej wyrzucił 6, zyskując opcję teleportacji w obrębie tejże krainy „(to może być twój następny ruch)”. I w następnym ruchu teleportował się na KW.
Ciekawostka? A może błąd gracza?
Żebym dobrze zrozumiał, likantrop wylosował Wilczy Las i przeniósł Wilkokłaka do Wewnętrznej Krainy do Szpiega. ten wyrzucił "6" i się teleportował na KW.

Według zasad Wilkokłak nie może przekroczyć Tajemnych Wrót, a więc jak już się znajdzie w Krainie Wewnętrznej, to jej nigdy nie opuści. To trochę przeoczenie ze strony zasad gry (powinno być, iż Wilkokłak nie może wejść do Krainy Wewnętrznej - niby to jest nawet napisane, ale odnosi się jedynie do sytuacji teleportacji wilka ze Skarbca, a nie ogólnie). Moim zdaniem gracze powinni zaufać duchowi tej instrukcji, a nie literze, i nigdy nie przenosić Wilka do Wewnętrznej, bez względu na to, co to przesunięcie powoduje.

Aczkolwiek trzymając się litery instrukcji, to jest to prawidłowe zagranie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Budowniczy Mostów »

Czyli ciekawostka.
Little Nemo pisze: niedziela 18 mar 2018, 19:36 Moim zdaniem gracze powinni zaufać duchowi tej instrukcji, a nie literze, i nigdy nie przenosić Wilka do Wewnętrznej, bez względu na to, co to przesunięcie powoduje.
Amen.


MarcinM79
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 20 sty 2018, 15:55
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: MarcinM79 »

Witam. Dwa pytania, proszę o wyjaśnienie:
1. Po kilkunastu rozegranych partiach, pierwszy raz dostąpiłem "szczęścia" bycia Ropuchą. Kolejny ruch i wylosowana karta Przygody - PRZEDMIOT - Dwa Mieszki Złota. Będąc Ropuchą mogę zabrać wylosowane mieszki? (w instrukcji bycia Ropuchą jest o Sile, Mocy, Trofeach, Zaklęciach ale ani słowa o złocie) Jeżeli TAK, to czy po "powrocie" Poszukiwacza muszę je oddać (jak w przypadku Siły lub Mocy)? jeżeli NIE mogę ich zabrać, to czy karta Przygody - dwa mieszki złota - zostaje na obszarze czy wędruje na stos kart odrzuconych.
2. MAGICZNY PRZEDMIOT - ŻARŁOCZNY ARTEFAKT "Pod koniec swojej tury musisz odrzucić wszystkie karty Przygód, które znajdują się na twoim obszarze". Co dzieje się z kartą po wykonaniu zadania? Wędruje na stos Kart odrzuconych?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Gamma »

1. Możesz zabrać złoto i jak się odmienisz z powrotem w normalną postać to je odrzucasz. Albo od razu odrzucasz jak chcesz.
2. Nie do końca rozumiem. O jakie zadanie chodzi?
Ostatnio zmieniony piątek 30 mar 2018, 07:24 przez Gamma, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Budowniczy Mostów »

2. Artefakt zabierasz ze sobą (jako Przedmiot), resztę kart na obszarze odrzucasz. Za każdym razem, gdy badasz obszar.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Gamma »

Możesz też nie podnosić w ogóle tego przedmiotu.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Ropucha nie może posiadać złota, więc wszelkie mieszki złota zostawia na obszarze. Kwestia dyskusyjna, czy jako kartę czy jako żetony. Instrukcja tego nie precyzuje, bo i same karty mieszków złota mają unikalną mechanikę, która nawet w instrukcji nie została wyjaśniona (co w przypadku tej karty oznacza "natychmiast"), aczkolwiek ja bym się skłaniał ku opcji, iż jako kartę, gdyż ropucha nie może posiadać złota, a więc nie może karty zamienić na złoto.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Gamma »

Gdzie to jest Nemo napisane, że żaba nie może posiadać złota? Myślałem, że złoto jest traktowane jak przedmioty.

Dodano po 11 minutach 27 sekundach:
Przy okazji takie pytanie mi przychodzi do głowy. Czasem trzeba przejrzeć talię przygód i wybrać wszystkie przedmioty. Czy mieszków złota, które są podpisane jako przedmiot - też to dotyczy?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Gamma pisze: piątek 30 mar 2018, 08:27 Gdzie to jest Nemo napisane, że żaba nie może posiadać złota? Myślałem, że złoto jest traktowane jak przedmioty.
Właśnie przeczytałem angielską kartę ropuchy i instrukcję.
- na karcie jest napisane że podczas przemiany gracz traci wszystkie przedmioty, przyjaciół i złoto.
- ani na karcie ani w instrukcji NIE jest napisane że gracz jak już jest ropuchą nie może podnosić ani mieć przedmiotów, przyjaciół, ani złota. Co więcej, jest napisane że ropucha rozpatruje napotkane karty w normalny sposób (czyli w domyśle może zabierać karty z nr spotkania 5).
- FAQ nic nie dodaje w tej materii.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Gamma pisze: piątek 30 mar 2018, 08:27 Przy okazji takie pytanie mi przychodzi do głowy. Czasem trzeba przejrzeć talię przygód i wybrać wszystkie przedmioty. Czy mieszków złota, które są podpisane jako przedmiot - też to dotyczy?
Sam sobie odpowiedziałeś ;)


What a view.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Gamma »

Dzięki Blu. Wszystko co napisałeś zgadza się z tym jak gram. Nie rozumiem więc posta Nemo, że ropucha nie może posiadać złota.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

A gdzie macie na karcie informację (pole), że Ropucha może posiadać jakikolwiek Przedmiot? Nie może posiadać, ponieważ nie ma nawet takiego pola. Identyczna kwestia jak w przypadku Przyjaciół.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 781
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: ModulO »

Odyn pisze: piątek 30 mar 2018, 14:50 A gdzie macie na karcie informację (pole), że Ropucha może posiadać jakikolwiek Przedmiot? Nie może posiadać, ponieważ nie ma nawet takiego pola. Identyczna kwestia jak w przypadku Przyjaciół.
Dokładnie tak. Gram tak samo jak Odyn, Ropucha nie może mieć Przedmiotów, Przyjaciół i Złota, nawet jeśli je dociągnie bedąc już Ropuchą.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Będąc Ropuchą oczywiście bierzesz kartę Przedmiotu/Złoto do ręki, ale nie możesz tego zatrzymać. Nie ma pola na karcie, gdzie można byłoby to zachować. Także rozpatrywanie karty wygląda tak, że zamieniasz mieszki na Złoto i upuszczasz to na obszar, który aktualnie badasz.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Odyn pisze: piątek 30 mar 2018, 14:50 A gdzie macie na karcie informację (pole), że Ropucha może posiadać jakikolwiek Przedmiot? Nie może posiadać, ponieważ nie ma nawet takiego pola. Identyczna kwestia jak w przypadku Przyjaciół.
Nie wiem o jakie pola chodzi ale ropucha jest nadal poszukiwaczem, a poszukiwacz może posiadać przedmioty. Stąd.
Chodzi o te napisy na karcie postaci na dole? Skoro to jest dla Ciebie wyznacznik to rozumiem że w twoich grach gracze nie mogą mieć Zaklęć? W końcu nie ma takiego pola.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
ModulO pisze: piątek 30 mar 2018, 15:01 Dokładnie tak. Gram tak samo jak Odyn, Ropucha nie może mieć Przedmiotów, Przyjaciół i Złota, nawet jeśli je dociągnie bedąc już Ropuchą.
Ja też tak gram. Nie mówię o tym jak gram tylko o tym co instrukcja pisze.


What a view.
Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 781
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: ModulO »

Bludgeon pisze: piątek 30 mar 2018, 16:58
Odyn pisze: piątek 30 mar 2018, 14:50 A gdzie macie na karcie informację (pole), że Ropucha może posiadać jakikolwiek Przedmiot? Nie może posiadać, ponieważ nie ma nawet takiego pola. Identyczna kwestia jak w przypadku Przyjaciół.
Nie wiem o jakie pola chodzi ale ropucha jest nadal poszukiwaczem, a poszukiwacz może posiadać przedmioty. Stąd.
Chodzi o te napisy na karcie postaci na dole? Skoro to jest dla Ciebie wyznacznik to rozumiem że w twoich grach gracze nie mogą mieć Zaklęć? W końcu nie ma takiego pola.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
ModulO pisze: piątek 30 mar 2018, 15:01 Dokładnie tak. Gram tak samo jak Odyn, Ropucha nie może mieć Przedmiotów, Przyjaciół i Złota, nawet jeśli je dociągnie bedąc już Ropuchą.
Ja też tak gram. Nie mówię o tym jak gram tylko o tym co instrukcja pisze.
W instruckji nie ma na ten temat szczegółów, ale można się domyślić z kart Poszukiwaczy, jak Odyn już wspomniał. Ropucha nie ma Przyjaciół ani Przedmiotów na karcie.
BTW Ja gram zgodnie z instrukcją.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

ModulO pisze: piątek 30 mar 2018, 17:27 BTW Ja gram zgodnie z instrukcją.
Zgodnie z tym pożarem wysypiska? Zrób sobie przysługę i graj tak jak Ci serce podpowiada :D


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Odyn »

Zaklęcia wynikają z instrukcji i zależną są od liczby punktów Mocy. Ropucha to Poszukiwacz, ale okrojony. Dla mnie wyznacznikiem jest instrukcja i karta. Jasno wynika, że nie może posiadać Przedmiotów, Złota, Przyjaciół, zatrzymuje Los, Życie, Zaklęcia i stożki Siły/Mocy sprzed przemiany (z tymże z dwóch ostatnich nie może korzystać w trakcie przemiany w ropuchę). Skoro nie może posiadać tzn. że nie może ich również zdobywać (wyjątkiem są punkty Siły/Mocy, ale to tylko na czas przemiany). Blu, c'mon, grasz w to dłużej niż ja. Gdyby ropucha mogła posiadać, wydzieliliby te pola na jej karcie jak w przypadku zwykłych Poszukiwaczy.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Nie chcę się wdawać w tę waszą pyskówkę, więc napiszę krótko. Skoro na karcie Poszukiwacza Ropuchy nie ma zaznaczonego obszaru na Przedmioty, Przyjaciół i złoto, a jedynie są obszary cech, to oznacza że Ropucha tychże rzeczy posiadać nie może. I kropka. To że w instrukcji tego nie ma wcale mnie nie dziwi, wszak nie od dziś wiadomo, iż instrukcja do Talismana jest gówniana i wielu rzeczy w niej brakuje. Wiele razy to powtarzałem i zrobię to jeszcze raz - polecam nie sugerować się samą instrukcją, gdyż ta nawet ułamka możliwych sytuacji w Talismanie nie wyjaśnia. Ona tylko mniej lub bardziej mówi jak należy grać. Tylko tyle. Reszty trzeba domyśleć się lub wydedukować samemu. Na przykład tego, iż skoro na karcie Ropuchy czegoś nie ma, to nie może ona z tego korzystać. Mimo iż ta drobna rzecz powinna była zostać napisana w instrukcji, bo od tego ona jest.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: loooki »

a nie jest prościej wybrać sobie możliwość jaka sprawia najwięcej frajdy z gry się jej trzymać?
by od początku była 1 i dla kazdego taka sama przez cala grę?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Pewnie że tak loooki, ja sobie instrukcję napisałem od nowa i nie muszę się przejmować gownianym oryginałem.


What a view.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Budowniczy Mostów »

Bludgeon pisze: piątek 30 mar 2018, 16:58 ropucha jest nadal poszukiwaczem
Nie, nie jest. Jest ropuchą.
Polecenie „wszyscy Poszukiwacze“ się do niej nie stosuje.
Jest bytem upośledzonym, który z oryginalnym Poszukiwaczem łączy ilość punktów Życia (coś mi się kojarzy, że chyba także posiadane Zaklęcia, których nie może rzucać - niech się wypowiedzą osoby z instrukcją pod ręką).


ODPOWIEDZ