Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

maruniewicz pisze: sobota 07 kwie 2018, 12:12 czy przed walką /walką magiczną można zdecydować, że nie korzysta się z jakichś Przyjaciół/ Przedmiotów, które ma postać?
To zalezy od interpretacji instrukcji. W tym aspekcie jest ona dosyc niespojna. Gdzies tam bylo miedzy wyrazami napisane, iz korzystanie z kart jest opcjonalne, ale wprost nie zostalo to napisane, a poza tem to powoduje, iz gracze moga ignorowac negatywne efekty swych kart, "bo ich nie uzywaja". A negatywne karty tez w instrukcji nie istnieja...

Polecam Ci grac, iz zawsze musisz korzystac ze swych kart, chyba ze wynik spotkania bylby mniej negatywny, gdybys z nich nie skorzystal (czyli np. mozesz zdecydowac, iz walczysz bez broni przeciw sluzowi z Podziemi).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Haer'dalis »

dzięki za podpowiedź :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

nie musisz


What a view.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Gamma »

Mały Nemo pisze: sobota 07 kwie 2018, 07:19 O ile pamietam, ignorujesz instrukcje przeniesienia sie.
Bludgeon pisze: sobota 07 kwie 2018, 10:44 Jak nie ma obszaru na który masz iść to nic się nie dzieje.
A co jeśli to na przykład instrukcja z obszaru "Spotkania z Przeznaczeniem"? Muszę wracać "na pieszo" przez cały Las?

I wciąż zostało drugie pytanie:

Zaklęcie (z Krain Ognia) "Terra-morfoza" - "Możesz rzucić to zaklęcie na początku swojej tury na dowolny obszar w twojej Krainie. Rzuć 1 kością, aby sprawdzić w co zamieni się ten obszar. Umieść na tym obszarze odpowiednią kartę terenu". Kumpel to zrobił w krainie wewnętrznej. Mnie się to wydaje dziwne, ale nie miałem argumentów żeby mu zabronić. Można zmienić tym zaklęciem, obszar w krainie wewnętrznej?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Gamma pisze: sobota 07 kwie 2018, 19:15
Mały Nemo pisze: sobota 07 kwie 2018, 07:19 O ile pamietam, ignorujesz instrukcje przeniesienia sie.
Bludgeon pisze: sobota 07 kwie 2018, 10:44 Jak nie ma obszaru na który masz iść to nic się nie dzieje.
A co jeśli to na przykład instrukcja z obszaru "Spotkania z Przeznaczeniem"? Muszę wracać "na pieszo" przez cały Las?

I wciąż zostało drugie pytanie:

Zaklęcie (z Krain Ognia) "Terra-morfoza" - "Możesz rzucić to zaklęcie na początku swojej tury na dowolny obszar w twojej Krainie. Rzuć 1 kością, aby sprawdzić w co zamieni się ten obszar. Umieść na tym obszarze odpowiednią kartę terenu". Kumpel to zrobił w krainie wewnętrznej. Mnie się to wydaje dziwne, ale nie miałem argumentów żeby mu zabronić. Można zmienić tym zaklęciem, obszar w krainie wewnętrznej?
1. Tak, musisz wracac z Lasu pieszo ;).

2. O ile pamietam w instrukcji jest napisane, iz nie mozna klasc kart Terenu w Krainie Wewnetrznej, wiec Twoj kumpel nie mogl w ogole rzucic tego Zaklecia tam (brak legalnych celow Zaklecia).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Kazik47
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 01:43
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Kazik47 »

Mam takie pytania a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

1. Ostatnio jak graliśmy nastąpiła dyskusja czy mając kartę "Eliksir Niewidzialności" ( dodatek Góry ) mówiący że można się wymykać w dowolnym momencie można jej użyć po odbyciu walki i się wymknąć. Chodzi o interpretację tego dowolnego momentu w tym przypadku.

2. Drugi przypadek to po ruchu gracz odkrywa kartę "Wąż" ( Wróg - zwierzę ) i czy po jego odkryciu może użyć czaru "Przyzwanie burzy" ( dodatek Podziemia / Można użyć w dowolnym momencie odrzuć wszystkie zwierzęta i potwory ). Czy w tym momencie można zagrać to zaklęcie ?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Kazik47 pisze: niedziela 08 kwie 2018, 02:28 Mam takie pytania a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

1. Ostatnio jak graliśmy nastąpiła dyskusja czy mając kartę "Eliksir Niewidzialności" ( dodatek Góry ) mówiący że można się wymykać w dowolnym momencie można jej użyć po odbyciu walki i się wymknąć. Chodzi o interpretację tego dowolnego momentu w tym przypadku.

2. Drugi przypadek to po ruchu gracz odkrywa kartę "Wąż" ( Wróg - zwierzę ) i czy po jego odkryciu może użyć czaru "Przyzwanie burzy" ( dodatek Podziemia / Można użyć w dowolnym momencie odrzuć wszystkie zwierzęta i potwory ). Czy w tym momencie można zagrać to zaklęcie ?
1. Jak juz sie walka odbyla, to troche za pozno na wymykanie sie, nie? ;)

2. Nie mam tresci Zaklecia przed soba, ale skoro mowisz, iz mozna go rzucic w dowolnym momemcie, to po wylosowaniu wsio kart na obszarze, ale przed zbadaniem dowolnej z nich, mozesz rzucic to Zaklecie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Decyzja czy będziesz się wymykał musi być podjęta na samym początku walki.


What a view.
farin
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 17:58

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: farin »

Dobry wszystkim :]
Szczególnie tym co pomogą w wyjaśnieniu zasad działania zdolności Włamykotki.
Chodzi o jej pierwszą zdolność, która brzmi tak:
"Za każdym razem, kiedy odbywasz spotkanie na obszarze, na którym znajdują się 2 lub więcej kart, możesz je rozpatrywać w wybranej przez ciebie kolejności(zamiast kolejności ich numerów spotkania). Jeśli 2 lub więcej wrogów posiada ten sam numer spotkania, będą walczyć wspólnie(zgodnie z normalnymi zasadami)."

Jeden z graczy zaskoczył mnie swoją interpretacją tejże zdolności:
Za każdym razem kiedy wziął karty ze stosu(czyli wszedł na obszar gdzie dobiera się trzy karty - czyt. puste pole, bez kart) rozpatrywał je w takiej kolejności jakiej chciał - korzystał ze zdolności.
Nigdy bym nie wpadł na to aby tak interpretować tą zdolność więc zacząłem się zastanawiać kto ma rację...
Ja uważam, iż tą zdolność można "użyć" tylko wtedy kiedy na planszy(czyt. danym polu gdzie ląduje nasza postać) znajduje się kilka kart.
Prosiłbym o weryfikację i z góry dziękuję.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

farin pisze: poniedziałek 09 kwie 2018, 18:13 Dobry wszystkim :]
Szczególnie tym co pomogą w wyjaśnieniu zasad działania zdolności Włamykotki.
Chodzi o jej pierwszą zdolność, która brzmi tak:
"Za każdym razem, kiedy odbywasz spotkanie na obszarze, na którym znajdują się 2 lub więcej kart, możesz je rozpatrywać w wybranej przez ciebie kolejności(zamiast kolejności ich numerów spotkania). Jeśli 2 lub więcej wrogów posiada ten sam numer spotkania, będą walczyć wspólnie(zgodnie z normalnymi zasadami)."

Jeden z graczy zaskoczył mnie swoją interpretacją tejże zdolności:
Za każdym razem kiedy wziął karty ze stosu(czyli wszedł na obszar gdzie dobiera się trzy karty - czyt. puste pole, bez kart) rozpatrywał je w takiej kolejności jakiej chciał - korzystał ze zdolności.
Nigdy bym nie wpadł na to aby tak interpretować tą zdolność więc zacząłem się zastanawiać kto ma rację...
Ja uważam, iż tą zdolność można "użyć" tylko wtedy kiedy na planszy(czyt. danym polu gdzie ląduje nasza postać) znajduje się kilka kart.
Prosiłbym o weryfikację i z góry dziękuję.
Hej!

A powiedz mi, podoba Ci się tłumaczenie "Włamykotka" czy Ci się nie podoba?

Po mojemu Twój kolega ma rację. Nie znajdę Ci teraz tego w instrukcji, ale z reguły jak się losuje karty, to się je kładzie na obszar, a następnie bada wszystkie z obszaru. Karty w takim przypadku nie znajdują się w powietrzu, tylko na obszarze.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
farin
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 17:58

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: farin »

Jako tłumaczenie, kiepskie ale z drugiej strony nie jestem wstanie wymyślić innego więc ...

Niby tak ale masz napisane w zdolności, że karty muszą leżeć na danym obszarze.
Badanie obszaru to nie jest kwestia tylko i wyłącznie ciągnięcia kart - badanie obszaru odwołuje się do zastosowania się tego co jest na nim napisane - jak ciągnie karty to ciągnie, a jak nie to np. rzuca kością. Lub jeśli są karty na obszarze na którym normalnie nie powinno ich być to wtedy oprócz np. rzucania kością rozpatrujemy(oczywiście w pierwszej kolejności) karty.
Gdyby nie sformułowanie na karcie postaci "(...)znajdują się 2 lub więcej kart,(...)" Również bym interpretował tą zdolność tak jak ty czy mój kolega.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Oj, chyba nie chcesz, ażebym Ci więcej pomógł...

Właśnie o to mi chodziło, losujesz karty, kładziesz je na obszar, a następnie z obszaru je badasz w kolejności ich numerów spotkania. Czyli Włamykotka może skorzystać ze swej zdolności, gdyż karty już znajdują się na obszarze (gdyż zostały wylosowane na obszar), kiedy chce je zbadać.

Oczywiście masz rację o tym, iż badanie obszaru to nie tylko losowanie kart, ale w naszym konkretnym przypadku to i tak nie ma znaczenia, gdyż zdolność Włamykotki nie odnosi się do rzutów kością, tylko do badania kart. Bez względu na to, na jakim obszarze się one znajdują ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
farin
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 17:58

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: farin »

Robisz to samo co mój kolega. Czyli równasz stos kart ciągnięcia do tych co leżą na planszy. Tak ?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Nie.

Pisałem Ci już, losujesz karty Przygód, kładziesz je na obszar, a następnie badasz je wszystkie z obszaru. Czyli Włamykotka może skorzystać ze swej zdolności, gdyż karty JUŻ znajdują się na obszarze w momencie użycia tej zdolności. Oczywiście instrukcja Talismanu nie jest idealna i mogłaby krok po kroku określić procedurę badania obszarów zamiast napisać tylko "wylosuj karty i badaj je w kolejności ich numerów spotkania", ale do takiej interpretacji można dojść na przykład po przeczytaniu instrukcji obszaru Ukryta Dolina:

Wylosuj 3 karty
Jeśli znajdują się tu już jakieś karty, wylosuj ich tylko
tyle, aby razem były tu trzy karty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
farin
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 17:58

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: farin »

Jak rozumiem karta wylosowana przez gracza to karta, która znajduje się na obszarze...
Bo jeśli nie rozróżniamy losowania karty przez gracza, a tych co się znajdują na polu/obszarze to kilka/kilkanaście innych rzeczy w tej grze będzie bez sensu...
Dobra znalazłem Włamykotkę po angielsku :]
https://boardgamegeek.com/image/1524014 ... -expansion
Po tym dla mnie jest już jasne, że miałem rację - czyli chodzi tylko o co najmniej dwie karty znajdujące się na planszy.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

farin błąd w Twoim myśleniu polega na tym że uważasz że "badanie" to natychmiastowy efekt który dzieje się w jednym krótkim momencie tury gracza (wg Ciebie od razu po wejściu na obszar). Badanie to stan w którym poszukiwacz się znajduje tak długo jak jest w interakcji z obszarem i lub/kartami na nim.


What a view.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Gamma »

farin pisze: poniedziałek 09 kwie 2018, 19:20 dla mnie jest już jasne, że miałem rację
Chyba go nie przekonacie ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Gamma pisze: poniedziałek 09 kwie 2018, 20:46
farin pisze: poniedziałek 09 kwie 2018, 19:20 dla mnie jest już jasne, że miałem rację
Chyba go nie przekonacie ;)
Ano, dlatego sobie dałem spokój z tłumaczeniem. Tak się zastanawiałem jaką kartę mu ten jego kolega zwędził tą włamykotką, iż tak bardzo się uparł, ażeby udowodnić mnie i koledze, iż to jednak my się mylimy, a nie on ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
gracek1415
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:09
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: gracek1415 »

Witam serdecznie. Mam Talismana od paru tygodni i bardzo mi sie podoba. Zakupilem juz kraine ognia, wilkolaka i puszke pandory, ale mam zamiar dokupic cala reszte. Tylko moje pytanie jest teraz czy mozna grac we wszystkie dodatki jednoczesnie czy moze jest jakis ktory ma swoje wlasne zasady


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Hej,

Można grać ze wszystkimi jednocześnie, ale wtedy gra potrafi być za trudna w zapamiętaniu i za długa. Jeśli jesteś początkującym graczem, to lepiej powoli dodawać dodatki, gdyż jak dodasz wszystko naraz, to możesz zapomnieć jakieś zasady lub może zacząć Ci się coś mylić.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Wszystkie dodatki mają jakieś swoje zasady.
Teoretycznie można grać we wszystko razem, chociaż ja nie polecam grania z krainą ognia, zwiastunem, i smokami jednocześnie.


What a view.
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Wódz Ogrów »

Czy można rzucić Uzdrowienie jako odpowiedź na Ognisty odwet? Jakby nie patrzeć pisze "w dowolnym momencie" ale nie mam pewnościObrazek
Jeszcze jedno - zbieraczka ma zdolność, gdzie wygrzebuje WIERZCHNI przedmiot ze stosu odrzuconych kart przygód - to znaczy podnosi karty tak długo aż znajdzie pierwszy przedmiot czy może brać tylko jeśli na wierzchu stosu (nieprzykryty) jest jakiś przedmiot? I ostatnie pytanie częściowo nawiązujące do poprzedniego - czy karty przygód to tylko karty z zielonym kompasem? Wiele kart i efektów odwołuje się do kart przygód to jednak czasem treść wskazuje, jakby mogły to być również karty np lasu, podziemi... A dla mnie karty przygód to karty przygód - tak więc czy zdolność zbieraczki działałaby np na odrzucone karty gór?


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Bludgeon »

Ja gram że efektów leczących nie można rzucić w momencie umarcia żeby wyleczyć się od zera do całości*. Jak jest w instrukcji nie pamiętam ale pewnie w ogóle nie jest to opisane.

* Oczywiście zaklęcie po lewej jest tu wyjątkiem bo mówi wyraźnie że jest to dopuszczalne.

Dodano po 7 minutach 9 sekundach:
Wódz Ogrów pisze: piątek 13 kwie 2018, 13:17 zbieraczka ma zdolność, gdzie wygrzebuje WIERZCHNI przedmiot ze stosu odrzuconych kart przygód - to znaczy podnosi karty tak długo aż znajdzie pierwszy przedmiot czy może brać tylko jeśli na wierzchu stosu (nieprzykryty) jest jakiś przedmiot?
raczej to pierwsze
Wódz Ogrów pisze: piątek 13 kwie 2018, 13:17 I ostatnie pytanie częściowo nawiązujące do poprzedniego - czy karty przygód to tylko karty z zielonym kompasem?
Niekoniecznie. Dla dowolnego poszukiwacza karta przygody to karta z głównej talii danej krainy w której ten poszukiwacz aktualnie się znajduje.


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: Mały Nemo »

Tez gram, iz jak sie umiera, to nie mozna nic zrobic, poza Ocaleniem. A wiec nie mozna rzucic Uzdrowienia.

Zdolnosc ta nie jest zbyt dobrze napisana, acz ja bym gral, iz kopiesz stos dotad, az nie wygrzebiesz Przedmiotu.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
gracek1415
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:09
Płeć:

Re: Kilka pytań odnośnie zasad i innych

Post autor: gracek1415 »

Czyli do reszty dodatkow wybrac jeden pomiedzy prorokiem, smokami i kraina ognia tak? No a wilkolak pasuje do reszty?


ODPOWIEDZ