Brakujące złoto w grze

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbaal [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Brakujące złoto w grze

Post autor: Arbaal »

Nie udało mi się znaleźć podobnego tematu lub innego żeby porozmawiać o tym problemie dlatego zakładam nowy.
W podstawce do Talismanu mamy 30 sztuk złota. Niejednokrotnie grając zdarzyło się że ich zabrakło. Jak do gry wchodził skrzat to już w ogóle. Lada dzień będzie dodatek góry a tam alchemik który obraca duża ilością pieniędzy.
Myślałem o kupnie jakichś małych kolorowych kamyczków w dużej ilości aby zastąpić znaczniki złota ale ciężko coś takiego znaleźć. Może zwykłe monety jednogroszowe?
Jak wy (inni gracze) radzicie sobie z brakiem monet?


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Kończące się monety są czymś co można wykorzystać strategicznie. Przykładowo, skrzat jeśli uzbiera ich cały komplet, odcina innych graczy od dopływu gotówki (i tym samym od na przykład leczenia w wielu miejsach). Nie wiem po co potrzebujesz więcej monet, lubisz gromadzić bogactwo?


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie od dzisiaj wiadomo, że bardziej się opłaca handel niż wojna :P A tak poważniej, jak jest z traceniem złota w TMiM? Równie łatwo i często można stracić uzbieraną fortunę co w MiM? Bo jeżeli tak to to nie jest takie straszne, aczkolwiek w MiM było bodajże 40 MZ w podstawce i to chyba była bardziej optymalna ilość.

(łał... odezwałem się w tej plugawej sekcji TMiM :P)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

SeSim pisze:MiM było bodajże 40 MZ w podstawce
Do tego doszły żetony z Jaskini i robiło się tego dziadostwa jeszcze więcej. Fakt, w Talismanie nieco brakuje złota, jednak dokładanie dodatkowych żetonów uważam za zły pomysł, gdyż uważam podobnie jak gucior.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

W MiMie był arkusik z żetonami do wycięcia i wygląda na to, że nikt się specjalnie nie przejmował "ustawowym" ograniczenim ilości złota w grze.

W TMiMie reguluje to instrukcja na stronie 15, ograniczając ilość zasobów w grze:

Ograniczone Zasoby

Wszystkie zasoby ograniczone są liczbą elementów znajdujących się
w pudełku z grą. Na przykład, jeśli wszystkie żetony Siły znajdują
się w użyciu, nikt nie będzie mógł otrzymać dodatkowych żetonów,
dopóki część z obecnie wykorzystywanych nie zostanie zwrócona
na stos. Jeśli gracz może wymienić pięć 1-punktowych żetonów na
odpowiadający im jeden żeton 5-punktowy, musi to zrobić.


Uwaga: pojęcie żetony odnosi się do siły, mocy i życia oraz losu (str 3). Nie zostało użyte w stosunku do złota (str 4). Jednak instrukcja mówi w pierwszej kolejności o zasobach, żetony zaś są podane w przykładzie, egzemplifikującym zastosowanie reguły (a więc jako jeden z zasobów).

Jak więc postąpić w świetle zasad TMiM?

Nikt nie będzie mógł otrzymać dodatkowych żetonów (złota), dopóki część z obecnie wykorzystywanych nie zostanie zwrócona na stos.

Instrukcja :)


Awatar użytkownika
Arbaal [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

Instrukcje znam bo mam tą grę i postępowałem tak jak jest w niej napisane. Pomijając fakt że alchemik jest bardzo potężna postacią. Głupie wydaje mi się to i nie logiczne że np gracz grający alchemikiem nie będzie mógł skorzystać ze swoich umiejętności bo nie ma złota w pudełku z grą. MiM to gra przygodowa. Nie mogę sobie jakoś wyobrazić alchemika który 10 razy skorzystał ze swojej umiejętności przetapiania przedmiotów w złoto a nagle nie może.


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Life is brutal and full of zasadzkas. :roll:


Awatar użytkownika
set-han
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2010, 16:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: set-han »

Kiedyś chciałem kupić bilet autobusowy, i nie mogłem, bo pani w kiosku nie miała wydać ;)

Mam zdolność (kupowanie biletów), którą mogę użyć (i normalnie używam), ale ze względu na ograniczenia zasobów (pani w kiosku nie ma drobnych) nie mogę jej wykorzystać :D

[ Komentarz dodany przez: Nemomon: Sro Lis 10, 2010 12:54 pm ]
Amen. //Nemo


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Trochę za poważnie do tego wszystkiego podchodzicie :) To jest gra , która charakteryzuje się brakiem realizmu i paradoksy występują tu na każdym kroku, więc nie o to chodzi żeby udowodnić słuszność limitu złota. Chodzi o to, że niektórym ten limit po prostu nie odpowiada i chcieliby mieć więcej złota i tyle. Ja osobiście też nie gram na ograniczona liczbę żetonów Mocy, Siły, Losu, i złota bo mnie i moim graczom się to po prostu nie podoba. Problem pozostałych żetonów rozwiązałem na swój sposób, ale ze złotem mam podobny problem co Arbaal i fajnie by było jakby ktoś mógł zaproponować rozwiązanie lub zlinkować podobne żetony, które można gdzieś kupić.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
set-han
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2010, 16:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: set-han »

Arbaal pisze:Głupie wydaje mi się to i nie logiczne że np gracz grający alchemikiem nie będzie mógł skorzystać ze swoich umiejętności bo nie ma złota w pudełku z grą.
Erestor pisze:Trochę za poważnie do tego wszystkiego podchodzicie :) To jest gra , która charakteryzuje się brakiem realizmu i paradoksy występują tu na każdym kroku, więc nie o to chodzi żeby udowodnić słuszność limitu złota.
Nie udowadniałem słuszności limitu złota. Udowadniałem to, że nie jest to nielogiczne. Sam gram bez jakichkolwiek dodatkowych żetonów i uważam, że jest to nierealne jak cholera, i mi ten brak realizmu zupełnie nie przeszkadza.


Awatar użytkownika
Arbaal [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

Ja myślałem kiedyś o czymś takim
http://www.zgrami.pl/index.php?products ... od_id=1373
ale ten produkt jest ciągle niedostępny i nie widziałem tego w innych sklepach.
Brak zasobów złota nie powinien blokować umiejętności postaci i stąd ten temat.
Nie udowadniałem słuszności limitu złota. Udowadniałem to, że nie jest to nielogiczne. Sam gram bez jakichkolwiek dodatkowych żetonów i uważam, że jest to nierealne jak cholera, i mi ten brak realizmu zupełnie nie przeszkadza.
Jak dla mnie nic nie udowodniłeś :) Potrafię zrozumieć to że korzystając z alchemika w wiosce(albo mieście) może mu zabraknąć kasy lub podczas dnia targowego może zabraknąć kasy. Ale jak może Alchemikowi czy Skrzatowi zablokować umiejętność.


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
set-han
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2010, 16:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: set-han »

Arbaal pisze:Jak dla mnie nic nie udowodniłeś :) Potrafię zrozumieć to że korzystając z alchemika w wiosce(albo mieście) może mu zabraknąć kasy lub podczas dnia targowego może zabraknąć kasy. Ale jak może Alchemikowi czy Skrzatowi zablokować umiejętność.
Poprzez ograniczenia, które mogą wystąpić... W moim przypadku był to brak drobnych u kioskarza, w twoim wypadku brak złota w pudełku.


Awatar użytkownika
Arbaal [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

No spoko a w przypadku Alchemika i Skrzata? :roll:


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
set-han
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2010, 16:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: set-han »

Arbaal pisze:No spoko a w przypadku Alchemika i Skrzata? :roll:
set-han pisze:...w twoim wypadku brak złota w pudełku.


Awatar użytkownika
Arbaal [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

Myślałem że sobie robisz jaja ale chyba nie rozumiesz o co chodzi.
- Kasjerce w sklepie może zabraknąć drobnych i może nie mieć wydać, jest to logiczne.
- Handlarzom podczas dnia targowego też może zabraknąć pieniędzy, ponieważ liczą na to że najpierw coś sprzedadzą niż to że ktoś coś u nich będzie chciał sprzedać, jest to logiczne.
- Alchemik przerabia przedmioty w złoto bo to jego umiejętność, nie potrzebuje do tego pomocy i nie może być przez to zablokowany bo zabrakło zasobów w pudełku. Analogicznie Skrzat.
Jeśli tego nie ogarniasz to ja się poddaje :?


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
set-han
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2010, 16:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: set-han »

A ja się poddaję, bo widzę, że Ty nie ogarniasz.

Nie powiedziałem słowa na temat tego jak tam się żyje Skrzatom czy Alchemikom w świecie fantasy.

Odnosiłem się do mechaniki gry, w której jest możliwość, że złota zabraknie - jest to ograniczenie.

Ja też byłem wielce zdziwiony, kiedy mając pieniądze na bilet odmówiono mi zakupu.

Tak jak ktoś wcześniej napisał - "life is brutal" ;)


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

Arbaal pisze:Ja myślałem kiedyś o czymś takim
http://www.zgrami.pl/index.php?products ... od_id=1373
ale ten produkt jest ciągle niedostępny i nie widziałem tego w innych sklepach.
http://www.rebel.pl/product.php/1,1500/ ... rwone.html

Poza tym znaczników jest od groma i troche:

http://www.rebel.pl/category.php/1,1500/Countery.html

Osobiscie uwazam ze powinni uzupelnic w najblizszych dodatkach ilość złota, tak samo jak dac wypraski po to by moc sie zmiescic ze wszytskim w jednej pace, ale.....


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Arbaal [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

Nie powiedziałem słowa na temat tego jak tam się żyje Skrzatom czy Alchemikom w świecie fantasy.
Nie masz argumentów żeby mi odpowiedzieć w tej kwestii.
Odnosiłem się do mechaniki gry, w której jest możliwość, że złota zabraknie - jest to ograniczenie.
Wymieniłem przypadki w których złoto nie powinno być ograniczone. Niestety FFG nie może dawać 628957146204 monet dla każdego pudełka wiec daje ich tylko 30. Temat założyłem z myślą o tym żeby dowiedzieć się w jaki sposób można zastąpić złote monety/zwiększyć ich ilość i jak inni sobie radzą z ich zapotrzebowaniem.
Ja też byłem wielce zdziwiony, kiedy mając pieniądze na bilet odmówiono mi zakupu.
To jak porównywanie niskiej brunetki z wysoką blondynką :neutral:

@JoYin Jesteś super :D


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Złota może i jest mało ale tak na dobrą sprawę nie ma za bardzo na co go wydawać. Oferty w sklepach ubogie, leczyć się w wielu miejscach można za pół darmo albo nawet za frajer. Złoto ma się głównie dla samego złota przynajmniej ja tak odczuwam. Dopiero jak wyjdzie Miasto a w nim nowe sposoby zarabiania i wydawania kasy wtedy przydałoby się żeby do zestawu dorzucili trochę dodatkowych monet.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

HunteR pisze:Złota może i jest mało ale tak na dobrą sprawę nie ma za bardzo na co go wydawać. Oferty w sklepach ubogie, leczyć się w wielu miejscach można za pół darmo albo nawet za frajer. Złoto ma się głównie dla samego złota przynajmniej ja tak odczuwam. Dopiero jak wyjdzie Miasto a w nim nowe sposoby zarabiania i wydawania kasy wtedy przydałoby się żeby do zestawu dorzucili trochę dodatkowych monet.
Dokładnie. Moze dorzucą cos wraz z dodatkiem miasto. Tak jak teraz jest ok, mając nieograniczona ilość złota to nic dobrego gdy w grze sa takie postacie jak Skrzat czy Alchemik, bo wtedy byliby zbyt potezni wzgledem pozostałych a i tak juz są bardzo mocni.
Poza tym świat Talismana to nie Bank Światowy ze sobie pieniadze dodrukuje jak mu zabraknie ;-) Musi być jakas równowaga tak w przyrodzie jak i w ekonomi i gospodarce ;-)
A jak komus bardzo to przeszkadza to monety jednogroszowe sa lepszym wyjsciem niz jakies znaczniki wiec nie widze problemu. Zawsze tez mozna kupic drugi egzemplarz podstawki - beda i dodatkowe zetony i druga wypraska na karty z kolejnych dodatków :smile:
Ostatnio zmieniony środa 10 lis 2010, 19:37 przez Roland, łącznie zmieniany 1 raz.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

set-han pisze:Kiedyś chciałem kupić bilet autobusowy, i nie mogłem, bo pani w kiosku nie miała wydać ;)

Mam zdolność (kupowanie biletów), którą mogę użyć (i normalnie używam), ale ze względu na ograniczenia zasobów (pani w kiosku nie ma drobnych) nie mogę jej wykorzystać :D

[ Komentarz dodany przez: Nemomon: Sro Lis 10, 2010 12:54 pm ]
Amen. //Nemo
No ale na całym świecie nie było biletów? :) Ja tam dodałbym jakiś substytut, np. jednogroszówki. Zawsze tak robiliśmy w innych grach, gdzie występowały złote monety. Było to wręcz konieczne przy większej ilości graczy.


Obrazek
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

myślę, że pomysłów jak zorganizować sobie monety zastępcze było już parę i więcej chyba się nie wymyśli. Od siebie tylko dodam, że można użyć pięciogroszówek (grubszy nominał).

Tak zupełnie na serio, jakim cudem zdarza się wam przekraczać 30 monet na grę? Polskich gór jeszcze nie ma więc wątpię żeby wielu z was grało Alchemikiem. Tak czy inaczej, jeśli Alchemik zdobędzie 30 monet to już chyba dawno jest po grze i gracz go prowadzący znęca się nad resztą? Przejdźmy więc do Skrzata, mały drań trochę jest już w Polsce dostępny więc tutaj mamy z nim więcej doświadczeń. I ledwo raz na wiele gier zdarzyło się żeby zgromadził podchodzące pod 30 ilości gotówki.

Kiedy przekroczy się te 20 monet jedynym CELEM dalszego bogacenia się jest odcięcie innych od złota. Innych celów nie ma, bo to czy mam 22 monety czy 32 nie robi w grze najmniejszej różnicy. BARDZO dużym osłabieniem skrzata jak i alchemika będzie dołożenie więcej żetonów do gry. Bo im na prawdę wisi czy mają 29 czy 31 monet. A pozostałym graczom zamknięty bank może zrobić duże problemy.

Podsumowując, zwiększenie ilości gotówki nie wzmocni ani Alchemika ani Skrzata, a wręcz ich osłabi. (a gdyby w grze było nie 30, a tylko 10 monet, to obie postacie byłyby znacznie silniejsze bo o wiele szybciej odcinałyby innych od złota)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Popieram Guciomira pełną gębą. Jak Alchemik ma nawet 10 sztuk złota, pomijając Przedmioty, to niemalże w grze jest pozamiatane.

Skrzat zbiera monety, tylko dla idei zbierania. Może i jest parę kart, które pozwalają upłynnić złoto, ale po pierwsze nie są one jeszcze dostępne po polsku, a po drugie jest ich mało i w stosie kart Przygód zaginą.

Więc problem ze złotem tak naprawdę dla mnie nie istnieje. Dlatego też gram z tyloma sztukami, ile gra mi dała. Minus tych parę, co pewnie już pogubiłem. Ograniczone zasoby, to ograniczone zasoby. Tak naprawdę, to właśnie Skrzata taktyką jest odciąć graczy od złota, bo tak naprawdę niczego innego w umiejętnościach nie ma.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Niedźwiedź
Kobold
Kobold
Kobold
Uczestnik Zjazdów
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 14:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Niedźwiedź »

Pozdrawiam, może temat trochę stary, ale chciałem dorzuć swoje pięc groszy.
Mianowicie los chciał, że na planszy podczas jednej gry pojawiły się takie oto postacie:
- Wojownik
- Alchemik
- Kupiec
- Mnich
- Złodziej

"Long story short", złodziej się bardzo ucieszył - bardzo.

Podczas innej:
- Czarnoksiężnik
- Kultystka
- Alchemik
- Skrzat

Złota brakło już prawie na samym początku, nie wiem ile tur minęło, możę z 6-8, miało to decydujący wpływ na rozgrywkę, bo Czarnoksiężnik wylosował Zadanie z... tak zgadliście, przynieś złoto. Mina kolegi jak wyciągał tą kartę - BEZCENNA.

Jak widać, gromadzenie złota jako zdolność może pomóc złotolubom, ale równie dobrze stać się utrapieniem i korzyścią dla innych.

Natomiast nie wiem czy złota by starczyło na więcej niż na 5 tur w zestawieniu:
-Alchemik
-Skrzat
-Kupiec
-Kultystka
-Złodziej

Chociaż wydaje mi się, że na taką kombinację "normalni" gracze by raczej nie pozwolili :)


Grammar - The difference between knowing your shit and knowing you're shit!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak ludzie nie mieli waluty, a chcieli mimo wszystko sfinalizować transakcję, to wtedy wchodził w grę handel wymienny ;) Uważam, że nie ma problemu by dorobić monet do gry... zwłaszcza, że ich ilość w pudełku wynika z faktu, że po prostu tyle dała fabryka. Nie ma tutaj żadnego ukrytego mechanizmu czy balansu.

PS: swoją droga rozgrywka bardzo ciekawa ;)


Obrazek
ODPOWIEDZ