zabicie poszukiwacza(jego przedmioty)

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
mini_paLi [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

zabicie poszukiwacza(jego przedmioty)

Post autor: mini_paLi »

Witam. Moje pytanie moze jest dosc laickie, ale jakos nie dokonca wiem jak rozpatrzyc moj problem na bazie samej instrukcji wiec prosze o pomoc. Mianowicie zabijam poszukiwacza i odrazu moge wziac wszystkie jego przedmioty przyjaciol itd.. Moge ale nie musze i wtedy zostawiam przemdioty ktorych nie moglem uniesc, ale co w wypadku gdy gracz który zginął miał kłątwe wiedźmy, wtedy jestem zmuszony do wzięcia tej karty i miec klatwe czy moge ja pozostawic na polu? Pozostawiona tam raczej nie zostanie przez nikogo wzieta co owocowaloby blokada pola.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Osobiście zawsze odrzucam na stos kart odrzuconych wszystkich "złych Przyjaciół", którzy w jakikolwiek sposób muszą zostać położeni na obszar.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
glooth
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Uczestnik Zjazdów
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 23 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: glooth »

Ale czy musisz wziąć tę Klątwe Wiedźmy czy nie? Teraz mnie też to zastanawia.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

U nas jakos nigdy nie zdarzyła sie podobna sytuacja choc gramy dosc czesto. Tez bym sie zastanawiał co w takiej sytuacji nalezy zrobic? Instrukcja mówi, ze jeśli Poszukiwacz ginie to cały jego dobytek i Przyjaciół pozostawia sie na obszarze na którym zginął wiec wychodzi na to, ze tych niechcianych Przyjaciół tez nalezy połozyc na obszar. Wiadomo, ze takiej klątwy Wiedzmy nikt nie bedzie chciał wziąc i kazdy bedzie to pole omijał a co za tym idzie nikt nie zabierze tez stamtad przedmiotów i złota po Poszukiwaczu, który zginął, przynajmniej do czasu dopóki bedzie tam Klątwa Wiedzmy.
Po namysle uwazam, ze takich niechcianych przyjaciół powinno sie pozostawiac na obszarze kiedy Poszukiwacz ginie tak samo jak innych. Pozostali gracze beda miec problem jesli tam zakoncza ruch bo beda musieli wziac ze soba klatwe Wiedzmy czy tego zechca czy nie. Podobnie sprawa ma sie np. z Poltergeistem. Dzieki temu rozgrywka moze nawet stac sie ciekawsza. Zreszta sa przeciez sposoby na usuwanie z gry lezacych na planszy kart przygody, np. karta "Gobliński Saper" albo za pomoca zaklecia i w ten sposób mozna rozwiazac ten problem zgodnie z instrukcją :smile:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
slowiku
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 sie 2010, 14:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: slowiku »

Witam,

zgadzam sie z Rolandem, bo instrukcja mowi wprost:

"Jesli podczas spotkania Poszukiwacz zdola zabic innego Poszukiwacza, moze zabrac dowolne z jego przedmiotow, Przyjaciol i cale jego zloto. Przedmioty, Przyjaciele i zloto, ktore nie zostaly zabrane, pozostaja na obszarze, na ktorym jego wlasciciel zostal zabity"

Wiedzma oznaczona jest jako Przyjaciel, wiec zostaje na polu. Jej karta mowi: "Musisz ja zabrac", wiec kolejny poszukiwasz, ktory stanie na to pole doswiadczy tego pecha.

Ewentualnie mozna potraktowac ta karte Zakleciem Zniszczenie.

Pozostawiane karty Przygody nie zawsze sa dobre i nie powinnismy z automatu ulatwiac sobie rozgrywki ;)


Blogoslawieni ci, ktorzy nie majac nic do powiedzenia, nie oblekaja tego faktu w slowa.
ODPOWIEDZ