punkty i inne dziwne paragrafy

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

punkty i inne dziwne paragrafy

Post autor: Mad »

od kiedy kupilem gre spisuje sobie wazniejsze zasady.
Teraz postanowilem to przepisac bo kilka kartek sie zebralo na papier komputerowy dodajac ladne oryginalne tlo z klimatem.
W trakcie przepisywania natknalem sie na kilka spraw.
1)Sila/Moc nigdy nie moze spasc ponizej wartosci startowej.
Czy ja to wymyslilem czy tak naprawde jest. Bo dotychczas gralem na zasadzie ze normalnie kazdy z nas traci do 0, a jak nie ma juz co stracic to dalej ma 0
2)Miedzy Graczami mozna walczyc tylko na SIle, chyba, ze Gracz ma zdolnosc walki psychicznej
Wiec nie mozna sobie ot tak wybierac na co sie walczy miedzy Graczami? prosze o szczegoly
3)Kazdy Przyjaciel moze dodatkowo nosic 1 Przedmiot
4)co sie stalo z Zakletym w Kamien?
Jest jakis dodatek zintegrowany z TMiMém?
5)Tratwe mozna zbudowac Toporem, nalezy to oznajmic i wymienic karte na Tratwe.
naprawde? nawet nie pamietalem ze takie cos sobie napisalem
6)Zniwiarz bez przeszkod przechodzi do Krainy Zewnetrznej tylko mostem czy takze obojetnie gdzie przez Rwaca Rzeke ?
myslalem ze tylko mostem


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

djmad pisze:1)Sila/Moc nigdy nie moze spasc ponizej wartosci startowej.
Żetony Siły i Mocy dokładasz tylko te zdobyte podczas gry, więc jak je stracisz, to nie możesz mieć ujemnych żetonów xD
Odp: nie można stracić Siły/Mocy poniżej wartości początkowej.
djmad pisze:2)Miedzy Graczami mozna walczyc tylko na SIle, chyba, ze Gracz ma zdolnosc walki psychicznej
Dokładnie tak - na Moc mogą atakować tylko wybrańcy ;)
djmad pisze:3)Kazdy Przyjaciel moze dodatkowo nosic 1 Przedmiot
A skąd Ty to wziąłeś?
djmad pisze:4)co sie stalo z Zakletym w Kamien?
Nie mam pojęcia o co chodzi, więc nie odpowiem ;)
djmad pisze:5)Tratwe mozna zbudowac Toporem, nalezy to oznajmic i wymienic karte na Tratwe.
Możesz zbudować Toporem kończąc ruch na obszarze Lasu lub Puszczy - bodajże tracisz turę i przenosisz się na przyległy obszar po drugiej stronie rzeki. Ale Topora nie tracisz - nie tępi się, więc nie wiem skąd u Ciebie ta wymiana karty ;)
djmad pisze:6)Zniwiarz bez przeszkod przechodzi do Krainy Zewnetrznej
Mostem przy Strażniku lub pomiędzy Gospodą a Świątynią - w obie strony :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

ad1)
ale zetony zycia traci sie normalnie?
Czyli zaczynajac gre rozdaje tylko "pionki" Zycia, Zlota i Losu
A reszte czyli Sile i Moc dokladam:)
ad2)
ok, czyli zapewne musi to byc specjalna zdolnosc opisana na Karcie Gracza
ad3)
z tym Przyjacielem to chyba wzialem z Magicznego Miecza, ale nie wiem. Przydatna opcja:D
ad4)
Zaklety w Kamien...
tez bylo w Magicznym Mieczu. posuzkam i dodrukuje sobie te karty
ad5)
ok czyli jak dojde do Lasu lub Puszczy majac Topor buduje Tratwe i automatycznie dostaje sie na pole po drugiej stronie rzeki.
Skad wymiana karty? Nie wiem, czytalem dosc syzbko regulamin i...moglem cos przekrecic.
ad6)ok Mostem i Gospoda/Swiatynia... no to bedzie mniej spotkan ze ZNiwiarzem:D:D:D


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

ad 4.
A bo Magiczny Miecz to (wybaczcie mi, fani tej gry) podróbka Magii i Miecza, która to była tłumaczeniem Talismana. I zarówno w TMiM jak i w MiM nie ma Zaklętego w Kamień, a odpowiednikiem tej karty jest Ropucha ;)
ad 5.
Nie od razu, zanim pociachasz drewienka na tratwę i je ze sobą zmontujesz, wspominając co ciekawsze odcinki MacGyvera, minie cała tura, a więc:
Kończysz ruch na obszarze Puszczy lub Lasu i posiadasz Topór -> Deklarujesz, że budujesz Tratwę -> Twoja tura się kończy -> grają sobie Twoi rywale w wyścigu o Koronę Władzy -> Znowu Twoja tura - zamiast normalnego ruchu przenosisz się na któryś z przylegych obszarów po drugiej stronie rzeki -> Badasz obszar ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

Niewielka zmiana, ale wielkie dzieki.
A to ze MM byla podrobka to juz wiem, neistety w tamtych czasach mialem nascie lat(niecale) i dziekowalem Bogu ze uzbieralem na ta gre.
Jak wiesz gdzie znalezc skany tej karty(Zaklety w Kamien) to napisz
7) W moim Ekwipunku jest juz dosc duzo Kart. Skoro to Karty Ekwipunku to sie je kupuje badz dostaje z Kart Przygod jesli o tym "mowia".
Pytanie tylko skad ja mam znac ceny z ate niektore Karty. Szukalem, ale nie ma cen. Macie jakis ogolny licznik? Moze ktyos zrobil Cennik?
Czy tez jakos samemu ustala sie wszystkie dodatkowe karty za np cene 3 sztuk zlota?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No przecież ceny są podane w miejscach, gdzie dany Przedmiot można kupić :P A sprzedać się nie da - tylko Alchemik w Mieście przerabia wszelkiej maści przedmioty w złoto ;)
Kartę Zaklętego w Kamień z MM znajdziesz w retuszu, tylko na chwilę obecną nie wiem, gdzie ów retusz jest dostępny - uśmiechnij się o to do Miśka :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

zagralem wczoraj nowa rozgrywke
i jak zwykle pojawily sie pytania
7)Moja siostra nie mogla za nic znalezc zadnego Mula ani Przyjaciela zeby pomogl jej poniesc Przedmioty, wiec musiala non stop cos odrzucac. Pytanie jest takie. Jak nie mozna czegos uniesc to sie to odrzuca na stos kart zuzytych czy na pole gdzie sie dana karte znalazlo? (wybralem to drugie). No i kiedy Karty odrzucam na stos Kart Odrzuconych/Zuzytych a kiedy w ogole odpadaja z gry?
8)Siostra grala chyba Hobgoblinem. Czy mozna uznac ze ta postac bierze za Przyjaciela nietylko Wrogow-Goblinow, ale wszytskich Wrogow ktore maja w nazwie Goblin, Goblinowy, gobliny, Goblinowe itp...?


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

djmad pisze: 7)Moja siostra nie mogla za nic znalezc zadnego Mula ani Przyjaciela zeby pomogl jej poniesc Przedmioty, wiec musiala non stop cos odrzucac. Pytanie jest takie. Jak nie mozna czegos uniesc to sie to odrzuca na stos kart zuzytych czy na pole gdzie sie dana karte znalazlo? (wybralem to drugie). No i kiedy Karty odrzucam na stos Kart Odrzuconych/Zuzytych a kiedy w ogole odpadaja z gry?
1. Przedmioty, których nie możesz unieść, trafiają na planszę, na zajmowany przez Ciebie obszar.
2. Trafienie przez kartę na stos kart odrzuconych jest właśnie równoznaczne z jej odpadnięciem z gry. Nie wydaje mi się, by jakieś rozróżnienie w tej materii istniało.
djmad pisze: 8)Siostra grala chyba Hobgoblinem. Czy mozna uznac ze ta postac bierze za Przyjaciela nietylko Wrogow-Goblinow, ale wszytskich Wrogow ktore maja w nazwie Goblin, Goblinowy, gobliny, Goblinowe itp...?
W Talismanie nie ma takiego podtypu Wroga jak "Goblin" więc owszem, kierować się trzeba nazwą karty, ewentualnie obrazkiem.


Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

po 2h gry miala juz 18pkt Sily:D, ale chyba cos zawiodly tu moje umiejetnosci tasowania(no chyba ze tyle razy nazwa "goblin..." sie powtarza"
Po 10 probach wejscia do Krainy Wewn. znudzila sie, bo za kazdym razem odpadala na Kopalni/Krypcie. Dopiero gdy oddala Swoich Goblinowych Przyjaciol za Trofea, jej Sila zmalala i.... za pierwszym razem wyrzucila tyle zeby bylo 0.

Ja natomiast lacznie grajac prawie 6h za nic nie moglem miec lacznie Sily chociaz 9 zeby przejsc przez most nad Rwaca Rzeka. Skonczylem z 4 pkt +3 z Kart.
W nastepny piatek gramy znowu, pytanie teraz jak wymusic na moim rodzenstwu by , wiedzac jak juz sie gra(bo to byl ich pierwszy raz), zeby nie szli od razu do Krainy Wewnetrznej...?

A co do Kart zuzytych, odrzuconych....
Zle sie chyab wyrazilem.
Jezeli nie moge czegos uniesc to klade to na polu gdzie to wyciagnalem. A jak spowodowac zeby dana Karta znikla z planszy? Czy mozna sobie Karte tak po prostu odrzucic? i polozyc ja do pudelka?

I na koniec, ta rozgrywkla byla o tyle dziwna, ze moj brat, jako jedyny wzial jedno zaklecie. Nikt z zadnym nie rozpoczynal gry i w grze sie nigdy nie pojawily. Jest jakis sposob zeby do gry wprowadzic wiecej zaklec?
Poprzednim razem gralismy w czworke, to kazdy zaczynal z 1-2zakleciami i jakos kazdy co jakis czas zdobywal nowe...
Ale jedno na cala gre, to troche malo przy tak duzym stosie.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

djmad pisze:Jezeli nie moge czegos uniesc to klade to na polu gdzie to wyciagnalem. A jak spowodowac zeby dana Karta znikla z planszy? Czy mozna sobie Karte tak po prostu odrzucic? i polozyc ja do pudelka?
Musisz taki przedmiot przytaszczyć do alchemika w mieście i zamienić na 1mz, inaczej się nie da ;)
djmad pisze:I na koniec, ta rozgrywkla byla o tyle dziwna, ze moj brat, jako jedyny wzial jedno zaklecie. Nikt z zadnym nie rozpoczynal gry i w grze sie nigdy nie pojawily. Jest jakis sposob zeby do gry wprowadzic wiecej zaklec?
A po co na siłę czary wciskać? Raz ich w grze jest więcej, a raz mniej - jeszcze zdążą Ci zbrzydnąć :D
djmad pisze:W nastepny piatek gramy znowu, pytanie teraz jak wymusic na moim rodzenstwu by , wiedzac jak juz sie gra(bo to byl ich pierwszy raz), zeby nie szli od razu do Krainy Wewnetrznej...?
Tam zaraz wymusić - pogadaj z nimi, a nie :P Z resztą, prowadzeni wolą zwycięstwa nie chcą czekać, aż będziesz w stanie im zaszkodzić, tylko chcą Cię od razu rozgromić, peszek :mrgreen:


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

djmad pisze: W nastepny piatek gramy znowu, pytanie teraz jak wymusic na moim rodzenstwu by , wiedzac jak juz sie gra(bo to byl ich pierwszy raz), zeby nie szli od razu do Krainy Wewnetrznej...?
Wydrukuj Przedpola Piekieł i ostrzeż ich przed rozpoczęciem gry (pokazując np. kilka kart) przed czekającymi tam atrakcjami pokroju Wrogów o Sile/Mocy 20 :D


Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

hehehe
Jak widac na tym obrazku http://img193.imageshack.us/img193/4546/img0661l.jpg tego dodatku nie mam. Ale dlugo sie nad nim zastanawialem.
Jeszcze mi nigdy nie udalo sie odwiedzic Podziemi a co dopiero Krainy Wewn.
Na razie ogladne ten dodatek. Widzialem chyba kilka dla tej Krainy. Czy ten jest najlepszy?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Oj, te Przygody to wybitnie kiepsko Ci się wydrukowały...

Przedpola Piekieł to absolutny niezbędnik gracza. Nie chciało mi się na razie drukować wersji do Talismana i na razie korzystam z oryginalnych PP Gieferga dedykowanych do MiMa. Też się sprawdzają :mrgreen:


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Ano, Przedpola Piekieł to już chyba swego rodzaju legenda w całym fandomie (T)MiM'owym, czy najlepsza spośród wszystkich wariacji nt. Krainy Wewnętrznej (a była taka jeszcze w Dziczy/Wyzwaniu), nie wiem, ale na pewno najbardziej niebezpieczna :)


Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

taaaa, troche slabo zielone:P
Na poczatku wszystko sie drukowalo jak trzeba, ale pozniej po 30kartce chyba cos mi drukarka zaschla, dorzucilem troche barwnikow do kartridza , ale nie pomoglo. Podejrzewam, ze musze kupic nowy kartridz. Najwazniejsze jednak ze mam wiecej kart:)

Przegladnalem kilka kart Przedpol Piekiel i.... troche brakuje mi tam tych "dobziejszych" Kart. Nie moge doczekac sie by zagrac.

A macie jakies specjalne tyly do tych Kart?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

djmad pisze:dobziejszych
Ten dodatek ma być zły, wrogi i za wszelką cenę utrudnić Ci zdobycie KW. Ma był zły i taki jest. Jeżeli chcesz by było łatwo i przyjemnie, graj ze standardową Krainą Wewnętrzną.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

djmad pisze: A macie jakies specjalne tyly do tych Kart?
Nie wiem, co masz na myśli, mówiąc "specjalne", ale tak, w paczce z dodatkiem (do pobrania ze strony Valdiego) znajduje się arkusz rewersów, i to w dwóch odmianach, jeśli mnie pamięć nie myli.

[ Komentarz dodany przez: Nemomon: Sro Cze 30, 2010 2:36 pm ]
Prosiłbym nie drążyć off topicu o tyłach kart, czy też o Przedpolach Piekieł. Ten dział, to Kwestia Zasad //Nemo


ODPOWIEDZ