Zakonczenie "Zadania Czarownika" i wejscie na KW

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Zakonczenie "Zadania Czarownika" i wejscie na KW

Post autor: Roland »

Wczoraj podczas gry zdazyła sie sytuacja której nie potrafiliśmy zgodnie rozstrzygnąć. Otóz gralismy z alternatywnym zakonczeniem Zadania Czarownika. Wg opisu na karcie pierwszy gracz który wykona swoje zadania i dotrze do KW wygrywa grę. Ale zdazyło sie tak, ze jeden z graczy miał jeszcze 2 niewykonane zadania (miedzy innymi "Zabij jednego Smoka", które to okazało sie dla niego niewykonalnym gdyz zadnego nie mógł spotkac :mrgreen: ), ale akurat dotarł do Skarbca a ze był juz potęznie przypakowany tam pokonał Pana Ciemności róznica ponad 8 punktów, powinien wiec wyjśc ze Skarbca na obszarze KW. I tu mamy problem. Czy mimo, iz nie wykonał wszystkich zadan ląduje na KW? Przeciez nie moze wygrac jesli ma niewykonane wszystkie zadania? A moze w takim wypadku ląduje na KW i normalnie rzuca zaklęcie rozkazu :?: :?: :?:

[ Dodano: Sob Cze 19, 2010 11:59 am ]
A przy okazji jeszcze pytanko:

Czy jesli wylosowałem zadanie w stylu "Odwiedz Alchemika" to wystarczy ze pojde do Miasta i oznajmie, ze odwiedzam Alchemika i automatycznie teleportuje sie do Jaskini Czarownika czy tez najpierw musze cos u tego Alchemika na złoto zamienic? Wydaje mi sie, ze jesli nie mam nic do zamiany na złoto to do Alchemika isc nie moge ale musze sie upewnic bo gracze sie ze mna spieraja...


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Zasady dotyczące Zadań Czarownika nie uwzględniają dotarcia na KW przez Skarbiec. Dlatego w tej sytuacji dostanie się na KW tą drogą nie jest (póki co) zabronione. Jednak grając z podanym przez ciebie AZ, gracz który wykona taki manewr nie wypełniając uprzednio 4 zadań doprowadza do swojej porażki - dociera na KW ale nie spełnia wszystkich warunków wygranej (chyba, że jakimś sposobem uda mu się wypełnić konieczne zadania już na samej KW (którego to obszaru opuścić już nie może). Aby dopełnić formalności, jego przeciwnik musi dojść do KW z wypełnionymi zadaniami, aby wygrać.

Co do Alchemika, aby móc go odwiedzić, musisz zamienić co najmniej jeden przedmiot w złoto.


Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

A co w przypadku jesli gram z zakonczeniem Zadania Czarownika i wylosuje karte "Fałszywy Grall", która kaze mi odrzucic posiadane zadania czarownika? Czy powinieniem odrzucic te 4 zadania, które wylosowałem na poczatku gry a których wykonanie jest warunkiem zwycięstwa? Wydaje mi sie, ze nie i ze w przypadku tej karty odrzucam jedynie zadania, których podjąłem sie juz w trakcie rozgrywki. Czy tak?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Trudno powiedzieć. Ja bym rozważył dwie możliwości:
- wersja "easy", taka, jaką sugerujesz. Fałszywy Graal odbiera Ci tylko dodatkowe zadania Czarownika, których podjąłeś się już w trakcie gry.
- wersja "hard". Fałszywy Graal rzeczywiście odbiera Ci wszystkie zadania. Żeby ukończyć grę, będziesz musiał nabiegać się do Jaskini Czarownika. Ot, peszek :twisted:
Oczywiście, w obu wariantach Graal nie odbierałby tych zadań, które już ukończyłeś ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Oczywiście, w obu wariantach Graal nie odbierałby tych zadań, które już ukończyłeś ;)
Mylisz się. Graal zmusza do odrzucenia wszystkich zadań Czarownika. Nie robi różnicy, czy ukończone, czy nie.

Osobiście też grywam na wersję "hard" - tracisz całość zadań i musisz je otrzymywać od nowa, sztuka po sztuce. Ending Zadania Czarownika pozwala graczom jedynie rozpoczynać grę z 4 zadaniami. Wszystkie inne zasady dotyczące tych kart działają normalnie. Znaczy więc, że nie możesz podjąć się jakiegoś zadania, gdy już jakieś masz &c.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

A zatem Fałszywy Graal może się w takim wariancie okazać jeszcze bardziej hardkorowy niż myślałem :mrgreen:
Osobiście zdecydowałbym się więc raczej na któreś z "lżejszych" rozwiązań. Nic tak nie uprzykrza gry i zniechęca do niej (przynajmniej w przypadku mojej ekipy), jak utrata wszystkiego, co się miało w sytuacji, gdy reszcie graczy nie grozi nic podobnego :-P


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Zawsze możesz grać na home rule, że jak pokonasz innego Poszukiwacza, to zamiast otrzymywania normalnej nagrody, możesz zmusić swego przeciwnika do przyjęcia Fałszywego Graala ;) Wtedy przynajmniej wszyscy gracze szeroko się uśmiechną, gdy zobaczą, że Graal wszedł do gry :mrgreen:


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Hmm... wersja "hard" bardziej mi sie podoba i tak zamierzam grac :mrgreen:
Bolesne zatem bedzie wylosowanie Fałszywego Gralla w sytuacji gdy ma sie juz wykonane prawie wszystkie zadania i zostało nam do wykonania tylko ostatnie. Najpierw trzeba sie do Zamku pofatygowac zeby sie owego Grala pozbyc a potem od poczatku nowe zadania wykonywac. To moze zając sporo czasu i przesadzic o zwycięstwie innych graczy ;-)


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
ODPOWIEDZ