pare pytan co do rzucania zaklec

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

pare pytan co do rzucania zaklec

Post autor: Mad »

nie do konca rozumiem sprawe z zakleciami. Ok wybierajac Poszukiwacza wiekszosc z nas zwraca uwage czy postac zaczyna z zakleciami. Jesli tak, to tyle ile pisze bierze ze stosu.. Jesli jednak pisze cos w stylu "zawsze masz miec 2 zaklecia"to gdy tylko uzyje mam sobie w dowolnej chwili wziasc? i teoretycznie w dowolnej chwili i turze rzucic?
Jak sie zdobywa zaklecia? Zakladajac ze kazdemu z Posuzkwiaczy przysluguje 3 zaklecia czy to z racji zdolnosci czy posiadanyuch punktow Mocy to kiedy dokladnie i gdzie mamy te zaklecia brac?
Prosze o jakies wytlumaczenie bo totalnie cos niedoczytalem i nie wiem jak to wszystko zrozumiec....


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Za przykład niech posłuzy Poszukiwacz Czarnoksiężnik.
Na jego karcie pisze: "Rozpoczynasz gre posiadajac dwa Zaklęcia" - czyli odrazu wyciagasz dwa ze stosu. Dalej pisze: "W kazdej chwili musisz posiadac przynajmniej jedno Zaklęcie (za kazdym razem kiedy wykorzystasz swoje ostatnie Zaklęcie, losujesz nowe)" - czyli gdy rzucisz ostatnie zaklecie to od razu, jeszcze podczas tej tury mozesz wylosowac nastepne. Czasem bywa, ze rzuca sie kilka zaklec jedno po drugim na poczatku tury zanim wykona sie ruch. Wszystko zalezy od tego jakie zaklecia trafisz. Na kazdej karcie zaklecia jest opisane w jakim momencie gry mozesz je rzucic. Jesli pisze ze mozesz je rzucic na poczatku swojej tury przed wykonaniem ruchu to czasem moze sie tak zdarzyc, ze zanim sie poruszysz to najpierw skatujesz przeciwników kilkoma zakleciami. Chyba, ze wylosujesz takie, na którym pisze ze mozna go uzyc w innym czasie lub sytuacji, wtedy trzymasz je do momentu kiedy bedziesz mogł je rzucic. Musisz pamietac, ze podczas swojej tury gracz moze rzucic tyle zaklec ile posiadał ich na jej poczatku. Podczas tury innego gracza wolno Ci rzucic tylko jedno zaklecie. A max liczba zaklec jaka moze posiadac w danej chwili poszukiwacz to 3 (przy Mocy 6 i wyższej).
A co do zdobywania zaklec, to zdobywa sie w trakcie gry, w wyniku spotkan z kart przygód, po rzucie koscia przy badaniu niektórych obszarów itp. Przyjzyj sie dokładnie planszy i opisom obszarów na niej a takze kartom przygód. Jest wiele miejsc i kart, które daja mozliwosc zdobycia zaklec.
Ostatnio zmieniony sobota 15 maja 2010, 18:06 przez Roland, łącznie zmieniany 1 raz.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Zaklęcia zdobywa się głównie w wyniku badania obszarów i kart, tj. wtedy, kiedy jest napisane coś w rodzaju: "Otrzymujesz 1 Zaklęcie" (np. przy wyrzuceniu 6 oczek podczas modlitwy w Kapliczce). Gracz może dobrać kartę Zaklęcia tylko, jeśli napotkał gdzieś na taką instrukcję (i jeżeli wartość Mocy mu na to pozwala, zgodnie z rozpiską w sekcji "Zaklęcia" w instrukcji).
Jeśli natomiast zdolność Poszukiwacza stanowi, że "w każdym momencie musi on mieć przynajmniej jedno Zaklęcie", to znaczy, że gdy tylko rzuci swoje ostatnie Zaklęcie, może zaraz dobrać nowe. Jednak w ciągu tury Poszukiwacz może rzucić tylko tyle Zaklęć, ile miał ich na jej początku, więc zwykle dobranego w takich okolicznościach Zaklęcia rzucić natychmiast już nie można - trzeba poczekać do kolejnej tury.

EDIT: jakoś w jednym momencie chyba odpowiedzieliśmy :)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Już śpieszę z wyjaśnieniami.
Jeśli zaczynasz sobie grę z X zaklęciami, to na samym początku gry bierzesz te X kart zaklęć.
Gdy masz mieć zawsze Y zaklęć, to gdy tylko masz mniej zaklęć, to bierzesz ich tyle, żeby mieć Y.

Pamiętać należy, że w każdej turze możesz rzucić tylko tyle zaklęć, z iloma zaczynałeś tę turę.

Np. jeśli nie miałeś na początku tury zaklęcia, a później jakieś wylosujesz - nie możesz go rzucić.
Inny przykład: miałeś na początku tury jakieś zaklęcie, zdobyłeś drugie zaklęcie - jeśli nie rzuciłeś tego pierwszego zaklęcia, to możesz rzucić to drugie, bo jak wspominałem, instrukcja mówi, że możesz rzucić tyle zaklęć z iloma zaczynałeś turę, instrukcja nie mówi o tym, które zaklęcia możesz rzucać ;)

Zdobywanie zaklęć - poza specjalnymi zdolnościami są jeszcze obszary na planszy (np. Kapliczka) i karty, w wyniku których możesz zdobyć zaklęcie.

Ograniczenie ilości zaklęć w związku z posiadaną Mocą, mówi o tym ile maksymalnie możesz mieć zaklęć w danej chwili - gdy osiągniesz limit, nie możesz brać nowych zaklęć, dopóki któregoś nie rzucisz lub nie stracisz w wyniku działania jakiejś instrukcji.

Przypomnę też, że nie można odrzucić zaklęcia z własnej woli, bez wykorzystania.

Mam nadzieję że już wszystko jasne ;)

EDIT
Taaa, w tym samym momencie pisaliśmy
P.S. Roland, źle piszesz, poczytaj instrukcję i fragment dotyczący ilości rzucanych zaklęć w czasie tury :P
Strona 14 na samym dole po lewej stronie ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

P.S. Roland, źle piszesz, poczytaj instrukcję i fragment dotyczący ilości rzucanych zaklęć w czasie tury :P
Strona 14 na samym dole po lewej stronie ;)
Tak wiem, juz poprawiłem. Sorry, ze namieszałem. :oops:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

niezly Support macie:)
wielkie dzieki
A jesli zaczynam moja ture i rzucam sobie 1 zaklecie i ten ktos kto oberwal automatycznie sie broni np czyms w rodzaju lusterka i odbija moje zaklecia badz w jakis sposob je uniewaznia, wtedy ja rzucam moje nastepne zaklecie zeby jednak cos temu Graczowi wyrzadzic... i.. czy ten Gracz moze rzucic jeszcze jedno zaklecie? No bo skoro nie jego tura to moze tylko1 zaklecie rzucic, prawda?
Ostatnio zmieniony sobota 15 maja 2010, 18:26 przez Mad, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Nie moze juz rzucic, gdy trwa Twoja tura inni gracze moga rzucic tylko po jednym zakleciu.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
ODPOWIEDZ