Assassin

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Rafael91 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 03 kwie 2010, 16:11
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Rafael91 »

Nemomon,

Witam mam pytanie a które znasz pewnie odpowiedź :P

1.Możesz mi dokładnie wytłumaczyć skill assassina ?? Bo ja niewiem o co chodzi , bo gdyby przeciwnik nie rzucal koscia za siebie (podczas walki) to niemialo by sensu ....
2.Jeżeli stojac np. na obszarze "zamek" i wyrzuce koscia "6" to bede mogl przejsc przez tajemne wrota i wkroczyc ( jezeli mi sie to uda) na rowniny grozy ?? czy zeby przejsc to musze ostatnim ruchem wejsc na tajemne wrota ???

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz :))


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Witam i ja... Choć Pan pomylił nieco adresy (takie pytania to raczej w dziale "Kwestia zasad", a i najlepiej w osobnym temacie... ;) ), pozwolę sobie jednak rozwiać Pańskie wątpliwości: (wybacz, Nemo) ;)

1. Może i nie miałoby sensu, ale tak najwyraźniej właśnie jest. :) O ile, rzecz jasna, to Zabójca atakuje - nie może zasztyletować, jeśli sam jest ofiarą napaści. ;)
2. Wariant pierwszy - ruch nie musi się kończyć dokładnie na obszarze Tajemnych Wrót.


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

dodam tylko gwoli dokładności że:

1. Warto zauważyć że zgodnie z zasadami TMiM to Poszukiwacz atakuje Wrogów których karty wyciąga podczas badania obszarów. Więc Zabójca używa swojego skilla także wtedy kiedy wyciągnie kartę Wroga. W praktyce niewiele jest sytuacji kiedy jej nie może użyć, a najczęstszą jest sytuacja kiedy jest atakowany przez Poszukiwacza


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja dodam od siebie:
1. O ile się nie mylę (nie mam MiM, więc głowy nie dam), Wrogów atakuje zawsze Poszukiwacz, więc Zabójca może być atakowany tylko przez istoty (?) i Poszukiwaczy (no tu akurt jestem pewien :D)
2. Dodam, iż Poszukiwacz po dojściu do Tajemnych Wrót musi mieć jeszcze niewykorzystane "oczka" na ruch - jak kończy ruch dokładnie na Tajemnych Wrotach to normalnie ciągnie kartę / bada już tam leżącą, a wejść do krainy wewnętrznej może dopiero w następnej turze ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Astropata pisze:1. Warto zauważyć że zgodnie z zasadami TMiM to Poszukiwacz atakuje Wrogów których karty wyciąga podczas badania obszarów. Więc Zabójca używa swojego skilla także wtedy kiedy wyciągnie kartę Wroga. W praktyce niewiele jest sytuacji kiedy jej nie może użyć, a najczęstszą jest sytuacja kiedy jest atakowany przez Poszukiwacza
A gdzie w instrukcji jest taka zasada? ja nie znalazłem. Na stronie 10 i 11 jest o Walce i Ataku i z tego co ja zrozumialem po przeczytaniu to w momencie gdy ciagniemy na danym obszarze karte Wroga to ten Wróg atakuje Poszukiwacza.
Rogo pisze:1. O ile się nie mylę (nie mam MiM, więc głowy nie dam), Wrogów atakuje zawsze Poszukiwacz, więc Zabójca może być atakowany tylko przez istoty (?) i Poszukiwaczy (no tu akurt jestem pewien :D )
Na str. 10 instrukcji jest napisane, iz " "Istoty" to ogólne określenie, które zawiera w sobie wszystko (za wyjątkiem innych Poszukiwaczy), co atakuje Poszukiwacza przy uzyciu Siły lub Mocy. Istotami są przede wszystkim Wrogowie..."
Tak wiec wychodzi na to ze to nie Poszukiwacz atakuje gdy wyciaga karte Wroga lecz to on sam jest atakowany.

Wiem, ze temat Zabójcy był juz wałkowany na tym forum ale widze ze nie tylko ja ciagle mam watpliwosci co do tego Poszukiwacza. Instrukcja na jego karcie nie jest zbyt jasna i nie do konca wiadomo jak ja interpretowac przez co u mnie nikt nie chce grac ta postacia bo nie mozemy sie dogadac co do interpretacji tresci jego karty.
Ja osobiscie jestem za opcja ze Zabójca nie moze sztyletowac gdy wyciaga karte Wroga, natomiast gdy staje na juz odkrytej karcie Wroga to normalnie moze uzyc tej zdolności.

[ Dodano: Wto Kwi 06, 2010 4:02 pm ]
Z Zabójca jest jeszcze jeden problem, co jesli na danym obszarze znajduje sie dwóch Wrogów na siłe i atakujemy ich? czy walczac jednoczesnie z dwoma wrogami, których siła sie sumuje tez mozemy sztyletowac? Zabójca moze zasztyletowac obu naraz?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Roland, lepiej nie mogłeś trafić. W FAQu są odpowiedzi na oba Twoje pytania:

Kod: Zaznacz cały

Q1: Can the Assassin assassinate any creature, regardless
of whether or not it is drawn from the Adventure deck or
already faceup on the space when he encounters it?
A: Yes.
Q2: Can the Assassin still assassinate if he fights two or
more Enemies at the same time during battle?
A: Yes.
Czyli Zabójca może użyć swojej zdolności:
-niezależnie czy właśnie losuje kartę, czy rozpatruje już leżącą na planszy (mam nadzieję, że nie znajdzie się maruda, która zapyta "a co z istotami?", a jęsli jednak, to takiemu odpowiem "zawsze patrz przez analogie, bo faq nigdy nie będzie drugą instrukcją na 100 stron")
-kiedy walczy z więcej niż jednym Wrogiem na raz.
Myślę, że teraz już śmiało możesz używać tego Poszukiwacza w swoich rozgrywkach ;)


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

No cóż, z instrukcji mozna to zrozumiec inaczej, ale skoro tak uwazaja osoby ktore siedza w tym temacie grubo dłuzej ode mnie to ja nie bede robił zamieszania. Zreszta moze to i dobrze ze moze sztyletowac w obu tych sytuacjach, skoro posiada tylko te jedna specjalna zdolność to niech mu bedzie :smile:
Dzieki za wyjasnienie ;-)


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
ODPOWIEDZ