Mieszkańcy Mroku - karta z Podziemi

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A może jakieś mroczne karty przygód, ba nawet mroczne zaklęcia - też sobie idą?
Nie szukajcie takich rozwiązań, bo tylko komplikujecie sprawę. Napisano jasno: Mieszkańcy Mroku idą sobie do kart użytych - użyto nazwy karty zapewne nieprzypadkowo. Chodzi o tą kartę tylko opis fabularny chcieli zrobić. Bo jeśli na logikę się powoływać to co mają tacy mieszkańcy mroku z np zawaleniem, jeśli je wyciągniesz podczas trwania tej karty?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Artownik pisze: Zamieć: Nadeszła sroga zima i cały świat okrył się całunem śniegu. Przez dwie tury wszyscy Poszukiwacze, niezależnie od Krainy, mogą się poruszać tylko o jeden Obszar. Potem nadchodzi odwilż i tę Kartę należy odłożyć.

Zdarzeń jesteśmy jedynie świadkami lub uczestnikami. Karta kładziona jest poza planszę, a działa na cały świat. Gdyby miała gdzieś leżeć, to musiałaby leżeć wszędzie.
Niestety, w przypadku Talismana nie ma takiego terminu "wszędzie". A w moim odczuciu poza planszą to można sobie batonik albo inny soczek położyć ;)

Ale nie kartę, która wpływa na tzw. całokształt. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonany do opcji odkładania takich zdarzeń na obszary, na których się takowe wyciągnęło. Inaczej lądują w próżni, poza planszą, odkryte na stosie, na Koronie Władzy, w słoiku z konfiturami.

No ale widzicie: taką Zamieć też trzeba odłożyć, więc do tego momentu ona musi gdzieś LEŻEĆ! Mechanika gry nie pozwala na wykładanie wylosowanych kart gdzie bądź. Albo - do gracza, albo efekt natychmiastowy i stos, albo - plansza.
Kufir pisze:Kurde Panowie ale Macie problem, tam gdzie go nie ma.


Banalna kwestia.
Losujemy kartę Mieszkańcy Mroku. Przed dwie tury ciągniemy na planszy podstawowej karty Podziemi zamiast Przygód. Po upływie dwóch tur ponownie ciągniemy karty Przygod.
Wrogowie, nieznajomi którzy zostali wyciągnięci jako Karta Podziemi na planszy podstawowej zostają na niej. Zdarzenia które sie tycza tylko Podziemi, działają na Podziemia. W czym problem ?
Już wcześniej napisałem, przeczytaj czego dotyczy poruszana tu kwestia.

Nie chodzi o EFEKT karty - ten jest oczywisty dla 4-latka. Chodzi o to co się dzieje z KARTĄ, podczas trwania jej EFEKTU. Gdzie ona - fizycznie - JEST. Wg mnie przez dwie tury, rundy, czy jak oni to nazwali, ta karta MUSI znajdować się w grze, ponieważ dopiero po wygaśnięciu EFEKTU odkłada się ją. A jeśli tak, to co dzieje się z tą kartą od momentu WYLOSOWANIA do momentu wygaśnięcia EFEKTU, a co za tym idzie ODŁOŻENIA. Uf. Już jaśniej nie umiem - czuję się, jakbym siódmy raz pisał to samo.

OSTATNI RAZ: jeśli mamy kartę po dwóch rundach/turach/cokolwiek odłożyć, to przez te dwie jednostki czasu GDZIE ta karta LEŻY?

Instrukcja nie uwzględnia kładzenia kart poza planszą (poza Przedmiotami, Trofeami, Przyjaciółmi i bla bla bla). Ani na Koronie Władzy. Ani w słoiku z konfiturami.


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Moje zdanie jest takie: a co to za różnica gdzie ona leży. Trofea mogę sobie wkładać do kieszeni, albo wynosić do lodówki jak mi tak wygodnie i tak samo jest ze Zdarzeniami. Najważniejsze, żeby pamiętać o efekcie, a karta może leżeć nawet w słoiku z konfiturami. W moich rozgrywkach kartę zdarzeń trwających ileś tam rund trzyma zawsze ten co ją wylosował, że by się nie pochrzaniło kiedy efekt przemija.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Dajmy na to tę Zamieć. Działa na całą krainę, ale tylko na danym jednym obszarze przez dwie tury blokuje ciągnięcie kart? Bezsens.
Snake, co się czepia słówek pisze:Chodzi o to co się dzieje z KARTĄ, podczas trwania jej EFEKTU. Gdzie ona - fizycznie - JEST.
Po prostu: jest. W ręce, przy planszy, na planszy, pod planszą, za oknem, w lodówce, w słoiku z konfiturami. Do tego czasu jest, żeby ci się nie zapomniało o jej efekcie. Owszem, może być na tym obszarze, ale jak napisałem powyżej:
Rogo we własnej osobie pisze:Dajmy na to tę Zamieć. Działa na całą krainę, ale tylko na danym jednym obszarze przez dwie tury blokuje ciągnięcie kart? Bezsens.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Już wcześniej napisałem, przeczytaj czego dotyczy poruszana tu kwestia.

Nie chodzi o EFEKT karty - ten jest oczywisty dla 4-latka. Chodzi o to co się dzieje z KARTĄ, podczas trwania jej EFEKTU. Gdzie ona - fizycznie - JEST. Wg mnie przez dwie tury, rundy, czy jak oni to nazwali, ta karta MUSI znajdować się w grze, ponieważ dopiero po wygaśnięciu EFEKTU odkłada się ją. A jeśli tak, to co dzieje się z tą kartą od momentu WYLOSOWANIA do momentu wygaśnięcia EFEKTU, a co za tym idzie ODŁOŻENIA. Uf. Już jaśniej nie umiem - czuję się, jakbym siódmy raz pisał to samo.

OSTATNI RAZ: jeśli mamy kartę po dwóch rundach/turach/cokolwiek odłożyć, to przez te dwie jednostki czasu GDZIE ta karta LEŻY?

Instrukcja nie uwzględnia kładzenia kart poza planszą (poza Przedmiotami, Trofeami, Przyjaciółmi i bla bla bla). Ani na Koronie Władzy. Ani w słoiku z konfiturami.

Nie ma znaczenia gdzie ona leży. Po prostu jest w grze. Nie kładzie się jej na planszę aby zajmowała jakiś obszar tylko poza nią. Tak było w MIM od zawsze przecież.


Obrazek
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Erestor pisze:Moje zdanie jest takie: a co to za różnica gdzie ona leży.
Zasadnicza.

Jeśli gdzieś leży, zmniejsza limit ciągnięcia kart na danym obszarze. Wyobraź sobie sytuację: Poszukiwacz z jednym punktem Życia znajduje się pomiędzy obszarem na którym leży Zamieć, a obszarem, który zamieszkał Demon. Musi poruszać się o jeden obszar - w końcu zamieć.

Takich sytuacji można by znaleźć więcej.


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Wyjaśniłem Ci już post wyżej.
Temat dla mnie do zamknięcia.


Obrazek
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Bynajmniej nie dla mnie. Twoje "wyjaśnienia" szanowny Kufirze sprowadzają się do pisania "wyjaśniłem Ci to wcześniej". To na nic.

W MiMie tak było "od zawsze", zgoda, jak już kiedyś mówiłem, sam tak wcześniej grałem. A teraz mam wątpliwości. W tej grze - moim zdaniem - karty nie krążą gdzieś w oderwaniu od planszy. Przyzwyczajenie przyzwyczajeniem, ale moim zdaniem sprawa jest daleka od wyjaśnienia.

W związku z tym mam prośbę. Wiem, że przynajmniej jeden z uczestników Forum ma kontakty "na górze". Czy byłaby możliwość dowiedzieć się i rzeczywiście raz na zawsze zamknąć tą kwestię?

Zobowiązany "Snake, który czepia się słówek" (podoba mi się ;) )


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Snake pisze:Zasadnicza.

Jeśli gdzieś leży, zmniejsza limit ciągnięcia kart na danym obszarze.
Ok. Źle się wyraziłem. Dla mnie nie ma różnicy gdzie leży bo nie leży na planszy. Z samego typu karty wynika, że nie może ona fizycznie niczego zajmować bo jest Zdarzeniem, czyli czymś 'niefizycznym'


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Snake, graj tak, jak wolisz. Jak chcesz, żeby karta wliczana była do limitu losowanych kart na danym obszarze - proszę bardzo. Jedna tylko sprawa: możesz dojść to pewnych absurdów Np. wchodzisz na pole gdzie leży twoja Zamieć -> badasz obszar=musisz rozpatrzeć kartę-> Zamieć zaczyna się od nowa.
W ten sposób możesz mieć Zamieć przez całą grę :)
Osobiście proponuje Ci zaufać braci MiMowej ;)


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Popieram większość, karta nie zostaje jak dla mnie na obszarze na którym się ją wyciągnęło.
8janek8 pisze:Jedna tylko sprawa: możesz dojść to pewnych absurdów Np. wchodzisz na pole gdzie leży twoja Zamieć -> badasz obszar=musisz rozpatrzeć kartę-> Zamieć zaczyna się od nowa.
W ten sposób możesz mieć Zamieć przez całą grę
Idealny wstęp przed zakupem "Królowej lodu" :)


ODPOWIEDZ