Traper, Cerber, Władca Otchłani - pytania.

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Traper, Cerber, Władca Otchłani - pytania.

Post autor: Snake »

Znów mam kilka pytań:

Pierwsze dotyczy Trapera. Opis karty brzmi w następujący sposób:
"Rzuć 2 kośćmi. Jeśli wynik jest równy lub niższy od twojej Mocy, możesz wymknąć się traperowi. Jeśli wynik jest wyższy, musisz z nim walczyć, ale podczas walki nie będziesz mógł wykonać rzutu ataku. Traper pozostanie na tym obszarze, dopóki ktoś go nie pokona."

Pytanie brzmi: a co, jeżeli zdam test na Moc i nie mam ochoty mu się wymykać, tylko chcę z nim walczyć. Czy:
- walka przebiega w normalny sposób
- walka przebiega w sposób opisany na karcie, tzn. nie wykonuję rzutu ataku

?

Drugie (i zarazem trzecie) dotyczy Cerbera jak i Władcy Otchłani. W przypadku obu tych Wrogów gracz zmuszony jest do wyboru, czy walczyć z nimi za pomocą Siły czy Mocy. Czy taki wybór mają wszyscy Poszukiwacze, czy jedynie ci, którzy mogą wybierać formę ataku? I co w przypadku pokonania takich delikwentów - czy zamienia się ich na trofea w zależności od rodzaju walki, jaką się stoczyło? Czy też nagrodą za zwycięstwo jest satysfakcja, bądź w - przypadku Władcy Otchłani - przeniesienie na Równiny Grozy?


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ufff.... następnym razem proszę, abyś wpisywał swe pytania w odpowiednim temacie. Dziękuję.
Snake pisze:Pierwsze dotyczy Trapera. Opis karty brzmi w następujący sposób:
"Rzuć 2 kośćmi. Jeśli wynik jest równy lub niższy od twojej Mocy, możesz wymknąć się traperowi. Jeśli wynik jest wyższy, musisz z nim walczyć, ale podczas walki nie będziesz mógł wykonać rzutu ataku. Traper pozostanie na tym obszarze, dopóki ktoś go nie pokona."

Pytanie brzmi: a co, jeżeli zdam test na Moc i nie mam ochoty mu się wymykać, tylko chcę z nim walczyć. Czy:
- walka przebiega w normalny sposób
- walka przebiega w sposób opisany na karcie, tzn. nie wykonuję rzutu ataku
Walka toczy się normalnie. Rzutu ataku nie wykonujesz jedynie wtedy, gdy przegrasz test Mocy.
Snake pisze:Drugie (i zarazem trzecie) dotyczy Cerbera jak i Władcy Otchłani. W przypadku obu tych Wrogów gracz zmuszony jest do wyboru, czy walczyć z nimi za pomocą Siły czy Mocy. Czy taki wybór mają wszyscy Poszukiwacze, czy jedynie ci, którzy mogą wybierać formę ataku? I co w przypadku pokonania takich delikwentów - czy zamienia się ich na trofea w zależności od rodzaju walki, jaką się stoczyło? Czy też nagrodą za zwycięstwo jest satysfakcja, bądź w - przypadku Władcy Otchłani - przeniesienie na Równiny Grozy?
Trzecią taką kartą jest jeszcze Eastern Dragon z Frostmarch. Co do pytania, możesz wybrać rodzaj: walkę albo walkę psychiczną. Opcja wyboru rodzaju ataku ma jedynie zastosowanie względem sytuacji Poszukiwacz vs. Poszukiwacz. Po ich pokonaniu, możesz ich wziąć jako trofea, ponieważ są kartami Wrogów. Masz z nich takie trofeum, w jakim rodzaju walki ich pokonałeś. Warto również wspomnieć, że ich numer spotkania, to 1, a więc musisz ich badać oddzielnie, bez względu na to, czy do badania masz jeszcze jakiś Wrogów, czy nie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

1.
walka przebiega w normalny sposób

2. Wszyscy mogą wybrać formę walki, po pokonaniu wroga dostajesz Trofeum. Jeśli walczyłeś na Moc to dostajesz Trofeum na Moc i vice versa.


Edit: Nemo pisaliśmy równocześnie ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Edit: Nemo pisaliśmy równocześnie ;)
Ja zawsze odpowiadam na pytania dotyczące zasad gry. W końcu ten FAQ się prowadzi.. ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Nemomon pisze:Ufff.... następnym razem proszę, abyś wpisywał swe pytania w odpowiednim temacie. Dziękuję.
Pardon! Uznałem, że dotyczy to bardziej kwestii zasad, ale ok, następnym razem się poprawię.
Nemomon pisze:Warto również wspomnieć, że ich numer spotkania, to 1, a więc musisz ich badać oddzielnie, bez względu na to, czy do badania masz jeszcze jakiś Wrogów, czy nie.
Dokładnie tak.

Dziękuję Tobie oraz Kufirowi za odpowiedzi. Pokrywają się z moją interpretacją.

Jeszcze raz sorki za wlepienie tematu w złe miejsce.


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ale i Tobie zdarza się źle interpretować karty. Każdy jest tylko człowiekiem, wiec nie masz chyba wyłączności na takie posty ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Kufir pisze:Ale i Tobie zdarza się źle interpretować karty. Każdy jest tylko człowiekiem, wiec nie masz chyba wyłączności na takie posty ;)
Ależ nigdy nie uzurpowałem sobie takiej wiedzy!!! Stąd też moje pytania, dla Was zwykle oczywiste, a dla mnie o tyle istotne, że chcę konfrontować własne "widzimisię" z oficjalnymi zasadami gry oraz z poglądami osób, które bardziej tkwią w temacie ode mnie :)


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Snake pisze:
Kufir pisze:Ale i Tobie zdarza się źle interpretować karty. Każdy jest tylko człowiekiem, wiec nie masz chyba wyłączności na takie posty ;)
Ależ nigdy nie uzurpowałem sobie takiej wiedzy!!! Stąd też moje pytania, dla Was zwykle oczywiste, a dla mnie o tyle istotne, że chcę konfrontować własne "widzimisię" z oficjalnymi zasadami gry oraz z poglądami osób, które bardziej tkwią w temacie ode mnie :)
Kufir mówił akurat do mnie, więc się nie przejmuj ;). Zresztą ma rację, czasami też popełniam błędy, dlatego też czuwa nade mną Janek, który zawsze "delikatnie" zasugeruje, że się ze mną nie zgadza :mrgreen:


ODPOWIEDZ