Zadania Czarownika

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Zadania Czarownika

Post autor: Kufir »

Witam.
Mam kilka pytań co do Zadań Czarownika i ich interpretowania wg. mniej lub bardziej "oryginalnych" zasad.


Pytania które nie posiadają dla mnie jednoznacznych odpowiedzi:

1.
Co w przypadku gdy odwiedzimy Czarownika, ten obdaruje nas losową misją która możemy wykonać już w tej chwili. Czy od razu ją wykonujemy ( np. Odrzucamy 2 sztuki złota)i otrzymujemy Talisman? Czy też musimy mu ją dostarczyć podczas kolejnej wizyty? (W oryginalne jest mowa o teleportowaniu nas do Jaskini ale chyba nie wiele osób tak gra, ja utrudniam życie poprzez konieczność odwiedzenia Czarownika raz jeszcze)


2. Co z przypadkami gdy wylosujemy z kart Przygód Talisman (jeśli ich nie usunęliśmy przed grą z tali), bądź powinniśmy go zdobyć w wyniku badania jakiegoś obszaru (np. Świątynia)? Osobiście w takich momentach losuję zadanie czarownika, a jeśli jakieś już posiadam mogę wydać punkt losu aby wylosować nowe zadanie które muszę już zaakceptować. W Jaskini Czarownika nie ma możliwości zamiany zadania.


3. Wg. Alternatywnych zakończeń gry w nachodzącym kolejnym dodatku, rozpoczynamy grę z 4 zadaniami na starcie. Czy nie lepszych rozwiązaniem jest otrzymanie tych 4 zadań podczas pierwszej wizyty u Czarownika? A dalej snujemy postępowanie wg. punktu 2 ?



Jak Wy widzicie tą kwestię ?


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Kufir pisze:1. Co w przypadku gdy odwiedzimy Czarownika, ten obdaruje nas losową misją która możemy wykonać już w tej chwili. Czy od razu ją wykonujemy ( np. Odrzucamy 2 sztuki złota)i otrzymujemy Talisman? Czy też musimy mu ją dostarczyć podczas kolejnej wizyty? (W oryginalne jest mowa o teleportowaniu nas do Jaskini ale chyba nie wiele osób tak gra, ja utrudniam życie poprzez konieczność odwiedzenia Czarownika raz jeszcze)
Tak, od razu badasz ponownie obszar Jaskini i otrzymujesz swoją nagrodę. Pamiętaj, iż zadania czarownika musisz wykonać, gdy tylko masz taką okazję, więc, gdy Ci wyjdzie, iż musisz oddać 2 Przedmioty, to żebyś miał Talizman i Runiczny Miecz, to musisz je odłożyć. Dzieje się to automatycznie, nie masz wyboru, czy chcesz je wykonać, czy wolisz poczekać - wykonujesz je.
Kufir pisze:2. Co z przypadkami gdy wylosujemy z kart Przygód Talisman (jeśli ich nie usunęliśmy przed grą z tali), bądź powinniśmy go zdobyć w wyniku badania jakiegoś obszaru (np. Świątynia)?
Normalnie zatrzymujesz Talizman. Ponadto i tak musisz wypełnić te zadanie, bo nie będziesz mógł wejść na obszar Równin Grozy.
Kufir pisze:3. Wg. Alternatywnych zakończeń gry w nachodzącym kolejnym dodatku, rozpoczynamy grę z 4 zadaniami na starcie. Czy nie lepszych rozwiązaniem jest otrzymanie tych 4 zadań podczas pierwszej wizyty u Czarownika? A dalej snujemy postępowanie wg. punktu 2 ?
Tego ja nie wiem, biorąc pod uwagę, że dostaniemy trudniejsze zadania, to fatygowanie się po nie może wydłużyć grę.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Nie mam przed sobą w tym momencie instrukcji ale:

1. Też gramy, że po wykonaniu należy ponownie odwiedzić Czarownika, by otrzymać Talizman. Co do natychmiastowego wykonania, uważam że decyzja zależy od gracza. Jeżeli w danym momencie może on wykonać zadanie i od razu otrzymać Talizman, a nie chce tego, to nie widzę przeszkód dlaczego miałby to na siłę robić. W przykładzie, który podałeś, jeżeli masz 2 sztuki złota, możesz od razu zostawić i otrzymać Talizman lub stwierdzić, że na razie tego nie chcesz robić i koniec. Z tego co pamiętam, nie masz z góry ustalonego czasu na wykonanie zadania więc nie ma co się śpieszyć i to kiedy złożysz je do rąk Czarownika, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Przynajmniej ja tak uważam...
2. Zawsze grałem tak, że jeżeli już mam Talizman, to drugiego nie potrzebuję. Jeżeli w danym momencie mam jeszcze do wykonania zadanie Czarownika, to po prostu je olewam.
3. O tym akurat nie wiedziałem, a swoja drogą to dobry pomysł. Zrobienie łatwiutkiej fuchy dla Czarownika w zamian za Talizman uważam za banał... 4 zadania całkowicie zmieniają postać rzeczy. Nawet, jeżeli będą to proste robótki ręczne, to mimo wszystko trochę wydłużą one proces zdobywania Talizmanu od Czarownika.
Rozpoczynanie z zadaniami uważam za odrobinę lepszy pomysł niż otrzymanie ich przy pierwszej wizycie. Powód? Od samego początku wiesz co musisz zrobić, by Talizman otrzymać. W trakcie gry mają miejsce różne zdarzenia i może się tak przytrafić komuś, że od razu wykona 1 czy 2. Dotarcie do Środkowej Krainy czasami bywa problematyczne (tzw. zezowate szczęście, zawsze gdy chcę się tam dostać to nie wychodzi mi to) i zanim tam dotrzemy, otrzymamy 4 zadania (które mogą okazać się dla rozwiniętej postaci banalne jednak czasochłonne), wykonamy je, upłynie sporo czasu. Tak od samego początku gry, mamy możliwość kontrolować sytuację i szybciej je wykonać.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6184
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Wg instrukcji odpowiedzi na pytania 1. i 2. poprawnie udzielił Nemomon, ale też zawsze uważałem przymus wykonywania zadań od razu gdy tylko jest możliwe (npo to co pisał Nemo z Runicznym Mieczem i Talizmanem) za pomysł zły :P
Natomiast rozwijając rozważania na temat pytania 2., a dokładniej odpowiedź Kaktusa - niestety mus to mus, jeśli się podjąłeś zadania, to musisz je wykonać, albo Czarownik Ci będzie dupę truł i nie da wejść do Wewnętrznej Krainy. Innymi słowy: choćbyś w międzyczasie zdobył milion Talizmanów - zadanie musisz dokończyć :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Wg instrukcji odpowiedzi na pytania 1. i 2. poprawnie udzielił Nemomon, ale też zawsze uważałem przymus wykonywania zadań od razu gdy tylko jest możliwe (npo to co pisał Nemo z Runicznym Mieczem i Talizmanem) za pomysł zły :P
Dla mnie ten cały przymus wykonania zadania jak najszybciej to też poroniony pomysł nie do końca sprawdzający się w grze.


Obrazek
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Z tym przymusem wykonywania to niby takie nielogiczne, ale z punktu widzenia mechaniki to ciekawe rozwiązanie, które nieraz może doprowadzić do ciekawej sytuacji. Zresztą to widać po przykładzie Nemo z Przedmiotami.


Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

Mam pytanie- czy wykonując zadania w jaskini czarownika można otrzymac tylko talizman czy są inne możliwości?


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Według zasad z instrukcji jedyną formą nagrody za wykonanie Zadania Czarownika jest otrzymanie Talizmanu... Swego czasu była jednak mowa o oficjalnej (jak mi się zdaje) alternatywie możliwości losowania karty Skarbu za wykonanie Zadania...


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Taka zasada znajduje się w Królowej Lodu:
Królowa Lodu Rules pisze:Wariant: Skarby jako nagrody
Gracze mogą skorzystać z tego wariantu, jeśli posiadają
rozszerzenie Podziemia i chcą, aby karty Skarbów były łatwiej
dostępne. Za każdym razem, kiedy gracz wykona zadanie
Czarownika, zostanie teleportowany do Jaskini zgodnie z
dotychczasowymi zasadami, jednakże zamiast Talizmanu, może
w nagrodę wylosować jedną kartę z talii Skarbów.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

To ciekawa propozycja : ) mam podziemia wiec chyba bede z tej opcji korzystac. Dziekuję.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Nemomon pisze:Wariant: Skarby jako nagrody
Gracze mogą skorzystać z tego wariantu, jeśli posiadają
rozszerzenie Podziemia i chcą, aby karty Skarbów były łatwiej
dostępne. Za każdym razem, kiedy gracz wykona zadanie
Czarownika, zostanie teleportowany do Jaskini zgodnie z
dotychczasowymi zasadami, jednakże zamiast Talizmanu, może
w nagrodę wylosować jedną kartę z talii Skarbów.
Hmm... to moze byc ciekawe, z drugiej strony ciekaw jestem tych zadań czarownika z Królowej lodu, jeśli sa tak proste jak te ze Żniwiarza to wariant ze skarbem jako nagroda nie podoba mi sie, po pierwsze prosty sposób na zdobycie mocnych przedmiotów, po drugie po co wtedy fatygowac sie do Podziemi i walczyc z Panem ciemności?
Nemomon wiesz moze jak prezentuja sie te zadania z Królowej Lodu? I czy w najblizszym czasie na stronie Galakty pojawi sie spolszczona instrukcja tegoż dodatku?

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 8:04 pm ]
Własnie znalazłem na forum te zadania czarownika z Frostmarch, w wiekszości niestety sa proste podobnie jak te ze Żniwiarza, moze jedynie kilka z nich sprawic lekki kłopot, czyli wariant ze Skarbem za zadanie raczej marny


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
yt1300
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:41
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: yt1300 »

ja bym się nie zgodził. ja sam stosuje ten wariant acz z drobną modyfikacją. mianowicie wykonane zadanie trzeba osobiście odnieść do czarnoksiężnika w środkowej krainie.
to zdecydowanie utrudnia nie tyle samo wykonanie zadania co otrzymanie nagrody. po drugie, to dodatkowa motywacja do szybszego wyruszenia do środkowej krainy a zatem i wyścig po koronę jest szybszy i bardziej emocjonujący.
wariant sprawdzony w około 10 partiach na 3-6 osób. skarby pojawiają się zdecydowanie częściej, ale nie są powszednie. średnio na partie pojawia, się około 3-4 skarbów. to dużo zważywszy, że w mojej grupie, gracze idą walczyć z władcą ciemności dopiero wtedy kiedy maja wysokie szanse wylądować od razu na koronie władzy.
a dzięki takiemu podziałowi często ktoś poluje w zewnętrznej i środkowej krainie, na łatwe questy i zdobyte skarby. bo czasem jedno zaklęcie więcej, albo mechaniczna sowa potrafi zdziałać cuda w kilka rund


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Więc po kolei, spis kart do Frostmarcha pojawi się pewnie jeszcze tego samego dnia jak i on będzie dostępny w sklepach. W sumie mogę podać spis zadań Czarownika:
zadania Czarownika pisze:1. Przynieś dwa Przedmioty (odrzuć ich karty)
2. Odpraw dwóch Przyjaciół (odrzuć ich karty)
3. Poświęć jeden punkt Mocy
4. Poświęć jeden punkt Siły
5. Poświęć jeden punkt Życia
6. Pokonaj Strażnika
7. Odwiedź Mistyka
8. Odwiedź Czarodziejkę
9. Odwiedź Alchemika
10. Odwiedź Czarnego Rycerza
11. Odwiedź Gospodę
12. Pomódl się w Świątyni
13. Przynieś jedną Broń (odrzuć jej kartę)
14. Przynieś jeden Pancerz (odrzuć jego kartę)
15. Zabij jednego Smoka
16. Zabij jedno Zwierzę
17. Zabij jednego Ducha
18. Zabij jednego Potwora
19. Poświęć swoje dwie następne tury
20. Zyskaj jeden punkt Siły
21. Zyskaj jeden punkt Mocy
22. Rzuć jedną kością, aby podjąć się zadania
23. Oddaj innemu Poszukiwaczowi jedną sztukę złota
24. Przynieś trofeum warte siedem punktów (odrzuć je)
Sam pomysł tego wariantu znany był już od dawna, pojawił się on na BoardGameGeek, jego autorem był John Goodenough. Teraz tylko pojawił się on oficjalnie w instrukcji.

Co do niej samej, to jesteś drugą osobą, która się o nią pyta, więc coś się postaramy, żeby niedługo stała się dostępna. Dzisiaj napiszę do DW na ten temat.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

Chciałam grac w ten sposób ze za wykonanie zadan czarownika otrzymuje sie karte skarbu. Nie wiem jednak jaka liczba zadan bedzie optymalna by skarb naprawde byl tego wart. Grał ktos z taka opcja? jesli tak prosze o krotka podpowiedz i zaznaczenie czy aby otrzymac skarb trzeba trafic z powrotem do jaskini czarownika czy po wykonaniu ostatniego zadania moge wziac karte skarbu?


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

To juz sama musisz okreslic jaka wg Ciebie liczba zadan bedzie optymalna zeby otrzymac za nie karte Skarbu. My gramy tak, ze wystarczy jedno wykonane zadanie aby otrzymac Skarb ale kazdy gracz moze w taki sposób zdobyc tylko jedną losową karte Skarbu. Za kolejne wykonane zadania dostaje sie juz tylko talizman. No i po wykonaniu zadania normalnie przenosimy sie na obszar Jaskini Czarownika gdzie gracz decyduje czy chce dostac talizman czy wylosowac jeden Skarb. Gra sie w ten sposób bardzo dobrze i karty Skarbu sa wreszcie w częstym uzytku co urozmaica gre. Jesli uznasz, ze jedno zadanie za Skarb to zbyt łatwo to graj na 2 lub wiecej. Jak to sprawdzisz w praktyce to sama ocenisz jak jest dla was lepiej.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

Ja spóbuję zagrac tak aby dostac skarb trzeba by wykonac 2 zadania czarownika. Piszesz ze z jednym tez jest ok. wiec jak bedzie za trudno to zmienie na 1.

Po wykonaniu zadania/zadan automatycznie sie przenosimy do jaskini czy trzeba tam trafic? Nigdy nie grałam z zadaniami czarownika nawet o talizman dlatego mam watpliwosci.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Po wykonaniu zadania automatycznie przenosimy sie do Jaskini Czarownika. Oczywiście zadania losujemy z zakrytej talii. Pamietaj tez, ze wg zasad z instrukcji zadanie nalezy wypełnic natychmiast kiedy tylko to mozliwe, czyli jeśli masz np. zadanie polegajace na przyniesieniu magicznego przedmiotu to jak tylko taki przedmiot wpadnie Ci w rece automatycznie musisz sie przeniesc do jaskini czarownika i odrzucic ten przedmiot, choćby nawet bardzo Ci sie podobał to nie mozesz go sobie zostawic i poczekac az zdobedziesz jakis inny. No chyba, ze masz np. 2 takie przedmioty to wtedy mozesz wybrac, który oddasz Czarownikowi. Moze sie tez zdarzyc, ze wylosujesz jakies zadanie i okaze sie, ze mozesz je wykonac natychmiast, np. "Przynieś 2 sztuki złota" a akurat masz tyle przy sobie, to odrazu je odrzucasz i odrazu mozesz wylosowac Skarb albo otrzymac talizman.
Wiekszosc zadan jest bardzo prosta i zazwyczaj wykonanie ich nie zajmuje duzo czasu a czesto nawet udaje sie je wykonac natychmiast. Jednak czasem bywa tak, ze te z pozoru banalne zadania mogą sprawic sporo kłopotu a wykonanie ich moze zając niekiedy duzo czasu. Wszystko zalezy od tego jak sie gra ułoży wiec my gramy własnie tak, ze wystarczy jedno wykonane zadanie zeby zdobyc jakis Skarb.
Z tymi Skarbami za zadania zaczelismy grac dopiero kilka dni temu jak zakupiłem Królową Lodu. Polecam zaopatrzyc sie w ten dodatek jesli go nie masz bo wraz z nim dochodza 24 nowe karty zadan. Razem z tymi ze Żniwiarza jest ich juz 36 wiec jest z czego losowac, zadania sa teraz bardziej róznorodne wiec mozna tak grac. Wczesniej jak mielismy tylko 12 kart zadan z dodatku Żniwiarz to było dla nas za mało i nie gralismy z nimi bo było to mało ciekawe i nikt nie chciał sie ich podejmowac, no chyba, ze w celu zdobycia talizmanu jesli nie udało sie go znalezc gdzies w trakcie gry.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

A mi się wydaje, że konieczność samodzielnego pofatygowania się do Jaskini Czarownika uczyniłaby grę trochę ciekawszą, a wyzwanie większym. Bo rzeczywiście, niekiedy wykonanie zadania okazuje się dość banalne, a wtedy Skarb mógłby wpaść w ręce zbyt tanim kosztem.
Ale to tylko domysły - sam z tej zasady nie korzystam. Choć teraz, kiedy zadań jest już faktycznie 36... kto wie, kto wie... :)


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

I tak trzeba sie pofatygowac zeby pojsc i najpierw wylosowac zadanie. A gdyby grac tak, ze po jego wykonaniu trzeba sie tam pofatygowac ponownie zamiast sie poprostu przeniesc to wtedy zasada, ze zadanie musi zostac wykonane natychmiast kiedy to tylko mozliwe, traci sens. Dlaczego? Załózmy, ze wykonałes zadanie typu "Przynies jakis przedmiot", znalazłes ten przedmiot i idziesz z nim do czarownika a po drodze go tracisz w jakichs okolicznościach. Wg mnie bez sensu, chyba ze ktoś gra na zasadzie, ze zadanie moge wykonac kiedy zechce.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Nie no, oczywiście, że wtedy zasada nakazująca wykonanie zadania najszybciej, jak to tylko możliwe, traci sens. Wtedy misja i jej wypełnienie stają się dobrowolne. ;)


Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

Mam wszystkie dodatki : )). To juz wiem dokładnie o co chodzi z wypełnianiem tych zadan. W królowej lodu własnie postawili na zadania czarownika i chciałam te karty w jakims celu wykorzystac. Szkoda, ze nie dali wiecej alternatywnych zakonczen, byloby ciekawiej.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Neesty pisze:Szkoda, ze nie dali wiecej alternatywnych zakonczen, byloby ciekawiej.
Szkoda, ale to tylko kwestia czasu. Z kazdym kolejnym dodatkiem beda zapewne dochodziły nowe. W dodatku Highlands, który własnie wyszedł w wersji angielskiej sa kolejne 3 zakonczenia.

[


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
felow
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: piątek 05 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: hell
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: felow »

witam mam pytania:

1) gram w wariancie zadania czarownika: zaczynam z 4 zadaniami , i moje pytanie jest nastepujace :

A)da sie te zadanaia jakos wymienic na inne??

b)czy jesli w wyniku wylosowania karty chce wyciagnac nowe zadanie albo pociagne nowe zadania u czarownika to musze wypełnic wszystkie 5 lub wiecej aby dostac sie do wewnetrznej krainy??? czy tylko cztery obojetnie jakie i ide??

c) czy zadania w tym wariancie też musze wypełnic odrazu? znaczy sie jak mam sie pozbyc 2 przedmiotów to wyrzucam pierwsze 2 które znajde ??

D) te przedmioty musze zaniesc i zostawic tak jakby w jaskini czarownika czy poprostu wyrzucam na stos kart odrzuconych i jest git??


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

felow pisze:A)da sie te zadanaia jakos wymienic na inne??
Zależy. Musisz je w jakiś sposób stracić, a następnie 1 po 1 wykonywać. Zakończenie "Zadania Czarownika" jedynie pozwalają Ci zaczynać grę z 4 zadaniami. Jeżeli je utracisz, obowiązują normalne zasady, że możesz posiadać tylko 1 zadanie naraz.

Niby jest jeszcze dodatkowa zasada, w optional rules, że można wymieniać w Jaskini Czarownika, ale jest to zasada opcjonalna. Bez niej, patrz punkt wyżej.
felow pisze:b)czy jesli w wyniku wylosowania karty chce wyciagnac nowe zadanie albo pociagne nowe zadania u czarownika to musze wypełnic wszystkie 5 lub wiecej aby dostac sie do wewnetrznej krainy??? czy tylko cztery obojetnie jakie i ide??
Nie możesz otrzymywać nowych zadań Czarownika, jeżeli posiadasz jakieś niewykonane. Otrzymać nowe zadanie możesz jedynie wtedy, gdy aktualnie nie posiadasz ani jednego.

Zakończenie "Zadania Czarownika" wymaga od Ciebie posiadania 4 wykonanych zadań. Możesz mieć ich dowolną liczbę, nawet niewykonane jeszcze, ale minimalnie 4, aby wygrać.
felow pisze:c) czy zadania w tym wariancie też musze wypełnic odrazu? znaczy sie jak mam sie pozbyc 2 przedmiotów to wyrzucam pierwsze 2 które znajde ??
Tak, zadania są jawne, więc musisz je wykonać w najbliższej możliwej sposobności.
felow pisze:D) te przedmioty musze zaniesc i zostawic tak jakby w jaskini czarownika czy poprostu wyrzucam na stos kart odrzuconych i jest git??
Wszystkie karty są odrzucane na stos kart odrzuconych (za wyjątkiem kart Ekwipunku, które wracają do swojego stosu). Wszystkie punkty wracają do wspólnej puli.

Polecam przeczytać instrukcję do Żniwiarza oraz do Królowej Lodu - tam wszelkie niejasności dotyczące kart zadań są wyjaśnione :)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
felow
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: piątek 05 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: hell
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: felow »

ok dzieki wielkie za wyjasnienie :)


ODPOWIEDZ