No to jak to jest...

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

No to jak to jest...

Post autor: Snake »

Wchodzi DOBRY Poszukiwacz - dajmy na to Elf - na obszar Cmentarza, gdzie przebywa jakiś inny Poszukiwacz. Elf (a Krzyża nie posiada) wybiera spotkanie z Poszukiwaczem. Czy to oznacza, że na Cmentarzu punktu Życia nie straci?

Ten sam przykład - dowolne dwie postaci (bez butelki z wodą czy Graala) i Pustynia.

Ten sam przykład: tenże Elf (Siła 3) włazi na obszar, gdzie znajduje się karta przygód "Bagna", ale przebywa tam też np.: Krasnolud. Elf decyduje się zaatakować Krasnoluda - czy to automatycznie oznacza, że na Bagnach tury NIE STRACI (ponieważ zdecydował się na interakcję z innym Poszukiwaczem)?

Proszę o pomoc. Instrukcja tu jest niby jednoznaczna (jak dla mnie), ale coś mi nie pasuje.

Pozdrawiam świątecznie!!!


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No instrukcja mówi: albo badasz obszar, albo spotykasz innego poszukiwacza - też to za bezsens uważam :P I tak samo jeśli na obszarze są jakieś karty (wrogowie, miejsca, nieznajomi)... Ale zmiana tego też łatwa nie będzie - podział kart na te, które trzeba badać nawet jak się atakuje innego poszukiwacza? Bo czemu np. Bagna mają działać zawsze, a np Magiczny Strumień już nie? Nic z tym nie zrobisz - to jest ta część instrukcji, której zmiana jest już zbyt wielką ingerencją w grze :P

Ciekaw jestem czy Stave coś z tym w swoim projekcie robił :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Jeśli wybierasz spotkanie z Poszukiwaczem to nie tracisz punktu wytrzymałości bo nie badasz obszaru.


Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Dzięki za odpowiedzi. A czy w starym MiMie było tak samo? Ja zawsze grałem w ten sposób, że bada się obszar I ewentualnie spotyka innego Poszukiwacza, ale zamordujcie mnie, a nie pamiętam, czy tak szło zgodnie z zasadami...


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Rogo pisze:Ciekaw jestem czy Stave coś z tym w swoim projekcie robił
cały czas sie zastanawiam, ale tego typu problemy będą rozstrzygane dopiero przy pisaniu instrukcji - czyli najgorszej części Projektu.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Snake, jak pisałem - instrukcja mówi że albo jedno albo drugie, czyli jak zauważył Hellhound, jeśli atakujesz innego Poszukiwacza lub używasz na nim jakiejś swojej specjalnej zdolności, to nie badasz już obszaru ani leżących na nim kart :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Snake pisze:A czy w starym MiMie było tak samo? Ja zawsze grałem w ten sposób, że bada się obszar I ewentualnie spotyka innego Poszukiwacza, ale zamordujcie mnie, a nie pamiętam, czy tak szło zgodnie z zasadami...
Tak samo było w starym MiM. Badanie obszaru i spotykanie Poszukiwacza jest niezgodne z zasadami, ale nie zamordujemy Cię, przynajmniej ja nie.
Ciekawe, że chyba większość grających w MiM (w tym ja) instrukcję przeczytała dopiero z ciekawości wiele lat po pierwszej rozgrywce.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Hellhound pisze:Ciekawe, że chyba większość grających w MiM (w tym ja) instrukcję przeczytała dopiero z ciekawości wiele lat po pierwszej rozgrywce.
Dokładnie. :D

Ja grałam kiedyś (niezgodnie z instrukcją), że i badasz obszar i spotykasz Poszukiwacza jak jest. Tzn jak leżała jakaś wyciągnięta karta Przygody to się ją badało i nie ciągło nowej, a potem albo się walczyło, albo nie w zależności jak się chciało. ;)

Dopiero wiele lat później przeczytałam instrukcje i teraz gram zgodnie z nią w tym wypadku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

No proszę, czyli dawno-dawno temu popełniało się tyle błędów... Cóż, człowiek nie jest nieomylny. Dziękuję Wam wszystkim bardzo za odpowiedzi raz jeszcze.

Pozdrawiam.

Acha, mam jeszcze jedno pytanie...

:)

Rzecz dotyczy Ropuchy. Czy w ostatniej turze bycia Ropuchą (czyli kiedy Poszukiwacz się "odropusza") można zabrać pozostawione przez siebie Przedmioty etc.? Sytuacja w grze wyglądała tak: Poszukiwacz został przemieniony w Ropuchę w Mieście u Czarodziejki (i oczywiście pozbył się tam swego inwentarza). W pierwszej turze nowej kariery Żabki skoczył sobie na przyległe Pola, gdzie leżała karta "Bagna". Drugą więc turę zielony Poszukiwacz spędził kumkając na Bagnach, a w trzeciej przeskoczył na powrót do Miasta. Rozumiem, że w takiej sytuacji nie można pozabierać pozostawionych przez siebie Przedmiotów etc.? Było nie było - jest się dalej Ropuchą... Niby oczywistość, ale gdyby ktoś mógłby mi poradzić będę dźwięczny.


Czar ROZKAZ!!!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Zgadza się, nie można ich podnieść. Dopiero w czwartej kolejce, jeżeli akurat trafi się na obszar gdzie leżą przedmioty.


ODPOWIEDZ