Rozbójnik - i co ze złotem?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Rozbójnik - i co ze złotem?

Post autor: Snake »

"Na tym obszarze grasuje groźny rozbójnik. Nie zaatakuje cię, jeśli zapłacisz mu 1 sztukę złota. Rozbójnik pozostanie tu, dopóki ktoś go pokona."

Czy sztukę złota pozostawiamy na Obszarze, na którym doszło do spotkania z Rozbójnikiem, będąc potencjalnym trofeum dla Poszukiwacza, który go pokona?

W dodatku "Grim Reaper Expansion" pojawia się Poszukiwacz - Kupiec, którego jedną ze Specjalnych Umiejętności pozwala mu wymykać się Smokom i Potworom po uiszczeniu takiej samej opłaty. Co wtedy dzieje się z zapłaconymi ewentualnie sztukami złota? Zostają na planszy?

Pozdrawiam


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Snake pisze:"Na tym obszarze grasuje groźny rozbójnik. Nie zaatakuje cię, jeśli zapłacisz mu 1 sztukę złota. Rozbójnik pozostanie tu, dopóki ktoś go pokona."

Czy sztukę złota pozostawiamy na Obszarze, na którym doszło do spotkania z Rozbójnikiem, będąc potencjalnym trofeum dla Poszukiwacza, który go pokona?
Nie, złoto należy odłożyć poza planszę.
W dodatku "Grim Reaper Expansion" pojawia się Poszukiwacz - Kupiec, którego jedną ze Specjalnych Umiejętności pozwala mu wymykać się Smokom i Potworom po uiszczeniu takiej samej opłaty. Co wtedy dzieje się z zapłaconymi ewentualnie sztukami złota? Zostają na planszy?
Podobnie, Merchant odkłada złoto do pudełka za każdym razem, jak się wymyka komuś :).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Zgadzam się z Nemomonem, nawet do głowy by mi nie przyszło, że może być inaczej. To tak jak by odkładać punkty wytrzymałości po przegranej walce, tworząc pod każdym wrogiem Jezioro życia...


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Zgadzam się z Wami, aczkolwiek Hellhound Twój argument nie jest trafny. Bo o ile można wytłumaczyć, że skoro rozbójnik zdobył złoto i je wciąż posiada skoro dalej grasuje na tym terenie i można je mu zabrać po wygranej walce, to pozostawianie tam punktów wytrzymałości po przegranej walce się nijak ma do czegokolwiek. No ale tak jak pisałem - też by mi nie przyszło do głowy takie rozwiązanie co kolega zapodał :)


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

7Tristan, różnica między nami polega na tym, że Ty jesteś ze szkoły "logiki", a ja ze szkoły "trzymania się instrukcji". Dla mnie i tu, i tu tracisz, nie ważne czy złoto czy wytrzymałość i już w logiczne gdybania się nie zagłębiam bo uważam, że to zbyt komplikuje sprawę :) No, ale nasze wnioski są takie same.


Awatar użytkownika
Snake [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Dziękuję za odpowiedź :)

Lubię w grze jasne sytuacje, a przeglądając forum spotkałem się z wieloma kontrowersyjnymi interpretacjami przepisów, które różnią graczy. Tu gwoli wyjaśnienia: nigdy nie grałem z zasadą pozostawiania złota w takich lokacjach, ponieważ nie stanowi o tym instrukcja na karcie. Niemniej - wolałem się upewnić u ludzi, którzy są bardziej ode mnie obeznani z zasadami.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i proszę moderatorów o zamknięcie bądź zlikwidowanie tematu, coby nie śmiecić.

Pozdrawiam.


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Temat Zamknięty na życzenie właściciela.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany