Handel między Poszukiwaczami ?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.

Handel między postaciami to:

Dobry pomysł!
18
72%
Kiepskie rozwiązanie
5
20%
Nie mam zdania
2
8%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Kufir pisze:Handlowanie czarami to kiepski pomysł moim zdaniem.
Naapisałam, że można zrobić PODOBNĄ karte, a nie taką samą.
Poza tym czy handlowanie czarami to kiepska sprawa? W Sklepie Magicznym możesz kupić Czary, a od kogoś nie?
No to wyobraź sobie że w MiMie Czary są spisane na pergaminach i odczytanie z pergaminu formuły uaktywnia Czar.
Może łatwiej Ci będzie się oswoić, że to pergaminy z formułami Czarów są sprzedawane, a nie coś niematerialnego. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
sandman071
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2009, 13:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: sandman071 »

Abstrahując od tego, że w ogóle jestem przeciwnikiem handlu pomiędzy graczami w Talismanie (szczegóły i uzasadnienie z mojej strony tu: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1586) to nie wiem jak w ogóle wyobrażacie sobie handel przyjaciółmi? Toć sama specyfika słowa przyjaciel to wyklucza. Może kiedyś powstaną karty niewolników to wtedy można by rozważać wymiany/sprzedawanie takowych, ale handel przyjaciółmi? Nie, nie i jeszcze raz nie.


Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

W czym problem? Każda droga jest dobra aby osiągnąć swój cel. Skoro gramy np. z naiwnym graczem czemu z tego nie korzystać. To jak w normalnym świecie handlu i kariery.


Obrazek
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz Kufir ja grając i dopuszczając możliwość handlu, nigdy nie pozwoliłem zresztą nawet nie musiałem bo się gracze nie zgadzali, abyśmy handlowali czymś więcej niż Przedmiotami oraz mieszkami i w/g mnie tak powinno być, no ale to nowa edycja i ty tu dowodzisz.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Hehe, a co jeszcze myślicie o handlu między sobą pkt Siły, Mocy i Wytrzymałości? :D

"Ej,no Stefan mam 1 pkt Wytrzymałości, sprzedaj mi 2 ze swoich 11 pkt Wyt. za 1pkt Mocy i 1 pkt Siły..." ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

No bez jaj nie o to chodzi. Ale w starym MIM taki MUŁ był przedmiotem, teraz MUŁ jest P R Z Y J A C I E L E M !!

A czemu niby nie można handlować MUłem? Skoro mogę go kupić na targowisku to powinienem móc też sprzedać. Co do reszty przyjaciół, oczywiście że jest nie etyczne wymienianie się nimi i w praktyce nikt nie będzie chcial tego robić. Czy trzeba zakazać ? Być może, w zależności od woli reszty graczy.


Obrazek
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Kufir pisze:A czemu niby nie można handlować MUłem?
No własnie wtedy był Przedmiotem i problemu nie było teraz jest Przyjacielem i pojawia się problem. Dla mnie powinno się zostawić go jako Przedmiot - no ale to inna bajka. Tutaj i tak pewnie będzie trzeba między graczami ustalać, bo jak Mułem handlujesz to dlaczego nie innymi Przyjaciółmi? - nie etyczne to fakt ale ktoś może oto zapytać i byc wielce nieustępliwy - to juz tak na marginesie.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Zgadza się najprościej chyba po prostu grać tak że Muła można zhandlować ale żadnego innego przyjaciela już nie. W dodatku będzie można jeszcze handlować wierzchowcem itp. Słowem postaciami raczej nie posiadających swojej woli.


Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

To jest podejście do Muła w T/MiM niekonsekwentne. :P

Skoro Muła-"Przyjaciela" KUPUJESZ na Targu to jest etyczne podejście do Przyjaciela, ale odsprzedanie go innemu Poszukiwaczowi już jest nie etyczne, tak?

Wg mnie dowalili buraka tłumacze czy tam ktoś inny, kto ustalił "kwalifikacje" Muła jako Przyjaciela, a nie Przedmiot.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

A tutaj się nie zgodzę, muł jako przyjaciel lepiej się sprawdza w grze niż kiedyś. Może inni gracze też podzielą moje zdanie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Katiusha pisze:To jest podejście do Muła w T/MiM niekonsekwentne. :P

Skoro Muła-"Przyjaciela" KUPUJESZ na Targu to jest etyczne podejście do Przyjaciela, ale odsprzedanie go innemu Poszukiwaczowi już jest nie etyczne, tak?

Wg mnie dowalili buraka tłumacze czy tam ktoś inny, kto ustalił "kwalifikacje" Muła jako Przyjaciela, a nie Przedmiot.
Tyle, że wcześniej posiadanie Muła wiesz jakie było, Muł na Konia i Wóz, który do Ukrytej Kieszeni... Poza tem, traktujemy Przyjaciół przedmiotowo, jakby oni nie mieli prawa głosu. Może chcieliby pójść z nowym Poszukiwaczem? Może obecny Poszukiwacz ich jakoś zdradził, więc czekają na nowego? Moim zdaniem, Przyjaciele też mogą być wymieniani, jeżeli taka jest wola graczy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Kufir pisze:A tutaj się nie zgodzę, muł jako przyjaciel lepiej się sprawdza w grze niż kiedyś.
A w jaki to sposób sprawdza się lepiej? :-k Można mu się zwierzyć z kłopotów? ;)
Nemomon pisze:Tyle, że wcześniej posiadanie Muła wiesz jakie było, Muł na Konia i Wóz, który do Ukrytej Kieszeni...
A co to ma do rzeczy? Że teraz Muła w Kieszeni nie ukryjesz? To już kiedys było wyjaśniane gdzieś, że do kieszeni nie pakujemy Mułów, Koni, Wozów, platform Antygrawitacyjnych itp wielkich rzeczy.
To samo z przypadkiem Zbroi którą mamy na sobie i jednocześnie schowaną w Ukrytej Kieszeni czyli sami siedzimy w swojej kieszeni. :D To są paradoksy.

Poza tym była propozycja by zmienić Kieszeń na Magiczną i wtedy mozna chowac w niej i wielkie rzeczy jako, że "mieszczą" się w niej "magicznie".
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 sty 2009, 19:57 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Katiusha pisze:To jest podejście do Muła w T/MiM niekonsekwentne. :P

Skoro Muła-"Przyjaciela" KUPUJESZ na Targu to jest etyczne podejście do Przyjaciela, ale odsprzedanie go innemu Poszukiwaczowi już jest nie etyczne, tak?

Wg mnie dowalili buraka tłumacze czy tam ktoś inny, kto ustalił "kwalifikacje" Muła jako Przyjaciela, a nie Przedmiot.
Tylko jak to się ma do zasad gry? Bo o handlu nie ma tam mowy (prócz Kupca rzecz jasna, u który jest to właściwie wymuszenie wymiany Przedmiotów).


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

8janek8, jeśli np. losujesz w wyniku wyciągniętej karty Przygody powiedzmy Zdrada strate Przyjaciela, to Muła też musisz w to wliczyć. Muł cię zdradził i odszedł? Lub Wiedzme wyciągasz, to Muł też odchodzi z innymi Przyjaciółmi?
To takie przykłady z rękawa, ale okazują jak miesza błędne przypisanie.

Powiedzmy, że wygrałeś walke z Poszukiwaczem i chcesz mu zabrać jakiś Przedmiot i co? I w tym przypadku nie możesz zabrać Muła, bo to Przyjaciel. To zmienia bardzo rozgrywke, bo nieraz pozbawienie Muła powodowało mus porzucenia wszystkich Przedmiotów których sam Poszukiwacz nie może nieść.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 sty 2009, 20:12 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Nie chce odbiegac od dyskucji ale jak juz kiedys ktos wspominal o malo znaczacej roli zlota w grze ... Myslalem kiedys czy aby nie uromaicic gry poprzez mozliwosci zakupu obszarow w krainie zewnetrznej, co powodowaloby oczywiscie wspolmierne korzysci ... np myto, jedna karte wiecej i wybierasz ta ktora bardziej ci pasuyje, wymykanie sie itp.
Nie chcialbym zeby wyszlo z tego Monopoly, ale przynajmniej tr mieszki bylyby czegos warte. Zawsze myslalem zeby "wypakowac" kupca aby za kase mogl werbowac wropgow, nareszcie chcialoby sie pujsc do pracy do Miasta.


Nie traktujmy życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziemy z niego żywi. A tak poza tym wynajmę anioła stróża na umowę-zlecenie.
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Katiusha pisze:8janek8, jeśli np. losujesz w wyniku wyciągniętej karty Przygody powiedzmy Zdrada strate Przyjaciela, to Muła też musisz w to wliczyć. Muł cię zdradził i odszedł? Lub Wiedzme wyciągasz, to Muł też odchodzi z innymi Przyjaciółmi?
To takie przykłady z rękawa, ale okazują jak miesza błędne przypisanie.

Powiedzmy, że wygrałeś walke z Poszukiwaczem i chcesz mu zabrać jakiś Przedmiot i co? I w tym przypadku nie możesz zabrać Muła, bo to Przyjaciel. To zmienia bardzo rozgrywke, bo nieraz pozbawienie Muła powodowało mus porzucenia wszystkich Przedmiotów których sam Poszukiwacz nie może nieść.
Wszystko OK, tylko niepotrzebnie jeździsz po wydawcach gry - to naprawdę jest dobre posunięcie, aby Muł był Przyjacielem. Dało to między innymi klaryfikację zasad w tej dziedzinie.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Katiusha pisze:8janek8, jeśli np. losujesz w wyniku wyciągniętej karty Przygody powiedzmy Zdrada strate Przyjaciela, to Muła też musisz w to wliczyć. Muł cię zdradził i odszedł? Lub Wiedzme wyciągasz, to Muł też odchodzi z innymi Przyjaciółmi?
To takie przykłady z rękawa, ale okazują jak miesza błędne przypisanie.

Powiedzmy, że wygrałeś walke z Poszukiwaczem i chcesz mu zabrać jakiś Przedmiot i co? I w tym przypadku nie możesz zabrać Muła, bo to Przyjaciel. To zmienia bardzo rozgrywke, bo nieraz pozbawienie Muła powodowało mus porzucenia wszystkich Przedmiotów których sam Poszukiwacz nie może nieść.
Oczywiście, podobnie jak Janek, się z Tobą zgadzam, tylko, że jak były problemy z Mułem, gdy był Przedmiotem, tak i są problemy teraz, jak jest Przyjacielem. O ile "umowa", że albo Kieszeń jest Magiczna albo nie wkładamy do niej większych Przedmiotów niźli ona sama jest raczej domową zasadą, o tyle też trza przymknąć oko na te drobne nieścisłości. Najlepszym rozwiązaniem by było, gdyby Muł WoGóle nie był ani Przedmiotem, ani Przyjacielem, tylko kartą 5½. No, ale tak dobrze nie mamy...

A pomysł o Talisman Monopoly mi się podoba XD


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

8janek8 pisze:Dało to między innymi klaryfikację zasad w tej dziedzinie.
Klaryfikacje? Chyba bardziej zagmatwało, bo ja nie widze żadnej klaryfikacji.
W takim razie i Koń, Koń z Wozu, Rumak też powinny być Przyjaciólmi (tylko nie wiem czy są już w T/MiMie) znaczy wszystkie zwierzaki które nam pomagają oprócz tych zamienionych z Wrogów.
Nemomon pisze: Najlepszym rozwiązaniem by było, gdyby Muł WoGóle nie był ani Przedmiotem, ani Przyjacielem, tylko kartą 5½. No, ale tak dobrze nie mamy...
Poprostu nowa grupa Zwierzęta i wtedy można jasno określić w przepisach co i jak z tą grupą. ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 sty 2009, 20:50 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Wszystkie te karty, które wymieniłaś, w Reaperze mają status Przyjaciół.

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 8:51 pm ]
Katiusha pisze:Poprostu nowa grupa Zwierzęta i wtedy można jasno określić w przepisach co i jak z tą grupą. ;)
A potem Minstrel by mi takiego sprzed nosa zasunął XD (jk jk) Coś takiego byłoby dobre, tylko że przysporzyłoby od groma kolejnych zasad dotyczących się zwierząt (czyli, można kraść, mogą pocałować glebę w Przepaści, ale nie uciekną, jak będziesz ich o suchym pysku trzymać &c).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Nemomon pisze:Wszystkie te karty, które wymieniłaś, w Reaperze mają status Przyjaciół.
No to chyba tym co to wymyślili baaardzo sie nudziło. ;)

8janek8, wyjaśnij mi co ta zmiana wyklarowała w przepisach?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Hmm, uniemożliwiła takie przypadki, jakie wymieniłem. Z gruntu zasad, nie fanowskich interpretacji. Wiesz, Kieszeń wróciła w Reaperze... ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Nemomon pisze:Hmm, uniemożliwiła takie przypadki, jakie wymieniłem
wystarczyło zrobić z Kieszenią to co w MiM 1,5 i po kłopocie - wiec ja tu też żadnych klaryfikacji nie widzię - po prostu goście mieli taką wizję i tyle czy dobrą w/g mnie: 'zamienił stryjek siekierkę na kijek' i tyle - a to może się na nich zemścić w późniejszych dodatkach.
Chłopaki po raz kolejny nie wyciągnęli wniosków ze wcześniejszych wersji - to już moja opinia.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ale moment ja czegoś nie rozumiem. Tylko osoby które nie mają/nie grały w MIM 4,5 rzucają się tak o tego Muła że niby żle się stało że jest przyjacielem. Ci co mają nowego MIM chwalą sobie tą zmianę. Więc Panie i Panowie coś tu jest nie tak, może najpierw zagrajcie w ten sposób i to na MIM 4,5 a później się wypowiadajcie?


Obrazek
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Słuchaj nie odwracaj kota ogonem - rozmawiamy o handlu tak???chyba, że się pogubiłem wybacz ale to że Muł jest Przyjacielem właśnie napisałem ci że to komplikuje całą sytuację. Jest to przykład tego, że twórcy mogli zrobić to inaczej, po drugie napisałem, że także pozostawiając Karty jako Przedmioty można było wprowadzić odpowiednie zmiany i też by było oki.
Kufir pisze:Ci co mają nowego MIM chwalą sobie tą zmianę.
Ciekawe, może tak ale jakoś nie chwalą tak WIELCE twojego pomysłu handlu nim, a o tym dyskutujemy, po drugie już ci pisałem coś na ten temat
Kufir pisze:może najpierw zagrajcie w ten sposób i to na MIM 4,5 a później się wypowiadajcie?
więc jeśli możesz trzymaj się tematu.
Bo jak na razie ja tu stwierdzam fakty, który ci napisałem powyżej.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Po co te nerwy ?
Po pierwsze jest mi obojętne czy komuś sie pomysł handlu spodobał czy nie.
Po trzecie sam cwaniakujesz bo wielce się unosisz i mądrzysz na tematy nie sprawdzone w praktyce.
Ja jeśli w coś nie grałem, nie sprawdziłem jak prezentuję się dana zasada w praktyce nie sprzeczam się. A ty już nie pierwszy raz ciągle to robisz. Zagraj w nowego MIM, przetestuj nowe zasady m.in z Mułem przyjacielem i wtedy się wypowiedz.

Ode mnie to wszystko bo nie mam zamiaru się z kimś sprzeczać, nie temu służy to forum.


Obrazek
ODPOWIEDZ