Ghoul, złodziej i wymykanie się - pytania

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Tłumaczenie, że Ghul zjada ciało pokonanego przeciwnika i dlatego może zdobywać Życie z pokonanych poszukiwaczy, jak dla mnie, mija się z celem, bo czemu nie mógłby zjeść wroga/poszukiwacza pokonanego wręcz? Pomys Kufira, że Ghul powinien być Upiorem wysysającym siły witalne wygrywając każdą walkę na Moc, dużo bardziej do mnie przemawia, zwłaszcza gdy porównamy go do wspomnianej Mrocznej Kultystki.

Coś się w FFG pogubili w balansowaniu tej gry i większość postaci z podstawki zostaje coraz bardziej w tyle :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Kufir pisze:Tak, wiem czym są Ghule ale nie zapominajmy iż tak po prawdzie Ghul powinien zostać przetłumaczony nie jako Ghul (Czyli stwór, okradający groby i jedzący [nagryzający] martwych ) ale jako Upiór, czyli istotę która wg. niektórych mitów i legend była tzw wampirem duchowym (zjawisko wampiryzmu duchowego). Wtedy zdobywanie punktów życia z pokonanych duchów miało by logiczny sens (powiedzmy ;) )- jeśli już o tym mowa ;)
W oryginalnej karcie jest Ghoul


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Coś się w FFG pogubili w balansowaniu tej gry i większość postaci z podstawki zostaje coraz bardziej w tyle :P

Poszukiwacze jak i cała gra jest dość dobrze zbalansowana jeśli porównamy ją ze starymi edycjami MIM. Jednak tutaj po prostu powstało zamieszanie z tym Ghulem. Prawdopodobnie twórcy gry tak jak podejrzewałem jakiś czas temu są troszkę na bakier z fantastyką.

W oryginalnej karcie jest Ghoul

rzeczownik gul (w muzułmańskich baśniach ludowych duch żerujący na zwłokach)
» rzeczownik złodziej okradający groby
» rzeczownik zły duch - UPIÓR


Obrazek
Awatar użytkownika
Liu Mulan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 13:14
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Liu Mulan »

Odgrzebie temat :) Wasze pomysły na urozmaicenie postaci Ghoula bardzo przypadły mi do gustu. Ciekawe jak wpłyną na grę, muszę to dziś sprawdzić.
Tak przy okazji to witam się ponownie po kilku latach nieobecności -wcześniej byłam na forum jako silver_shira i można mnie było znaleźć w tematach związanych z MM. Chwilowo pogrywam w Talisman a Magiczny miecz oddałam bratu. Pozdrawiam ;)


ODPOWIEDZ