Zabójca- walka z wrogiem

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
szpeniu [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 25 gru 2008, 14:28
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć:
Wiek: 36

Zabójca- walka z wrogiem

Post autor: szpeniu »

Mam pytanie czy grając zabójcą, gdy wyciągnę kartę wroga np. smoka ,mogę go próbować zasztyletować. Na karcie postaci pisze, że umiejętności tej nie mogę użyć jedynie w sytuacji gdy sam zostanę zaatakowany przez INNEGO POSZUKIWACZA.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Po mojemu - możesz. Chyba na forum FFG była drobna dyskusja na ten temat i wszyscy doszli do wniosku, że jak wyciągniesz kartę Wroga, to Ty jego atakujesz, a nie on Ciebie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Zawsze mi się wydawało, że jak wyciągniesz wroga to on atakuje ciebie nie na odwrót.
A co do karty - inny poszukiwacz nie jest wrogiem z karty, więc chyba mozna. Mógłbyś jeszcze przytoczyć całą zdolność?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja zawsze grałem tak, jak powiedziałeś Isztwan. Jednakże, z nieoficjalnych dysput wynika, że i on uległ modyfikacji. Zresztą nie oszukujmy się, gdyby nie ona, to byłby cienki jak siki węża.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

W MIM 2,0 Zabójca mógł zasztyletować wroga tylko w momencie gdy jego karta już leżała odkryta, nie mógł korzystać z tej umiejętności gdy losował wroga. Tutaj powinno sie grac tak samo. I jest to niestety najslabsza postac z gry. Nawet jezeli traktowac ta umiejetnosc inaczej.


Obrazek
Awatar użytkownika
ArtheusValhaar
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2009, 11:02
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ArtheusValhaar »

Witam wszystkich.

Mam kilka pytań odnośnie Zabójcy. Przepraszam jeśli gdzieś już były podobne, ale starałem się szukać odpowiedzi.
Grając ze znajomymi, mam specjalny notatnik w którym zapisuje niejasne dla nas sytuacje.

Co się dzieje w przypadku "remisu" podczas próby zasztyletowania? Czy Poszukiwacz/Wróg normalnie atakuje Zabójce? Czy jest to już traktowane jako walka-spotkanie.
Jak jest rozliczana siła w przypadku próby zasztyletowania innego Poszukiwacza, tylko bazowa ta na karcie? Czy liczą się bonusy dodatkowej siły zdobytej "po drodze", z przyjaciół, przedmiotów, najemnika etc.?

To napewno nie ostatnie pytania jakie postawie na tym forum.
Serdecznie pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Każda walka przebiega tak samo, Zabójca nie jest tutaj wyjątkiem. Jeżeli jest remis, to jest remis. Walka pozostaje zakonczona, acz nierozstrzygnięta - Wróg Żyje dalej, a Poszukiwacz nic nie traci. Co do całkowitej Siły, to tak. Gdy Zabójca próbuje zasztyletować innego Poszukiwacza, to ten nie rzuca kostką za swoją skuteczność. Wciąż może używać swego Miecza czy innych Przedmiotów zwiększających jego Siłę w tej walce.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Co do umiejętności Zabójcy dodać trzeba, że w 4,5 można sztyletować nie tylko Wrogów, ale wszystkie istoty atakujące na Siłę (czego nie jestem sympatykiem i mam nadzieję że utemperują go trochę i zmienią to w erracie).
Ciekawa jest też sprawa na obszarze Run. Napisane jest że Wrogowie dodają +2 do rzutu za swój atak (ciekawe czy tłumaczenie jest prawidłowe). Mimo wszystko gram tak, że Wróg dodaje sobie te 2 punkty Siły podczas sztyletowania.


Awatar użytkownika
sandman071
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2009, 13:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: sandman071 »

Biorąc pod uwagę wychodzące dodatki (już w Reaperze są dwie postacie zjadające zabójcę na śniadanie) wątpię, żeby gdzieś w erracie zdolność Zabójcy miałaby być utemperowana. Szczególnie, że sztyletowanie to jego jedyna umiejętność i nie czyni z niego maszynki do wygrywania, a jedynie bardzo fajną postać (według mnie faktycznie jedną z silniejszych w grze, ale jest mnóstwo osób uważających go za słabiaka). Natomiast z osłabionym sztyletowaniem zabójca byłby równie przydatny jak Kapłan...


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

sandman071 pisze:(już w Reaperze są dwie postacie zjadające zabójcę na śniadanie)
I jedna, która dla Zabójcy zamienionego w dobrego poszukiwacza nie jest nawet przystawką.
sandman071 pisze:Szczególnie, że sztyletowanie to jego jedyna umiejętność i nie czyni z niego maszynki do wygrywania, a jedynie bardzo fajną postać.
Troll ma umiejętności, których jeszcze nigdy nie wykorzystywałem, a w rozgrywkach zazwyczaj wygrywa.
sandman071 pisze:Natomiast z osłabionym sztyletowaniem zabójca byłby równie przydatny jak Kapłan...
Podczas moich rozgrywek Zabójca jest najszybciej rozwijającą się postacią, dlatego uniemożliwienie mu sztyletowania Strażnika czy Wilkołaka może go chociaż trochę spowolnić, zanim dotrze do KW.
Jeżeli poszukiwacze z Reaper'a docierają tam jeszcze szybciej to nie bardzo mi się podoba ich overpower.


Awatar użytkownika
sandman071
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2009, 13:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: sandman071 »

heh, nie doczytałem dokładnie Twojego wcześniejszego posta. Tak to jest jak się siedzi na necie w pracy, mając ludzi na głowie, a na dodatek człowiek jest jeszcze zaspany... Nie będę pisać jak go zrozumiałem, powiem tylko, że zamieszałem się kompletnie i myślałem, że chcesz go bardziej osłabić. :mrgreen:
Sztyletowanie strażnika, czy wilkołaka zabójcą jest mi kompletnie obojętne, także niepotrzebnie tylko zamieszanie zrobiłem. :badgrin:


Awatar użytkownika
ArtheusValhaar
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2009, 11:02
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ArtheusValhaar »

Mam nadzieje, że dodatek utrudni rozgrywkę, bo jest ona zdecydowanie za łatwa - mam na myśli dojście do Korony. Grając ze znajomymi utrudniamy sobie pole z Wilkołakiem i Demonami, mnożąc ich siłe x2. Moim zdaniem twórcy przesadzili z poziomem trudności, a raczej łatwości :)


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

FFG pokierowało się głównie długością rozgrywki minimalizując jej czas. Jeśli starasz się dojść do KW jak najprędzej, to taki Wilkołak albo Diabły (które będąc Poszukiwaczem "na moc" często dawały mi w kość) są przeszkodą.


Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

w starszej wersji talismana z karty zabójcy wywnioskowałam, że wróg którego wyciągnie się z talii atakuje Ciebie. W instrukcji nowego talismana tam gdzie jest opisana tura postaci (str. 14)- czarownica losuje kartę przygody " tą kartą okazuje się byc kolejny smok, który natychmiast JĄ ATAKUJE ". Z tego wynka, że to wróg atakuje poszukiwacza a nie na odwrót.

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 8:33 am ]
Pomyliłam się co do karty zabójcy, która występuje w starszej wersji gry. Chodzi o to że zabójca może zasztyletowac wroga gdy on znajduje się na obszarze i jest odkryty a nie jest wylosowany z talii kart. Ale to fani wiedzą.


ODPOWIEDZ