Talisman Digital Edition - Android

Dyskusje na temat gier komputerowych.
Awatar użytkownika
Acodin [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Katowice
Płeć:
Wiek: 39

Talisman Digital Edition - Android

Post autor: Acodin »

Witam!

Na początku miesiąca Talisman DE pojawił się do kupienia w sklepie google play. Zastanawiam się właśnie nad zakupem, zawsze to miłe urozmaicenie pograć sobie w drodze do pracy w autobusie. Cena może nie jest szczególnie zachęcająca (25 zł podstawka + 15 zł za dodatki karciane Żniwiarz i Pani Jeziora + dodatkowe postacie po kilka złotych), ale na pewno nie jest to gra na kilka dni. Niestety w komentarzach w sklepie play pojawiły się wpisy, że gra jest mocno niedopracowana i lubią pojawiać się różne błędy oraz na dzień dzisiejszy nie da się pobrać dodatków. Niestety nie wiem czy to wiarygodne informacje, ale poczekam na jakies aktualizacje ze strony Nomad Games.
Jeśli ktoś już pobierał Talisman DE na androida i ma jakieś doświadczenia to zapraszam do tematu.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 26 sie 2014, 22:28 przez Acodin, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
espanoles
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 13:17
Lokalizacja: Libiaz/Krakow
Płeć:

Post autor: espanoles »

bardzo nieładnie namawiać do piractwa, nawet jeśli później piszesz, żeby kupić! jak wytrzymasz te błędy powyżej 24h to daj zarobić rodakom i ją kup - a jak nadal Cię to będzie drażnić to wyrzuć i zapomnij o grze :) /Rogo
Ostatnio zmieniony wtorek 02 wrz 2014, 15:09 przez espanoles, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Acodin [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Katowice
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Acodin »

Z tego co zdradził mi wujek google to nie ma pirackiej wersji z dodatkami, więc nawet nie ściągałem żeby sprawdzić jak działa. Pozostaje mi tylko czekać do kolejnego pacza ;)


sirmicho
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 23 lis 2014, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: sirmicho »

Zakupiłem najpierw podstawkę i działała wyśmienicie. Nie zauważyłem żadnych poważniejszych błędów. Jak tak pomyślę, to chyba nawet żadnych w ogóle nie zauważyłem. Może prócz tego, że było za łatwo z graczami AI, a a grę multiplayer nie było szans z powodu małej ilości ludzi. Zachęcony kupiłem dodatki (wszystkie za wyjątkiem dodatkowych poszukiwaczy) i nadal wszystko działa wyśmienicie i gra jakaś trudniejsza się zrobiła. Polecam.

Gram na telefonie Samsung Galaxy S3 (Android 4.3)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

sirmicho pisze: a a grę multiplayer nie było szans z powodu małej ilości ludzi.
Niedługo się to zmieni. Niedługo (grudzień lub styczeń) Nomadzi zaprezentują system, dzięki któremu gracze w DE będą mogli grać w DE bez względu na wersję, którą posiadają. Czyli mając DE na Androdzie, będziesz mógł grać w DE z graczami na steam.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
sirmicho
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 23 lis 2014, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: sirmicho »

Nemomon pisze:
sirmicho pisze: a a grę multiplayer nie było szans z powodu małej ilości ludzi.
Niedługo się to zmieni. Niedługo (grudzień lub styczeń) Nomadzi zaprezentują system, dzięki któremu gracze w DE będą mogli grać w DE bez względu na wersję, którą posiadają. Czyli mając DE na Androdzie, będziesz mógł grać w DE z graczami na steam.
Liczę, że się to uda.


Awatar użytkownika
Grizzel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: sobota 29 lis 2014, 15:48
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Grizzel »

Właśnie jest niezła przecena na Google Play - Talisman DE za 3,48 zeta.


War... War never changes...
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Kupione, dzięki za info :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Shit a dziś już znowu po 25zł... Choroba przegapiłem :/

No nic może jeszcze kiedyś się trafi przecena. Jakbyście coś wiedzieli będę wdzięczny za info :)


Pereant qui ante nos nostra dixerunt
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

U, ależ szansa minęła... :?


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Dziś na Google Play "Talisman" po 12zł czyli połowę tego co standardowo. Nie jest to wprawdzie 3 zł jak było niedawno ale i tak się skusiłem i kupiłem :)

Po zakupie natomiast sprawdziłem ceny dodatków i dodatkowych Poszukiwaczy (można to kupić będąc już w grze). I aktualnie dodatki są po ok 15zł, a poszczególni Poszukiwacze z ok 3 zł. Najbardziej mnie zmartwiło, że nie widzę tutaj takiej oferty jak "Season Pass" na Steam, czyli płace raz większa kwotę ale za wszystkie obecne i przyszłe dodatki za jednym zamachem. Mam to moim zdaniem dwie podstawowe zalety. Raz że jest o wiele taniej niż kupować wszystko osobno, a dwa że jest to o wiele wygodniejsze niż klikanie po sto raz żeby kupić jeden dodatek, potem drugi, potem trzeci, itd.

Słyszał ktoś coś może czy planują zrobić coś takiego jak Season Pass na Google Play?


Pereant qui ante nos nostra dixerunt
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Battonsson pisze:Słyszał ktoś coś może czy planują zrobić coś takiego jak Season Pass na Google Play?
Mogę się mylić, ale coś chyba od Carla gdzieś wyczytałem, iż coś takiego jest niemożliwe do zrobienia. Nie pamiętam, czy on to mówił o iOs czy o Androidzie, ale wydaje mi się, że to w tym przypadku nie robi różnicy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Czy jak kupię grę przez Google Play to czy będę mógł sobie zainstalować ją raz na jednym telefonie, czy będę mógł ją sobie instalować, odinstalowywać, zmieniać telefon i dalej mieć grę?


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Możesz zainstalować na dowolnym urządzeniu, na którym masz podłączone to konto. Czyli możesz nawet instalować na kilku urządzeniach na raz, na telefonie i tablecie chociażby. Większość tego co kupisz na Google Play jest przypisana do konta, a nie do urządzenia. Oczywiście są pewne wyjątki, jak nawigacja samochodowa, która zazwyczaj ma licencje na urządzenie, a nie na konto.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Nemomon pisze:
Battonsson pisze:Słyszał ktoś coś może czy planują zrobić coś takiego jak Season Pass na Google Play?
Mogę się mylić, ale coś chyba od Carla gdzieś wyczytałem, iż coś takiego jest niemożliwe do zrobienia. Nie pamiętam, czy on to mówił o iOs czy o Androidzie, ale wydaje mi się, że to w tym przypadku nie robi różnicy.
To strasznie kiepsko, że nie ma i prawdopodobnie nie będzie takie opcji. Kupowanie wszystkich dodatków i poszukiwaczy oddzielnie będzie kosztowne i niewygodne... Ehhh no nic, na razie mi wystarczy na telefonie podstawka (na kompie ma Season Pass) a potem się zobaczy :)


Pereant qui ante nos nostra dixerunt
moonman
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 23 lut 2006, 12:55
Lokalizacja: pomorskie
Płeć:

Post autor: moonman »

zauważyłem, że Talisman wyświetla mi się w profilu google+ w "dziale" gry. Jednak, gdy kliknę w szczegóły nie ma aktywności związanej z tą grą.
W samej grze mam zdobytych trochę osiągnięć. Czy coś trzeba w opcjach poustawiać itd. żeby była możliwość wyświetlania osiągnięć itd. (a'la steam) w google+ ?


Awatar użytkownika
mars28
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 12
Rejestracja: środa 07 sty 2015, 11:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: mars28 »

Jest promo -80% na DLC do gry Talisman na Androidzie. Długo się zastanawiałem, czy jest sens inwestować w dodatki mobilne, bo mam już full Talisman na pececie, jednak bakcyl jakiego złapałem do tej gry zwyciężył, i postanowiłem, że co jakiś czas coś tam dokupię, żeby i na tablecie pograć w rozszerzenia. Na początek poszły Podziemia, 3,62zł. Zastanawiam się jeszcze nad Królową Lodu. W sumie to szkoda, że kupując full Talisman w wersji PC, nie dostaje się gry na wszystkie platformy, no i że nie ma przepustki sezonowej w wersji na Androida, bo o ile kupowanie dużych dodatków w dobrej cenie może ma jeszcze jakiś sens, ale np. płacenie 3,50 za jedną postać to już lekkie zdzierstwo IMHO.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Hehe, ja nie mam Talismana na Androidzie, ale faktem jest, iż rozumiem ten ból. Inna sprawa, iż pojedynczo w wersji PC oni także tani nie są (tam bodaj po 5 zł są). Aczkolwiek faktem również jest, iż raz na miesiąc można odstąpić od ust te 4zł, wypić jedno piwo mniej, by mieć na stałe postaci.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Dzięki za info o promocji, dokupiłem parę dodatków ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
mars28
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 12
Rejestracja: środa 07 sty 2015, 11:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: mars28 »

Można gdzieś zgłaszać błędy/braki w tłumaczeniu wersji na Androida?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

mars28 pisze:Można gdzieś zgłaszać błędy/braki w tłumaczeniu wersji na Androida?
Jak masz forum Steam, to możesz napisać na forum Steam, uprzednio zaznaczając, iż chodzi o wersję na androida. Tutaj: http://steamcommunity.com/app/247000/discussions/

Możesz też napisać na oficjalnym forum, tutaj: http://talisman-game.com/smf/index.php

W ostateczności możesz również (po angielsku) napisać PW do mnie z opisem bugu, a ja go prześlę dalej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
mars28
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 12
Rejestracja: środa 07 sty 2015, 11:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: mars28 »

Da się już zakupić dodatek "Góry" w wersji na Androida. Ale czy to oznacza, że będzie już w pełni grywalny, czy to tylko taka "przedsprzedaż"? Z tego co widzę, to przynajmniej z 80% kart ma angielskie opisy.


Awatar użytkownika
olmeca
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: środa 24 gru 2014, 16:12
Lokalizacja: Łańcut
Płeć:

Post autor: olmeca »

Tak czysto informacyjnie dla zainteresowanych, na Amazonie jest wersja na androida za darmo


Dostępne też z poziomu Amazon Appsstore :mrgreen:


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... 150#124150
Nemomon był szybszy ;) Prędkość admina ^^


Ja nawet nie mam Talismana.
Arcymag
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: piątek 28 gru 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Arcymag »

Erestor pisze:Możesz zainstalować na dowolnym urządzeniu, na którym masz podłączone to konto. Czyli możesz nawet instalować na kilku urządzeniach na raz, na telefonie i tablecie chociażby. Większość tego co kupisz na Google Play jest przypisana do konta, a nie do urządzenia. Oczywiście są pewne wyjątki, jak nawigacja samochodowa, która zazwyczaj ma licencje na urządzenie, a nie na konto.
A co z dodatkami? Jak na tablecie wykupię dodatki to wskoczą też na telefon z tym samym kontem google play? Dodatki kupuje się z poziomu gry, nie w sklepie play, stąd moje obawy.


ODPOWIEDZ