Magia i Miecz Online

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Magia i Miecz Online

Post autor: MistrzDzwonow »

Dobra mała próba możliwości :D
To co zostanie zaprezentowane poniżej NIE JEST wersją ostateczną dalej ma wiele błędów zaś kod nie jest jeszcze ukończony. Jeżeli wasza gra nagle zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach lub zamiast wytrzymałości pojawi się nagle bliżej nie określony znaczek nie martwcie się w tej fazie różnie bywa :wink:.

To teraz spis rzeczy ukończonych:
:arrow: Obszary krainy zewnętrznej (nie wyświetlają się jeszcze informacje o wynikach rzutów kostką na polach) za wyjątkiem wioski która nie jest ukończona w 100%
:arrow: Karty w jakichś 60%
:arrow: System ekwipunku (raczej nie wiele się już zmieni może za wyjątkiem kosmetyki - wygląd kart)
:arrow: System zarządzania grami (ograniczenie do 30 gier po dwóch graczy na jedną)
:arrow: Poszukiwacz Amazonka jest wprowadzony ale tak na prawde jego umiejętności specjalne nie są jeszcze zaimplantowane (fajne słówko 8))

Tak zakończając adres podaje tylko poto aby ludzie z tego forum (prawdziwi zapaleńcy MIMa) mogli zobaczyć na czym jego internetowa wersja będzie wyglądać i z czym się to je :). Kosmetyka jeszcze zostanie zmieniona (między innymi ten nieszczęsny kolor kart)

http://www.mimonline.prv.pl

A teraz mały samouczek. Co zrobić by zagrać:
1. Wejść w dział kontakt i się zarejestrować, robi się to automatycznie wystarczy wpisać swoje dane (e-mail powinien mieć kształt nazwa@wp.pl i pokrewne )
2. Zalogować się
3. Wejść w dział Gry, zaznaczyć jeden z wierszy oznaczony V na dole wpisać nazwe gry oraz zaznaczyć opcje "Załóż" i ilość graczy proponuje 1 ale we 2 też można grać (druga osoba dołancza się później zaznaczając opcje dołącz zamiast załóż)
4. Zagrać

UWAGI:
Gdy się dołancza do gry trzeba samodzielnie po pewnym czasie zresetować ciastka w przeglądarce i ponownie się zalogować (to samo z wylogowywaniem - podobnie jak reszta to też nie jest skończone :P)
Musze jeszcze zaznaczyć że gra się najlepiej na IE i FireFoxie, Opera nie wyświetla poprawnie reklam Lycosa

Czekam na krytykę HOUGH (czy jakoś tak)
Ostatnio zmieniony piątek 21 lis 2008, 09:19 przez MistrzDzwonow, łącznie zmieniany 1 raz.


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Wszystko fajnie ale po rejestracji wcale się nie da zalogować... przynajmniej ja nie mogę :|


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
plazmonik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: sobota 07 sty 2006, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plazmonik »

interfejs fantastyczny, ale mam ten sam problem... nie dzia³a logowania zarówno w fierfoxie jak i IE
Ostatnio zmieniony czwartek 19 sty 2006, 21:53 przez plazmonik, łącznie zmieniany 1 raz.


Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Również nie mogę się zalogować :(


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Nie bede odstawal od reszty - tez nie moge sie zalogowac:) :wink:

MistrzuDzwonów - swoją drogą gratuluje - kawał dobrej roboty wykonałeś !!


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

Pozwole sobie zacytować:
"Nie bede odstawal od reszty - tez nie moge sie zalogowac:)

MistrzuDzwonów - swoją drogą gratuluje - kawał dobrej roboty wykonałeś !!"


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Nooooo Skwaru po prostu żle mnie zrozumiałeś. Bynajmniej nie miałem na mysli jakiejś sarkastycznej wypowiedzi.
To, że nie moge sie zalogować to nie powód do jakiejkolwiek uszczypliwej wypowiedzi wzgl. Mistrza. Po prostu chciałem zauwazyć, że i u mnie nie da sie zalogować.
Pozatym zarówno to iż pokazano na wersje beta MiMa-OnLine, jak i sam fakt prac nad grą, nad która na 99% Mistrz pracuje za darmo nie daje nam żadnego prawa do słów krytyki. Możemy co najwyżej zopiniować sam projekt jeżeli zostaniemy na Forum poproszeni. I ja bynajmniej nikogo tutaj nie krytykowałęm tylko, jako że strona została tutaj podana w/s testów, napisałem jak działą u mnie.

Więc jeszcze raz powtórze:
MistrzuDzwonów - swoją drogą gratuluje - kawał dobrej roboty wykonałeś !!


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

Juri pisze:Nooooo Skwaru po prostu żle mnie zrozumiałeś. Bynajmniej nie miałem na mysli jakiejś sarkastycznej wypowiedzi.
To, że nie moge sie zalogować to nie powód do jakiejkolwiek uszczypliwej wypowiedzi wzgl. Mistrza. Po prostu chciałem zauwazyć, że i u mnie nie da sie zalogować.
Pozatym zarówno to iż pokazano na wersje beta MiMa-OnLine, jak i sam fakt prac nad grą, nad która na 99% Mistrz pracuje za darmo nie daje nam żadnego prawa do słów krytyki. Możemy co najwyżej zopiniować sam projekt jeżeli zostaniemy na Forum poproszeni. I ja bynajmniej nikogo tutaj nie krytykowałęm tylko, jako że strona została tutaj podana w/s testów, napisałem jak działą u mnie.

Więc jeszcze raz powtórze:
MistrzuDzwonów - swoją drogą gratuluje - kawał dobrej roboty wykonałeś !!
Źle to odebrałeś, ja zacytowałem twoją wypowiedź z lenistwa :D poprostu pisać mi się niechciało :D


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nie wiem czy jest sens pisania tego posta przeze mnie bo mam ten sam problem: kiedy się rejstruję to otwiera mi nową stronę i tam automatycznie pojawia się info że podałem zły login lub hasło. Dla pewności ponawiałem czynność kilka razy ale nic z tego.

Po drugie wszystko wygląda tak jak na zaprezentowanych wcześniej screenach czyli całkiem nieźle i klimatycznie. Czekam na odpowiedź Mistrza Dzwonów wyjaśniającą (mam nadzieję) co jest nie tak oraz na dalsze postępy w pracy.

No i powodzenia życzę :wink:

PS. Sprawdzałem nawet pocztę na wszelki wypadek czy czasem coś nie przyszło (wkońcu przy rejstracji wymagane było podanie maila) ale nic takiego nie dostałem.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Nieźle się prezentuje to menu, ale nie moge napisać nic więcej o samej grze bo nie moge sie zalogować.

GLORIA !


Obrazek
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jak w każdym z dziewięciu wyżej napisanych postów więc niebardzo jest co opisać.
Grafika przynajmiej nierazi w oczy i wygląda dość estetycznie.
Małe pytanie dlaczego w linkach niema linku do mojej stronki?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
karoll15
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 02 paź 2005, 17:42
Płeć:

Post autor: karoll15 »

Mam ten sam problem ... Jak wszedłem na to forum i zobaczyłem temat : Pierwsze testy MIM ON-LINE i mi oczy wyszły na wierzch :)


Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Nie ma to jak otwarte testy pare godzin i już problem którego nie zaóważyłem niedługo postaram się naprawić teraz jestem w szkole ale popołudniu nadtym popracuje :D


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

dobre dobre wręcz mocniejszego słowa bym użył ;) Moje najszczersze gratulacje. Zrobić coś takiego ( wnioskuje z opisu) zupełnie samemu w tak krótkim czasie to naprawdę nie lada wyzwanie... Wczoraj też się próbowalem zalogować, ale nie dało rady. Pisałem już posta a tu net nawalił... błeeee... :D Jeszcze raz ekstra robota. Pozdrawiam ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Teraz wsjo powinno działać, a przynajmniej tak mi się wydaje. Sprawdziłem u siebie i działało ale jakby co to wiadomo :wink:


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

No spoko :) Teraz działa. Da się logować. Na jedną osobę szybko działa. Widać, że jest jeszcze w fazie produkcji :) Nie wiem co jest brakami z założenia a co poprostu jest jeszcze niezaimplementowane więc nie wiem czy mam już marudzić czy jak powiesz, że już koniec roboty :]


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Działa, działa :) Wygląda rewelacyjnie. A będzie można grać z komputerem?


ghs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: piątek 07 paź 2005, 13:11

Post autor: ghs »

1. Nie wiem czemu, ale zawsze my¶la³em, ¿e mo¿a przechodziæ miêdzy krainami w trakcie ruchu (np. startuj±c z Kapliczki przej¶æ przez stra¿nika i wyl±dowaæ na Przeklêtej Polanie).
2. Mam nadziejê, ¿e karty nie s± dobierane losowo, tylko jest potasowana kolejka kart - mi zdarzy³ siê Cyklop dwa razy oddzielony tylko jedn± kart±.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

ghs bo można tak zrobić jak mówiłeś. chodzi o to przejście przez strażnika :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dobra to tak:
Bardzo dobre wykonanie zresztą jedyne więc jakie by niebł to i tak najleprze:)
Moje gratulacje i uznanie.

Co do dziurek:
1. W lesie nic mi sie niewyświetliło znaczy sie niemiałem możliwości rzutu kostki.
2. We wiosce wyświetliła mi sie tylko jedna ikonka kowala.
3. Na ruinach wziołem tylko 1 karte.
4. Gospoda dobra może czegoś nierozumiem nacisnołem na ikonke Gospoda i mi wyskoczyło:
Przegrałeś walkę fizyczną z przeciwnikiem
a gdzie rzut kostką? i jakiaś walka?

teraz takie małe uszczerbki:
1. zupełnie mi niepasuje sposób wyświetlania kart znaczy sie opis trzeba przewinąć proponowałbym powiekszenie tj w zdłóż jak i w szerz tego pola.
2. karta postaci mogła by być wyświetlana w tym samym oknie znaczy sie np. gdzieś nadole.

I teraz ten jeden z Większych uchybień:
Porzucie kostki i wykonaniu ruchu (np. zgodnie z ruchem wskazówek) przy odświerzeniu strony przesuwam,y sie jeszcze raz.!

W każdej chwili można zakończyć turę to troszku głupio rzuciłem kostką i zakończyłem ture bez wykonywania ruchu.


Nieprzejmuj sie wiadomo że tych błędów bedzie sporo ale jest to PIERWSZA przeróbka polska MiMOnline więc oby tak dalej a wszystko będzie ok.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

1. Nie wiem czemu, ale zawsze myślałem, że moża przechodzić między krainami w trakcie ruchu (np. startując z Kapliczki przejść przez strażnika i wylądować na Przeklętej Polanie).
2. Mam nadzieję, że karty nie są dobierane losowo, tylko jest potasowana kolejka kart - mi zdarzył się Cyklop dwa razy oddzielony tylko jedną kartą.
Do 1. No cóż na planszowym MIMie można tak było robić. Zastanawiam się czy taką opcje wprowadzać w grze. Aktualnie aby zmienić krainę trzeba stanąć na polu strażnika i z nim walczyć a po wygranej jest się przenoszonym na wzgórza i to jest koniec ruchu. Ten sposób jest poprostu łatwiejszy do napisania. Jednak jeżeli będzie mocno razić zostanie zmieniony na tradycyjny MIMowski (po wejściu do środkowej krainy jeszcze nie da się nic robić ani nawet wrócić do krainy zewnętrznej).
Do 2. Narazie faktycznie karty są losowane. Raczej to denerwujące kiedy dwa razy pod rząd trafia się jedną karte, wiem o tym, ale teraz najbardziej koncentruje się na kartach i ich funkcjach, a ich losowanie jest w 2 kolejności. A tak na marginesie to są funkcje pseudolosowe, niby mają naśladować normalne prawdopodobieństwo ale sprawdzają się raczej średnio.

Do Valdiego:
Procedury wyświetlania informacji o polach są jeszcze uproszczone.
Ture można zakończyć w każdym momęcie z powodów testowych (błąd na karcie lub polu)
Co do lasu to dziwne ale sprawdze.
No i to z ruchem. Myślałem że to blokowałem ale widze że gdzieś się pomyliłem. TO SPRAWDZE NAJPIERW.
Ostatnio zmieniony piątek 20 sty 2006, 15:21 przez MistrzDzwonow, łącznie zmieniany 1 raz.


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jak masz rozwiązane walki bo niestety nierzuczam kostką podczas nich, a w gospodzie niestraciłem pt wytrzymałości przyokazji.

Zato na skałach oprócz braku rzutu kostki (rozumiem że na polach jest to odrazu losowo.) straciłem ture i naprawde Ją straciłem bo niemogłem żucic jeszcze raz.

Heh tak sie zagrałem miałem tylko na chwilke zajżeć a tu 15:30 sie zrobiła.

Tylko sie coś wysypało jak by z innej rozgrywki.
Ostatnio zmieniony piątek 20 sty 2006, 15:29 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Punkt jest odejmowany po następnym wyświetleniu planszy przynajmniej powinien być. A co do walki to rzuty odbywają się automatycznie. Właśnie się zastanawiam czy robić coś takiego że po rozpoczęciu walki trzeba jeszcze raz kliknąć. Teraz kliknięcie na kartę wroga wywołuje całą procedure.


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

OKey, pograłem chwilkę, wszystko wygląda fajnie mam tylko kilka uwag:

- Przystosuj gre do rozdzielczości 800x600 i 1024x768
- Proponowałbym aby po zatrzymaniu się na danym obszarze pod kostą pojawiał się powiększony fragment obszaru na którym się znaleźliśmy. Wtedy moglibysmy sobie poczytac gdzie jesteśmy i co sie tam robi. Swietna rzecza bylo by tez powiekszanie wszystkich obszarów na planszy bez koniecznosci ruszania sie na te pola.

Dla mnie swietna sprawa i nie moge sie doczekac pełnej wersji gry :)


Obrazek
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Zrobienie tych powiękrzających się pól może być problemem.
A teraz ANTENTION: nie spodziewajcie się większych zmian w przeciągu tego tygodnia, mam lawinę obowiązków i wypadało by im wszystkim podołać zatem zmiany jeżeli będą to niewielkie.


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
ODPOWIEDZ